Janusz Korwin-Mikke: Będzie wojna!

Janusz Korwin-Mikke. Wojna na Ukrainie. Foto: PAP/EPA
Janusz Korwin-Mikke. Wojna na Ukrainie. Foto: PAP/EPA

Zadziwiające – ale ludzie nie panikują. Nikt nie rzuca się do sklepów po cukier, sól i konserwy, nikt nie napełnia w garażu zbiorników na benzynę. Najwyraźniej ludzie albo nie zdają sobie sprawy z sytuacji – albo uważają, że jak będzie wojna atomowa, to już i tak wszystko jedno…. Albo też po prostu przestali zwracać uwagę na wypowiedzi polityków.

Proces inflacji rozpoczął się jeszcze w latach sześćdziesiątych na Dalekim Wschodzie, kiedy to Chińska Republika Ludowa zaczęła udzielać Stanom Zjednoczonym „poważnych ostrzeżeń” i „bardzo poważnych ostrzeżeń”. Tych ostatnich udzieliła coś ponad pięćset. Ile było „niepoważnych”, tego nikt nie wie – choć w archiwach chińskiego MSZ na pewno coś takiego spoczywa.

Obecnie prym wiodą muzułmanie – i to zarówno szyici z Persji, którzy ostrzegają USA przed katastrofalnymi konsekwencjami, jak i sunnici spod znaku „kalifatu” (czy ten samozwańczy „kalif”, nazywający się bezczelnie „al Baghdadi”, choć w Bagdadzie nigdy nawet nie był, jeszcze w ogóle żyje?), którzy ostrzegają cały Zachód. W tradycje maoizmu dzielnie wpisuje się Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, która przynajmniej ma jakieś bomby atomowe i pożal się Boże rakiety do ich przenoszenia. Do zniszczenia sporego kawałka Japonii to jednak zupełnie wystarczy.

Ostatnio włączył się w to JE Donald Trump, który rozpoczął od obietnicy, że wybuduje na granicy z Meksykiem Wielki Mur – a Meksyk za niego zapłaci. A dalej to już poszło. Na zmianę a to obiecuje zniszczyć Koreę Północną, a to spotkać się z Umiłowanym jej Przywódcą. A to wstrzymuje sankcje nałożone na Federację Rosyjską, a to grozi nałożeniem nowych…

Nawet JE Włodzimierz W. Putin dostroił się nieco do tego tonu, oświadczając, że USA, UK i Republika Francuska poniosą „bardzo poważne konsekwencje” rakietowego ataku na Syrię. Przy czym do dziś właściwie nie wiadomo, ile tych rakiet wystrzelono, ile trafiło w cel i czy w ogóle ktoś od tego poniósł śmierć – bo Amerykanie o tym ataku Rosjan starannie poinformowali.

Więc ludzie przestali już na to wszystko zwracać uwagę.

Czytaj także: Sommer: Przyszłość prawicy w Polsce [VIDEO]

Tymczasem sytuacja jest rzeczywiście poważna. Jedynie świadomość, że obydwie strony posiadają spore arsenały jądrowe, powstrzymuje świat przed wojną. Bo ludzie już znów chcą wojny. Młodzi ludzie chcą dokonywać bohaterskich czynów jak ich przodkowie – a w ogóle mężczyźni wiedzą, że wojna oznacza koniec rządów feministek, (tfu!) „gejów” i zmniejszenie władzy urzędników. Pytanie tylko, czy nie ma innego sposobu na pozbycie się tych – groźnych dla narodów – pasożytów.

Ja jednak obserwuję z niepokojem inny symptom zbliżającej się wojny: odwracanie sojuszów.
Układy zapewniające globalną równowagę powstały jeszcze w latach czterdziestych. Jednak układ sił się zmienił, więc też i równowaga musi być osiągnięta, być może, w inny sposób…

Jeszcze pół roku temu w Parlamencie Europejskim Rosja i Chiny to był wróg. Wróg ideologiczny – bo tam jest mniej d***kracji, bo tam nie pozwalają szarogęsić się (tfu!) „gejom”, lesbijkom i innym dziwadłom, bo tam jest znacznie mniej socjalizmu, co oznacza „wyzysk ludzi pracy” i „dumping społeczny”. Prostowałem te bzdury o Chinach i Rosji – co spotykało się z przyjęciem bardzo zimnym. Krotko pisząc: uważano mnie, jak i w Polsce, za rosyjskiego lub chińskiego agenta. W najlepszym przypadku za poputczika. Nikt mi tego wprost nie powiedział, bo jest jednak jakiś savoir-vivre – ale dało się to odczuć.

CZYTAJ DALEJ ->

76 KOMENTARZE

 1. Bardzo proszę by świadomie zarażać chłopaków z partii Wolność. Nie będę wskazywać konkretnie by nie zapobiegli temu zanadto.

  Proszę tego nie zostawić. Proszę nie dać się traktować jak bydło przez tych podludzi.

  • Pomyśleć, że jakiś czas temu na tego człowieka głosowałam przez tyle lat, ale po tych aferach, ciągłych zmianach partii i ciągłym bredzeniu o hitlerze podczas wyborów, utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że on po prostu bredzi na starość. Zaraz będzie pewnie mówił, że się reżim na niego uwziął :D Z takim podejściem to nie wiem czy 3 % zyska w nadchodzących wyborach. Ciekawe jak tam afera z kiłą w tle się potoczy. Niestety, ale czas chyba na emeryturę.

   • Nie było ani jeden afery.
    2. Wszystko, co mówi Korwin to fakty naukowe.
    Korwin nie może przejść na emeryturę, ponieważ to jedyna nadzieja na wolność.

    • Korwin 20 lat temu twierdził że Szwecja upada.
     W latach 1997-2017 PKB Szwecji wzrósł o 100%.

 2. O widzę ostry atak na Korwina, oznacza to że trafił dobrze. UE się rozpada, socjalistom zaczyna już brakować pieniędzy i pomysłów skąd je wziąć. Jak jeszcze trochę podniosą podatki to ludzie powywieszaja ich na latarniach, dodrukowywanie pustego pieniądza już niedługo spowoduje inflację. I wówczas ludziom zaczną otwierać się oczy. Czy dadzą się zagonić do obozów pracy ?. Mam tylko nadzieję taką że Polacy to jednak naród dumny który przetrwał wiele i będzie potrafił właściwie zaregować.

  • Rozumiem że USA i Chiny nie drukują pieniędzy? A Rosja też ma złotego rubla?

   • No tak się składa, że Chiny nie dodrukowują. Nie wiem jak Rosja, ale jak sama rezolutnie zauważyłaś pod kilkoma artykułami w Rosji nie wiedzie się najlepiej, więc skoro dodrukowują to robią taki sam błąd jak UE. Czyżby nowym autorytetem dla UE była Rosja?

    • Chiny nie dodrukowują? A nie zaniżają sztucznie kursu juana?
     A zadłużenie Chin 350% PKB to pikuś?
     A Rosja emituje złote ruble zamiast bezwartościowych papierków?

     • Nie, nie dodrukowują, nie, nie zaniżają sztucznie kursu juana.
      A Rosja tak jak UE emituje bezwartościowe papierki.

     • wprost.pl/211519/Chiny-sztucznie-zanizaja-kurs-swojej-waluty
      Uważasz że ruble są bezwartościowe?

     • Bogactwo nie liczy się ilościom dolarów na osobę.
      W Chinach nie żebrzących ludzi i głodnych staruszków, a w USA i ue są, więc Chiny są bogatą potęgą.

    • Potęga gospodarcza Chin wzięła się z dodrukowanych pieniędzy, tylko nikt tego nie rozumie.

     • Aha czyli nie z ciężkiej pracy i produkowania wyrobów dla połowy świata?

      I dlaczego w takim razie w Chinach dodruk pieniądza zbudował potęgę, a w takim PRLu spowodował hiperinflację i biedę? Zdumiewające- to samo zjawisko, dwa różne skutki.

     • Ale w Chinach nie ma żadnej potęgi. Chiny są gospodarczo na poziomie Albanii jeżeli chodzi o PKB na mieszkańca. Chiny dorabiają się na niszczeniu środowiska naturalnego i niskich kosztach pracy.

     • PKB Chin to 16 000 dolarów na mieszkańca a PKB Polski to 29 000 dolarów na mieszkańca. PKB Niemiec to 50 000 dolarów na mieszkańca. Ale prawiczki nadal wierzą w brednie JKM jakie to Chiny bogate. Od Chin bogatsze są takie potęgi jak Dominikana, Botswana czy Tajlandia.

     • Kolego Maowiecki, ależ tak, z ciężkiej pracy tylko, że za ciężką pracę trzeba było płacić, a oni pieniędzy nie mieli, więc je drukowali. W ten sposób drukowane pieniądze nabierały wartości towaru za który nimi zapłacono. Na tym polega istota rzeczy. W Polsce, dzięki Balcerowiczowi, zamiast płacić drukowanymi, płacono pożyczanymi, które trzeba oddawać. Przecież to takie proste!

  • Wojny światowej nie będzie, narazie nikomu się ona nie opłaca. Strasznie wojną, to typowe dla JKM.

 3. Zanim bedzie wojna (a bedzie) bedzie kryzys ekonomiczny.
  na razie mielismy przedsmak, jak europa drugi raz zbankrutuje (2008 to wlasciwie europa zbankrutowala nie usa, to usa ratowalo aig i europejskie firmy ratujac sie przed placeniem cds-ow przy okazji ;) )
  to dopiero wtedy zacznie sie wojna.
  niestety kryzys ekonomiczny sprowadzi glod. o głodzie ludzie juz zapomnieli. ale bardzo szybko sie pojawi.

  • Ale dla prawiczków głód jest dobry, bo głód był przecież w XIX wieku a prawiczki tęsknią za XIX wiekiem.

    • w XIX wieku nie było Związku Radzieckiego tylko Rosja carska.

     • A ja nie powiedziałem nic o Związku Radzieckim w XIX wieku, tylko zwróciłem uwagę, że takiego głodu jak w lewicowym ideale ali wilk nie było nigdy na świecie wcześniej ani później.

     • Ale lewicowym ideałem nie jest ZSRS tylko Szwecja. W ZSRS był zakazany homoseksualizm i można było bić babę po mordzie.

     • ZSRS to prawica – przecież w ZSRS nie było demokracji a gejów wsadzano do więzienia.

    • Przecież ZSRS był prawicowy. W ZSRS homoseksualizm był nielegalny, nie było demokracji, były niskie koszty pracy, można było bić babę po mordzie oraz były strzeżone granice. Czyli spełnione marzenie prawiczków.

     • Sama napisałaś, że jesteś zwolenniczką multikulti. Przeczytaj sobie więc Koran, Rozdział O kobietach, sura 34: Bijcie je!

   • w XIX Ameryce nie było głodu, a teraz jest w każdym kraju europy i w Ameryce.

 4. Pan Mikke rzuca się do sklepów po cukier, sól i konserwy, napełnia w garażu zbiorniki na benzynę ?
  Uwaga, może wybuchnąć i nie doczekacie swojej upragnionej wojny!
  Jeśli będzie wojna to przez takich jak pan Mikke, który wszędzie poza swoim środowiskiem węszy zło,sieje plugawą agresję, pogardę i nienawiść . Karmi najniższe z najniższych instynkty swoich wyznawców.
  Czym emanują po demonicznym meni redakcji , wystarczy poczytać ich fora.

  • Rozumiem, ze z powodu gorąca Szanowna Pani bredzi. Proszę kubełek zimnej wody na główkę.

  • A to ciekawe, wojna przez Korwinana. Za gradobicie, trzęsienia ziemi i koklusz też on odpowiada?
   Nie, droga pani, za wojny odpowiadają ludzie którzy ” wiedzą lepiej”. A takich pełno w tych lewackich rządach.

 5. Według ala wilk i innych aparatczyków nic nam nie grozi bo obronią nas mężny Timmermans i Verhofstadt.

   • No dla lemingowców pokroju ala wilk UE jest gwarancją pokoju na świecie, przy czym całe siły zbrojne UE składają się z jednego Timmermansa i jednego Verhofstada, czyli lewicowy wniosek z tego jest taki, że Ci dwaj panowie to istne maszyny do zabijania :D

    • A prawiczki wolą 1939 rok jak nie było UE za to była Europa Narodów gdzie każdy naród miał prawicowego dyktatora.

     • Hitler to lewak.
      Nie istnieje coś takiego, jak prawicowa dyktatura, dyktatura może być tylko lewicowa.

     • w 1939:
      Trzecia Rzesza Niemiecka – Adolf Hitler z Narodowo-SOCJALISTYCZNEJ Partii Robotników
      Związek Radziecki – Józef Stalin – bardziej lewicowa od Stalina to jest chyba tylko ala wilk :D
      Francja- Albert Lebrun – Sojusz Demokratycznych Republikanów powołany przez środowisko Radykalnej Partii Socjalistycznej.

      Faktycznie prawicowo jak cholera :D

     • Przecież Hitler dbał o czystość rasową narodu niemieckiego a lewaczka Merkel jest za multi-kulti.

     • Ale my prawiczki też jesteśmy za różnorodnością rasową, ale bez zasiłków dla nierobów. Poza tym bardzo podoba nam się muzułmańskie podejście do relacji damsko-męskich.

     • Jaka ty jesteś tępa nazizm, komunizm, to są lewackie wytwory. Najgorsze rzeczy na świecie działy się i dzieją przez lewactwo.
      Szwecja nie miała wojen od 200 lat, na 2 WS dorobiła się miliardow, mówisz na chiny a to samo zrobiła Szwecja. Kiedy połowa Europy wyglądała jak ruiny oni na tym zarobili krocie, importowali mnóstwo surowców do Niemiec. Szwecja stała się potęgą na kapitaliżmie jak każdy inny kraj. Niemcy UK i USA to samo dopiero później wprowadza sie socjalizm i dokreca ludziom powoli srube. Kazdy logicznie myslacy o tym wie bo to jest matematyka. W szwecji czeka sie 20 lat na mieszkanie, prywatny inwestor nie chce ich budowac bo nawet nie moze samemu czynszu ustalic. Szwecja spadla z 4 na 18 miejsce na swiecie a bedzie spadac dalej. Szwecja ma duzo bogactw naturalnych wiec stad pokrywa czesc wydatkow, ale i tak spada. Hitler i Merkel to jest to samo przeciez, realizuja inne plany na dany moment, ale o tym mi sie nie chce juz pisac bo ty i tak nie wiesz co sie dzieje. Mam nadzieje ze mieszkasz tam, a jak nie to czemu cie tam jeszcze nie ma. Tępa bulwa

    • Adam nie ma się co spinać to jest prowokator wynajęty do komentowania wszystkiego na tym portalu, a także innych uważanych za prawicowe. Fajnie się czasami posprzeczać z nim bo podbija to ruch na Nczas.com. Zazwyczaj wystarczy zapytać o jakieś dane konkretne na tematy, na które się wypowiada albo powiedzieć coś o muzułmanach i już siedzi cicho :)

 6. Z tym modelem orwellowskim to JKM ma świętą rację – widać to na każdym kroku. Dla ludzi opanowanych żądzą władzy jest to ideał. Jeśli natomiast JKM ma na myśli wojnę o zasięgu globalny, to się myli. Już dawno przyjęto koncepcję, że jeden wielki konflikt światowy lepiej jest zastąpić szeregiem konfliktów lokalnych. Pełnią one rolę impulsu napędzającego światową gospodarkę i pozwalają mącić ludziom w głowach. Strażnicy tej koncepcji są dostatecznie potężni, żeby nikt się nie wyłamał. Gdyby Putinowi zachciałoby się zająć Polskę albo jej część, to sprawa by się zakończyła podobnie jak z Krymem.

  • 20 lat temu Korwin przepowiadał że Szwecja upadnie.
   Dziś PKB Szwecji jest o 100% większy niż w 1997 roku.

   • a nie upadła ? raport onz ,, za kilkanaście lat szwecja będzie na poziomie krajów 3 świata , kobiety boją się chodzić same po ulicach , a w stanowią klasach muzułmanie – czy wg szanownej pani ali wilk to jest postęp?

   • jak europa była chrześcijańska to rządziła światem , podbia obie ameryki ,afrykę , australię , spory kawał azji , a teraz nas podbijają muzułmanie , wykupują chińczycy , więc gdzie tu postęp pani alu wilk?dodam że najwięcej patentów w europie mają kraje które nie są w europie szwajcaria i liechstenstein , (obywatele są bogatsi od niemców) więc ja się pytam gdzie tu jest postęp pani ala wilk?

    • Szwajcaria i Lichtenstein są w Europię nadal i będą zawsze. Europa nigdzie się nie ruszyła, ani nie zmieniła swojego kształtu.

    • Europa w XIX wieku rządziła swiatem a połowy Europejczyków w XIX wieku nie było stać na buty.

 7. Patologiczne lewactwo zawsze dąży do wojny ponieważ nic innego nie ma do zaoferowania niż bieda, głód i bankructwo.

 8. Właśnie przed chwilą Wirtualna Polska dostarczyła dowodu na to, że JKM ma racje z tym modelem orwellowskim. Parlament europejski ma głosować dyrektywę dotyczącą praw autorskich i jednolitego rynku cyfrowego.

 9. Oczywiście, że będzie wojna ale ta nieco szersza która być może połknie nieco wiecej niż te dzisiejsze przepychanki na wschodzie. Jeszcze kilka lat temu Juan Carlos 1 potężna bardzo postać na tym globie między innymi strateg wojenny znany i szanowany w NATO choćby, król Jerozolimy itd., itd… instruował Obamie przy szefach CIA, że jeszcze nie pora ponieważ Izreael nie przetrwał by tak zmasowanego ataku rakietowego obcych sił. Putin przy nim to synalek i marionetka do pastowania butów.

 10. Ja tam nie wiem, czy będzie wojna, myślę jednak, że tego Pana, którego uważam za intelektualnego potworka, trzeba w końcu rozliczyć. Przecież co roku słyszymy, że na jesieni coś tam upadnie, jak nie Unia, to rząd. To która to będzie w końcu jesień?

  I jego totalna dewiacja, skoro namawia żeby wracać do ludojada po urlopie, jeśli złożyło się mu przyrzeczenie, że się wróci, chociaż ten przetrzymuje nas wbrew naszej woli. Jakim frajerem trzeba być, żeby wracać w takiej sytuacji do ludojada. Każdy normalny człowiek, a nie dewiant, wie że w takiej sytuacji wszystkie chwyty są dozwolone. Każdy to rozumie i nie ocenia źle takiego zachowania. Relatywizm w takiej sytuacji jest jak najbardziej wskazany, gdyż, cóż, nie żyjemy w świece idealnym… Ale niektórzy w imię pewnej logiki, która pozbawiana jest jakiegokolwiek ciężaru intelektualnego, postulują powrót do ludojada.
  Haha, mam brechę z takiej nieskomplikowanej gadki na poziomie rebusa w gazecie. SIC!

  P.S. Proszę redakcję o nie usuwanie moich wpisów, nieprzychylnych osobie która ubliża innym a którą uważam za intelektualnego potworka – tak jak to miało miejsce do tej pory. Dziękuję!

Comments are closed.