Żydzi już z nas się śmieją. „Presja na Polskę była skuteczna”. Posłowie Knesteu mówią, że jeszcze im mało!

Izraelczycy już z nas się śmieją co więcej chcą jeszcze więcej! Izraelscy dziennikarze nie mają wątpliwości. Warszawa ugięła się pod presją i znowelizowała ustawę o IPN. „Polska ugięła się”.

Izraelskie media od rana donosiły o pracach nad nowelizacją ustawy o IPN. Przepisy uchwalonej przez Sejm w styczniu br. noweli ustawy o IPN, którą przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości w intencji walki ze sformułowaniami typu „polskie obozy śmierci”, wywołały krytykę m.in. ze strony Izraela i USA. Krytykę zbyt dużą dla polskiego rządu…

Czytaj też: Najtwardsi wyborcy masowo odwracają się od PiS-u po kapitulacji przed Żydami. „Czy Wy już kompletnie straciliście rozum?”

Oto jak tą decyzję komentują izraelskie media. „Polska ugięła się” – informuje swoich czytelników hebrajskojęzyczny dziennika „Maariv”.

Redakcja „Jediot Ahronot” podkreśla, że krytyka i presja wywierane na Polskę zadziałały. Podobnego zdania jest dziennikarz telewizyjny Barak Ravid, który informując na Twitterze o nowelizacji ustawy o IPN napisał, że Polska podjęła decyzję „pod presją Izraela i USA”.

„Pod presją Izraela i Stanów Zjednoczonych Polska zmienia kontrowersyjny projekt ustawy o Holokauście i anuluje klauzulę odpowiedzialności karnej”.

Co więcej izraelskim politykom to nadal mało.

„To niewątpliwie dobra zmiana, ale niewystarczająca” – powiedział członek Knesetu Itzik Shmuli w wywiadzie dla „Maariv”. „Zgodnie z ustawa nadal nie wolno wspominać o udziale niektórych Polaków w zbrodniach na Żydach.”

„Jedyna różnica polega na tym, że zamiast odpowiedzialności karnej jest odpowiedzialność cywilna. Nawet w obecnej formie rzuca głęboki cień na współczesną Polską, która zamiast wyciągać wnioski z historii woli jej zaprzeczać i rozmydlać. Zapewniamy ludzi ocalonych z Holokaustu, że te próby się nie powiodą” – uważa opozycyjny polityk.

Przypomnijmy, że Izraelski dziennik „Haarec” poinformował niedawno, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich wezwało we wtorek polski Trybunał Konstytucyjny do odrzucenia ustawy o IPN. W opinii Stowarzyszenia ustawa „poważnie i nieproporcjonalnie” ogranicza wolność wypowiedzi, chronioną przez konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także przez konstytucję RP.

Stowarzyszenie podkreśla, że uznaje, iż Polacy byli ofiarami nazistowskiego reżimu i wyraża wdzięczność Polakom, którzy ryzykowali życiem, by ratować Żydów z Holokaustu. Jednocześnie stwierdza, że „nie można ignorować faktu, iż niektórzy Polacy pomagali nazistom w ich akcjach mających na celu eksterminację narodu żydowskiego”.

Polski rząd po raz kolejny ugięł się przed krytyką i znowu zmienia treść ustawy bo tak chce rząd obcego państwa! Dziękujemy, że pokazujecie kto w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę rządzi w naszym kraju…

Czytaj też: Michalkiewicz o nowelizacji ustawy o IPN: Obóz gorliwych patriotów połączył się z obozem zdrady i zaprzaństwa

Źródło: wp.pl/ Twitter

33 KOMENTARZE

  • To państwo to patologia stworzona przez wywiad sowiecki w latach 1984-90. Wszyscy rządzący w PiS mają dusze nasiąknięte socjalizmem i komunizmem a ich kręgosłupy są przetrącone przez komunizm i jego operacyjne metody. To są chodzące szkielety i kompromisy z wszelakim złem. Dlatego nie nadają się do niczego poza wymianą. Trzeba nowych, młodych ludzi. Trzeba nam Polaków – najlepiej tych z Ruchu Narodowego, ONR i Wolność JKM.
   To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 1. My tez się cieszymy,ze teraz będzie można powołać sie na premiera Izraela, ze Polska w holokauście nie brała udziału , tak jak to pisze historyk Grabowski

  • Pani nie żartuje, Pani nie wie, co to jest żydowska hagada, co to jest żydowska uprzejmość, Pani się niedługo przekona

 2. Faktycznie PIS to zdrajcy Polski. Żydowski rząd dziaął na rzecz Żydów a nie Polaków. Mysle,ze to poczatek konca PIS bo Polacy tego nie wybacza

  • A co tam ręka, a co tam cała dłoń, oni chcą 300 mld.USA, a najlepiej w majątku, w nieruchomościach, i oni to dostaną, tak jak ono są Żydami

    • Samo to że wybrałeś taką ksywę świadczy o tym że jesteś osobą psychicznie chorą.

    • W pierwszej kolejności, oddajcie to, co ukradliście Palestyńczykom. I przestańcie zabijać!
     Co to jest prawda w ustach Żyda, nic! Żydzi, to hagada, urojenia!

  • Prezes się śmieje, oni zaplanowali III RP, oni zaplanowali PIS, oni to zaplanowali a Prezes czek zrealizuje, tak jak oni są Żydami, oni nie potrzebują PIS, oni potrzebują 300 mld USD w nieruchomościach, w ziemi, oni chcą bo oni są Żydzi
   Tak jak oni są Żydami, oni nie chcą Arabów, oni nie chcą piachu, oni nie chcą pustyni, oni chcą ziemi, oni chcą wody

 3. haha dobrze polacken, że jednak zrozumieliście, gdzie jest wasze miejsce w szeregu.

 4. Musi mieć coś nie tak z beretem bo nawet największy debil dobrowolnie tak się nie nazwie

  • Prezydent Duda nie może chodzić odkąd podskoczył 447 razy z radości a musi jeszcze 447 razy klęknąć do końca kadencji.
   Jego liczba to 447.

 5. A ja na nich głosowałem, miałem nadzieje że Polska wstanie z kolan….. a my padamy na pysk…..

 6. W naturze korwinisty jest wchodzenie w dupe USA i pogarda dla Izraela. Nie ma co liczyc ze matka dla pierwszego lepszego frajera wyprze sie swojego dziecka. Korwinisci powinni obrabiac galki zydom i to tak by Trump byl zadowolony.

 7. Żydzi sie smieja ze Polska sie ugięła ze strachu,ze nie bądzie przyjacielem Żydów. Jakim przyjacielem? To wróg najgorszyRząd bez ambicji i honoru

 8. Ten cały rząd powinien podać się do dymisji w takim razie. Gdyby Polacy nie mieli zjebanych mózgów to już jutro powinno być co najmniej 200 tysięcy ludzi na manifestacji w Warszawie.

 9. Popaprańcy zrozumcie ,że to nadal wasze wypociny! do zamętu .Przypomnę Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział i Żydom i Polakom aby się pogodzili i to nie jest działanie czy tchórzostwo jednego kraju Paniatno !I Rząd zadziałał właściwie w stosunku do ogromnych zaniedbań historycznych Polski a szczególnie w okresie popapranych poprzedników pod rudym żyrandolem i czerwonej żydowskiej zarazy z polskimi dowodami osobistymi.

 10. Prsję wywarł nie izrael i USA tylko żydzi z Izraela i żydzi z USA, to po pierwsze. Po drugie chcąc się przeciwstawić UE by zrealizować naprawę Rzeczypospolitej trzeba z kimś trzymać. Wszyscy widzimy, że silna Polska jest nie na rękę Niemcom, Francji i Rosji. Kończy się bowiem rezerwuar taniej siły roboczej i bezbronny rynak a rośnie konkurencja. Wiem, że zaprzaństwo jest wściekłe na taką decyzję, bo chcieli by Polksa była osamotnmiona i wtedy rzeczywiście istniało zagrrożenie powrotu do władzy tych złodzieji,tórych rajcowała Polska jako ch.., d… i kamieni kupa. Trzeba patrzeć trzeźwo. Musimy mieć sojuszników.

 11. nie tylko Żydzi ale i cały swiiat śmieje sie z polskiego pełzania i przyznawania się do wszelkich wyimaginowanych zbrodni.Zawdzieczamy to PIS

 12. Jak będziecie wybierać prezydenta, to dowiedzcie sie jakiego wyznania jest jego żona.

  Niemcy, Żydzi …. czy kiedyś będziemy mieli w Polsce POLSKI rząd? Dbający o Kraj i Polaków?

 13. […] Wystarczyło uchylić artykuł 55. lub troszkę go zmienić, aby to po prostu nie miało sensu. Zmiany, zainicjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego, a dokładnie nie wiadomo przez kogo, weszły w życie w tempie ekspresowym. Kto się obecnie z nas śmieje? Posłowie Knesetu już stwierdzili, że to wszystko za mało. Warszawa ugięła się pod presją, więc czemu by nie pójść dalej? Izraelskie redakcje podkreślają, że presja wywarta na Polskę zadziałała. […]

Comments are closed.