Morawiecki oszalał! PiS planuje zlikwidować własność prywatną w Polsce. Każda firma będzie mogła być przejęta przez państwo

Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Mateusz Morawiecki. Foto: PAP

Prawo i Sprawiedliwość nie zwalnia i przygotowuje kolejny projekt ustawy, który można podciągnąć pod działania w ramach „PRLbis”. Mowa o prawie dotyczącym odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych.

Prawo i Sprawiedliwość od czasu przejęcia władzy w Polsce chętnie sięga do rozwiązań z okresu głębokiego socjalizmu, mając przy tym w głębokim poważaniu kwestie prawne. Tym razem chce pójść jednak w swoich działaniach dużo dalej i wprowadzić prawo, które pozwoli państwu na przejęcie władzy praktycznie nad każdym przedsiębiorstwem w kraju, i to bez udziału sądu.

Patrząc na uzasadnienie tej ustawy można stwierdzić, że podobnie jak i wiele innych jest ona wprowadzana w słusznym celu, chodzi o walkę z mafiami paliwowymi, karuzelami VAT i przedsiębiorstwami, których głównym celem jest omijanie prawa. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a te zostały skonstruowane w taki sposób, że nawet uczciwi przedsiębiorcy nie mogą spać spokojnie.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione został opublikowany w maju, a obecnie trwa jego opiniowane. To, co planuje wprowadzić PiS-owski rząd, jest jednak szokujące, a niestety w tej kadencji tak już bywa, że gdy złożą jakiś projekt, to wchodzi on w życie niedługo potem, bez oglądania się na głosy krytyczne.

Co takiego planuje wprowadzić rząd Mateusza Morawieckiego? Po pierwsze konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Po drugie ustawa stanowi, że do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo.

Kolejny zapis mówi, że konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu. Po czwarte ustawa premiuje pracowników za donoszenie na swoich szefów, wówczas podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych.

W ustawie zawarto jeszcze kilka innych niepokojących kompetencji, takich jak możliwość wprowadzenia ze skutkiem natychmiastowym zarządu przymusowego w firmie przez prokuratora jeszcze w czasie postępowania. Do podjęcia takiego kroku nie jest potrzebna zgoda sądu!

Co więcej ustawa łamie zasadę lex retro non agit, co się wykłada: prawo nie działa wstecz. Znowelizowane prawo będzie mogło bowiem dotknąć przedsiębiorców nawet za czyny dziesięć lat wstecz. Oczywiście wprowadzenie takiej konfiskaty to nie wymysł PiS-u, ale nowelizacja tej ustawy sprawi, że własność prywatna w Polsce nie będzie istniała już nawet w teorii.

Ręce już dawno opadły. Gospodarczy komuniści w przebraniu katoliko-patriotów, z poparciem nieświadomego i przekupionego tłumu robią z naszego pięknego kraju swój folwark. Niestety, nic ich nie zatrzyma, prawa nawet nie muszą przestrzegać, bo to oni są prawem – komentuje Artur Dziambor z Wolności.

Bolszewiccy wprowadzili komunizm przy pomocy pistoletów. PiS przy pomocy 500+ :) – dodaje prof. Robert Gwiazdowski.

Źródło: Bezprawnik

39 KOMENTARZE

 1. Od 1945 roku nie był w Polsce u władzy gang aż tak zdemoralizowanych bandytów!
  Witajcie w Polskim Obozie Koncentracyjnym, w którym obywatel jest niewolnikiem przywódców rządzącego gangu.
  Tak wstaliśmy z kolan i odzyskaliśmy godność…

  • Masz rację Niemcy to okrutne bestie . Ale bądź litościwy weź choćby jedną Niemiecką panienkę , tak dla okrasy tym imigrantom . Nie bądź nazista .

  • Wkrótce ty będziesz ciągnąć 500+ muślimskich drutów. Widzę, że nie możesz się doczekać.

 2. Kolejny zabieg, żeby wygnać z Polski polskich przedsiębiorców, bo przecież kapitał zagraniczny ma się cudownie. W perspektywie podwyżki cen, nowe podatki, np. katastralny. Ludzie będą masowo stąd uciekać. No i o to chodzi. Jak już zniszczą wszystko, co było do zniszczenia, skończą się socjale. No bo skąd brać kasę na to rozdawnictwo. Brawo kobra, ciśnij jeszcze mocniej, Polacy już się duszą, ale jeszcze cholera popiskują.

  • Gdzie i kto wprowadził podatek katastralny?cały artykuł to same bzdury!a wy się niezdrowo podniecacie. Połączono rózne pomysły PIS-u,by wyeliminować złodziei ale daleko do jego realizacji.Złodziejom mówimy stop!

 3. „Oczywiście wprowadzenie takiej konfiskaty to nie wymysł PiS-u, ale nowelizacja tej ustawy sprawi, że własność prywatna w Polsce nie będzie istniała już nawet w teorii.” Własność prywatna, czy korzyść uzyskana z przestępstwa? ” Co więcej ustawa łamie zasadę lex retro non agit, co się wykłada: prawo nie działa wstecz.” I pytanie, czy również w przypadku podniesienia wieku emerytalnego, na który tak ochoczo zgodził się SN, poprzednia władza miała sobie coś do zarzucenia? Czy wtedy mieliśmy inne „prawo”?

 4. Po co te podchody? Niech od razu przegłosują, że wszystko jest Żydów i po sprawie. Społeczeństwo i tak ma to w d…

 5. Gwiazdowski – a nie lepiej być po prostu uczciwym. Ta ustawa dotyczy bandytów.

   • W ogólnym rozrachunku i tak lepiej będzie jeśli przestępczy proceder zostanie ukrócony nawet za cenę paru uczciwych przedsiębiorców. Niż żeby przestępczy proceder kwitł.

    • Po pierwsze – przedsiebiorstwo które nie stosuje się do poleceń mafii państwowej nie popełnia żadnego przestępstwa. Po drugie – zabij się.

 6. Prywatni przedsiębiorcy nie są potrzebni Polsce. Przywrócić państwowe zakłady likwidowane i sprzedawane po 1989 roku. Np. Zakłady Kasprzak, Huty, cukrownie, zakłady odzieżowe itp.

 7. Ciekawe , czy takie postepowanie wprowadza w wypadku firm zagranicznych ,okradajacych fiskusa na terenie Polski.

 8. „jest ona wprowadzana w słusznym celu, chodzi o walkę z mafiami paliwowymi, karuzelami VAT i przedsiębiorstwami, których głównym celem jest omijanie prawa”

  I bardzo dobrze że omijają pseudoprawo tworzone przez mafię zwaną państwem.

  • Zwaną przez samą siebie, trzeba dodać. Ani Kaczyński ani Morawiecki ani cały PiS nie są żadnym państwem. Zawłaszczyli sobie jedynie aparat państwa w celu prowadzenia rozboju na Polakach.

 9. Jednak mamy tu do czynienia ze skrajnie komunistyczną partią czerpiącą pełnymi garściami z ideologii marksistowskiej. PiS jako skrót od Patologia i Socjalizm.

 10. Nie było nigdy możliwym ani nie jest możliwym nadal, aby ludzie którzy nie mają bladego pojęcia o przeznaczeniu Prawa, stworzyli PRZEPISY PRAWA!
  I na tym należy skończyć wszelkie dywagacje!
  Podobnie jest z problemem z ludźmi nie posiadającymi wiedzy, Czym jest Ocena i jakie znaczenie ma w życiu każdego człowieka, a także jakie znaczenie ma w funkcjonowaniu Służb mieniących się Państwowymi!
  Problem dotyczy słub Sądowniczych, Prokuratorskich i Policyjnych!
  W podsumowaniu! Jesteśmy u źródła patologii Prawniczej, Politycznej i Urzędniczej!
  Jest szansa wzięcia tego galimatiasu Za Twarz i ukierunkowanie działań na rzecz Obywateli – Żywicieli Państwa!
  Ale to tylko Szansa!

 11. PIS,PO , I RESZTA SYSTEMOWYCH KUKIELEK TO WROGOWIE POLSKI!! ALE PLEBS NIC NIE ROZUMIE VIVA SOCJALIZM IDIOCI …….. KOCHAM OJCZYZNE – NIENAWIDZE PANSTWA

Comments are closed.