Multikulti na pełnej. W Berlinie za rok rozpoczną budowę „House of One”. To będzie kościół, meczet i synagoga w jednym

Kadir Sanci, Rabbi Andreas Nachama i Gregor Hohberg/fot. PAP/EPA
Kadir Sanci, Rabbi Andreas Nachama i Gregor Hohberg/fot. PAP/EPA

Postanowione. W przyszłym roku w Berlinie ruszy budowa „House of One”, „międzyreligijnego domu modlitwy i nauki”. Umieszczony w centrum stolicy Niemiec budynek ma być kościołem, meczetem i synagogą w jednym.

Po wieloletnich przygotowaniach 14 kwietnia 2020 ma zostać położony kamień węgielny pod budowę w Berlinie międzyreligijnego domu modlitwy i nauki „House of One” – poinformowała fundacja, która wykonuje projekt.

Obiekt ma stanąć w centrum Berlina na Petriplatz. Będzie się w nim znajdował kościół, meczet i synagoga. Autorzy twierdzą, że nie ma takiego drugiego budynku na świecie, choć należy zwrócić uwagę na świątynię w Jerozolimie.

Planowana jest trzystopniowa budowla z cegły, formą nawiązująca do kubizmu.

Rabin Andreas Nachama, Przewodniczący Rady Fundacji powiedział, że położenie kamienia węgielnego będzie jednym z ważnych kroków w „pokojowym projekcie międzyreligijnym”.

Z kolei imam Kadir Sanci podziękował władzom Berlina za wsparcie. Pastor Gregor Hohberg zaprosił też „poszukujące pokoju” religie i ateistów do współpracy.

Dom Modlitwy i Nauki będą budować wspólnota ewangelicka Sankt Petri-Sankt Marien, gmina żydowska Berlina i rabiniczne Kolegium Adama Geigera oraz muzułmańskie stowarzyszenie Forum Dialog.

Źródło: ekai.pl

28 KOMENTARZE

 1. Przeciez w polin robia to samo. A co o tzw dniu judaizmu i islamu w Kosciele Polskim ?

  • Przeciez wszyscy wiedza ze to ma na celu zniszczyc wiare katolicka bo muzulmanie czy zydzi zostana przy swoich wierzeniach

 2. „Umieszczony w centrum stolicy Niemiec budynek ma być kościołem, meczetem i synagogą w jednym.”
  Zgodnie z prawami religijnymi tych wiar, jest to niemożliwe.
  Polecam lekturę zagadnień na ten temat ;)
  Dziwni Ci Niemcy.

  • jest jeden Bóg, jeden Pasterz, jeden Kościół,
   poza tym,
   wyobraź sobie drzewo, jak odłamiesz gałąź od drzewa, to ta gałąź nie jest już drzewem,

   wszystko pozostałe to żydowska popelina,
   masońskie wymieszanie pojęć do rozwalenia jednej jedynej instytucji światowej mogącej skutecznie tamować budowę NWO!
   stąd taki wściekły tak na Kościół

  • Więc idź i powiedz to np. żydom. Żydzi mają boga plemiennego i kontraktowego, który gwarantuje doprowadzenie do przejęcia wszystkich dóbr gojów i władzy nad nimi – stąd ich podwójna etyka. Chrześcijański Bóg jest uniwersalny i nie wyróżnia rasy panów. Wierzenia chrześcijańskie o Jezusie Islam uważa za największe bluźnierstwo.

     • Czyli podobnie jak wielu pierwszych chrześcijan. Czy Jezus powiedział, że jest Bogiem?

     • Królestwo nie z tego świata – J 18, 33b-37
      ——
      Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.

    • No to co. Nawet między zwolennikami Jezusa są antagonizmy: katolicy, prawosławni, protestanci.

 3. Irekw – jestes niedouczony. Warto milczec takim jak ty. Islam czci nie Jezusa Syna Boga i Boga Samego, ktory umarl za nas na krzyzu lecz Ise, ktory uciekl do Indii a na krzyrzu umarl ktos podobny do niego. Jakis czlowiek. Zreszta ewangelicy to heretycy, rabinizm nie ma nic wspolnego z religia biblijnego Izraela, a muzulmanie z Forum Dialog to odszczepiency. Da sie przewidziec przyszlosc tego przedsiewziecia…

 4. Spokojnie. Od razu w piątek wysadzi się w tym burdelu jakiś arabus z jakiejś odszczepieńczej sekty i problem zniknie. Ani w sobotę ani w niedzielę już nie będzie istniał.

  • – no właśnie: spokojnie.
   – cieszmy się my Słowianie – czyli połowa z tych co mówią po niemiecku plus mówiący po polsku – nasz Swiatowit wraca : )
   a Pan jest jeden – każdemu każe zamilknąć.

 5. Hierarchia katolicka doprowadzi Kościół Katolicki do upadku, ale pamiętajcie że wszyscy jesteśmy przede wszystkim chrześcijanami i uczniami Jezusa. Być może wypaczona i zibfiltrowana przez homo lobby organizacja Kościoła musi upaść aby nastąpiło odnowienie Kościoła chrześcijan opartego bezpośrednio na Słowie Bożym Biblii ?

Comments are closed.