Rafalska oszalała! Szykuje się program „babcia plus”. Będą przywileje dla pracujących babć i dziadków?

Elżbieta Rafalska/fot. PAP/Teodor Szary
Elżbieta Rafalska/fot. PAP/Teodor Szary

Minister Rafalska chce skopiować wzory Węgierskie? Jednym z rozwiązań, których nie ma w Polsce jest płatny urlop dla pracujących babć i dziadków, żeby mogli zajmować się wnukami. Ten pomysł spodobał się minister Elżbiecie Rafalskiej. Czy zostanie przeniesiony na nasz rodzimy grunt?

Minister odbyła wizytę na Węgrzech, by na własne oczy przekonać się, jak funkcjonuje tam system pomocy rodzinom. Uwagę Rafalskiej szczególnie zwrócił pomysł specjalnych urlopów dla babć i dziadków.

W rządzonym przez Viktora Orbana kraju płatny urlop macierzyński trwa trzy lata. Jeżeli mama chce wcześniej wrócić do pracy, wówczas z urlopu – jeśli także pracują – mogą skorzystać dziadkowie, by dalej zajmować się dzieckiem.

Na pewno to jest istotne, ponieważ młoda rodzina czasami, szczególnie przy pierwszym dziecku, potrzebuje wsparcia swojej mamy – oceniła Elżbieta Rafalska.

W Polsce można liczyć na roczny urlop macierzyński i rodzicielski. Później mama może pójść na bezpłatny urlop macierzyński albo wrócić do pracy. Dziecko najczęściej trafia wtedy do żłobka. I wtedy mama musi wziąć zwolnienia lekarskie, na co pracodawcy nie patrzą przychylnym okiem.

Źródło: fakt.pl

11 KOMENTARZE

  1. Teraz już wiecie jaki jest powód ujawnienia afery jurnego Stefana?
    Cichcem dopìerdolą nowy podatek na babcie+.

  2. Jestem hydraulikiem. Słyszał może ktoś, czy tow. Rafalska planuje program „hydraulik+ ” ?

    • Z zawodem hydraulika Przyjedź do Szwecji. Szybko zapomnisz o wszystkich plusach ;)

  3. Żeby tylko nie wpadli na pomysł „idiota+”. Tego budżet nie wytrzyma.

  4. Sommer i spółka – kupcie sobie słownik – może powiększycie swój słownik wyrażeń.

  5. I niech później ktoś tylko spróbuje pisnąć o użyciu tych idiotyzmów plus … przecież one muszą być, a likwidacja podatku dochodowego … podatek też musi być, bez niego nie dałoby się przecież żyć i tak coraz bliżej dna …

  6. Proponuję jeszcze później dołączyć ciocie i wujków i dziecko się odchowa do szkoły podstawowej ?

Comments are closed.