Czy to jeszcze Sejm czy już Kneset? Posłowie uczestniczyli w obrzędach pod przewodnictwem szefa żydowskiej sekty

Rabin Szalom Ber Stambler (L) podczas uroczystości zapalenia lampy chanukowej w Sejmie, która odbyła się, 5 bm. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Żydowskie Chabad-Lubavich Polska. (cat) PAP/Jakub Kamiński
Rabin Szalom Ber Stambler (L) podczas uroczystości zapalenia lampy chanukowej w Sejmie, która odbyła się, 5 bm. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Żydowskie Chabad-Lubavich Polska. (cat) PAP/Jakub Kamiński

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek wraz z Żydami zapaliła w środę w holu głównym Sejmu lampę chanukową z okazji żydowskiego Święta Świateł. To światło symbolizuje pokój, tolerancję i wolność – powiedziała wicemarszałek.

Obrzędy prowadził rabin Chabad Lubawicz Szalom Dow Ber Stambler z sekty Chabad Lubawicz. Wyraził radość, że może po raz kolejny zapalić chanukowe świece w gmachu polskiego parlamentu. „Mija już 13 lat odkąd chanukowe światło po raz pierwszy po wojnie ponownie pojawiło się w tym gmachu. (…) Chasydzi mówią, że należy słuchać, co świece chanukowe nam opowiadają. One mówią, że nawet jeśli to trudne, trzeba walczyć o prawdziwe wartości (…) powinniśmy znaleźć siłę i używać jej, przede wszystkim aby pomagać innym (…) Dzisiaj z polskiego Sejmu wychodzi dokładnie ten głos o tolerancji, wolności religijnej i wolności kulturalnej” – powiedział.

Specjalny list do rabina skierował premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że Chanuka to jedno z najważniejszych świąt dla członków polskiej społeczności żydowskiej. „Cieszę się, że w roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 70-lecia państwa Izrael spotykamy się w Sejmie, by razem zapalić świecę chanukową. To piękne i symboliczne zarazem (…) Rzeczpospolita odrodziła się przed wiekiem dzięki wspólnemu wysiłkowi i poświęceniu polskich patriotów, wśród nich także tych pochodzenia żydowskiego” – zaakcentował premier.

„Pamiętamy o Żydach walczących o wolność dla Polski z bronią w ręku w Legionach Piłsudskiego, pamiętamy o wszystkich walczących o ocalenie wspólnego dziedzictwa pod zaborami. Nasza tysiącletnia historia pokazuje wspólne dla obu narodów umiłowanie wolności, wolę walki i przetrwanie. Dzisiaj w siedzibie parlamentu suwerennej Polski gromadzimy się właśnie wokół symbolu przetrwania, symbolu zwycięstwa dobra nad złem” – napisał Mateusz Morawiecki.

Minister rolnictwa, przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej Jan Krzysztof Ardanowski pozdrowił zebranych w imieniu „posłów i senatorów, którzy w sposób szczególny starają się wspierać współpracę naszej ojczyzny z państwem Izrael. którzy podejmują wiele działań dla upamiętnienia również historii Żydów mieszkających prawie tysiąc lat wśród nas na ziemiach nad Wisłą”.

Wiceambasador Izraela w Polsce, Tal Ben-Ari Yaalon mówiła, że Żydzi czekają na Chanukę z dwóch powodów. „Po pierwsze to osiem dni wolnego, po drugie to jedzenie związane z tym świętem. Kiedy zaczęłam tutaj swą misję okazało się, że to, co znamy jako jedzenie związane z Chanuką, można w Polsce jeść codziennie. Są to pączki i placki” – mówiła dodając, że gdy to odkryła „wpadła w zachwyt, podobnie jak wielu innych Izraelczyków w Polsce”. „W tym roku obchodzimy również 70 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a Izraelem (…) Chanuka jest znana jako Święto Światła. Spoczywa na nas obowiązek walki z antysemityzmem (…) by te tysiąc lat wspólnego życia w Polsce było kontynuowanych” – dodała ambasador.

W uroczystości wzięli udział także m.in. czołowy szabesgoj wiceminister kultury Jarosław Sellin, parlamentarzyści i przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Chabad Lubawicz Polska. (PAP)

80 KOMENTARZE

  • Sierżant-dobra rada
   (pieśń o Johnym Danielsie)

   Jest w filmie („Miś” Barei) kapitan-dobra rada.
   Dla dzieci i złodziei porady ma i gada.
   Lecz film to wyobraźnia, fantazja… A co życie?
   Wojak się zaprzyjaźnia naprawdę… Uwierzycie?!

   Uwierzcie w przyjaźń sierżanta Danielsa!
   Nie wierzyć JEMU, Johniemu Wam nie lza!
   Jak orzeł wzleci przewoźnik LOT,
   Bo dobrze radzi w LOTcie ten trzpiot!
   Uwierzcie w przyjaźń sierżanta Danielsa!
   Nie wierzyć JEMU, Johniemu Wam nie lza!
   Czy Mosad przysłał go, czy Szin Bet?
   Nieważne!… Polska zakwitnie wnet!!!

   Jest w Polsce błysk nadziei – jest sierżant-dobra rada!
   Dla dzieci i złodziei porady ma i gada.
   Mniej wartościowy naród, co przypomina dzieci,
   Ma nowej szlachty zaród. A potem już poleci…

   Uwierzcie w przyjaźń sierżanta Danielsa!…

   Rządzących po kolei ten sierżant-dobra rada
   Przemienia w współzłodziei. Bo rady ma i gada:
   „Żeglujcie po pustyni!” (Czy Negev, czy Sacharze?
   Nieważne!… Bo uczyni ją morzem Johny… W barze.)

   Uwierzcie w przyjaźń sierżanta Danielsa!…

   Nie będzie tu Wandei, bo sierżant-dobra rada
   Do dzieci i złodziei szkolenia się przykłada.
   Puławy rządzą krajem! (Do NATO chciał Natolin…)
   A Johny zwie zwyczajem prastarym kraj ten Polin.

   Uwierzcie w przyjaźń sierżanta Danielsa!…

 1. PIS to fałszywa flaga. Oni dążą do utworzenia w Polsce państwa żydowskiego. W każdym razie ja to tak odbieram. Mam przeczucie że za niedługo będzie jakaś uchwała czy coś w tym stylu mówiąca o tym że Polska jest również państwem żydów.

  • Cały czas do tego dążą , przecież duduś kiedyś powiedział o Polsce , że to pańswto polin. Przecież pisiory to żydy i 3/4 w sejmie to żydy chazarskie.

   • Faszyzm nie przejdzie!
    dedykuję spiderowi i Missisipi_Hmnongowi z dorzeczy.pl

    „Faszyzm nie przejdzie!”… Bo komuna będzie.
    Zamiast Goebbelsa, Soros kłamie wszędzie.
    SA nie trzeba, bo Antifa bije.
    Zamiast swastyki zaś, tęcza się wije…
    Marksizm nie czerwień, ale barwy tęczy
    Przywdział i krwawo cały świat umęczy!

  • Boze skad sie biora ci tumani kryjacy sie za komputerem,czy wy mieszkacie w Polsce bo wierzyc sie nie chce ze co tu czytam wychodzi Polski chyba z rinsztoku?takie głupoty i tego tu nie brakuje ,nie dziwię sie ze Polska pada na pysk z takimi jak wy.

 2. Mam nadzieje ze w Knesecie tez beda celebrowac katolickie swieta. A gdyby nie, bylby to jasny dowod na zydowski rasizm i dyskryminacje na tle religijnym. Zobaczymy, Christmas is coming.

  • Nadzieja matka głupich, ale zgadzam się z Tobą, ponieważ wszystkie religie świata powinny się wzajemnie szanować.

   • Na obrone Izraela przez Polakow
    dedykuje skaflokowi z nczas.com

    Fortem Trump ma byc Polska. Lecz nim to sie uda,
    Izrael krew obroni polska – to Fort Duda.

    https:

    //nczas.com/2018/11/18/wojsko-polskie-w-obronie-izraela-zolnierze-beda-bronic-granic-zydowskiego-panstwa/

    • Najpierw musieli by bralac lekcje jak sie walczy o obrone krajo od Izraelskich żołnierzy bo po ostatnim ministrze obrony Polskiej to tylko moze umieja z loków strzelac i to nie pewne,nie martwcie sie nie przezywajcie IDF nigdy od nikogo pomocy nie wolal a 5 krajom arabskim spuscil lanie w 6 dni w 1967 roku co tutejsi antysemici nawet nie maja pojecia i mysla ze Polskie wojsko Izraela bedzie bronic???????

   • Trzeba to zeby ten baran co to napisal ktory nie ma pojęcia na temat swiat Zydowskich i znaczenie ich bo watpie nawet czy on by wiedzial cokolwiek na temat swiat katolickich ale bedac antysemita musi pokazac swoja inteligencje,a co do swieta Hanuki to takie świeczniki w tym czasie są na placach miast i domach i we wszystkich panstwach i ich parlamentach ale burak ktory chce sie nazywac dzienikarzem myśli ze wszystkie rozumy zjadl,a jak sie postaral jesli nie za ciezko to by sprawdzil na Google jesli wie co to jest?? Ze w Izraelu świętują wszystkich swiat Abrachamowych i Chrzescianstwo tez, wszedzie i ulice Jerozolimy oswiecone dekoracjami Swiat Bozego Narodzenia bo przeciez jednak to swieta ziemia skad pochodzi Święta rodzina gdzieJezus sie narodzil z swojej Zydowskiej matki.⛄❄?

  • Celebrują:)jako ze w Izraelu mieszka sporo chrześcijan to Boże Narodzenia zawsze jest respektowane i wspominane

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

 3. Szkoda, że nie napisano ilu tych szabesposłów przybyło i dokładnie którzy. To są bardzo ważne informacje dla wyborców.

  • 10/10!

   Kukły

   Jedna spłonęła na stadionie.
   Kukła Sorosa!… O, co to, nie!!!
   Dziesięć miesięcy kible czyści
   W kiciu, kto winien NIENAWIŚCI.

   A druga kukła nie spłonęła,
   Bo postępowca straż zwinęła.
   Spalić Rydzyka (polski klecha)
   To nie nienawiść!… Czyn bez echa.

   Ale, że postępowy Sławek
   Nie umie palić swych zabawek,
   Grzywna: trzy stówki. (Bo oparzyć
   Mogło by ci się, Sławku zdarzyć!)

   Wskazuje wyrok ten wypukle:
   Nie równa kukła bywa kukle.
   Bywają KUKŁY i kukiełki.
   Żydowski ZGIEŁK i polskie… zgiełki.

   https:
   //dorzeczy.pl/85306/Chcial-spalic-kukle-o-Rydzyka-Sad-wydal-wyrok.html

 4. ale świec adwentowych ta mieniąca się za katolików poselska kasta nie zapali w Sejmie,
  widać, bliżej im go żydowskich guseł aniżeli do Jezusa Chrystusa,
  do sekty Chabad Lubawicz,
  do złego, do upadłego lucyfera!

  oj, biedna ta Polska będzie, biedna!
  Pan Bóg nie rychliwy,
  ale sprawiedliwy!

  „Jeśli Pan miasta nie strzeże, daremnie czuwają straże” (Ps 127,1)
  Z Panem Bogiem!

  • Hahaj ty walku bez wiedzy
   Czcisz zydowkiego boga a chrześcijaństwo to odlam judaizmu ktory statszy jest o dwa tysiące lat hahahahahah jaki typ

 5. „Mija już 13 lat”, czyli tę nową nieświecką tradycję zainaugurowali bracia Kaczyńscy rządzący wtedy niepodzielnie Polską. Ci sami, którzy sprowadzili ponownie do Polski lożę B’nai B’rith zdelegalizowaną przed wojną przez prezydenta Mościckiego.

  A przy okazji, to dlaczego w Sejmie nie świętuje się chińskiego nowego roku? Przecież Chiny to nasz wielki partner handlowy, a i Chińczyków w Polsce trochę mieszka.

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

 6. Hahah JAN ty walku bez wiedzy
  Czcisz zydowkiego boga a chrześcijaństwo to odlam judaizmu ktory statszy jest o dwa tysiące lat hahahahahah jaki typ

 7. Oczekuje od knesetu uroczystosci dzielenia sie Oplatkiem i to juz wkrotce. A potem mozemy razem swietowac chanuke i Boze Narodzenie…

 8. A pan prezes Kaczyński już nawet nie zdejmuje mycki jak idzie spać…..

 9. „Szefa żydowskiej sekty”? Czyżby papież przyjechał, a ja nic nie wiem??

Comments are closed.