Erdogan gromi Żydów: „Izrael to najbardziej rasistowski i faszystowski kraj!” Netanjahu odpowiada

Recep Tayyip Erdogan . Foto: PAP/EPA
Recep Tayyip Erdogan . Foto: PAP/EPA

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział we wtorek, że Izrael to „najbardziej rasistowski i faszystowski” kraj. W odpowiedzi na te słowa premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył władze w Ankarze o „masakrowanie Syryjczyków i Kurdów”. Dzisiaj media podały, że niedługo Erdogan ma się spotkać z Władimirem Putinem.

Przyjęta w czwartek przez Kneset ustawa określająca Izrael jako „państwo narodu żydowskiego” to dowód, że jest „to najbardziej syjonistyczny, faszystowski i rasistowski kraj” – powiedział Erdogan w tureckim parlamencie. „Nie ma różnicy między obsesją aryjskiej rasy (Adolfa) Hitlera oraz izraelskim rozumowaniem, że te pradawne tereny (Palestyna – PAP) przeznaczone są jedynie dla Żydów” – ocenił.

Turecki prezydent potępił również strzelanie przez izraelską armię do Palestyńczyków. Wezwał „świat islamu i chrześcijaństwa, wszystkie demokratyczne oraz liberalne państwa, organizacje pozarządowe oraz media” do podjęcia kroków w tej kwestii przeciwko państwu żydowskiemu.

W odpowiedzi Netanjahu oskarżył Erdogana o „masakrowanie Syryjczyków i Kurdów oraz więzienie tysięcy własnych obywateli”. Krytykę nowego prawa ze strony „wielkiego demokraty”, jak ironicznie nazwał prezydenta Turcji, uznał za „największy komplement”. Według Netanjahu pod rządami Erdogana Turcja staje się „mroczną dyktaturą”, w przeciwieństwie do Izraela, który „dokładnie chroni równe prawa dla wszystkich swoich obywateli (…)”.

W nowym prawie określającym Izrael jako „państwo narodu żydowskiego” zapisano, że „rozwój osadnictwa żydowskiego leży w interesie narodowym”, a „cała i zjednoczona Jerozolima” jest stolicą państwa.

Tekst ustawy głosi, że „Izrael jest historyczną ojczyzną narodu żydowskiego, który ma wyłączne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze”. „Państwo uważa, iż rozwój osadnictwa żydowskiego leży w interesie narodowym i państwo podejmie środki w celu wspierania tego interesu, promowania go i służenia mu” – brzmi jeden z artykułów.

Adalah, organizacja pozarządowa broniąca praw Arabów, oświadczyła, że nowo przyjęta ustawa stanowi próbę zwiększenia „etnicznej wyższości poprzez promowanie rasistowskiej polityki”. Zgodnie z prawem Arabowie mają w Izraelu równe prawa, ale od dawna skarżą się, że są traktowani jak obywatele drugiej kategorii, że spotykają się z dyskryminacją i gorszym świadczeniem usług, takich jak edukacja, opieka zdrowotna czy mieszkalnictwo – zwraca uwagę portal BBC News. (PAP)

39 KOMENTARZE

  • Moj glos (nie na temat ?) w obronie zdrowego rozsadku w sprawie zydowskiej:
   1) Zydzi byli od stuleci nierozerwanie zwiazani polska panstwowoscia. Ich obecnosc byla dowodem na nasza tolerancje z ktorej zawsze bedziemy dumni.
   Byli i sa oni takze wspoltworcami polskiej kultury. Nazwiska mozna by wymieniac i wymieniac.
   2) Tak jak w kazdej grupie narodowosciawej sa rowniez wsrod Zydow ludzie nieuczciwi, rowniez mordercy Polakow, ale byli tez wsrod nich i wielcy patrioci polscy.
   3) Potepianie w czambul wszytkiego co zydowskie tylko dlatego, ze wciaz borykamy sie z Izraelskim antypolonizmem, dla mnie nie jest objawem antysemityzmu lecz raczej ignorancji i prostactwa.
   4) Wielu zydow zmienialo nazwiska by uniknac przesladowan czy ostracyzmu spolecznego, natomiast zjawisko odruchowego przypisywania wszystkim z ktorymi sie nie zgadzamy pochodzenia zydowskiego bez wzgledu na fakty jest objawem kompletnego zidiocenia.

   • Erdogan nie dosc , ze niszczy wszystkie osiagniecia Ataturka to jeszcze ma slaba pamiec. O rzezi Ormian „zapomnial” choc ta zbrodnia moze byc spokojnie porownana z „zabawami” hitlerowcow , ze o Kurdach nie wspomne…
    Turcja fika kazdemu bo ludzie uparli sie na pokoj wprowadzany za pomoca bombardowan (USA,Rosja, Izrael itd), ale nie przewiduje, ze jak kazde imperium zawali sie od srodka.

 1. Ciekawe czy ktos pracuje nad tym by wykorzystac animozje pomiedzy Izraelem a Iranem czy Turcja.
  Dwie najsilniejsze armie w regionie przeciw Izraelskiej technologii i fanatyzmowi.
  To sie nie moze skonczyc dobrze.

  • Ja bym się tej technologii obawiał, gdybym był Izraelczykiem. Głupie 80 kilometrów od Jerozolimy jest ośrodek badań jądrowych w Dimonie. Gdyby tam tylko prowadzili badania, to nie byłoby problemu, ale to jest w rzeczywistości zakład produkujący broń jądrową. Tego się „czysto” zrobić nie da, jak uczy doświadczenie. No więc, jeśli kiedyś Iran wystrzeli w tą Dimonę kilkadziesiąt rakiet, w Eretzu zrobi się niezdrowo.

   (Podczas obróbki plutonu ten się utlenia i pył leci tu i tam. W czasie rozbiórki zakładów Rocky Flats w samych przewodach wentylacyjnych znaleziono jakieś 30 kilo plutonu. A gdzieś jeszcze przecież trzymają odpady po separacji plutonu.)

 2. Coś w tym jest. Przypomina mi się jeden z warunków wywołania III Wojny Światowej z „Planu trzech wojen” Alberta Pike’a. Będą robić teraz wszystko, aby świat zaczął bojkotować Izrael. Zbrodnie przeciw Palestynie to już norma. Wyjątkowo perfidne, zakłamane ataki na Nas Polaków to również norma. Po prostu wężowe plemię z synagogi szmatana.

 3. Wreszcie jakiś odważny prezydent powiedział prawdę. Szkoda, że to nie pan prezydent Andrzej Dupa….pewnie już wszedł pod krzesło ze strachu i będzie skamlał do żydów i zaraz przepraszał za słowa Erdogana….A tak na marginesie to żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców a jak trzeba to i morderców !

  • KWAL ,,,PRAWA PO 1000 KROC PRAWDA .TO ZYDOSTWO MISLI ZE NIEMCY MORDOWALI TYLKO ICH ,SZKODA ZE NIE WSZYSTKICH …JAN

   • Pozwolę sobie na polemikę z Kwalem, choć co do sedna się zgadzam.”Wreszcie jakiś odważny prezydent powiedział prawdę. Szkoda, że to nie pan prezydent Andrzej Dupa”
    Powiedział, co powiedział, bo jest mu to potrzebne. Nam wygadywanie takich rzeczy potrzebne nie jest. Nasz Sejm powinien zrobić to samo co Kneset: wydać ustawę określającą Polskę jako „państwo narodu polskiego”. Tyle, mamy cały Sejm pełen Andrzejów Dupa, nie licząc kilku normalnych Polaków

  • Co za bzdury, JE Prezydent Erdogan plując na Izrael zyskuje poparcie w świecie islamu a JE Prezydent Andrzej Duda plując na żydków tylko może stracić (no chyba że jego celem jest te pół procenta elektoratu brauna albo durni od protestanta kowalskiego)

 4. Żydzi i Arabowie to bracia… Ostatnie badania genetyczne to udowadniają!!! Więc Prof Norman Finkelstein ma zupełnie rację, że Żydzi z Izraela mordują swoich braci Palestyńczyków!!! Dla przypomnienia pan Finkelstein jest Żydem, który twierdzi iż ucieczka wszystkich żydów z Ziemi Świętej z logistycznego punktu widzenia była niemożliwa w tamtym czasie!!! Wiec Palestyńczycy to żydzi, którzy aby przeżyć przyjęli islam… Ps. Teraz sami sobie odpowiedzcie kim są tzw elity państwa Izrael?

  • Antysemiccy troglodyci nie są w stanie pojąć, że Izrael jest najbardziej cywilizowanym i wolnościowym krajem w regionie czego nie można powiedzieć o otaczających go kalifatach i socjalistycznych dyktaturach.
   Swoją drogą ciekawe, że dla nacjozwierząt, jeśli Polacy mówią „POLSKA DLA POLAKUF!!11” wszystko jest ok, ale jak to samo robią Żydzi w stosunku do Izraela, od razu zaczynają „ZYDOWSCY SUPREMATYSCI, FASZYSTOWSKI IZRAEL!!!1111”

 5. Jak widać w Izraelu obywateli dzielą według klasyfikacji Bułhakowa: na tych co są pierwszej i drugiej świeżości.

 6. ale by był psikus historii jakbyśmy tak z turasami zniszczyli żydostwo z synagogi szatana

 7. Hmmmmmmmmmmmmmmm, Erdogan może powiedzieć wszystko, nawet przesadzając – bo się z nim świat liczy; a nasz nieszczęśliwy kraj musi uchwalać prawo zgodne z życzeniami żydostwa amerykańskiego i izraelskiego- niestety

 8. Nasi kmiotkowie z żydokomuny mają usta zasznurowane i nic nie powiedzą na żydków w Polsce i USA.Turek ma rację i nie boi się tego mowić a nasi przydupasy tylko patrzą dla koryta rzadowego komu w pierwszej kolejności wylizać tylek i zrobić laskę tfu łaske.W Polsce już rządzą pejsate i nic naród nie zrobi bo Izaaka Singer sprowadził najemnikow USA by w razie czego tłumili rewolte przeciw żydom.

  • Nie podszywaj sie draniu pod moje komentarze. Jestes niegodziwcem bez wlasnego imienia.

 9. Tak jakby socjalistyczna Turcja czymś się różniła od Izraela :)

 10. Erdogan to turecki zbrodniarz i islamska konserwa w jednym! Zamknął szansę Turcji na cywilizacje i członkostwo w UE! Wolę Izraelskiego premiera Beniamina Natanjahu!

  • Po tak jaskrawym okazaniu uczuc izraelskiemu wodzirejowi, pewnie Erdogan zaplacze sie z twojej niecheci do niego. W wyrazie dozgonnej „wdziecznosci” i tak dostaniesz zydowskiego kopa w dupe, a szczegolnie dlatego, ze smiales wystapic w roli Polaka.

 11. Pan Ergodan zapomniał dodać – gdy wspominał o obsesji Hitlera – wspomnieć o wymordowaniu przez Turcję 1.5 mln. Ormian – jako w praktyce doktryny Turcja dla Turków. Również Grekom dostało się, wcześniej dupieni przez setki lat byli Serbowie, Bułgarzy, Persowie i inne ościenne narody. Teraz do tych, co nie lubią Turcji zaliczy się Izrael. Nie wygląda to dobrze dla samej Turcji, tak na wypadek wojny – wszyscy sąsiedzi rzucą się na nich i nie pomoże im druga armia w NATO.

 12. Pleciesz bzdury i powtarzam raz jeszcze – nie podszywaj sie pod moje komentarze.

  • Tym bardziej że partner mnie rzucił i nikt mnie nie czochra od tyłu, przez co czuję się niekomfortowo

 13. Tym bardziej że partner mnie rzucił i nikt mnie nie czochra od tyłu, przez co czuję się niekomfortowo

 14. Obaj maja racje tylko ze taka politemika nie zle wrozy stabilnosci, polityka beznadziejna ale nacjonalista sie pewnie podoba takze w pl.

 15. Żydzi są jak szczury, rozleźli się po całym świecie i nikt ich nigdzie nie lubi. Brawa dla Prezydenta Erdogana !!!

 16. Kali, Garbanosy i Słowianie

  Wszyscy krewni jego i sam Kali
  Zawsze razem mieszkali w Afryce.
  Oni się nie interesowali
  Polityką. Ale polityce
  Kali wcale nie jest obojętny!…
  A więc żywot Kalego jest smętny.

  Wpierw z Egiptu kołchoz Garbanosy
  Uczyniły. Trzeba do kołchozu
  Ludzi… Kali krzyczał w niebogłosy!
  Ale uciec nie zdołał z powrozu.
  A, gdy Sachel jest w mocy islamu,
  Kto dostarcza stąd czarnego szlamu?

  Garbanosy krewniaków Kalego
  Poprzez wieki gnają milionami
  Do Bagdadu wprost z lądu czarnego.
  Garbanosy, mówiąc między nami,
  Do Bagdadu także Słowian gnają.
  I ich z Kalim, jak bydło, sprzedają.

  Czas ucieka, wiek za wiekiem mija.
  Już nie Bagdad jest trendy, lecz Stambuł.
  Statek z Kalim do portu przybija.
  O dostawę Słowianek dba czambuł.
  Czas ucieka. W łańcuchach na statku
  Amerykę czas poznać w dodatku!…

  Bywa, czasem połowa umiera,
  Nim zakuta ocean przepłynie.
  Lecz holokaust to nazwać – afera!
  A pomyśleć o udziale, winie
  Garbanosów – to przeciw ludzkości
  Myślozbrodnią jest spostrzegawczości!

  By więc myślą nie popełnić zbrodni,
  Na papierze ująć to wypada:
  Nowinkarze w Anglii są dość modni.
  Więc Irlandii katolickiej biada!
  Sto tysięcy katolików domu
  Nie zobaczy już. Sprzedani!… Komu?

  Anglik Cromwell pokonanych sprzedał.
  Na Barbados biorą ich handlarze.
  Biały zbierać trzciny rady nie dał.
  Lecz mieszaniec…? Pan (nos jaki?) karze
  „Pokryć Kalim katoliczki białe”.
  Garbonosy biorą złoto całe.

  Garbanosy nie próżnują… Praca:
  Złoty handel trójkątny, kapitał!
  „Dla Kalego starczy głodo-płaca.” –
  Garbanosom pomysł ten zaświtał –
  „Abolicja!“ Północ Ameryki
  Czeka… „Kali, czekają fabryki!”

  Garbanoski prezydent więc wojnę
  Rozpętuje i niszczy Południe.
  (Z niewolnictwem walka to dostojne
  Bajdurzenie… „Gdy jest kryzys – cudnie!”)
  Kali ruszył („zmiany, zmiany, zmiany!”),
  Choć miał lepiej niż chłop pańszczyźniany.

  Garbanosy robią też w Europie
  Niezły Geschäft. Więc Kali w udręce
  Wciąż w kolonii zbiera, sadzi, kopie…
  Tak pracuje, albo traci …ręce!!!
  Garbanosy Kalego wyssały
  Tak, jak Słowian proletariat biały.

  Proletariat z resztą tudzież chłopi
  Garbanosych też bardzo zajmują.
  Ich produktem jest horror utopi.
  Rewolucję w Rosji rozpętują:
  Niepotrzebne słowiańskie elity!…
  „Własność, honor i chrześcijaństwo – mity!”

  „Kryzys – cudnie!” Lecz teraz się zdarza
  Garbonosym kiks… to znaczy holo.
  Trzy miliony nie mają cmentarza!
  A holocaust Słowian? – „Jest swawolą,
  Nadużyciem słowa!” – Choć trzydzieści
  Ich milionów cmentarz nie pomieści…

  Gdyby Kali się emancypował
  I rozkwitła Afryka by nagle?
  Aj-waj! Geschäft by się nie dotował…
  Zsechł w Europie by, jak stare bagle!
  Dotowanie produkcji żywności
  Trwa w Europie. A Kali …niech pości!

  I ostatnia (na razie) odsłona:
  Rejs Kalemu znów zafundowali…
  Poprzysięgły „niech Europa skona!”
  Garbanosy. Pod ręką był Kali…
  A co stanie się z Garbanosami,
  Kiedy Kali tak… ze Słowianami…?!

 17. Kiedy do Polaków dotrze, że EUrokołchozem i Polską rządzą chazarzy. Roztwonili polski majątek narodowy po upadku komunizmu a obecnie biorą się za polską gospodarkę i Polaków. Kto jak nie PiS wprowadził Polskę do UE, podpisał zgodę na GMO w Polsce, zafundował i utrzymuje antypolskie muzeum „polin”, sprowadza i finansuje żydowskie banki J.P. Morgan, i obce wojska w Polsce zamiast wzmacniać WP i przemysł. Podatki i brak pracy, które doprowadzają Polaków do opuszczania Ojczyzny. Potajemne porozumienia z UE w sprawie nachodźców których jest coraz więcej na ulicach kraju. Blokada stosunków z Rosją i bezgranicznego rynku zbytu na towary i produkty polskie. Zgoda polskojęzycznego rządu na antypolski Akt 447 i konsekwencje z nim związane. Polacy wybierajcie polskich Patriotów,

Comments are closed.