Wałęsa znów w formie! Skomentował „taśmy Kaczyńskiego”. „Przypominam że za wszystkimi większymi aferami stoi Kaczyński”

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa. Foto: PAP/ Twitter
Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa. Foto: PAP/ Twitter

Były prezydent Lech Wałęsa skomentował ujawnione przez „Gazetę Wyborczą” tzw. „taśmy Kaczyńskiego”. Główne ustalenia „Gazety Wyborczej” dotyczą tego, że Kaczyński brał udział w najważniejszych decyzjach spółki Srebrna.

Prezes PiS powodzenie inwestycji miał uzależniać od wygranych wyborów samorządowych w Warszawie, ponieważ warszawski ratusz blokował inwestycję nie wydając odpowiednich pozwoleń. Ponadto wiadomo, że PKO SA był gotów wesprzeć inwestycję kredytem w wysokości ok. 1,3 mld zł.

Zdaniem Wałęsy, „za wszystkimi większymi aferami stoi Kaczyński i nic poważniejszych spraw nie było poza wiedzą i przyzwoleniem Kaczyńskiego”.

„Czas żebyście wreszcie uwierzyli” – stwierdził.

„Kaczyński chciał mieć swoją wieże i nagrali go jak chłopca. Dobre” – dodał Wałęsa.

 

 
Rozmowy ujawnione przez „Wyborczą” zostały nagrane przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellner’a, odpowiadającego za wykonanie prac przygotowawczych, w tym projektu architektonicznego, strategii realizacji, wyceny nieruchomości. Prowadził on także negocjacje z wykonawcami, zatrudniał pracowników i architektów.

Źródła: nczas.com/Twitter

7 KOMENTARZE

 1. ustawka. postPZPRowska partia bawi się w deweloperkę, wmawia wszystkim, że żyjemy w wolnym demokratycnzym kraju, a jednocześnie wraz z Michnikiem toruje sobie drogę do budowy tego biurowca.

  jedna wielka ustawka. już sam fakt, że kaczyńskiego nagrywają na Nowogrodzkiej jest nierealny.

 2. Kto jest autorem ostatnich twoich komentarzy, ex-presidencie? Przekonalismy sie, jednak, ze nagrywanie na Nowogrodzkiej jest realne. Jaki masz dowod, ze go nie ma, REAListo?

  • b. prosty. byłoby 1000 nagrań z 10000 spotkań.

   trzeba być wyjątkowym cymbałem by wierzyć, że jakiś austriak wchodzi sobie do sztabu PiS, nagrywa rzekomo najważniejszą osobę w PL, a potem idzie do gietrycha który będzie rzekomo starał się o odszkodowanie w wysokości 40 milionów złotych, których ani kaczyński ani PiS nie ma.

   Wy lemingi kupujecie wszystko co Wam piszą. a ja Wam powiem, że nawet IIwś była dokładnie zaplanowana między hitlerem a stalinem. jeden wielki teatrzyk. i IIIwś też będzie teatrzykiem. pasożyty prędzej umrą niż oddadzą władzę.

Comments are closed.