To nie żart! Szwedzi chcą opodatkować strażaków, którzy gasili im pożary lasów. Bo dostali jedzenie za darmo

Pożary i Polska Straż Pożarna w Szwecji. / fot. Twitter
Pożary i Polska Straż Pożarna w Szwecji. / fot. Twitter

Absurd na całego! Szwedzi, którzy zgłosili się jako ochotnicy do pomocy w gaszeniu pożarów lasów w Szwecji dostali pismo z prośbą o wyliczenie wszystkich „korzyści” w postaci wyżywienia i noclegów. Sprawa może wkrótce dotyczyć także Polaków. Po co? Aby państwo szwedzkie mogło nałożyć na nich podatek!

Szwedzka Agencja Kontroli Cywilnej wysłała list do kilkuset osób z prośbą o spisanie wszelkich „bezpłatnych świadczeń”, które otrzymali podczas dobrowolnego uczestnictwa w dobrowolnej walce z pożarem w szwedzkich lasach. Urząd zainteresowany jest przede wszystkim o darmowych posiłkach i organizacji bezpłatnych noclegów w szkołach oraz namiotach. Według szwedzkiego prawa, część ze świadczeń, które otrzymali, podlega opodatkowaniu.

Ciężko się dziwić, że strażacy i ratownicy nie dowierzali w treść listu. Zgłosili się oni bowiem jako ochotnicy w trakcie swojego wypoczynku do gaszenia potężnych pożarów, które w lipcu trawiły szwedzkie lasy. Teraz dowiedzieli się, że mogą jeszcze zostać za to zmuszeni do zapłaty podatku, by socjalne przepisy się zgadzały.

Tobias Baudin, przewodniczący Związku Zawodowego „Kommunal” zrzeszającego strażaków i ratowników powiedział gazecie Aftonbladet, że próba opodatkowania ochotników jest „kpiną wobec tych, którzy przerwali swoje urlopy, aby spieszyć, ratować domy i dobytek innych”.

Szwedzkie pożary z lipca tego roku objęły łącznie 25 tys. hektarów lasów. W walce z pożarami wzięło udział kilka tysięcy ochotników i ratowników. Łącznie do Szwecji przybyli ochotnicy z ośmiu państw Unii Europejskiej oraz z Norwegii.

Polska skierowała do działań 139 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, głównie z województwa zachodniopomorskiego.

Źródło: radioszczecin.pl

109 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem powinni opodatkować pożar, za to, że tyle osób go gasiło i las za zużyte ciepło z pożaru wodę, która po gaszeniu wsiąkała w ziemię

  • za to polaczki super. cały świat chce w waszym śmiesznym kraiku mieszkać. tłumy na granicach aby tego miodu posmakować. nie oszukuj się. nawet pakistański pasterz kóz, zrobi wszystko aby z polaczkowni się wyrwać.

 2. Jeszcze wyliczyc ile kromek chleba, ile litrow wody pitnej,kawy,herbaty,cukru i papieru toaletowego zluzyl kazdy strazak.

 3. Jak można coś opodatkować co zostało przekazane za darmo? Urząd cenę określi ile nocleg był wart?

 4. Dopiero co czytalem o jankesie co musial opuscic Szwecje bo sobie we wlasnym biznesie za mala pensje wyplacal a teraz to. Szwecja ze swoim lewackim ustrojem to dno, tam nie ma miejsca na czlowieka tylko kupa bzdur, idiotyczny marksistowski ustroj, akceptacja dla imigranckiej przemocy, brak empatii i wsparcia dla rodzin tylko ich chore pseudo-prawo.

  • Jezeli tu nie mieszkasz w Szwecji prosze nie wypowiadaj się.
   Tutaj za zwykłą pensje mozna normalne żyć.
   Dzieci w szkołach Mają jedzenie za darmo!!
   I oczywiscie wszystkie ksiązki do szkoły Gratis
   Polacy którzy tu przyjechali uczą się jezyka za darmo.
   Kredyt mieszkaniowy np oprocentowanie 2%
   I co w Polsce jest tak cudownie.
   A ten artykuł i jego źródło prosze najpierw sprawdzic bo to bzdury są.
   Pozdrawiam

   • Dokładnie. Znają polaczki Szwecję z wiocha.pl i szaleją.
    Coś tam usłyszeli i jazgot pod niebiosa.
    Amerykanin nie spełnił wymagań migrationverket (za niski miesięczny dochód-nie miał pieniędzy na utrzymanie siebie i rodziny, możliwe że korzystał z pomocy försäkringskassan), nie przedłużyli mu uppehållstillstånd, więc jego czas w Szwecji dobiegł końca. Normalna sprawa. Oni nawet nie zdają sobie sprawy, w jakim okropnym kraju żyją. Od małego w polskim szambie, więc dla nich codzienne jedzenie w restauracji, 3 zagraniczne wycieczki w roku, 5cio letnie auto bez kredytu, dom lub mieszkanie w wieku 20-25 lat to coś nie do pomyślenia.
    Dla nich mieszkanie z mamusią do 40tki, potem kawalerka na 30 letni kredyt, jedzonko z biedronki, wczasy na działce lub u rodziców na wsi, passat pod blokiem, tanie piwsko w lodówce, TV i harówa do us**anej śmierci.
    Nie wiń ich. Tylko takie życie znają.

   • Marzenko kochana, nie za darmo tylko bezpłatnie, to jest kolosalna różnica, za darmo to nawet w ryj nie dostaniesz bo musisz zasłużyć. Polecam poczytać słowa Margaretka Tacher o podatkach i ontym co państwo daje nam „za darmo”.

  • Wieść (euro)gminna niesie o pewnym Jankesie:
   Zbyt mało płacił sobie w… swym biznesie…
   Szwecji nie zamieszkuje już Jankes. Winszuję!
   Z marksizmu wykształcenie, jak każde, kosztuje.

   • Pardon. Oto wersja prawidłowa:

    Na wydalenie Jankesa ze Szwecji

    Wieść (euro)gminna niesie o pewnym Jankesie:
    „Za mało płacił sobie w swym własnym biznesie.”
    Pan Lincoln wydalony jest już nauczony:
    W marksizmie wykształcenie, jak wszędzie – koszt słony!…

    http:

    //korwin-mikke.pl/europa/zobacz/wydalono_przedsiebiorce_poniewaz_wyplacal_sobie_zbyt_niska_pensje/172151

 5. Ochotnicy ze Szwecji biorący udział w akcji otrzymali od Szwedzkiej Agencji Ochrony Cywilnej list z prośbą o spisanie listy bezpłatnych świadczeń – kużwa co za inteligent ten redaktor że nierzetelnie spisuje informacje….

  • Przeczytałeś chociaż to wytłuszczone do końca? Szwedzi zostaną opodatkowani. a może to dotyczyć również Polaków.

   • Ja np. przeczytałem kilka artykułów na ten temat i za przeproszeniem nigdzie nie ma czarno na białym, że dostali wezwanie do zapłaty. To tylko luźne wnioski redaktora z Bożej łaski, które mają w łaśnie tak brzmieć jak by to nasi strażacy już musili brać kredyty za ofiarną bezinteresowną pomoc. Na tym włąśnie polega propaganda i demagogia. Jeśli uważasz inaczej proszę wytłuszcz i wklej ten kawałek tekstu który tak włąśnie mówi.

 6. To ich sprawa. Polscy strażacy nie są opodatkowani w Szwecji.

 7. Jak oni nam tak to my moze wystawmy im rachunek za ekspoloatacje sprzetu,za paliwo i usługę

 8. Coś mi to przypomina, cofając się wstecz o jakieś 75lat. Nagle znajdziemy się w Anglii pomiedzy 40 a 46 roku, gdzie nasi rodacy narażając swoje życie za zastanych Angoli, dywizjon 303 zostaje najlepszą formacja. I później co się dzieje? Po tym jak nasi uratowali Anglię nagle dostajemy rachunki od naszych niby przyjaciół za obronę ich kraju. Podobna sytuacja prawda? Niedaleko pada Anglia od Szwecji.

 9. !!!redaktorku nie kłam!!!

  Paweł Frątczak, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, tłumaczy, że w letnią akcję w Szwecji zaangażowani byli tylko strażacy Państwowej Straży Pożarnej. – Była to pomoc na szczeblu rządowym, więc na określonych zasadach – mówi.

  Zwraca uwagę, że możliwość opodatkowania bezpłatnych świadczeń dotyczy po pierwsze Szwedów, a po drugie ochotników – nie zaś zawodowych strażaków. – Tematu w odniesieniu do Polaków nie ma – podkreśla. To nie wszystko.

  Okazuje się, że jeśli powstałyby listy spisane przez polskich strażaków, byłyby puste. Bo, jak zaznacza Frątczak, w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności działa zasada: państwo, które potrzebuje pomocy, określa jej formę, a kraje, które mogą jej udzielić – aplikują. Zaś strażacy z wybranego państwa mają ze sobą wszystko, czego potrzebują, nie obciążają tego, komu pomagają.

  – Mieliśmy całe miasteczko turystyczne ze sobą, z ogrzewaniem, oświetleniem. To państwo polskie finansowało transport, paliwo, wyżywienie i nocleg. (…) Dlatego nie otrzymaliśmy i nie otrzymamy pisma – podsumował.

  • Nie męcz się, nie warto. Poczytaj komentarze ilu albo nie czytało wcale albo przeczytali ale nic nie zrozumieli, a ty masz nadzieję że zrozumieją to co piszesz…

 10. I dobrze. Wystawić im rachunek za usługę gaszenia pożaru itp. Pod siusiu Szweda. POLAK się nie da!

 11. Właściwie to państwo szwedzkie powinno ochotnikom zapłacić wynagrodzenia, dodatki za rozłąkę i odpowiednie dodatni przysługujące szwedzkim strażakom. Powinno także rozliczyć im nadgodziny.
  Skoro Szwedzi łamią najprostsze zasady, to wystąpcie o zaległe wynagrodzenie.

 12. Obłąkany Szwedostan

  Szwedzka Agencja Kontroli Cywilnej
  Polskim strażakom, co na ochotnika
  Gasili pożar w krainie debilnej,
  Śle listy. Z treści jasny cel wynika.

  Podatku winni są ci ochotnicy,
  Którzy urlopy własne przerywali,
  By gasić ogień, który ludzie dzicy
  W upalne lato w Szwecji rozpalali.

  Darmo wszak polscy dostali strażacy
  Żarcie i picie oraz kwaterunek.
  Teraz dostaną podatek… i cacy!
  Było nie jechać Szwedom na ratunek?…

  A co innego morderca ciapaty,
  „Szwed”, co na stałe zamieszkał w Uppsali.
  Dwudziestolatek dostawał dopłaty…
  Teraz Norwedzy gończy list wysłali.

  Heikki Björklund zadźgał, po blondynie!…
  Szwedostan „ściga” też obywatela:
  Zdjęcie bez twarzy!…. Rasistowskie świnie
  Tak „Aftonbladet” do „zła” onieśmiela.

  Jak z tego zdjęcia rozpoznać mordercę!?
  Mniejsza… To ważne: napięcie rasowe
  Nie wzrośnie!… Ach, trzeba mieć serce!
  Należy wesprzeć meczetów budowę!

  Zanim powstaną licznie w Szwedostanie,
  Krzyże na sztrzałki do Mekki biskupa
  Przerabia. „Oto chrześcijańskie zadanie!”
  Kiedy chrześcijaństwo przypomina trupa.

Comments are closed.