Europa umiera na naszych oczach. Nie będzie już „Jarmarku Bożonarodzeniowego” tylko „Jarmark Zimowy”, by nie urazić przybyszów

Jarmark Bożonarodzeniowy fot. Pixabay
Jarmark Bożonarodzeniowy fot. Pixabay

Organizatorzy „Jarmarku Bożonarodzeniowego” w belgijskim mieście Brugia zmienili jego nazwę na „Jarmark Zimowy”. Decyzję podjęto po to, by nie obrażać „innych przekonań”.

Decyzja wywołała sprzeciw mieszkańców i części polityków. Pol Van Den Driessche, członek opozycyjnej partii Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA), nazywa decyzję „niezrozumiałą i niewiarygodną”. Przypomniał,że Brugia ma wspaniałą i zakorzenioną w historii tradycję świąteczną, i niezależnie od tego czy jest się wierzącym, czy nie, jest ona częścią miejscowej kultury.

Organizator „Jarmarku Zimowego” w Brugii, Pieter Vanderyse, powiedział, że decyzję podjęto po to, aby uczynić rynek bardziej neutralnym dla wszystkich, a użycie słowa „bożonarodzeniowy” nadałoby jej religijny charakter. Jest też zdziwiony protestami, bo nazwę imprezy zmieniono także w ubiegłym roku.

Inne belgijskie miasta także zmieniły nazwy jarmarków bożonarodzeniowych na jarmarki zimowe, tereny zimowe lub zabawy zimowe. Przykładami są Bruksela, Antwerpia, Gandawa i Hasselt.

źródło: HLN

39 KOMENTARZE

 1. Belgowie niszczą swój kraj i swoje tradycje na własne życzenie. My nie musimy. Mam nadzieję,że w Polsce nikt tradycyjnych nazw nie będzie zmieniał pod kolorowych.

  • jutro jakaś złośliwa lewacka przeorana dziura zaskarży Ci jakiś rynek do TSUE i nie będzie wyjścia.

   kwestia upadku Europy jest przesądzona. my też będziemy mieli problemy. ale czym prędzej wyjdziemy z tego lewackiego bezideowego sterowanego przez ortodoksów bagna, tym lepiej dla nas.

   ja nie rozumiem czemu rzekomo pro polski PiS nie zrobi spotkania trójmorza i nie zaproponuje wspólnego wyjścia z UE i stworzenia trójmorza, początkowo nawet na tych samych prawach co UE.

   • Przypominam, ze na początku lat 90-tych już był projekt alternatywny wobec zniemczającej się wtedy UE (jeszcze wtedy EWG).
    Niemcy uznali to za atak na swój pomysł i wywołały wojnę na Bałkanach.
    Chcecie tego samego tu w Polsce?
    Trzeba odrobinę czasu a Niemcy sami się wykończą. Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł.

 2. Europa nie umiera tylko umarła. nie ma żadnych szans by ją ocalić.

  Polska musi w trybie błyskawicznym wyjść z UE. inaczej wszystkie te murzyny będą nam wysłane nie jako imigranty, ale jako hiszpańscy obywatele.

  trzeba w trybie pilnym ratować Polskę.

  • Angole mają w tym temacie postkolonialne karaibskie doświadczenie, i też ledwo co żyją, dlatego szybko zareagowali… szczególnie, że przez te ich kolonie miliardy przybyszy mówi po angielsku i chce się dostać właśnie tam.

   Polska musi wyjść z UE! to jest kwestia racji stanu. w zamian możemy spokojnie mieć trójmorze, z którym się specjalnie nie różnimy ani kulturowo, ani gospodarczo, ani CO NAJWAŻNIEJSZE genetycznie.

 3. Aha, to w Belgii.
  No, to poczułem ulgę.
  I, przyznam, satysfakcję.
  Bo Belgia to dziś oszalały kraik islamistyczny i polonofobiczny.
  A niech sobie giną, jak chcą.
  Holendrzy – też nie moja ulubiona nacja, bo polonofobi – uważają Belgów za głupoli, prawda?

  Byleby nasza Polska nie zginęła, w tym nasze tradycje bożonarodzeniowe. Ja nie katolik, ale tradycje te szanuję i kocham.

  • Tak jest niech giną, a jak już zginą prawie do reszty, oni, Niemcy i Francuzi wyślemy nasze wojska z bratnią pomocą dla resztek ocalałej rdzennej ludności. Może Czesi się dołączą – oddamy im Szwabię i Bawarię :).
   Szkoda, że tego nie dożyjemy – bo tak się stanie za 50-100 lat.

 4. Stosunek plciowy z kozlem stal sie norma w Parlamencie tzw Europejskim, twierdzi Roza Grraffinii der Shweine und Hohentzwelen

 5. Jakiś czas temu pytano muzułmanów mieszkających w europejskich miastach, czy przeszkadzają im choinki na rynkach, czy jasełka w szkołach i odpowiedź była jasna: nie przeszkadzają. To tylko i wyłącznie infantylny pretekst eurokomuny adresowany do inteligentnych inaczej ełropejczyków, by pousuwać kolejne ślady chrześcijaństwa z kontynentu. Zresztą w USA, równie rozległym terytorium chrześcijańskim, do dobrego tonu ma należeć życzenie sobie nie Merry Christmas, ale Hapi Łinter Holidejs.

  • a kto powazny pytalby sie jakiegos petaka, co mu sie nie podoba w jego domu i on to wyrzuci, by go nie urazic?

  • 10/10
   Warto dodać, że np. islamskie, palestyńkie Betlejem toleruje coroczną choinkę.
   Tak więc masz rację. Rzekome urażanie uczuć rzekomych uciekinierów to tylko PRETEKST dla wyrugowania resztek chrześcijańskich i europejskich tradycji.

   • Przy czym to jest „islamskie, palestyńskie Betlejem”, a Europa raczej jest monokulturowa, a mimo to…

   • Jest jednak grupa nieliczna, ale bardzo wpływowa, skupiona wokół pewnej religii, której Chrześcijaństwo bardzo przeszkadza.

  • Taka sama sytuacja istnieje np.w Kanadzie, ktora kiedys byla tez (cytuje Pana slowa) – ” rozleglym terytorium chrzescijanskim” a dzisiaj jest lewackim szambem.Pozdrawiam.

 6. Proponuję zmiany nazw ale nie umiem znaleźć zamienników barszcz czerwony? barszcz ukraiński? karp po zydowsku? jajka na twardo? pewnie nie bo pedały się obrażą

 7. Na tym polega lewacka „tolerancja”. Jedno się dyskryminuje, by drugie akceptować.

 8. Leopold wyciął 2 mln afrykańczyków, pora na rewanż historyczny. Neopogaństwo uwierzyło w swoją wielkość.

 9. Naród który oddał wolność w zamian za bezpieczeństwo nie zasługuje ani na jedno ani na drugie

 10. na spokojnie patrząc:
  Belgia wie, że na pewnym etapie większość będzie muzułmańska (jeżeli nie zmieni się obecna polityka Belgii)
  teraz są zmiany mające na celu nie urażać uczuć muzułmanów licząc na to, że jak przejmą władzę (demokracja na to pozwoli) sami zachowają się tak samo tzn. nie będą urażali uczuć mniejszości chrześcijańskiej
  ja w to wątpię, że to się uda
  ale powodzenia

  • Moi Drodzy, musimy sie bronic za wszelka cene !!! Polecam wzruszajacy amerykanski film „Ostatni gram odwagi” (youtube) Jest przepiekny i opisuje wlasnie ten problem !!! Polski Dialog !!! Serdecznie pozdrawiam !!! Bogdan Los

 11. Hahahahahahaha.. na wielkanoc belgowie oddadzą ciapatym wszystkie dziewice … niech sobie użyją i nie złoszczą na belgów. :D

 12. Drodzy Rodacy !!! Musimy sie bronic !!! Razem i zdecydowanie !!! Polecam przepiekny film amerykanski. „Ostatni gram odwagi”. Nadal istnieje na YouTube !!! Polskie dialogi. Tam jest mowa o patryjotyzmie Amerykanow, ktorzy poczuli sie we wlasnej ojczyznie rabowani z wiary i tradcji !!!

 13. A przekonania milionów Chrześcijan to co? Zabijając tradycję obrażamy przekonania autochtonów!

Comments are closed.