Za 11 lat lód z kosmosu zniszczy ziemię! To asteroida Apophis, prawie 20-tonowa bryła lodu i pyłu sunąca na nas z ogromną prędkością [WIDEO]

Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov
Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov

NASA wykryła kolejny okołoziemski obiekt, znacznie różniący się jednak od pozostałych asteroid. To Apophis, prawie 20-tonowa bryła lodu i pyłu sunąca z ogromną prędkością, która już za 11 lat może sięgnąć ziemi. Szacuje się, że skutki kataklizmu byłyby prawie 18 razy potężniejsze niż po detonacji słynnej Car Bomby zaś przetrwanie jakiegokolwiek życia na ziemi jest niemalże zerowe.

NASA wykryła asteroidę, którą nazwano Aphosis. To ważąca 18 ton bryła składająca się z lodu i pyłu, która dosięgnie ziemi w 2029 lub 2036 roku.

Szacuje się, że uderzenie lodowej asteroidy wywoła eksplozję o równowartości 880 megaton trotylu. Dla porównania przypominamy, że słynna Car Bomba – najpotężniejszy ładunek jądrowy zdetonowany w historii ludzkości przez Związek Radziecki – miała siłę „zaledwie” 50 megaton.

W razie uderzenia najpewniej wyginie szybko wszelkie życie na ziemi. Powstanie też wielkie tsunami, trzęsienie ziemi oraz zmiany klimatyczne.

Informacje o zagrożeniu ze strony asteroidy Apophis pojawiały się już wcześniej, lecz reagowano na to sceptycznie, jak na nieprawdziwą sensację. Zagrożenie jednak jest coraz większe. O zbliżaniu się obiektu do ziemi poinformowała jakiś czas temu także NASA.

https://youtu.be/f_ZuERlmMEU

Źródła: nasa.gov/gazeta.ru

44 KOMENTARZE

 1. Ponoc NASA jest zdolna opracowac technologie niszczenia takich bryl na odleglosc od Ziemi a moze juz opanowala? Oglaszali to pare lat temu.

 2. The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.

 3. Żeby tylko nie trafiła w redakcje nczas, bo to już naprawdę będzie koniec.

 4. Kroją ludzi na globalne ocieplenie. Teraz zaczną na asteroidy….

 5. To wina pis, te wszystkie końce świata to wina pis.

  • To kara za to że mi zabrali moją resortowa emeryturę.

   • A w psalmie śpiewają że Pan Bóg miłuje Prawo i Sprawiedliwość :) to więc nie obrażajcie go bo będzie jeszcze gorzej.Dzięki PIS owi mam 500 plus i nauczyciela wspomagającego.A może Pan Bóg tak chciał? :) Sorry że się przemądrzam.Może myślicie że jestem 14 letnim g***arzem i mam autyzm no ale co PO zrobiło?W Siedlcach wygrał Pan Sitnik i nic nie chce zrobić a jakby wygrał Pan Tchórzewski to by Siedlce były lepsze.Wcześniej żądził Pan Kudelski dzięki któremu mamy obwodnicę i w 5 -3 min można do Strzały dojechać.Jestem bardzo wdzięczny PiS owi że tyle zrobił dla nas – dla młodzieży.

    • Widzisz problem w tym – że PIS wypada dobrze TYLKO I WYŁĄCZNIE – w porównaniu z PO – ale ‚PO’ poważni ludzie nie biorą pod uwagę – więc jeżeli jedyną zasługą PIS jest to, że jest lepsza od PO – to nie ma żadnych zasług. A jeżeli już piszesz, że tyle zrobili dla młodzieży – to konkrety jakieś – bo jak za PO tak i za PIS – nic nie staniało a wszystko powoli ale jednak – nadal w górę idzie – podatków nie obniżyli, kasy więcej jakoś za ich rządami nie mam – ubezpieczenia nadal duże i przymusowe – futerkowy przemysł paszoł – niedziela – nie mogę handlować – jak tego nie załatwili – to co niby dla młodzieży zrobili ?? uśmiechnęli się ? są lepsi od PO ??? które jest na pozycji -666 ……. jedyny zarzut dla ciebie jest taki, że nie to ze masz 14 lat i jesteś g…rzem – nie raczej masz więcej lat i piszesz to z premedytacją – i to jest zarzut – że raczej z premedytacją – piszesz rzeczy – które nie mają pokrycia ani odzwierciedlenia w rzeczywistości …..

    • No i chyba nie jesteś takim kretynem (nie jesteś – right ??) żeby myśleć, że w psalmie – chodzi o Prawo i Sprawiedliwość jako partię polskiej lewicy – a nie jako autoteliczne moralne wartości. W psalmie chodzi – żeby być sprawiedliwym – znaczy pisać jak jest a nie jak by się chciało żeby inni myśleli że jest – i prawym – czyli postępującym wedle zasad – to ty obrażasz – Boga – mówiąc – że nakazuje miłować – partię z Polski – PIS – jednak chyba jesteś kretyn …i manipulujesz słowem – ……

 6. 18 ton lodu to ok 18m sześciennych, czyli kulka o średnicy 3,2m , redaktorek to nieuk

  • Tak, masa jednej dużej cięarówki z ładunkiem. Coś tak małego miałoby nas zniszczyć ?

 7. Dokladniejsze badania wykazaly ze szansa na uderzenie Apophis w Ziemię to 1:100 000 (wczesniejsze obliczenia 1:36) z drugiej strony 13 Kwietnia 2029 roku wypada w Piątek.

 8. Dwadzieścia ton to waży stacja lub satelita który zazwyczaj płonie w atmosferze
  Jej średnica to ok 325m, masa to 40 mld ton (wg. wiki), a to może zaboleć

 9. „NASA wykryła asteroidę, którą nazwano Aphosis. To ważąca 18 ton bryła…”
  Masa planetoidy Apophis (a nie Aphosis) to ok. 40 MILIONÓW ton a nie 18 ton.
  Wykryta została nie przez NASA a przez astronomów z Uniwersytetu Hawajskiego, choć rzeczywiście w ramach badań dotowanych przez NASA.
  I tyle o rzetelności upadłego pseudowolnościowego portalu.

 10. co za nudy, moze cos o prawdziwym zagrozeniu ze strony urzędu skarbowego? jakies wskazówki gdzie ukryć krugerrandy w razie napaści ze strony jakiegos przedstawiciela społeczeństwa otwartego???

 11. Właśnie dowiedziałem się , że macie nawet redaktora naczelnego, a Ziemię i ludzi w d…

 12. 18 ton – niektóre większe satelity ważą podobnie. I spalają się w atmosferze, nic nikomu się nie dzieje. Bzdury kompletne, albo ktoś paru zer się nie doliczył…

  • Dokładniej sześciu zer. Ta bryła waży kilkadziesiąt milionów ton. Ale nawet tak masywna nie zniszczy życia na Ziemi. Były w jej historii znacznie potężniejsze impakty.

 13. Napiszcie. Dokładnie kiedy to wezmę sobie urlop żeby zobaczyć te fajerwerki ???

 14. Dalibyscie sobie juz spokój z tymi asteroidami, bo codzienne straszenie za kazdym razeinnym ciałem niebieskim jest lekko żenujące. Poza tym artykuł dla czytelników Onetu o pomniejszych durniów, bo 20 tonowy obiekt wyparuje w ułamku sekundy w zetknięciu z ziemską atmosferą, jak onegdaj wyparował wahadłowiec Columbia, znacznie masywniejszy niż 20t!

 15. Przecież w grudniu 16 ma być koniec świata to jak za tyle lat ? Zdecydujcie się bo nie wiem czy mam brać kredyt czy nie

 16. Redaktorzy nczas… Nazwać was niedouczonymi zjebami, to jak nie powiedzieć niczego. Bzdury jakie produkujecie, przebijają nawet ASZdzienik. Te brednie są jeszcze gorsze niż farmazony opowiadane przez „płaskoziemców”.

Comments are closed.