Multikulti na pełnej. W Berlinie za rok rozpoczną budowę „House of One”. To będzie kościół, meczet i synagoga w jednym

Kadir Sanci, Rabbi Andreas Nachama i Gregor Hohberg/fot. PAP/EPA
Kadir Sanci, Rabbi Andreas Nachama i Gregor Hohberg/fot. PAP/EPA

Postanowione. W przyszłym roku w Berlinie ruszy budowa „House of One”, „międzyreligijnego domu modlitwy i nauki”. Umieszczony w centrum stolicy Niemiec budynek ma być kościołem, meczetem i synagogą w jednym.

Po wieloletnich przygotowaniach 14 kwietnia 2020 ma zostać położony kamień węgielny pod budowę w Berlinie międzyreligijnego domu modlitwy i nauki „House of One” – poinformowała fundacja, która wykonuje projekt.

Obiekt ma stanąć w centrum Berlina na Petriplatz. Będzie się w nim znajdował kościół, meczet i synagoga. Autorzy twierdzą, że nie ma takiego drugiego budynku na świecie, choć należy zwrócić uwagę na świątynię w Jerozolimie.

Planowana jest trzystopniowa budowla z cegły, formą nawiązująca do kubizmu.

Rabin Andreas Nachama, Przewodniczący Rady Fundacji powiedział, że położenie kamienia węgielnego będzie jednym z ważnych kroków w „pokojowym projekcie międzyreligijnym”.

Z kolei imam Kadir Sanci podziękował władzom Berlina za wsparcie. Pastor Gregor Hohberg zaprosił też „poszukujące pokoju” religie i ateistów do współpracy.

Dom Modlitwy i Nauki będą budować wspólnota ewangelicka Sankt Petri-Sankt Marien, gmina żydowska Berlina i rabiniczne Kolegium Adama Geigera oraz muzułmańskie stowarzyszenie Forum Dialog.

Źródło: ekai.pl

Comments are closed.