Co skrywa luksusowa willa Jana Kulczyka w szwajcarskich Alpach? To pałac i bunkier wykuty w skale w jednym. Jest warta fortunę [ZDJĘCIA]

Jan Kulczyk i jego willa. Foto: youtube
Jan Kulczyk i jego willa. Foto: youtube

Tu miał zamieszkać Jan Kulczyk, ale nie zdążył. Luksusowa posiadłość położona w szwajcarskim St. Moritz zwana The Lonsdaleite” jest warta ok. 185 mln dolarów!

Willa „The Lonsdaleite” usytuowana jest na wzgórzu Suvretta niedaleko wyciągów narciarskich St. Moritz w szwajcarskich Alpach.

Standard niesamowitej posiadłości można podziwiać w filmie „Secret Lives of the Super Rich” czyli „Sekretne życie najbogatszych”, który został wyemitowany przez stację CNBC.

Według prowadzącego program dom został wystawiony na sprzedaż za 185 milionów dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje 660 milionów.

Willa ma posiadać ogromne okna, przez które można podziwiać panoramę Alp. W domu znajduje się też stylowa biblioteka, a jedna ze ścian w jadalni została pokryta 24-karatowym złotem!

Obiekt ma 7 pięter – w większości wykutych w skale. Dysponuje własnym podziemnym jeziorem i spa o powierzchni 1000 m2.

Ściany w sypialni ozdobione są kaszmirem, łazienki zbudowano z rzadkiej odmiany marmuru. Budowla liczy siedem pięter, na jednym z nich urządzono SPA, piwniczkę na wino i małą salę kinową.

źródło: Senada Adzem
źródło: Senada Adzem
źródło: Senada Adzem
źródło: Senada Adzem
źródło: Senada Adzem
źródło: Senada Adzem

Źródło: msn.com

Comments are closed.