Gwiazda Hollywood ostro o Żydach. „Ustawodawstwo w Izraelu jest rasistowskie”

Natalie Portman i flaga Izraela. / Foto: PAP
Natalie Portman i flaga Izraela. / Foto: PAP

Gwiazda Hollywood ostro wypowiedziała się o Izraelu. Natalie Portman, w wywiadzie dla dziennika Al-Quds Al-Arab, skrytykowała władze tego kraju. Jej zdanie w kraju panuje niezwykle rasistowskie ustawodawstwo.

Gwiazda Hollywood, w wywiadzie dla dziennika Al-Quds Al-Arab, mówiła nie tylko o swoich planach zawodowych, ale poruszono również kwestie polityki Izraela. Słynna aktorka stwierdziła, że izraelskie prawo jest „rasistowskie” i „błędne”.

Następnie stwierdziła, że „prawo składa się z różnych decyzji politycznych, które wpływają na życie wielu ludzi”. Natalie Portman podkreśliła, że ma nadzieję, iż relacje Izraela z sąsiadami ulegną polepszeniu.

Kneset niedawno uchwalił prawo, mówiące o tym, że „Izrael jest państwem narodowym narodu żydowskiego”. Określono język hebrajski, jako jedyny oficjalny język. Jednocześnie nadano arabskiemu specjalny status. Krytycy zaznaczają, że przyjęte prawo nie zawiera przepisu stwierdzającego, że wszyscy obywatele Izraela są równi.

Natalie Portman nie po raz pierwszy ma na pieńku z premierem Natanjahu.  Aktorka ogłosiła w kwietniu, że nie przyjedzie do Izraela odebrać Genesis Prize. Skrytykowała też rządy Netanjahu, za co premier zarzucił jej antysemityzm.

Portman podkreślała, że jej decyzja o nieodbieraniu nagrody była podyktowana niechęcią wobec działań konkretnych polityków, a nie całego państwa. „Ponieważ troszczę się o Izrael muszę występować przeciwko przemocy, korupcji, nierówności i nadużyciom władzy” – powiedziała wtedy.

Źródło: Al-Quds Al-Arab

17 KOMENTARZE

 1. Fajnie że ma piwne oczy, nie podrasowane soczewkami kontaktowymi. Tyle o rasizmie!

   • Należy zauważyć, że słowo éthnos używane przez Filona, jak również phylon lub phyle u Józefa Flawiusza oznaczają już rozwijającą się wspólnotę kultu, a nie „wspólnotę pochodzenia” zamkniętą i skupioną na sobie (która oczywiście nie ma nic wspólnego z dzisiejszym pojęciem „narodu”).

    Shlomo Sand – „Jak wynaleziono naród żydowski”

   • Uwaga! Przypominam, że w III Rzeszy TYLKO Goering decydował kto jest, a kto nie jest Żydem. I nie każdemu zaglądał w majtki.

 2. Mocny przekaz ze strony kobiety o semickich i polskich korzeniach, co utrudnia posadzone jej o antysemityzm.

 3. Jaki cel ma cytowanie słów jakiejś hollywoodzkiej idiotki „mam nadzieję, iż relacje Izraela z sąsiadami ulegną polepszeniu.” trzeba mieć na prawdę lewacki wyczyszczony mózg z wszelkiego myślenia i wiedzy, zeby wypowiadać takie rzeczy
  niech geniusza powie w jaki sposób wyczyścić islam i arabskie wychowanie z dzikiego krwawego antysemityzmu ???

  • Ja tylko zauważę, że Arabowie to najwieksza grupa semicka więc pisanie, że są antysemitami nie świadczy najlepiej o kondycji intelektualbej piszącego. Poza tym jak pokazuje historia żydom najlepiej się wiodło w golusach arabskich a do Hiszpanii nawet sami pomogli Arabom w podboju. Gdy pod koniec XIX wieku powstal ruch syjonistyczny w Europie i nieliczni żydzi podjeli ten temat to na tej podstawie Wielka Brytania w latach dwudziestych XX wieku utworzyła na niewielkim terytorium obecnego Izraela tzw Palestynę Mandatowa, do ktorej mogli „wracać” żydzi. Z planowanych kilku milionów przyjechalo jedynie kilkaset tysiący bo reszta uznala pomysl pakowania się w miejsce, gdzie od setek lat mieszkają głównie Arabowie za poroniony. Egzystencja Palestyny Mandatowej była mozliwa tylko dzięki militarnej obecności Brytyjczyków bo trzeba bylo siłą robić moejsce dla żydow, ktorych od tego czasu Arabowie zaczęli nienawidzieć. Gdy w 1948 powstalo na tym terenie państwo Izralel to bylo 3 razy mniejsze niż obecnie ale dzięki militarnemu protektoratowi Brytyjczykow a potem Amerykanow po wielu wojnach zajeli kolejne tereny zamieszkale przez Arabow. I tak oto Arabowie, ktoryxh nie wymordowali, lub ktorzy nie uciekli stali się u siebie w domu ludżmi zamieszkującymi panstwo w ktorym obywatelem może być tylko żyd.

   • aleś się opisał
    szkoda tylko, że twoja wiedza wychodzi ledwo ledwo niecałe 100 lat wstecz
    a poprzednie prawie 1,5 tysiąca w d…pie
    doucz sie lepiej

    • Niecale sto lat wstecz to żydow puszczano przez komin. Hiszpanow zdradzili dokladnie 1500 lat temu – byli Berberami . Arabow nawracali w 2 wieku ne. Piszę to ja – niedouczony.

 4. Gdy tylko G.Schetyna znajdzie „trochę”czasu,wyśle do niej majla; Zniszczę cię.

 5. juz kazdy idiota krzyczy glosno i zbyle jakiego powodu,,antysemityzm,, nawet taki Natanjahu.

 6. Izrael taki szowinistyczny, że aż mają Palestyńczyka w sądzie najwyższym hahaha.

 7. Krytykowanie Polski – wolność słowa.
  Krytykowanie Izraela – antysemityzm.
  Dlaczego tak się dzieje?! Spalić ten judeland.

Comments are closed.