W odmętach politpoprawnego szaleństwa. Parlament Szkocji zdecydował: nie będzie piernikowego ludzika, bo dyskryminuje

Piernikowy ludzik. Źródło: pbs.org
Piernikowy ludzik. Źródło: pbs.org

Szkocki Parlament podjął wiekopomną decyzję. Zdecydował, że tradycyjny pierniczek w kształcie ludzika nie będzie się już nazywał gingerbread man. To bowiem podtrzymuje patriarchat i dyskryminuje kobiety.

Gingerbread man to tradycyjny anglosaski pierniczek w w kształcie ludzika, który wieszany jest na choinkach i najczęściej zjadany w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Takie też pierniczkowe ludziki sprzedawano w sklepie i kawiarni na terenie szkockiego parlamentu.

Teraz gremium zarządzające Holyrood – miejscem, gdzie m.in. mieści się parlament wydało zakaz używania nazwy „gingerbread man” – piernikowy ludzik i kazało zastąpić ją gingerbread person – piernikowa osoba.

Decyzja związana jest „walką” jaką szkocki parlament z dyskryminacją. Nazwa piernikowy ludzik może bowiem urazić osoby, które nie są mężczyznami. Decyzję o zmianie nazwy podjęli politycy – posłowie. Oni bowiem tworzą komitet, który administruje parlamentem.

Sklep i kawiarnia zmieniła więc nazwę sprzedawanego za 1,45 funta pierniczka. Nadal mają jednak wielki problem. Otóż w tych punktach jest jeszcze wiele niesprzedanych pierników w kształcie mężczyzny. Co z nimi mają teraz pracownicy kawiarni zrobić? Zjeść je? Albo wrzucą je do ubikacji – jak powiedzieli.

Decyzja bardzo spodobała się Willie Renniemu, liderowi Szkockich Liberalnych Demokratów. Według niego to małe zwycięstwo w wielkiej walce o równouprawnienie.

– Przyszłość należy do piernikowych osób. Już prawie czuję ich smak – powiedział całkiem poważnie w rozmowie z „The Scottish Sun”.

Parlamentarzyści wydali tez zarządzenie zakazujące pracownikom żartowania z płci. Pracownikom tez zabrania się jakichkolwiek komentarzy na temat czyjegoś wyglądu. Także w mailach i przy pomocy telefonów – doprecyzowali postępująco postępowi szkoccy parlamentarzyści.

W samym parlamencie trwają teraz szkolenia z politpoprawności. Wydano już na nie 51 tysięcy funtów.

22 KOMENTARZE

 1. Zabijają różnice, zabijają ruch, zabijają życie, zabijają samych siebie. Krzyżyk im na drogę, byleśmy nie szli ta drogą.

  • Masz rację! Ten świat a raczej ludzie już całkiem sfiksowali i chyba ma on się ku końcowi!Były na świecie i są wojny i straszne mordy,Bieda,głód ,ale to co dzieje się obecnie to wprost niewyobrażalne!Jednak homo sapiens to największe zło tego globu! Co jeszcze jest w stanie uczynić i wymyślić?

    • Nihil novi sub sole. Nie pomyliłaś się.
     Ale diabeł, małpa Boga (simia Dei), choć zawsze stosuje te same stare chwyty, adaptuje je do współczesności. Dlatego historia magistra vitae est.
     Homo necens historiam manet infans – człowiek nie znający historii pozostaje dzieckiem (jak słusznie zauważył Seneka).
     Najnowszy wierszyk:

     Neutralnie płciowo!

     Należy neutralnie płciowo
     Wyrażać w życiu to i owo.
     Swą mową nie dyskryminować!
     A co się myśli, w gębie chować…

     Gingerbread mana już nie będzie.
     Szkocja w postępu pierwszym rzędzie
     Stoi, więc gingerbread persona
     Odtąd jest trendy. Aż kraj skona.

     A Polska? Nazwa nawet sama
     To dla neutralności plama!
     Polin brzmi dobrze, obojętnie…
     Oj, widzę przyszłość Polski smętnie!

 2. Co oni żrą, albo jaką przynętą „przemawiają” do ich kieszeni, że tak bredzą i zaraza tak błyskawicznie rozprzestrzenia się?…Coraz niebezpieczniej… Czyżby się pomylił i przez przypadek powiedział prawdę? Cyt. „Przyszłość należy do piernikowych osób. Już prawie czuję ich smak…” Miejsca dla normalnych i rdzennych Europejczyków nie przewidują?…
  Niech jeszcze zabronią wydalać, bo to też w kolorze piernikowym i może dyskryminować!

  • No własnie. Zdaje się że nic nie było w tym parlamencie szkockim o kolorze. Tylko o patriarchacie dyskryminującym płeć piękną. A przecież ten „gingerbread man” to jakiś taki wyjatkowo ciemny ciapaty, albo nawet dość jasny murzyn, znaczy Afroszkot. I nic o tym nie wiadomo by był gejem albo przynajmniej transem.

 3. Lewacka choroba psychiczna atakuje w rożnych miejscach na ziemi, tym razem zaraziła szkockich polityków.

  • Wszędzie, gdzie taki rozum wygrywa, pojawiają się rzezie i miliony ofiar walki o nowy, wspaniały świat. Więc módl się, by u nas taki rozum nie zwyciężył.

 4. Mam do nich dobrą wiadomość: gdy ma być ta III wojna światowa to nie o pierniczki będziecie się bili, a o kawałek słoniny z kromką starego chleba.

  • Prawda, podczas II Wojny Światowej słonina pełniła rolę waluty.

 5. NAPRAWDE NIE WIERZE NA TO IDA PIENIADZE PODATNIKOW MASAKRA NA PIERNIKOWE DEBATY HAHAHAHAHAH

 6. „Person” też może obrażać, tych którzy nie są osobami, np. psy. Ale tym parlament zajmie się w przyszłym roku, zgodnie z leninowską zasadą, iż w miarę postępu rewolucji walka klas zaostrza się.

 7. Wiekszosc w szkockim parlamencie ma SNP czyli Scottish National Party,
  (prawicowcy), wiec zanim skrytykujecie kogos najpierw sprawdzcie…
  Tylko ze niektorym zbyt ciezko, albo nie pasuje do swiatopogladu…

  • Kto by tak nie głosował, jest debilem. Poza tym narodowcy mogą być prawicą, ale częściej są lewicą gospodarczą. Ale najważniejsze, że zupełnym idiotyzmem jest, by parlament się zajnował nazwą piernikowych ciastek. To starcza demencja cywilizacji.

 8. Psycholożka, naukowczyni, prezydentka, politolożka, filolożka, osoba Bóg, kanclerka, pilotka, kierowczyni
  Jestem magistrĄ filologii …

 9. Julian Tuwim – Bambo

  Murzynek Bambo w Afryce mieszka,
  czarną ma skórę ten nasz koleżka.

  Uczy się pilnie przez całe ranki
  Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.

  A gdy do domu ze szkoły wraca,
  Psoci, figluje – to jego praca.

  Aż mama krzyczy: „Bambo, łobuzie!”
  A Bambo czarną nadyma buzię.

  Mama powiada:”Napij się mleka”
  A on na drzewo mamie ucieka.

  Mama powiada :”Chodź do kąpieli”,
  A on się boi że się wybieli.

  Lecz mama kocha swojego synka.
  Bo dobry chłopak z tego murzynka.

  Szkoda że Bambo czarny , wesoły
  nie chodzi razem z nami do szkoły.

  :-)))

 10. Ktoś im coś musi do herbaty dosypywać. Bo czyż normalny facet, bez zioła, mógłby dopatrzeć się jakiejś dyskryminacji w pierniczkowy ludziku? Jest jeszcze inna możliwość! Faceci na wyspach to zmodyfikowane przez GMO cioty. To też by wiele tłumaczyło.

 11. To jest słuszna lewacka koncepcja.
  Proponuję też zakazać używania nazwy „mózg”, bo używanie jej może obrażać tych wszystkich, którzy rzeczonego mózgu nie posiadają. To znaczy lewaków.

Comments are closed.