Wiemy, co ma przykryć afera z dzikami. Ziobro oszalał! Ta ustawa PiS zlikwiduje własność prywatną w Polsce

Zbigniew Ziobro. / foto: PAP
Zbigniew Ziobro. / foto: PAP

Od kilku dni zastanawialiśmy się, cóż takiego jest przyjmowane przez miłościwie nas opodatkowujący rząd, co musiało zostać przykryte aferą z odstrzałem dzików. Aferą o której chętnie mówi opozycja parlamentarna, przysługując się tym samym obozowi rządzącemu, poprzez milczenia na naprawdę istotne tematy.

Jeżeli Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość czymś się różnią, to poziomem łajdactwa i łupienia Polaków. W samym ochoczym nakładaniu nowych podatków i ograniczaniu wolności gospodarczej nie różnią się niczym. Nic więc dziwnego, że w tej sprawie PO nie protestuje tak ochoczo, jak w sprawie dzików.

Dwa dni temu rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął projekt ustawy o odpowiedzialności zbiorowej podmiotów zbiorowych. Ustawa ta nazywana jest „mieczem na przedsiębiorców”, niektórzy posuwają się nawet do stwierdzeń, że ta ustawa przyczyni się do praktycznej likwidacji własności prywatnej w Polsce.

Ustawa została przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, na czele którego stoi obecnie Zbigniew Ziobro. Obecnie rządowy projekt ustawy będzie procedowany przez Sejm. Jakie są najważniejsze zmiany, które wprowadza nowa ustawa?

Warto zwrócić uwagę na kilka punktów ustawy.

Art. 5.1. Podmiot zbiorowy odpowiada za czyn zabroniony, którego znamiona zostały wyczerpane przez działanie lub zaniechanie pozostające bezpośrednio w związku z prowadzoną przez ten podmiot działalnością.

Roman Giertych wskazuje natomiast, że projekt przewiduje konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo.

Art. 7 Wobec podmiotu zbiorowego sąd orzeka karę pieniężną w wysokości… W tym przypadku przewidziano zwiększenie maksymalnego wymiaru kary dla firmy z 5 milionów złotych do aż 30 milionów złotych. Co więcej minimalna kara będzie wynosić 30 tysięcy złotych, czyli WIĘCEJ niż NAJWYŻSZA dotychczas zasądzona kara!

Art. 9 Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu.

Kolejne kontrowersje budzi także brzmienie artykułu 12 rzeczonej ustawy, zgodnie z którym pracownicy, którzy doniosą na swoją firmę mogą liczyć na korzyść majątkową. Pracownicy donoszący na swoich pracowników podlegają ochronie przed zwolnieniem i prawem do odszkodowania OD FIRMY w wysokości do miliona złotych.

– Lex retro non agit (prawo nie działa wstecz – red.) – to podstawowa zasada prawa rzymskiego, którą PiS również ma w głębokim poważaniu. Zgodnie z art. 30 nowej ustawy przepisy będą mogły obejmować przestępstwa popełnione przed jej wejściem w życie, maksymalnie do 10 lat wstecz.

Źródło: Facebook/RomanGiertych/orka.sejm.gov.pl/Bezprawnik/NCzas

108 KOMENTARZE

   • każdy kolejny rząd reprezentowany przez kiszczakowców okrągłostołowych bardziej szkodzi Polsce niż poprzedni. To jest reguła. Niestety :(

   • Dokładnie. Ale oni dreptali wygłodniali naszych pieniędzy przez tyle lat, że jak się teraz dorwali do nich to nie potrafią pomiarkować w okradaniu nas. Specjalnie dla pisowców trzeba będzie po wyborach wybudować obozy koncentracyjne i objąć ich „prawem” , które oni dla nas uchwalili.

    • jak dla tych z po – nie zbudowali – a to jest pierwsza kolejność – to dla pisowców – też nie wybudują – no chyba że w drugiej kolejności …

     • Dlatego od przyszłej władzy już w tej chwili należy żądać jasnych deklaracji dla odpowiedzialnośći tego rządu .Przed wyborami.

     • Tego i poprzedniego – w kolejności – najpierw poprzedniego i potem zaraz tego ….

   • Złodzieje z PO ? Jacy? Którzy? 3 lata mijają i jakoś Zero z kupmlami nie mogą nam ich pokazać i skazać. Dziwne.

  • Czyli co chcesz promować złodziejstwo ? Firmy które kombinują powinny być zamykane ! Bo to zwykli złodzieje ! Tak samo powinno się robić z urzędnikami kombinuje to zabrać wszystko a jak mało to tak jak na Białorusi zabrać i rodzinie wtedy by nie kradli

   • Pomysł trochę…. to tworzy potężne pole do nadużyć… ucierpią oczywiście średnie polskie firmy bo molochy się przed tym zabezpiecza… a donoszenie na swoich w świetle prawa pozostawię bez komentarza….

   • Słuchaj no – hodowco świń – nie płacenie złodziejskim państwowym urzędasom pieniędzy w podatkach to nie jest złodziejstwo tylko próba nie dania się okraść – rozumiesz ? a w dzisiejszych czasach żeby nie dać się okraść – trzeba czasem kombinować … a meritum artykułu zauważa Luby – (nie ty) że nie o promowanie złodziejstwa (chociaż złodziejstwo dzisiaj to raczej podatki od rządzących) chodzi – a o stworzenie możliwości nadużyć ze strony państwa w stosunku do przedsiębiorców – wiec trochę się mijasz z tym o co rzecz tu idzie …

   • Prawdziwy z Ciebie hodować świń,takie metody to za króla świeczka,po linii najmniejszego oporu,trochę pomyśleć jak tego typu sprawy rozwiązywać,a nie zabrać komu się chce. Chory kraj się robi.

   • Zagranicznym korporacjom nic nie zrobią tylko za Polskie się biorą bo tamtych nie wolno tknąć.

 1. Brawo! Czyli dobrze zrobiłem wyjezdzajac w 2005. Glosujcie dalej na pis i po. Brawo!

  • A ty nie bądż taki mądry – wyjechałeś i dobrze wam co….Takie Typki jak Ty to omijać z daleka.Poczekaj jeszcze Tobie noga się podwinie.

   • Innymi słowy chcesz mu powiedzieć: „Wyjechałeś a powinieneś gnić w tym syfie tutaj jak my – jesteś niesolidarny! Jak wszyscy dostajemy po d***ie od własnego państwa to wszyscy a nie że któryś pakuje walizy i jedzie szukać szczęścia gdzieś indziej! Takich co nie lubią być dymani przez własne państwo to trzeba omijać z daleka! A żebyś tam nowotworu dostał!”, dobrze zrozumiałem Twoją postawę „traska90” ? (trawka chyba?)

    • Zawsze uciekasz jak dostajesz w pysk, czy choć raz próbowałeś oddać?

    • He,he,dokladnie tak to dziala :) Jesli ktos podjal bledna decyzje zyciowa i ma przez to przej…..,to chce aby inni mieli podobnie.Podam jeden,prosty przyklad.Jesli dana osoba[zwykly Kowalski,zarabiajacy smieszne grosieta,blednie nazywane „wyplata”] wpakuje sie w pieluchy,w tym smiesznym kraju nad Wisla[istniejacym jedynie teoretycznie] i przez to dostaje pozniej potezne baty,pala po grzbiecie od zycia,to gdy widzi bajkowe zycie BEZDZIETNEGO,ktory zyje sobie lajtowo i ma wszystko w 4-rech literach,no to go krew zalewa,ha,ha…Bo temu milosnikowi zupek,kupek i kaszek przypomina sie wczesniejsze jego zycie,gdy tez zyl sobie na spokojnie ,na luziku i jest maksymalnie wk….ny,gdy dociera do niego przykre info,ze tak naprawde to zmarnowal sobie zycie,rozpoczynajac zabawe w mame i tate w tym dziadostwie zwanym Polska.Dla jasnosci mnie rodzice sprowadzili na swiat gdy Polska byla jeszcze normalnym krajem.Normalnosc RP zaczela tracic po roku 1989,gdy agent Bolek popijal sobie alkohol przy Okraglym Stole z oficerem prowadzacym-Kiszczakiem,podczas rozmow dotyczacych „rozbioru” Polski pomiedzy Solidaruchami a komunistami.Nooo,a dzisiaj mamy kraj-fikcje,z tektury,gdzie ustawy dotyczace funkcjonowania panstwa sa pisane w Izraelu,USA i Brukseli.To juz jest koniec,Polski NIE MA.Jest tylko obszar nad Wisla,zarzadzany przez okupantow.

     • Tyś dziad największy, Bezdzietny, bo na swój własny kraj plujesz, a rodakami i swoją Ojczyzną gardzisz. Nie zazdroszczę Ci, chłopie, bo beztrosko żyją tylko bezmyślne pustaki.

    • Norbi, wyjechałeś, czy nie – Polska to Twój Dom. Nie Wielka Brytania. Nie – Irlandia. Nie Holandia. Tam w pierwszym pokoleniu zawsze jesteś „nie u siebie”. Więc ja się pytam: czy uciekanie z własnego Domu, z Polski – będzie dla nas już zawsze jedynym rozwiązaniem na lepszy byt? Szczególnie dla młodych ludzi? Smutne. Co z nami? Co z tą naszą Polską?

 2. też się zastanawiałem co przykrywa afera dzików. ewidentnie sprawa jest pompowana.

  co do ustawy Ziobry – bardzo dobra jest. nie rozumiem tylko dlaczego minimalna kara to 30k, a maksymalna 30mil. przecież może być tak, że kara wyniesie miliard, albo 4 złote. minmax jest tu dla mnie nie zrozumiały.

  koncepcja lex retro non agit działa tylko w systemach gdzie jest lex, czyli nigdzie w dzisiejszym świecie. nie będziemy czekali całe pokolenia by coś zmienić. np konfiskata spadków. trzeba je konfiskować retrospektywnie.

  koncepcja odpowiedzialności zbiorowej jest również podstawą logiki. dobro nigdy nie wygra ze złem, jeśli dobro może co najwyżej zremisować. zresztą zło opiera się tylko na odpowiedzialności zbiorowej.

  Brawo dla Ziobry. a teraz po owocach go poznacie.

   • Hehe :) To jak koncepcja odpowiedzialności zbiorowej jest podstawą logiki, to już teraz rozumiem skąd Wołyń i inne tego typu masakry :D W sumie według tych kocopołów. które wypisujesz, wychodzi na to że żydzi mają rację obwiniając Polaków za współudział w holokauście :D

  • Piszesz – ze bardzo dobra ta ustawa – dlaczego ? w której frazie? bo nie argumentujesz tego co piszesz … A biorąc pod uwagę to co piszesz poniżej – że nie ma prawa obecnie i ze w związku z tym można coś zasądzać wstecz (???!!!!) – wychodzi – że ustawa ta nie jest tworzona na prawie (cytat twojego kom „koncepcja lex retro non agit działa tylko w systemach gdzie jest lex, czyli nigdzie w dzisiejszym świecie”) – a na bezprawiu bp lex nie ma nigdzie dzisiaj – to jak można wnioskować, że jest ona bardzo dobra ?? Byłaby, gdyby była zgodna z prawem – ale prawa nie ma piszesz – czyli ustawa ta jest – bezprawna przyznajesz … czyli bezprawie ci się podoba – bardzo pięknie …. co do odpowiedzi zbiorowej – zgadzam się z norbim …..

   • Dlatego że ludzie z firmy która sprzedawała sól drogową jako spożywczą podostawali po pare miesięcy w zawiasach. A firma co na tym procederze zarobiła , ani złotóweczki nie straciła , dziś zapłaci miliony kary, Tak ze jednemu czy drugiemu prezesikowi odechce się tak oszukiwać i narażac ludzi. Bo pożegna się z firemką.

 3. Ciekawostka. Czyli za błąd lekarza beknie szpital. Może i dobrze. A za molestowanie przez nauczyciela Kuratorium. Podobnie z KK.

  • może. ale na pewno ani szpital ani kuratorium nie będzie się broniło błędem lekarza czy nauczyciela.

   oto przykład.

   Kulczyk, w wiadomy sposób, załatwił sobie domniemaną gwarancję BGK (na minimalne użytkowanie autostrady), na bazie której pożyczył kasę na budowę autostrady, de facto nie wydając złotówki własnych pieniędzy, a taraz czerpiąc astronomiczne zyski poprzez ich opłaty na jego własne remonty itd.

   mamy tu klarowną sytuację korupcyjną lub niedopełnienia obowiązków, i załóżmy, że winny jest tylko Miodulski – czy można dziś – wg prawa – odebrać autostrady Kulczykowi? dziś już tak.

   i dokładnie po to jest ta ustawa, i brawo dla Ziobry i dla PiS. po owocach ich poznamy. nikt nie ma zamiaru ścigać małych graczy. tu chodzi o Kulczyków, o TVNy, o Polsaty, o wszystkie prywatyzacje, o DT Centrum, itd itp.

   • oto przykład:

    Któryś z żołnierzy podległych NSZ dokonuje zbrodni na ludności cywilnej, mimo iż organizacja, której podlega nie tylko nie wydaje mu takiego rozkazu ale wręcz surowo za takie zachowania karze… no i co? A no nic, odpowiedzialność zbiorowa i całe NSZ to bandyci przez tego jednego człowieka… Oj farbowani prawicowcy – wy i wasza odpowiedzialność zbiorowa – CZY JEST NA ŚWIECIE ISTOTA BARDZIEJ BEZMYŚLNA I NIE POTRAFIĄCA PRZEWIDYWAĆ DŁUGOFALOWYCH SKUTKÓW SWOICH POMYSŁÓW NIŻ WSPÓŁCZESNY ZSOCJALUCHOWANY LEWAK UDAJĄCY ŻE JEST Z PRAWICY?

    • dokładnie tak.

     jeśli nawet jeden z NZS dokona czynu X, to absolutnie wróg ma pełne prawo wybić całą tę organizację, i jeśli jest inteligentny to tak zrobi, i historia oceni go pozytywnie.

     naturalnie nie może sam sprowokować NZS do takich akcji, np farbując się, przekupując itd – wtedy prawo zadziała odwrotnie.

     długofalowe skutki tego są proste… walka 0 z 1, i Raj.

     • Z tego co piszesz kovalski – jeżeli w III rzeszy – znalazł się jeden Żyd – co okradł (czy zabił) Niemca ……. „to absolutnie wróg ma pełne prawo wybić całą tę organizację i jeśli jest inteligentny, to tak zrobi (i historia powinna ocenić go pozytywnie??)” ……… I może o to tu chodzi, żeby farbowany lis – wszedł – do porządnych organizacji – coś potem odstawił jakiś numer – i żeby było można na tej podstawie potem – całą tą organizację wykosić z ramienia odpowiedzialności zbiorowej. …. z obfitości serca usta mówią – kovalski ….

    • Odpowiedzialnosc zbiorowa Ci co z nim współpracowali nie spinaj się tak chlopcze

     • Zbyt długo przebywałeś ze świniami dlatego piszesz niezrozumiałe zdania :) Po za tym nie jestem chłopcem :)

   • TY naprawdę wierzysz że to tak działa? Jakiś czas temu wypłynęło wewnętrzne pismo z US w Kielcach gdzie naczelnik pisze żeby nie ścigać złodziei bo od nic trudno coś wyegzekwować tylko od małych firm. Bo od uczciwego zawsze się coś wyrwie choćby mały mandat. 3 mln małych firm x 500 zł to daje 1,5 mld. A oni latami ścigają kogoś kto wyłudził 10 mln VATu. Widzisz różnicę w skali?

    • i co złego zrobił ten naczelnik.

     ma do dyspozycji powiedzmy 100 głów. musi koncentrować się na bitwach które mają sens. gorzej, że ma w szeregach plotkarzy bo nikt nigdy się o tym nie powinien dowiedzieć. w pierwszej kolejności idzie po miliony, potem może sobie zatrudni 10,000 głów i pójdzie po resztę sprawiedliwości. on nie mówi, że tamci są niewinni, tylko, że w chwili obecnej łapanie ich nie ma sensu. i co w tym złego? wręcz powinno się mu dać za to awans.

     co to tego jak to działa… po owocach ich poznacie, ale to, że Ziobro ma teraz instrumenty i broń do walki jest pozytywne a nie negatywne. wcześniej nie mógł nic, a teraz te jabłka może zebrać. czy i jak będzie zbierał – zobaczymy.

     • oczywiście martwi mnie przepis maks 30 milionów złotych.

      ewidentnie na zamówienie. czasem trzeba skonfiskować 30 baniek, a czasem 3 miliardy. Ziobro to na pewno rozumie, a jeśli jest przepis o 30 bańkach to znaczy, że Ziobro robi ustawy na zamówienie.

     • dobra, już przestań bełkotać trolu. Owoce tej bandy znane są min. od kilkunastu lat.

     • Zgadza sie mr Zan – poza tym – meritum wypowiedzi ww pana z Kielc tkwi w tym, ze bez ogródek mówi – ze nie będą ścigać tych – co to najbardziej na to ściganie zasługują – tylko tych – co zapłacą – czyli wedle tej doktryny – mogę kraść na potęgę co chce i ile chce – bylebym stał sie osobą – od której prawo – w swoim świetle nie jest w stanie nic ode mnie z tą kradzież wyegzekwować. Poza tym – nawet jeżeli to wedle kovalskiego ma sens – to proszę niech teraz Ziobro i pis (popis) w nadchodzących wyborach przedstawia taki program wyborczy – niech tak ogłoszą – szanowni obywatele (nie wiem czy mogli by powiedzieć rodacy – bo nie wiadomo jakiej są narodowości) zabieramy się za ściganie małych i średnich firm bo to na razie ma sens – ponieważ z nikogo innego nic nie ściągniemy – a poootem możne jak już naściągamy – pójdziemy po resztę – czyli tych – co naprawdę robią bandyckie przekręty – wtedy pogadamy …

   • kovalski – prawdziwy król śródmieścia, to będzie wykorzystywane do niszczenia także małych graczy, dlaczego miałoby nie być? Mało jest nieudaczników w sturkturach państwowych, którzy z chęcią przejmą, odbiorą czy staną się „wspólnikami” dobrze proseprujących czy rokujących firm? To już się działo i dzieje teraz, a przy takich zapisach będzie pewnie jeszcze gorzej.

    • Mowisz o dobrze rokujących zlodziejach? Nikt tu nie pisze nic że będą coś uczciwym zabierac

     • Jeszcze raz ci napiszę pastuchu – ze omijanie podatków od bandyckich urzędników – nie jest złodziejstwem a próbą nie dania się okraść …. słowem nie – pastuchu – nie podoba nam się pomysł twojej partii

   • Tylko, że kara powinna być ustanowiona proporcjonalnie do osiąganego nieprawnie zysku, np. w %.

   • No po Tobie to widać że chcesz aby ten kraj się rozwijał. A może powiesz jeszcze w jakim cywilizowanych kraju,gdZie próbije się ściągać obcy kapitał,takie prawo funkcjonuje,co mądralo? Tego typu myślenie,może i ma rację bytu ,ale w takich wielkich krajach jak Rosja,Chiny,ale nie w malutkim królestwie pisiorów.

 4. Tak naprawdę w tej całej stworzonej celowo plątaninie codziennego chamstwa i kłamstwa, wyścigu za kasą, złodziejstwa, prymitywizmu i chwaleniu brzydoty, niszczenia rodziny, pochwały niewierności, niszczeniu najsłabszych i najbardziej wrażliwych, gdzie morderca staje się wzorem itd chodzi o to abyśmy my wszyscy uwierzyli, że nie ma jakiejś prawdy a my jesteśmy zwykłymi robakami, psami bez duszy…Przynudzam ? Nie ! Bowiem, tylko na zasadzie czystej przekory mogę dojść do wniosku, że robią z nas durni…

  • W szerszym spectrum tego panopticum – panie ochroniarzu – – tak – właśnie o to w tym chodzi ….

  • Chodzi o to, abyśmy uwierzyli że prawda nie istnieje, że dobro i zło nie istnieje, że zasad nie ma i możesz wszystko, co tylko Ci przyjdzie do głowy (bo chodzi o to, żeby zapanował CHAOS).

  • Zgadzam się z przedmówcą … Ciekawe mamy czasy i tylko czekać na wielkie buuummm !
   Polak jak zwykle będzie mądry po szkodzie.. Ale wtedy może już być za późno na ratunek.
   Oj głupi ten nasz naród głupi !!
   Z tak wielkiej potęgi dał się rozebrać zaborcom…
   Polska to mimo wszystko dziwny kraj.
   Rozumu temu ludowi nie przybyło …Po tylu nauczkach historii …
   Po tylu przegranych wojnach i przelanej krwi pradziadów nadal ten sam schemat…
   I jak tylko troszkę lepiej to już chucpa i swary.. Czego przykład mamy chociażby tutaj czytając te komentarze…
   Wstyd i żenada..
   Rechot historii u progu stoi…

   • Mędrzec, bardzo mądrze powiedziane.
    Zamiast nauczyć się i wyciągnąć wnioski to my – Naród, najlepiej potrafimy się żreć i skakać sobie do oczu.
    Szkoda. Bo jesteśmy inteligentnym Narodem a nie bardzo potrafimy z tego skorzystać.

 5. bardzo potrzebna od lat postulowana reforma prawa
  wlasnie takie rzeczy PIS mial robic i nie projekt na koniec kadencji
  te przepisy powinny dawno obowiazywac od 2015r. i na ich podstawie powinny byc dawno nakladane milionowe kary za nielegalne zatrudnianie imigrantow, a granice zamkniete
  niestety ani ww. sie nie dzieje, ani ludzie ktorzy powinni ww. rozumiec, juz nic nie rozumieja, bo dostali sra.czki antyrzadowej przed kolejnymi wyborami

  • A czym imigrant jest gorszy od ciebie? I jak praca może być w oģole nielegalna? Na oddychanie też oczekujesz pozwolenia? Patrząc po twoim poiomie myślenia, bałbym się dać ci łopatę do obsługi.

   • Co to znaczy gorszy? Trzeba by określić jaką miarą mierzymy. Natomiast na pewno mniej wartościowy z punktu widzenia społecznego danego kraju.

   • Imigrant nie będzie gorszy jeśli będzie przestrzegał naszego prawa i pracował a nie czekał na zasiłek, popatrz sobie chłopcze na imigrantów w Hiszpanii tam nie ma dla nich socjalu na nasze dostają 250zl i wszyscy pracują nawet dziewczyny w burkach, głównie one bo faceci mniej, ale gdzie ty byłeś i co widziałeś? Dać im kasę i niech sobie siedzą kradną rozrabiają od mi demokracja na imigranta socjalu 1500 a emerytury dla Polaka 900,nie ośmieszają się nawet z tekstami o imigrantach, zapłać Polakom i będą pracować i nie licz na imigrantów

    • Bytem w Saragossie i widziałem – co imigranci zrobili z tym miastem – a z relacji osób – TAM MIESZKAJĄCYCH – wiem, że to na ten moment nie jest Hiszpania sprzed kilkunastu lat – tak że przyganiał kocioł…… posługując się twoim tekstem „ale gdzie – ty -byłeś i co widziałeś” ………

  • lolo, tacy jak Ty decydują, że kiszczakowcy okragłostołowi mogą bez problemów rabować Polaków i to zgodnie z prawem

 6. A mi sie podoba, bo do tej pory gangster nakradł, a mająteczek dla mamusi, siostruni, teściunia itd…, wiec co mi buraki zrobicie? Posiedzę troszkę, Giertych mnie wybroni, bo rodzinkę stać na niego, dostanę roczek z zawieszką i będę sobie żył jak król .. No i przyszła kryska na Matyska … BARDZO DOBRZE! I tylko ktoś niepełnosprawny umysłowo może mieszać własność ze zbrodnią , lub robi to celowo dla jaj…

  • Po tych zmianach, niech no który „gangster” nie odpali doli to się go załatwi jak właściciela Optimusa. Choć obawiam się, że tu może chodzić o ustawę 447, żeby łatwiej można było odbierać firmy właścicielom polskim i przekazywać tym co mają mieć 300 mld $. Przekazanie Lasów i centrów miast, jak wiadomo, nie wystarczy na pokrycie tych żądań.

   • to, że od przynajmniej 1989 rządzą nami antypolacy jest oczywiste i faktycznie nie ma tego złego czego nie dokonają. to jest gorzej niż okupacja NKVD, bo teraz to jest robione systemowo a ludzie są tak ślepi, że tego nie rozumieją.

    JEDYNYM ROZWIĄZANIEM JEST WYLOSOWANIE SEJMU. w ciągu kilku godzin odzyskamy kraj, bo w tym momencie nie ma na to nawet metody. jedne żydy same się zastępują drugimi żydami. całe koło gangsterów.

   • JEDYNYM SPOSOBEM JEST ZORIENTOWANIE SIĘ – KTO JEST PRAWDZIWYM POLAKIEM – I POSADZENIE GO DO RZĄDZENIA …

  • Ciemnota niemiecka ciegnie ich do szkopow i szkopow popierają , niektórzy nawet nie zdają sobie z tego sprawy i to jest najgorsze

  • Nie oszukuj się – gangsterów nie ruszą. Jaki sens? Żeby na serio coś ściągnąć będzie trzeba przez rok-dwa bujać się po sądach, biurach księgowych i zbierać dowody – a jeszcze mogą Cię za to żywcem spalić w lesie „nieznani sprawcy”. A tak może nawet coś do łapy dostaniesz i przymkniesz oko. Ale małe lokalne firmy to co innego – łatwiej coś ściągnąć, doprowadzić do upadku (pracowników przy okazji na zasiłek posłać) no i premia będzie od każdego przyłapanego. Gdzie wy żyjecie ludzie… No ale spoko, na 447 muszą się pieniądze znaleźć to się znajdą.

 7. Do Ziobry

  Nie za poślednie, ale za pośrednie
  Ziobro Janosik został powieszony.
  I też podobne opowiadał brednie;
  „Sprawiedliwości społecznej” androny!

  Nic nie pomogło, zawisł! Choć medyków
  On nie zamykał, ani wiódł w kajdanach.
  (Stąd dla poprawy – radzę – śledztw wyników
  Ścigać przestępców prawdziwych, jak w Stanach.)

  Bardzo poślednie miewałeś oceny…
  Brak znajomości łaciny oznacza,
  Że do pasienia świń ktoś ma dość weny.
  Nie od myślenia jest pacynka kacza!

  Słowo „corruptio”, czyli współupadek,
  Do urzędników się tylko stosuje.
  Wziąłeś, nieuku po komunie spadek
  Prawny za normę. To kompromituje.

  Zamiast bezprawie (lewo zwane prawem)
  Zmienić czym prędzej, z nieznanych powodów
  Z nim łączysz Polskę, jak gnój z autoklawem.
  Nie ma korupcji wśród WOLNYCH zawodów!

  To, co dostają od ludzi lekarze,
  To nie urzędu sprawa! Wszelkie „zdrówko”,
  Z wyjątkiem tego co urzędnik w darze
  Dostaje, NIE jest tumanie łapówką!

  Jest nią natomiast, wśród nagród bezliku,
  Niby-legalny urzędniczy dochód.
  Sam się zapuszkuj, neobolszewiku,
  Pierwszomajowy zakończywszy pochód!

  Złodziej najgłośniej krzyczy „łap złodzieja!”.
  Otumaniony tłum nietkniety żalem
  Rzuca się dręczyć swego dobrodzieja…
  SKORUMPOWAŁEŚ wyborców – socjalem!

  Lecz sprawiedliwość prawdziwa nastanie
  (A nie „społeczna sprawiedliwość”!); dobro,
  Mądrość i piękno zyskają uznanie.
  I powiesimy Cię, POŚLEDNIE Ziobro!

 8. „Socjaliści z krzyżem w zębach” i ci bezbożni nigdy nie traktowali przedsiębiorców normalnie i sprawiedliwie.Przedsiębiorca traktowany jest jak przestępca,który chce „okraść ” SKARB PAŃSTWA.Co to takiego jest ten skarb?To taki worek do którego przedsiębiorcy zapier…cy noce i dnie wrzucają ciężkie pieniądze.Potem z tego wora dostaje pensję taki pan Ziobro( i cały milion urzędasów i innych niezadowolonych „nauczycieli”,nibylekarzy i innych pomilicjantów) i zaczyna gnębić właśnie tych ,którzy wypełniają ten worek zwany skarbem państwa.Mało tego.”Socjaliści pobożni” w ogóle nie zwracają uwagi na przykazania.W tym wypadku 7 i 10.Kradną i pożądają cudze mienie(własność) i pier…ą,że są katolikami.Niedobrze mi się robi jak muszę czasami oglądać mordy polityków z PiS,PO,SLD,”rolników”,N,Razem,Teraz i zaraz UB.W ogóle socjalizm jest obrzydliwy.

  • 100/100. Co do tej ustawy, wpierw należy ją przeczytać. Egzegeza Redakcji to za mało żeby się kategorycznie wypowiadać.

 9. Z odpowiedzialności zbiorowej firm ,przejdzie jednym podpisem w odpowiedzialność rodzinną rodową .Jak syn ,córka ,synowa czy wnuczek złamie prawo ,będzie zaaresztowana cała rodzina a jej majątek skonfiskowany .Tak się działo w ZSRR i Chinach w czasie rewolucji bolszewickiej i kulturowej ! Teraz historia zatoczyła koło i wprowadzane są te same krwawe żniwa tylko pod innymi nazwami !

  • A czemu miałoby się tak nie dziać? Jeśli firmy kombinują między sobą wyludzaja kasę z VAT czyli że skarbu państwa czytaj moja to dlaczego mają robić to nadal? Zamknąć dziadów !!!!!! Tylko że to o 30 lat za późno bo już wszystko rozkradli

   • Zdebilała komunistyczna PiSdo, jeśli nawet pieniądze z VAT-u są wyłudzane (co zresztą nie jest prawdą, bo przedsiębiorcy wykorzystują luki w przepisach i zamiast 23 proc. płacą VAT 5 proc.), to jest dobre dla gospodarki, bo te pieniądze idą na inwestycje prywatne i gospodarka się rozwija, a jeśli państwo ściągnie te pieniądze do budżetu to znaczy, że te pieniądze idą na zmarnowanie i są przeżerane. Państwo zawsze większość pieniędzy marnuje. Jeśli w budżecie jest dużo pieniędzy to nie znaczy, że Ty jesteś bogatszy debilu, tylko złodziejskie państwo jest bogatsze.

    • Przepisy są po to aby ich przestrzegać, tworzenie lewych faktur to luki w prawie ? Zlodzieji jeden, na adwokata nic nie zostanie będziesz siedział !

     • Prędzej wypalę Ci kulę prosto w łeb jeśli spróbujesz przyjść, po moją własność roszczeniowy nierobie!

     • hodowco – czyli pastuchu – po raz enty – po to firmy maja nadal wyłudzać vat i skarb państwa, bo w rządzie nie Polacy są – i te pieniądze nie idą do Polaków – poza tym – żaden przedsiębiorca nie ma obowiązku utrzymywać – darmojedzących urzędników – a tak się dzieje, jak za uczciwą pracę – oni – czyli urzędnicy swoimi kombinacjami wyłudzają kasę od przedsiębiorcy w vacie – za to zamknąć urzędowych dziadów !!

   • Twoją? Zarobiłeś sobie? Może wprost podejdź i powiedz ile mam ci dać z portfela?

   • Czemu miałoby się tak nie dziać?

    1. Bo urzędy nie wezmą się za wielkie firmy – boją się ich lub dostaną łapówkę by ich „nie widzieć” – wezmą się za te małe rodzinne, które zmuszone (przez przepisy i nadfiskalizację) są kombinować i bardzo dobrze bo jakby przestrzegali tych wszystkich przepisów to by nam gospodarka stanęła i musiałbyś te swoje świnie zjeść :D

    2. Bo odpowiedzialność zbiorowa jest antychrześcijańska.

    3. Bo masz małego ptaszka :)

 10. Może nie zlikwiduje, tylko kto inny ją przejmie. Zresztą akcja jest w toku.

 11. Ale bełkot tego się nie da słuchać ani czytać jak długo pozwolimy się tak ogłupiać czy Polacy już pozbyli się pozytywnego myślenia czyżby ci unii przestali nam patrzeć na ręce

 12. W tym kraju nie zlikwidowano raka komunizmu całkowicie i ten rak zaczyna teraz odrastać. Balcerowiczowi komuniści pozwolili na prywatyzację tylko pod warunkiem że sami będą mogli kraść, więc kradną – Sam profesor Leszek Balcerowicz nie odpowiadał za nieuczciwą prywatyzację – za nieuczciwą prywatyzację odpowiedzialny jest Janusz Lewandowski.

  Balcerowicz w ogóle mógł nie podjąć się żadnej reformy – czyli przejścia z gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki rynkowej – wtedy w Polsce poziom życia byłby jak na Ukrainie i Białorusi. W tym kraju już połowa własności w gospodarce jest w rękach państwa, a ta część która jest w rękach prywatnych jest ściśle ograniczona przepisami i gnębiona kontrolami skarbowymi. Powrót do komunizmu nie jest żadnym rozwiązaniem, ale debile tego nie rozumieją i głosują na partie komunistyczne takie jak PiS i Razem.

 13. Piękna ustawa ,ale o 30 lat za późno! Bo dlaczego ma się kryć kretaczy, zabrać wszystko złodziejom nie odprowadzają składek ZUS wylidzaja VAT po ch…j nam takie firmy? Żeby biedaków okradaly i państwo ? To samo powinno tuczyc się urzędników i ich rodzin jak na Białorusi

  • Zdebilała komunistyczna PiSdo, jeśli nawet pieniądze z VAT-u są wyłudzane (co zresztą nie jest prawdą, bo przedsiębiorcy wykorzystują luki w przepisach i zamiast 23 proc. płacą VAT 5 proc.), to jest dobre dla gospodarki, bo te pieniądze idą na inwestycje prywatne i gospodarka się rozwija, a jeśli państwo ściągnie te pieniądze do budżetu to znaczy, że te pieniądze idą na zmarnowanie i są przeżerane. Państwo zawsze większość pieniędzy marnuje. Jeśli w budżecie jest dużo pieniędzy to nie znaczy, że Ty jesteś bogatszy debilu, tylko złodziejskie państwo jest bogatsze. Chyba, że Ty jesteś pasożytem systemu i tylko chcesz żyć z zasiłków – czyli pieniędzy zrabowanych ludziom ciężko pracującym.

  • Bardzo dobrze że nie odprowadzają składek ZUSu – tylko idiota daje kasę narkomanowi. Jak ktoś urodził się np. po 1980 roku i wieży w emeryturę z ZUSu to jest idiotą. Radzę takim osobom ratować się omijając (legalnie) ZUS jak tylko się da i odkładać sobie (w zagranicznych bankach, w metalach szlachetnych ale fizycznych a nie papierowych, w nieruchomościach – najlepiej nie w Polsce bo wam je zabiorą potem) bo inaczej będziecie harować do śmierci jak niewolnicy, którymi z punktu widzenia naszych Hammurabich z Wiejskiej, jesteście.

 14. 28.12.2018 r. Wprowadzili ustawę dla cen energii gdzie jak to było po II WŚ to rząd będzie określał jaka ta cena ma być.

 15. Po co się przekrzykujecie czy winny PIS czy PO!!! Nie głosujcie na nich tylko dajcie szanse komuś z poza układów, komuś o świeżym spojrzeniu na przyszłość co rozpierdzieli te kasty polityczne, układy i układziki. Przez tyle lat odkąd obalono komunę rządzą nami ci sami ludzie i te same układy, zmieniają się tylko nazwy partii a ci co mają układy nadal siedzą przy żłobie. Bez dania szansy komuś z poza układów nic się dla szarych ludzi nie zmieni. Pomyślcie przy następnych wyborach czy warto brnąć w to dalej, czy może warto coś zmienić. Jak sami nic nie zmienimy , to nic się nie zmieni ;) Miłego dnia :)

  • Państwo zauważyli – ze pewne komentarze – nie są pisane przez zwykłych „obywateli” jako odzwierciedlenie ich sposobu myślenia – a przez zawodowych łgarzy – którzy świadomie wypisują takie rzeczy jak o takiej fikcji jak dobrostan jaki niesie pis – czy o kolejnych ustawach które niosą z sobą rzekomy ład, porządek i dobrobyt jako dobrodziejstwo – chcąc tym samym – zmienić sposób myślenia pewnej (tej której się da) grupy osób – a nuż się uda … Moim zdaniem tu nie chodzi (pewnej grupie) o przekrzykiwanie się z tymi – podstawionymi osobami – a o – demaskowanie ich włączając się tym samym do tej – czasami nużącej polemiczki. To nie czytelnicy NCZ się przekrzykują czy lepszy pis czy po – tylko kolejni podstawieni ich – agenci ? ci z pis na po – ci z po (jak np political infantilism……) na pis – … i jedni i drudzy chcą – żeby osoby im niewierne – zaczęły wierzyć – że rzeczywistość rzeczywiste jest zdominowana przez tylko te dwie opcje i – mało tego – ze dzieje się dobrze z tego powodu …. Ma wyjść (m.in.) taka oto scena – ze nawet na portalu wolnościowym – że nawet zwolennicy prawdziwej prawicy (JKM Braun itepe) sa już za pisem i ze nawet oni spierają się czy aby jednak nie jest aż tak źle ….. owszem – jest tragicznie …. Miłego dnia ….

 16. Giertycha się słuchacie? Owszem, ustawa ma wiele punktów zapytania i może być potencjalnie niebezpieczna, jednak nie demonizowałbym bo na końcu i tak decyduje prokuratura, a całkiem na końcu sąd. Przesadzacie i źródła też nie są zbytnio warte zaufania.

 17. A POKO dlaczego siedzi cicho,nie wiecie? Bo to bat na nich ,za wszystkie złodziejstwa i afery,tego sie boja.

 18. Dziwne jak ludzie przywiazja sie dobtak toretycznego tworu jakim jest panstwo. Wilekie krzyki. Polska to twoj dom! Polska to tylko obszar naszego globu ktory ktos kiedys sztucznie na papierze obrysowal kreska. Ot tyle..nasza matka jest ziemia.. a zyje sie tylko raz. Sztuczne koncepcje granic i patriotymu trzymaja ludzi za ryje w miejscu gdzie zycie jest udreka. Wyjechalam 2.5 roku temu i nie mam zamiaru wrocic zanim sie cos nie zmieni. A tymczssem zyje wokol ludzi ktorzy sa szczesliwi u zarazaja pozytywna energia. W koncu jestem szczesliwa. I tylko ludzie moi zostali :( tylko dobrzy ludzie za mna do ktorych wracam caly czas

 19. Hodowca świń” To może zacznij pakowanie i wyprowadź się na Białoruś. Każde przestępstwo powinno być rozpatrzone wg. Konstytucji. Sądownie przeanalizowane.
  Nie ma mowy o odpowiedzialności zbiorowej. Przedstawiciel Skarbówki za błąd w wykonywanej pracy musi podobnie odpowiadać!

Comments are closed.