Morawiecki w wywiadzie dla Jerusalem Post: „Żydzi mają w Polsce bardzo dobrze. Wnoszą ważny wkład w życie polskiego społeczeństwa”

Mateusz Morawiecki wraz z Jonnym Danielsem i innymi członkami rządu w jarmułkach. / foto: Domena Publiczna
Mateusz Morawiecki wraz z Jonnym Danielsem i innymi członkami rządu w jarmułkach. / foto: Domena Publiczna

Premier Mateusz Morawiecki udzielił obszernej wypowiedzi dla izraelskiej gazety Jerusalem Post. Morawiecki zapewnia, że „Żydzi mają w Polsce bardzo dobrą sytuację, znacznie lepszą niż w innych krajach europejskich”. Słowa premiera nie mogą dziwić w kontekście pojawiających się raportów o antysemityzmie w Europie Zachodniej oraz świętowania Chanuki w Sejmie przez sektę Chabad-Lubawicz.

Premier Polski, czy też POLIN, udzielił dużej wypowiedzi dla Jarusalem Post, a główny przekaz płynący z jego słów jest taki, że Żydzi są w Polsce mile widziani i zapewnione zostaną im wszelkie wygody. – Sytuacja Żydów w Polsce jest znacznie lepsza niż w innych krajach Europy, a Żydzi wnoszą ważny wkład w życie polskiego społeczeństwa – mówi Morawiecki w wywiadzie „Nasz Polski Sojusznik”.

Już sam tytuł zakrawa o ironię, sojusznicy działają raczej na równych prawach, a nie jeden sojusznik dyktuje drugiemu treść ustaw stanowionych przez parlament. Morawiecki odniósł się m.in. właśnie do sprawy nowelizacji ustawy o IPN. Izrael który nie ma nic przeciwko karaniu za „negowanie Holocaustu”, w przypadku karania za „polskie obozy śmierci” mówi już o wolności słowa.

Oczywiście mają w tym przypadku pewną rację, ale oburzać należałoby się na oba przepisy i jakiekolwiek karanie za słowa, albo popierać ograniczenia wolności – inne zachowanie wskazuje na hipokryzję. Premier Morawiecki zapowiada jednak, że Polska nie zgodzi się na określenie „polskie obozy śmierci”, choć nie wiadomo dokładnie jak ma to zrobić.

– Nigdy nie zgodzimy się na to, żeby indywidualne przypadki kolaboracji polskich obywateli z nazistami przerzucić na cały naród i przekształcić w dyskusję o „polskim Holokauście”. Proszę sobie pozwolić przypomnieć, że Polska nie miała swojego marszałka Petaina czy Quislinga – mówił Morawiecki. Premier podkreślił, że w Polsce nie było zinstytucjonalizowanej formy walki z Żydami, a jedynie pojedyncze przypadki.

Morawiecki odniósł się też do ostatnich badań dotyczących antysemityzmu i wskazał, że Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów dla Żydów. Premier uważa, że „antysemickie na naszym kontynencie narastają, a świątynie Żydów w wielu krajach muszą być chronione”. – W Polsce takie incydenty są marginalne i jestem szczęśliwy mogąc powiedzieć, że nie są one przejawem poglądów większości narodu – mówił Morawiecki.

Premier bardzo chętnie zapewnił też, że sprawcy przestępstw z nienawiści wobec Żydów są ścigani oraz surowo karani. Co ciekawe Morawiecki dodał też, że wiele państw krytykuje Izrael za działania w Strefie Gazy, natomiast ze strony polskiej Żydzi mają pełne poparcie, gdyż mają „prawo do samoobrony”. Kolejnym poruszanym wątkiem była sprawa migracji.

Premier Morawiecki w końcu wprost przyznał, że Polska przyjmuje „bardzo wielu” migrantów, także z Izraela, a imigranci ci pracują i asymilują się ze społeczeństwem. A teraz uwaga, premier zapewnił, że nie zgodzi się na „przyjmowanie wszystkich, którzy przekroczą nasze granice, na rozdawanie zasiłków i tworzenie gett”.

Źródło: Jerusalem Pos

41 KOMENTARZE

 1. W języku polskim:

  – obóz w którym są harcerze – nazywa się harcerski,
  – obóz w którym są jeńcy – nazywa się jeniecki,

  no to jak powinien się nazywać obóz w którym są żydzi?

   • zabolało kakało? Prawda boli, ale to dopiero początek misiaczku żydłaczku. Spie.przaj póki czas, najlepiej na Marsa bo na Ziemi to już was chyba nikt nie chce.

  • dawno pisalem ,ze oswiecim to zydowski oboz koncentracyjny i nawet takie podle kratury jak kalkstein czy morawiecki tego nie zmienia!

  • A co? Nie zrozumiales? Pasozyt ma tylko jedna znamienna ceche, ktora odnosi sie tylko do obrzezanej rasy, a to oznacza, ze pasozyt spija krew z ofiary i dzieki temu moze przezyc. Po blizsze szczegoly tych wyjasnien prosze uformowac jakies bardziej logiczne pytanie.

 2. Ciekawe, kiedy z warszawskiego Knesetu ich snajperzy zaczną strzelać do Polaków.

  • Mam nadzieję, że nigdy! Chociaż znając ich wyczyny w Palestynie, to wszystko możliwe…Mnie zastanawia dlaczego nie chcą wracać do siebie i swojego państwa jak na patriotów przystało? Nie rozumiem ich…Tak walczyli i walczą o swoje państwo a wolą u obcych i w NIE ich państwach siedzieć? Nie lubią swojego państwa i swoich rodaków tam, bardziej lubią nas?…

   • bo polska to bogaty kraj pełny durnych owiec ktore beda dla nich obrabiac pola wydobywac skarby ziemi, a oni beda ich sadzic i nimi rzadzic. Z reszta juz tak jest!

 3. To jednak jest prawdą, że Morawiecki jest żydem! – Patrz na głowę, jest w jarmułce.

  • No i co z tego? Jarmułki nie dostaje tylko oficjalny szabesgoj, w tym wypadku Bielan.

  • Ojciec morawieckiego Kornel przyznał że jest żydem poszukajcie w necie

 4. Morawiecki chodząca sterto niepotrzebnego białka…..To dla twojej wiadomości….Nienawidzę żydostwa i kiedy żydowskie ścierwo wlezie mi w drogę zatłukę!

 5. Żydzi to najlepiej niech nie wnoszą a wynoszą się z naszego kraju tu w Polsce są persona nongrata

 6. Rozumiem, boicie się, że PiS ulegnie USA i zapłaci roszczenia które są sprzeczne z prawem własności, ok. a teraz przyznawać się na kogo głosowaliście w wyborach. Czekam na SZCZERĄ odpowiedź.

  PiSdy świętują sobie Chanukę w sejmie, bo najwyraźniej są Żydami – nie wiedzieliście o tym wcześniej? Dla mnie nie ma znaczenia czy rządzi żyd czy Polak, jak jest socjalistą to trzeba go wyјebać.

  Socjalista = złodziej i pasożyt – logiczne
  Żyd = złodziej i pasożyt – nielogiczne.

  Jest tu jakiś Polak narodowy komunista? Jeśli jest to niech się zabije – i to Teraz!

 7. Jak katolik może popierać mordowanie dzieci i pielęgniarek ? To obrzydliwe.

 8. Ob(ZYD)liwy serwilizm dzisiejszych wladz w polsce jest odrazajacy.Toz to nawet komuchy w 1968 wiedzialy jak nalezy postepowac z chalaciarzami.Mam nadzieje ze w przyszlych wyborach ten nie filosemityzm ale
  wlazidupizm odbije sie PIS-owi czkawka.

  A wklad jest paso(ZYD)niczy!!!

 9. Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 10. Tego żydowskiego pachołka trzeba jak najszybciej usunąć razem z cała t.a PiSobolszewicką banda szabesgojów.

 11. niech wymieni tak uczciwie , jaki to jest ten wklad zydowski?, tylko niech nie pieprzy, ze zdrada i nadzor obozow koncentracyjnych.

 12. Czy Pan premier Morawiecki jest Żydem? Bo jak ktoś obchodzi żydowskie święta i rytuały to nie może być katolikiem.

 13. Możliwe, że Premier mógł nie do końca dojść do siebie po ostatniej chanukowej imprezie w sejmie. Dlatego tak, no ten tego…

 14. To co MM zaprezentował w Izraelu to dno dna, tak wierno poddańczej gadki to nawet Tusk nie wygłaszał. Powinien Morawiecki poprosić o zapalenie świecy adwentowej w Knesecie, skoro w polskim sejmie świetuje się obcą dla nas kulturowo Chanukę, to symetrycznie Żydzi powinni uczcić rozpoczecie Adwentu a potem Boże Narodzenia. Co za tragicznych rządzacych doczekaliśmy, jedni zaprzańcy po drugich, fałszują historię na bezczela.

 15. ”Koci, koci, łapci,
  pojedziem do babci,
  ale ani słówka,
  bo babcia Żydówka”
  Dodam jeszcze, że żydzi od A.D. 1944 nie utracili władzy w Polsce nawet na jeden dzień.

 16. Najbardziej tragiczna informacja jaka ostatnio slyszalem: „zydzi czuja sie w Polsce bardzo bezpiecznie”???????

  • juz nie długo! im wiecej sie beda panoszyc tym wieksze bencki beda dostawac,az znowu sie miarka przebierze!

 17. „Żydzi […] Wnoszą ważny wkład w życie polskiego społeczeństwa” —- Szczegolnie zydowscy poslowie warszawskiego sejmu. Ponadto, Michniki, Danielsy, Fogelmany, roznej masci Azari i Applebaumy. Gdyby tak ich wszystkich powymieniac, to by kartki zabraklo.

 18. Żydzi są w Polsce mile widziani i zapewnione zostaną im wszelkie wygody, kiedyś już w jakimś panstwie cos takiego słyszałem czy nie były to niemcy i angela??

Comments are closed.