Wykop wrze. Kontrowersje wokół warsztatów „euroweek”. Obcokrajowcy i polskie dziewczynki [FOTO+VIDEO]

Kolaż zdjęć z hasztagiem #Euroweek/fot. instagram.com/wykop.pl (kolaż)
Kolaż zdjęć z hasztagiem #Euroweek/fot. instagram.com/wykop.pl (kolaż)

Okazuje się, że Polska ponownie przoduje w tolerancji, wbrew marzeniom lewactwa. Od wielu lat organizowane są kursy „euroweek” integrująca młodzież z pozaeuropejskimi dorosłymi. Od wczoraj użytkownicy portalu wykop.pl zainteresowali się zdjęciami, które są umieszczane w mediach społecznościowych z tych warsztatów i widzą w nich drugie dno. Czy słusznie?

Ogranizacja „Euroweek Szkoła Liderów” która organizuje obozy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, integruje polskie dzieci z dorosłymi mężczyznami pochodzenia pozaeuropejskiego. Na tych obozach polskie dziewczynki przebywają w tym samym czasie z wyraźnie starszymi dojrzałymi mężczyznami. Na portalu instagram pod tagiem #euroweek można znaleźć bardzo dużo zdjęć polskich dzieci z mężczyznami, na których widoczny jest wyraźny kontakt fizyczny – napisał na Wykopie użytkownik MrSknerus.

Pytanie czy rodzice są świadomi tego że podczas Euroweek ich dzieci przebywają z wyraźnie starszymi mężczyznami, a podczas wspólnych zabaw padają podteksty seksualne o czym świadczyć mogą wpisy na portalach społecznościowych opublikowane przez dziewczynki. Czy według organizatorów tych eventów zaloty dorosłych mężczyzn do niedojrzałych płciowo i emocjonalnie dziewczynek są w porządku? – pyta użytkownik Wykopu.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja EuroWeek, która w swojej ofercie ma kilka rodzajów kursów w ramach tzw. szkoły liderów. Znajduje się w niej m.in. oferta warsztatów dla nieletnich.

Fundacja Euroweek już dwa miesiące temu oświadczyła, że „została zaatakowana przez nieuczciwą konkurencję”.

W związku z tym, w internecie pojawiło się wiele nieprawdziwych komentarzy oraz stron internetowych szkalujących nasze dobre imię. W chwili obecnej jesteśmy na etapie rozwiązywania tego problemu. Sprawa została zgłoszona na Policję, a prawdopodobny sprawca został już wytypowany – napisano 19 października.

W trosce o najwyższe standardy starannie dobieramy naszych wolontariuszy. Każdy z nich przechodzi system naszych wewnętrznych szkoleń. Bardzo starannie wybieramy również hotele, z którymi współpracujemy – zaznaczono.

Sama oferta nie wygląda na złą. Jednak zdjęcia wskazane przez Wykopowiczów (niektóre zostały już usunięte z Instagrama przez dziewczynki – nie wiadomo dlaczego) mogą niepokoić. Czy wyobrażacie sobie jednak, jakie larum podniosłaby „Wyborcza”, gdyby zamiast obcokrajowców byli to np. księża katoliccy?

screen z wykop.pl (podkreślenie red. nczas)
screen z wykop.pl (podkreślenie red. nczas)
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com
screen z instagram.com

Pod hasztagiem #EuroWeek na Instagramie można znaleźć wiele podobnych materiałów. Niektóre zostały jednak już usunięte, jak na przykład poniższe zdjęcie.

screen z wykop.pl
screen z wykop.pl

Źródła: wykop.pl/euroweek.pl/szkola-liderow.pl/facebook.com/instagram.com

138 KOMENTARZE

 1. Pisałem o tym do kilku posłów już kilka miesięcy temu
  ZADEN się nie zainterersowal sprawa

 2. Boli mnie bardzo to co tu piszecie, to są same kłamstwa! Byłam na Euroweeku, panuje tam przyjazna atmosfera i na pewno nikt nie jest molestowany. Czy w ogóle ktoś pomyślał o tym, że rówieśnicy nie mogliby uczyć nas języków i gdyby tym dziewczynom stała sie krzywda nie dodawałyby tych zdjęć! Ludzie, naprawdę jeśli nie wiecie jak tam jest naprawdę to nie zabierajcie głosu. Dodam jeszcze – może to cos pomoże – wolontariusze śpią w osobnym budynku oddalonym tak, że nawet go nie widziałam…

  • Tak z ciekawości – jakich języków tam się nauczało? Arabskiego? Paszto? Suahili?

 3. Ale wy jesteście dzbany… Robią sobie zdjęcia z opiekunami pod koniec wyjazdu i od razu wielka afera tak jakby te dziewczyny były zmuszane do tego.

 4. Te zdjęcia są i tak bardzo „łagodne”.W WolnejPolscepl. można zobaczyć 30 letnie rozwalone na leżankach byki z lubieżnymi uśmieszkami z 12 latkami usadowionymi nawet nie na kolanach tych capów.I nie dziwie sie głupocie łatwych do zmanipulowania małolat ale skandalem jest brak reakcji rodziców,kuratorium a nawet prokuratora.

 5. Czy osoby, które oczerniają euroweek mają pojęcie o co w tym chodzi, bo gdy to czytam to mi się chce śmiać, że każdy interpretuje zdjęcia jak chce. Na eurpweeku była moja córka, moja siostrzenica i wiele innych osób, które mówią , że było super a te zdjęcia które komentujecie świadczą tylko o tym, że dzieci czuły się tam dobrze i zżyły się z tymi osobami, które to prowadziły w normalny życzliwy sposób. A nauczyciele też są w szkołach starsi i każdego będziemy osądzać o molestowanie. Chyba nie macie innych tematów, że szukacie takich sensacji gdzieś gdzie ich nie ma.

  • A co? Myślisz, że twoja córka radośnie opowie ci jak współżyła sobie z o wiele starszym facetem? Dzieci zawsze mają tajemnice przed rodzicami, przypomnij sobie jaka sama byłaś i ile rzeczy zatajałaś przed rodzicami.

  • Ty zdziro, możesz robić co ci się podoba, co robią Twoje dzieci to też Twoja sprawa. Ale wyobraź sobie, tempa dzido, co byłoby gdyby taki obóz czy jak to tam się zwie, był prowadzony przez księży katolickich.
   Dopiero byłby dym, ale jak muslimy robią swoje to jest Ok, tak myślisz ???

 6. Euroweek to strenczyciele. Proste. Policja powinna się zająć tym procederem. Już !

 7. Byłam na Euroweeku 4 razy jako opiekun. Zajęcia są rewelacyjne a opiekunowie ze szkół zawsze biorą w nich udział jako obserwatorzy. Wiele zabaw stosuję później na lekcjach. Dzieci są stale również pod naszą opieką. W nocy śpimy w zupełnie innym budynku, niż wolontariusze. Rzeczywiście nawiązują się przyjaźnie, ale to z powodu życzliwości wolontariuszy i wolontariuszek z całego świata, również z Europy. Ich sposób prowadzenia zajęć jest rewelacyjny. Dzieciaki wiele uczą się o innych krajach oraz świetnie radzą sobie w języku angielskim. W ostatni wieczór wszyscy wręczają sobie prezenty i żegnaja się ze sobą. Wtedy wykonuje się wiele zdjęć pożegnalnych często przytulając się do siebie. Ale to przecież w obecności wszystkich, zwykłe zdjęcia. Uważam, że opinie negatywne o EurWeeku są całkowicie wyssane z palca i mają na celu liwkidację tak wspaniałej inicjatywy. Dzieci z naszej szkoły ciągle pytają, kiedy kolejny raz wyjedziemy, gdyż są zawsze tak bardzo zadowolone. EUROWEEK TO PIĘKNA SPRAWA, uczy nie tylko języka, ale przyjaźni, zgody i dobrych relacji międzyludzkich, międzynarodowych. Szkoda, że ktoś znowu sieje nienawiść i chce to zepsuć.

  • A nie można w ramach podobnej inicjatywy zaprosić białe dzieci z UK, które będą bawiły z chłopcami i dziewczętami z Polski? Czy musza to być ciemnoskórzy muzułmanie i białe dziewczynki? Czy integracja międzynarodowa musi odbywać się tylko pomiędzy białymi dziewczynkami z Polski i młodymi mężczyznami pochodzącymi z kręgu kulturowego, w którym z takimi właśnie dziewczynkami uprawia się seks, co jest pochwalane wg ich wyznania. Serio nie macie kogo zapraszać, tylko takich ludzi, dla których kobieta jest przedmiotem o wartości pomiędzy lodówką a psem? To tak jakby dzieciom w ramach WF’u zorganizować przebieganie po torach przed pociągiem i tłumaczyć reszcie społeczeństwa, że ruch jest bardzo ważny, przebiegacie „aż” 50m przed pociągiem i nikomu jeszcze nic się nie stało.

  • Nauczycielka, jesteś głupia czy niedouczona ?
   Już z Twojego opisu można wnioskować, że patologii nie widzisz. Chcesz się integrować z muslimami czy innymi to Twoja sprawa, ale nie mieszaj w to dzieci.

 8. Oni tu przyjechali aby żyć z zasiłków i roznosić syfilis i AIDS gwałcąc białe dziewczyny, celem zniszczenia europejskiej kultury.

 9. Tylko dlaczego nieletnie dziewczyny mają brac udział w tych zajęciach ze starymu chłopami ?Niech się kobitki w sile wieku integrują,proste?

 10. Co za stek bzdur. Kto nie był na EuroWeeku, niech się nie wypowiada. Świetne zajęcia, świetna atmosfera – przyjazna, życzliwa. Uczniowie wiele się nauczyli, m. in. współpracy w grupie, kreatywności i oczywiście angielskiego. Wolontariusze z całego świata, bardzo sympatyczni i kompetentni, życzyłabym wielu polskim nauczycielom takich umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą. Nie widziałam żadnych niewłaściwych zachowań, relacje między uczestnikami po prostu przyjazne, mnóstwo radości, wzajemna akceptacja i współpraca. Uczniowie pisali scenariusze scenek po angielsku, przygotowywali prezentacje, tańce. Dzieci z różnych szkół błyskawicznie się zintegrowały, pracowały w grupach, wolontariusze po prostu czuwali nad ich pracą, cały czas w ośrodku byli opiekunowie (nauczyciele). Nie wiem jakie oszołomy chcą zaszkodzić temu rewelacyjnemu programowi.

 11. A jak ktoś myśli tylko jedna częścią ciała (nie mózgiem), wszędzie widzi to o czym sam nieustannie myśli.

 12. Chory na homofobię kraj .Który niestety musi zostać kiedyś wyizolowany .Bo w łbach się porąbało.

 13. Polski ciemnogród ..jakby sie przytulały z kobietami to git ale jak jest uscisk człowieka z czlowiekiem , bez podtesktów z których jedno jest dzieckiem a drugą osobą facetem to juz od razu pedofilia ..niedługo nawet z własnym dzieckiem nie bedzie mozna sie przytulic

Comments are closed.