Polonia ma dość PiSu! Rządzący dbają bardziej o interesy Żydów i Ukraińców niż Polaków. Mocny list do prezydenta Dudy

Rabin Michael Schudrich i prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP/Paweł Supernak
Rabin Michael Schudrich i prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP/Paweł Supernak

Polonia najwyraźniej ma dość rządów PiS. Prożydowskie i proukraińskie działania rządzących przebrały miarkę. Polish American Advocacy Group wystosowała list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy licząc, że odpowie im na kilka ważnych pytań przy okazji jego wizyty w USA.

Poniżej publikujemy treść listu otwartego do prezydenta Andrzej Dudy.

Pytania do Prezydenta Andrzeja Dudy

W związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych pragniemy przedstawić kilka pytań dotyczących podjętych przez niego decyzji w sprawach nurtujących ogromną część patriotycznej Polonii. Jak dotąd, wszystkie listy Polish American Advocacy Group do jego kancelarii (podobnie jak i te, wysłane do innych przedstawicieli administracji rządowych Rzeczypospolitej Polskiej) pozostały bez odpowiedzi.

Prezydent Duda podczas swoich spotkań z Polonią zawsze podkreśla, jak istotny jest wkład polskiego wychodźstwa dla kraju, składa wiele obietnic i deklaracji, które jednakże niczego nie wnoszą w stosunki Polonii z Krajem i z reguły nie są spełniane. Stąd, korzystając z obecnej wizyty Andrzeja Dudy w Ameryce, ponawiamy je z nadzieją, że doczekamy się odpowiedzi.

Szanowny Panie Prezydencie,

1. Dlaczego administracja RP zignorowała sprawę amerykańskiej ustawy „Just” (Justice for Uncompensated Survivors Today, act S 147, 115th Congress), podpisanej już przez prezydenta Donalda Trumpa, o odszkodowaniach dla organizacji żydowskich w USA za mienie bezspadkowe? Jak wiemy, ten groźny problem był zupełnie przemilczany w mediach w Polsce, aż do czasu protestów Polonii amerykańskiej, a konkretnie do chwili wystąpieniu prezesa KPA Oddział Południowa Kalifornia, p. Edwarda Wojciecha Jeśmana.

2. W czasie wizyty we wrześniu 2016 w Nowym Jorku spotkał się Pan z przedstawicielami organizacji żydowskich. Spotkanie trwało półtorej godziny. Uczestniczyli w nim: Abraham Foxman, ówczesny prezes Ligii Przeciwko Zniesławieniu oraz przedstawiciele Światowego Kongresu Żydów. Powiedział Pan wtedy, Panie Prezydencie: „Rozmawialiśmy o różnych rzeczach, poczynając od kwestii związanych z miejscami pamięci, rozmawialiśmy o Muzeum Polin w Warszawie, o kwestiach edukacyjnych”. Mówiono wówczas także o kwestii antysemityzmu w Polsce.

Później Abraham Foxman podkreślił w prasie amerykańskiej, że w rozmowie poruszano nie tylko temat walki z antysemityzmem, ale również kwestię żydowskich roszczeń wobec Polski, o czym Pan nie poinformował swoich współobywateli. Domagamy się więc konkretnej odpowiedzi czy poczynił Pan wtedy jakiekolwiek obietnice w tym temacie oraz dlaczego Pańska kancelaria nie udzieliła o nich żadnych informacji?

3. Dlaczego w Polsce przeznacza się ogromne środki na muzea, miejsca pamięci, wydawnictwa książkowe, filmy i imprezy artystyczne związane z historią Żydów, przy jednoczesnym zaniedbaniu spraw historii naszego narodu?

4. Co jest powodem wydawania paszportów polskich obywatelom Izraela, często niemającym powiązań z Polską i to w chwili, kiedy Polacy wywiezieni na nieludzką ziemię przez Sowietów traktowani są inaczej, wydaje im się „Kartę Polaka”, a sam ich powrót do ojczyzny utrudniany jest przez ospałą administrację konsularną RP? Sprawa ta znalazła nawet wydźwięk w popularnym w Polsce serialu „Dziewczyny ze Lwowa”. Z jednej strony faworyzuje Żydów, z drugiej utrudnia Polakom powrót do kraju z wieloletniego wygnania. Czy to nie haniebne? Już dzisiaj „Karta Polaka” staje się synonimem dyskryminacji wygnańców polskich przez władze ojczyźniane.

5. Podobne w tonie są Pańskie wypowiedzi w stosunku do władz Ukrainy. Jest Pan zawsze gotowy przepraszać, nie domagając się należnych narodowi polskiemu przeprosin za ludobójstwo, popełnione przez Ukraińców w czasie II wojny światowej. O odszkodowaniach od Ukrainy dla obywateli polskich, analogicznych z żydowskimi, nawet się Pan nie zająknął. Pańska polityka „układności” jest porażająca. Świadczy nie tylko o bezradności i braku odwagi, ale i trzeźwej wizji politycznej. Ileż to pieniędzy wpompowała RP w Ukrainę! Pieniądze te nigdy nie wrócą do polskiego podatnika. Wszystkim powszechnie wiadomo nie tylko o korupcji i rozprężeniu rządu w Kijowie, co o negatywnym nastawieniu Ukrainy wobec Polski.

O wrogości rządu Ukrainy i jego zakłamanej polityce historycznej wobec Polski dowiadujemy się bardzo często z prasy krajowej, i to nie tylko tej nieprzychylnej PISowi. W związku z tym pytamy, jakimi konstruktywnymi przesłankami jest dyktowane Pańskie stanowisko wobec tego problemu? Czyżby uwierzył Pan w błędne zapatrywania Jerzego Giedroycia? Czyżby kierował Panem rzeczywiście strach? A może krew niewinnych Polaków z Wołynia, bestialsko mordowanych przez nacjonalistów ukraińskich, nie ma dla Pana większego znaczenia i jest mniej warta niż innych narodów?

6. Dlaczego zawetował Pan ustawę o sądownictwie? Doskonale zdaje sobie Pan sprawę, w jakim bagnie znajduje się polski wymiar sprawiedliwości, a mimo wszystko, z sobie tylko znanych powodów, zawetował Pan tę ustawę, wymierzając narodowi, który Panu ufał, bolesny policzek. Szczegółowo znał Pan przecież sprawę prac nad tą ustawą i jej ostateczny kształt.

Podobnie było z ustawą degradacyjną. Stanął Pan po stronie Jaruzelskiego, Kiszczaka, bronił Pan ze śmieszną, ckliwą troską gen. Hermaszewskiego, który, jak Pan doskonale wie, wzorem patrioty i obywatela być nie może. Dane historyczne nie miały dla Pana w tym wypadku najmniejszego znaczenia. Tym haniebnym gestem uniewinnia Pan zbrodniarzy i zdrajców narodu polskiego, a także szeregowych kolaborantów spod znaku czerwonej flagi, działających na szkodę własnego kraju. Dlaczego nam Pan to wszystko zafundował? Jakie były historyczno-polityczne przesłanki tej decyzji?

Jest Pan winny nam, Pańskim wyborcom, dokładnego wyjaśnienia tej decyzji! Przywołajmy tu także pytanie jednego z redaktorów polonijnej prasy z Chicago, który oświadczył: „Dlaczego, Prezydencie Andrzeju Dudo, decyzją z Wielkiego Piątku {ustawa degradacyjna) pohańbiłeś emigrantów z czasów stanu wojennego?”

Wielu obywateli uznało te Pańskie działania wręcz za sprzeniewierzenie się narodowi.

7. Jako przedstawiciele Polonii mamy prawo zapytać Pana, Panie Prezydencie, także o sprawę odznaczeń dla Polonii. Czy Pańskie biuro weryfikuje dane kandydatów do odznaczeń? Czy ktokolwiek w Pańskim biurze wykazuje się znajomością zagadnień Polonii w świecie? Ze zdumieniem bowiem dowiadujemy się o odznaczeniu najróżniejszych osób, wśród wychodźstwa zupełnie nieznanych i niezasłużonych.

Polonia, zwłaszcza amerykańska i kanadyjska, z ogromnym zaskoczeniem przyjmuje wiadomości o wyróżnionych osobach, którym rangę przywódców Polonii nadaje się niesłusznie nad Wisłą. Podobnie lansuje się mediach, w programach o wychodźstwie, ludzi przypadkowych, „podwieszających się” pod działalność polskich przedstawicieli rządowych czy autentycznych działaczy polonijnych.

Często słyszymy opinie, zwłaszcza w TV Polonia, o pseudoaktywistach polonijnych i prezesach dwu- czy kilkuosobowych „organizacji”. Ostatnio wielkie wzburzenie wywołała w Chicago wiadomość o planowanym odznaczeniu polskiego biznesmena, będącego postacią wysoce kontrowersyjną i z akcjami niepodległościowymi nie identyfikowanego. Podobnie jest w przypadku „dożywotnich” prezesów wielu polonijnych organizacji, których kreuje się w Polsce na „wodzów wychodźstwa”.

Czy zamierza Pan, Panie Prezydencie, doprowadzić do powstania w swojej kancelarii grupy ludzi, rzeczywiście orientujących się w świecie polonijnym, bo jak to się przekonaliśmy, panoszą się tam niedouczeni ignoranci, interesujący się Polonią bardziej z racji korzyści finansowych niż zaangażowania społecznego? Istotne dla nich są: darmowa turystyka, wypady do stolic świata, kolacje, bankiety, zakupy, prezenty, a nie sprawy społeczne i rzeczywista służba Polsce i Polonii, za którą przecież są opłacani z kieszeni podatnika.

Z jakiego powodu zachowuje Pan milczenie w chwili, gdy polska administracja niesłusznie zarzuca dr Kurek antysemityzm, niszcząc tym samym jej naukowa reputację?

Dlaczego znajdują się fundusze i istnieje wsparcie dla naukowców prożydowskich, natomiast stosuje się ostracyzm wobec naukowców, walczących o prawdę historyczną?

8. Dlaczego toleruje Pan, Panie Prezydencie, politykę dyskryminacyjną i partyjniacką polskich służb konsularnych RP? Dla przykładu podamy tu stosunek konsulatu polskiego w Nowym Jorku wobec dr. Ewy Kurek, wybitnej uczonej, specjalizującej się od lat w zagadnieniach żydowsko-polskich.

Oczekujemy Pańskiej odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku,

Polish American Advocacy Group

Edward Dusza – rzecznik prasowy

98 KOMENTARZE

 1. Jestem godna podziwu dla Poloni Amerykańskiej,która jest zawsze na bieżąco z Naszymi Sprawami i która nie patrzy na nic,tylko działa.

  • Możesz mi Grażyno wyjaśnić, co oznacza, że jesteś „godna podziwu”? Ty? Ciekawe. A co do dr. Ewy Kurek, to gdzieś w necie mi mignęło, że 8 marca b. r. odeszła od nas, niestety. Jeszcze trochę się łudzę, że przecież brak potwierdzenia, może to nieprawda? I będzie nadal rozświetlać mroki stosunków polsko-żydowskich, obnażając kłamstwa szabesgojów, i innych polakożerców.

   • Teraz już wiedzą wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
    Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
    Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

    • Pierwszy raz napisałaś coś mądrego… Brawo! Głosowanie na PO/PiS/PSL/SLD to szczyt matolstwa zgadzam się w 100%.

     • Co macie przeciwko sowietom? Przecież idol prawiczków Wilczek należał do PZPR

   • BaSz, chodzi o inną Ewę Kurek. Mikrobiolog, prof. UMCSu. Dużo starsza osoba od Pani doktor Kurek, którą masz na myśli. Ona na szczęście żyje i chyba ma się dobrze.

  • Moim zdaniem Amerykanska Polonia nie ma najmniejszego pojecia , co sie w Polsce dzieje dzis , w 2018 r. Przykladem jest opieranie sie na serialu pt. Dziewczyny ze Lwowa , ktorego 10 -ta rocznica dawno juz minela. Proponuje swego bezstronnego , obiektywnego przedstawiciela wyslac do nas , mam nadzieje , ze uswiadomi Wam, ze nie jestescie pepkiem swiata a nasze zycie w kraju toczy sie w/g wlasnych spraw i zasad …..moze warto wam uswiadomic, ze prezydent Duda w kraju to NIKT , zwykla marionetka rzadzacych , ze ich pozycja chwieje sie w posadach , ze nie mozna miec do przedstawicieli tej partii , odwiedzajacych Was – zaufania zadnego , ze opozycja depce im po pietach , krytykujac za wojaze oraz marnotrawienie pieniedzy podatnika . Ponadto my , mieszkancy kraju nad Wisla mamy awersje do Polonii Amerykanskiej za faworyzowanie partii PiS- u w kazdej sytuacji , bez sprawdzenia wiarygodnosci pisowskich poslow , ktorzy nie maja wlasnego zdania a najwyzsza opinia dla nich jest nakaz prezesa Jaroslawa Kaczynskiego , wodza w doslownym tego slowa znaczeniu , z czym wiekszosc Polakow sie nie moze zgodzic ! I jeszcze ostatnie zdanie : prezydent w niczym Wam nie pomoze , tak jak pomoc nie potrafi swemu narodowi w kraju – z szacunkiem serdecznie pozdrawiam E.K.

 2. Dlaczego, dlaczego, dlaczego…? Fiutt jest wysoko na liście aneksu WSI – dlatego! Zrobi wszystko co mu każą.

 3. Jedyny komentarz jaki się nasuwa to; za pózno.A po za tym chciałbym zanegować obiegową „prawdę”,że osobom dupokratycznie wybranym przybywa IQ.To nie Kana Galilejska,to Polska.

 4. Grzegorz Braun: „Minister Gowin powinien wisieć na latarni” #41 KONDOMINIUM News

  //m.youtube.com/watch?v=jVMXIh7v68Q
  Dopisać https:

 5. raczej nie spodziewałbym się odpowiedzi… Aaron Juda to nie jest polski prezydent, jakby pod tym listem podpisał się natenjahuj…. nooo to wtedy co innego, nawet przeprosiny by gromkie padły…
  juda to figurant i dureń

 6. Co ich to obchodzi? Martwcie się swoim krajem, Trumpem i szalejącą przemocą w USA. Od Polski proszę się odstosunkować skoro nie płacicie tu podatków.

  • A żydy płacą tu podatki jebana glisto?Może mają płacić na tych zasrańców?Pierdzisz tu i walisz rozwolnieniem i „myślisz”,że kogoś przekonasz do tych bredni.Napierdalasz całą dobę,bo nie ma masz co robić,albo ktoś ci płaci.A może jedno i drugie?

  • Czyżby ten list był dla Pani niewygodny? Nie rozumiem dlaczego Polonia nie ma prawa głosu?

   • Bo nie płaci podatków w Polsce tylko w USA. Niech się zajmą pisaniem do Trumpa żeby zniósł wizy a nie wtrącają się w sprawy Polski.

 7. Część Polonii Amerykańskiej marzy o powrocie komuny w Polsce bo wtedy mogli zgrywać milionerów z 1000 dolarami w kieszeni. Dziś marzą o sankcjach UE i USA na Polskę żeby euro było po 10 zł i żeby Polacy nie mieli prawa pracy w UE.

   • ten kretyn zwący się ala wilk nie ustąpi,bo myśli,że jest najmądrzejszy i oczywiście chyba nie ma nic innego do roboty ,albo ktoś mu płaci za te durnoty!

 8. Droga Polonio Duda okazał się zdrajcą to żydowski kmiot oszukał społeczeństwo głosujące na niego na tomiast wyborców mamy tępych?

 9. Za Wołyń przeprosił w imieniu Ukraińców jeszcze prezydent Kuczma, no ale skąd prawiczki mają to wiedzieć.

 10. Skoro Giedroyć nie miał racji to rozumiem że prawiczki uważają że rząd PiS powinien teraz wypowiedzieć wojnę Litwie i Ukrainie?

 11. Okazuje się że PAD i PiS to coś gorszego niż POprzedni złodzieje.

  • ▌▌Polska faktycznie powstaje — a PiS na kolanach…

 12. Ten lewacki pomiot (chyba wiadomo do kogo pije) zapomnial, ze CI (POLONIA), ktorych obrzuca blotem maja POLSKIE PASZPORTY,PRAWO WYBORCZE,
  i co najwazniejsze – wychowanie w duchu patriotyzmu i bezwzglednego szacunku do historii naszego kraju.Lewactwo w Polsce charakteryzuje sie brakiem poczucia do polskiej narodowosci, brakiem idealow i autorytetow, brakiem patriotyzmu, cynizmem.Lewactwo odrzuca wszystko co jest zawarte w historycznej wyjatkowosci i osobliwosci naszego narodu, naszej kultury, obyczajow i etyki.Lewactwo powoduje recesje.Sa to kreatury, ktore manipuluja prawda i roznicami miedzy tym co sluszne a niesluszne.Na koniec przypomnienie dla tlumokow w Polsce – Polonia – to nie tylko Polonia w USA czy Kanadzie.Totalna ignorancja!Wstyd.

  • A jakie to są prawiczkowe „autorytety”? Putin? Asad? Kim z Korei Północnej? A może chińscy komuniści?

   • A co ci do tego kogo kto uważa za swój autorytet. Tu też chcesz narzucać komuś kagańce. I co? Niby taka wolna/-y? Co ci do tego!

   • To pytanie ( traktuje je jako odpowiedz na wpis scolar 16/05/2018 at 18.00) swiadczy o kompletnym nieuctwie i intelekcie (IQ) na poziome deski sedesowej,ktorej zadna nielewacka dupa by niezaakceptowala. Autorytety w Polsce powojennej zostaly zniszczone przez zydokomune.Trzeba szukac troche glebiej w historii – niestety lewackie scierwo nie akceptuje historii narodowej.FUCK OFF!!!!!!!!

 13. PiS to żydowska agentura a Juda to podły zdradziecki szabesgoj. Za oceanem już się połapali w czym rzecz. Czas żeby ludzie w Polsce pojęli jak się rzeczy mają zanim nam Żydzi obroże na szyje założą.

    • No przecież twierdzicie że Rosja jest czysta rasowo w odróżnieniu od multi-kulti UE

     • Kto i kiedy tak twierdzi/twierdził kanalio?Podaj chociaż jeden przykład.A ten zasraniec Awigdor Liberman to niby skąd pochodzi?No i dalszy milion skurwysynów.Chce ci się tyle pisać o jakichś „naszych”autorytetach?Od kiedy to autorytetem dla prawicy są zbrodniarze?Tylko nie pierdol o „prawiczku”Hitlerze,bo akurat popierasz jego pomysły,a na prawicę to ty nie wyglądasz.Ciekawe dlaczego zakazuje się czytać „Mein Kampf”?

 14. Polonia, Polonia… aaa, to ci dzięki którym Pis teraz rządzi.

  • Pis rzadzi dzieki idiotom i ignorantom, ktorzy go wybrali wiekszoscia glosow w Polsce. Wniosek sam sie nasuwa………..

 15. „Powtórki z rozrywki” nie będzie, ale…nie ma kandydata. Żaden ze znanych mi polityków, do rządów w Polsce, się nie nadaje

 16. Dobre podsumowanie Adriana Judy i reszty antypolskiej agentury z Polin i Socjalizm.

 17. Ja osobiscie – glosuje na ALA WILK. Sprowadzi do Polski szwedzka demokracje i wtedy naprawde polozymy lage na Putina, Trampa i tym podobnym ‚mezom stanu’.Szwedzi nie beda sie czuli u nas obco, juz sie raz wpierdolili do naszego kraju bez zaproszenia, a i Bruksela bedzie zachwycona.

  • Chciałbyś mieć najwyższe koszty pracy na świecie? JKM nie będzie zadowolony.

Comments are closed.