Mit o „Polakach-rasistach” upadł. Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie podbiło Internet. Kim jest czarnoskóra studentka? [FOTO]

Zendayia Sithole. / fot. TVP Info

To zdjęcie z wtorku podbiło Internet i to nie tylko w Polsce! Chodzi o fotografię przedstawiającą czarnoskórą dziewczynę, która oglądała mecz Polska-Senegal w strefie kibica w Lublinie, otoczona samymi białymi mężczyznami.

Dziewczyna przyszła obejrzeć mecz w strefie kibica w Lublinie i mimo że jest czarnoskóra, a na twarzy miała barwy Senegalu, to nikt jej nie atakował. Co więcej sama wypowiada się o naszym kraju w samych superlatywach.

Dwa lata temu w Marsz Niepodległości postanowił wejść wymalowany na czarno dziennikarz „Wyborczej”. Oczywiście nikt mu nic nie zrobił, ale on twierdził, że „nawet jak nikt nic nie mówił, to i tak czuł tę agresję”.

Nieco inne odczucia ma w tej kwestii uwieczniona na fotografii dziewczyna z Zimbabwe. Jest studentką na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i nazywa się Zendayia Sithole.

W Polsce jest bardzo aktywna, przewodniczy między innymi Foreign Students Union UMSC, czyli organizacji, której celem jest pomoc studentom spoza Polski studiującym na UMCS w Lublinie.

Okazuje się, że jej zdaniem Polska to całkiem normalny i tolerancyjny kraj, a polscy mężczyźni szanują kobiety.

Byłam jedyna przedstawicielką Afryki kibicującą Senegalowi (…) Na początku trochę się bałam, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłam. Ale uznałam, że to jest czas, żeby kibicować. Innym powodem, dla którego poszłam do kibiców jest to, że czytałam o polskiej historii i wiem, że polscy mężczyźni szanują kobiety. To jeden z tych kraju, gdzie się je szanuje. Więc wiedziałam, że mnie nie pobiją i nie zrobią czegoś złego – mówi w rozmowie z TVP Info.

Źródło: DoRzeczy/NCzas

17 KOMENTARZE

  • oto skutki multikulti, niektórym zaczynają podobać się małpy, za chwilę będą chcieli legalizacji małżeństw z kozami

 1. Lubelszczyzna to okręg partyzancki – tam kobiet się nie bije. Dedykuję Wam starą partyzancką piosneczkę:

  Wymarsz Uderzenia – Andrzej Trzebiński

  A jeśli bzy już będą, to bzów mi przynieś kiść
  i tylko mnie nie całuj i nie broń, nie broń iść.
  Bo choć mi wrosłaś w serce, karabin w ramię wrósł
  i ciebie z karabinem do końca będę niósł.

  To wymarsz Uderzenia i mój i mój i mój
  w ten ranek tak słoneczny piosenka nasza brzmi –
  słowiańska ziemia miękka poniesie nas na bój –
  Imperium gdy powstanie, to tylko z naszej krwi.
  Imperium gdy powstanie, to tylko z naszej krwi.

  A jeśli będzie lato, to przynieś żyta kłos
  dojrzały i gorący i złoty jak twój włos
  i choćby śmierć nie dała bym wrócił kiedy żyw,
  poniosę z twoim kłosem słowiańskich zapach żniw.
  To wymarsz Uderzenia i mój i mój i mój…

  A jeśli będzie jesień, to kalin pęk mi daj
  i tylko mnie nie całuj i nie broń iść za kraj.
  Bo choć mi wrosłaś w serce, karabin w ramię wrósł
  i ciebie z karabinem do końca będę niósł.
  To wymarsz Uderzenia i mój i mój i mój…

  Poniosę nad granicę kaliny, kłosy, bzy –
  to z nich granica będzie – z miłości, a nie z krwi,
  granice mieć z miłości, w żołnierskich sercach U –
  nasz kraj się tam gdzieś kończy, gdzie w piersiach braknie tchu.
  To wymarsz Uderzenia i mój i mój i mój…

  • Na jej miejscu też bym się bał, gdybym naczytał i nasłuchał się takich lewackich bzdur na temat rasizmu i faszyzmu w Polsce, jak w tefałenie, onecie, lisweeku czy innej wybiórczej…

 2. Nie ma się z czego cieszyć, jeszcze więcej tolerancji, a za 20 lat na zdjęciu będzie biała kobieta otoczona stadem czarnuchów, po czym zostanie zgwałcona i zjedzona.

 3. Mit upadł, czy to znaczy, że od teraz jesteśmy już prawdziwymi europejsami?!?

 4. „przewodniczy między innymi Foreign Students Union UMSC, czyli organizacji, której celem jest pomoc studentom spoza Polski studiującym na UMCS w Lublinie”, czyli organizuje wyprawy pontonowe z Afryki do Europy.

 5. Nie kumam kurwinizmu wedle którego prezentowanie pewnego rodzaju zachowan idzie w parze wypieraniem sie ich klasyfikacji.
  Katolickie cioty.

 6. Absolutnie zwykłe, normalne , przeciętne zachowanie zaczyna być traktowane jako powód do dumy. Może szklanka zimnej wody na otrzeźwienie?

 7. Ale Wilk dajcie uchodźcą niech sobie chłopaki poużywają! Jako feministka o dobrym sercu dla islamu, powinna swoją „piczkę” poświęcić w imię równości, braterstwa i solidarności :) Ala do dzieła, pokaż nam prawiczką, jaka jest z Ciebie odważna, wyzwolona i dobra feministka :D Podziel się swoją „piczką” milionem uchodźców, jako obrzydliwy krwiożerczy kapitalista za sponsoruję Ci bilet do ośrodka na uchodźców :)

  • Ja też się dorzucę na ten bilet. Tylko z tą „piczką” ma być naturalnie, bo w gumie to Racizm.

Comments are closed.