Tak manipuluje TVN! Ten materiał z „Faktów” przejdzie do historii. „Całe 8 sekund o tym…”

Justyna Pochanke, prowadząca
Justyna Pochanke, prowadząca "Fakty TVN" na tle materiału o dzikach. / foto: Prt Sc TVN

Jedna z metod manipulacji medialnej polega na przemilczeniu pewnych, niewygodnych dla danego medium faktów. Jednak bardziej subtelną metodą i sprawiającą wrażenia uczciwości jest podanie niekorzystnej informacji, która szybko zostaje zmieszana z komentarzami itp. Jest to skuteczne, pod warunkiem, że nie robi się tego w tak toporny sposób jak telewizja reżymowa.

W tym przypadku należy przyznać, że TVN uprawia propagandę o kilka klas lepiej niż TVP, z tego też powodu wiele osób ciągle nie zdaje sobie sprawy ze stosowanych przez stację na co dzień manipulacji.

Media jak TVN czy ‚Gazeta Wyborcza’ od kilku dni nagłaśniają „dzik gate”, czyli planowany odstrzał nieco ponad 200 tysięcy dzików. Pod lewacką presją ugięli się oczywiście politycy PiS-u, a Prezydent Duda zaapelował o niezabijanie ciężarnych loch.

Ostatecznie „Fakty TVN” zdołały poświęcić kilka sekund na poinformowanie o decyzji Komisji Europejskiej.

Pierwszy materiał w dzisiejszym wydaniu programu dotyczył dzików. Już na samym początku prowadząca Joanna Pochanke mówiła o ciężarnych lochach z dziećmi.

Tak to się obecnie pojmuje w lewackich rozumkach. W trakcie „Czarnego Protestu” słyszeliśmy o tym, że kobiety w ciąży noszą w sobie płody, ale za to już lochy mają dzieci nienarodzone.

Sam materiał TVN w zdecydowanej większości dotyczył głosów krytyki wobec odstrzału dzików, a sama informacja o opinii Komisji Europejskiej trwała kilka może kilkanaście sekund.

Jednocześnie zaznaczono, że Komisja Europejska „zastrzega”, że musi się to odbywać „w odpowiednich miejscach i w odpowiedni sposób”, a przecież „w Polsce co roku dochodziło do wypadków”.

66 KOMENTARZE

 1. A, to tak wygląda ta słynna pani Justyna Pochanke. Przecież nie jest taka zła; gazeta na ryj i odjazd.

 2. 200 tysięcy dzików a w Polsce jest tylko 102 tysięcy. To tak jak podanych jakiś czas temu przez TVN +114°C w Krakowie temperatury ?

  • Ilona, dziki potrafią się rozmnażać. 200 tysięcy to jest mniej więcej roczny przyrost populacji. Natomiast czym innym jest ten odstrzał, ponieważ wiele osobników ginie z przyczyn naturalnych. Na pewno zaburzy to równowagę w przyrodzie. Już teraz w niektórych rejonach wilki plądrują rolnikom kurniki.

   • To lisy plądrują kurniki. Wiadomo że one mogą roznosić wściekliznę. Słyszałem o takim jednym lisie, który jest już przerażony.

  • A ty masz klapki na oczach myśli że TVN Polsat i wszystko inne kłamię a TVP mówi prawdę tak? Opowiem ci tak żyjesz właśnie w komunie którą na nowo nam PiS zgotował.
   Ale spokojnie jeszcze się obudzisz Ja też kiedyś głosowałem na PiS

 3. Mieszkam na wsi i mnie dziki do niczego nie są potrzebne. Jak bym mogł to bym je z granatnika odstrzellał, bo calymi hordami ryją pola uprawne, niszczą zasiewy, ziemniaki, kukurzdze i jeszcze są przyczyną ciągłych kolizji drogowych i wypadów. Precz z dzikami!

 4. Pisiorskie teorie spiskowe i zero myślenia. Jakoś mnie to nie dziwi ? Prawicowa propaganda ?

 5. Manipulacja to jest tu w artykule. Przecież nikt nie nawołuje do odstrzału ciężarnych kobiet.

 6. No przejdzie do historii. W szkolach o tycm beda mowili. Najwyzszy czas zebyscie przestali pisac bzdury. Gowno a nie portal. Bzdurne informacje pomieszane z reklamami. Patrzyc na to nie mozna.

 7. Nikt tak nie nagina faktów jak wiadomości mistrzowie kamuflarzu tego co przeciw pisuarom

 8. NCzas ten artykuł pisał ktoś po szkole Tadeusza? Można wskazać gdzie ta obrzydliwa lewacka (to chyba jakiś nie istniejący skrót używany dla tych mądrzejszych) manipulacja? Proponuję zatrudnić więcej rachoni i studentów po szkoła tadzia, będzie więcej zalet.

 9. A gdzie turaj manipulacja. Aby zobaczyć prawdziwe manipulacje proponuje pooglądać Wiadomości reżimówki.

 10. Justyna. Pani Pochanke ma nianię Justyna nie Joanna. Prosze trzymać sie faktów.

Comments are closed.