Cejrowski poucza Owsiaka: „Patrz człowieku jak normalni ludzie reagują”

Wojciech Cejrowski ze sowim plastusiem. Foto: tter/@TheCejrowski
Wojciech Cejrowski ze sowim plastusiem. Foto: tter/@TheCejrowski

Wojciech Cejrowski dostał ładny prezent. Barbara Piela, autorka plastusiowych animacji zdjętych z anteny przez klęczących zwierzchników TVP Info po wydumanym „antysemickim” skandalu, podarowała znanemu podróżnikowi jego plastelinową podobiznę. Cejrowski nie pozostawił tego faktu bez komentarza.

Przypomnijmy. Skandal z plastusiowymi animacjami Barbary Pieli wybuchł po tym jak w jednej z animacji na stosie plastusiowych banknotów dopatrzono się żydowskiej gwiazdy Dawida, co odebrano jako antysemityzm. Wiadomo – z Żydów żartować nie można, można tylko im czapkować.

Potem Jurek Owsiak, który także był bohaterem tej satyrycznej animacji, wypalił jak głupi, że po obejrzeniu tego odcinka „poczuł się jak w Auschwitz”. Oczywiście środowiska żydowskie nie zareagowały na te słowa, chociaż zawsze nie przepuszczają okazji żeby tresować świat w podobnych sytuacjach i mówić, że takie stwierdzenia obrażają pamięć ofiar Holokaustu.

Cjerowski po otrzymaniu swojej plastelinowej podobizny zrobił sobie zdjęcie i tak napisał na Twitterze:

„Z pozdrowieniami dla Pani Pieli oraz z pouczeniem dla Owsiaka: patrz, człowieku, jak normalni ludzie reagują na swoje wizerunki z plasteliny.”

Cejrowskiemu odpowiedziała sympatycznie także autorka figurek.

108 KOMENTARZE

 1. Żydzi powinni zostać objęci lepszą kontrolą na terenie Państwa polskiego.
  Każdy żyd powinien mieć opiekuna.

   • Nie kłam. Ani Żydzi nie bratali się z nami, ani my, Polacy z Żydami. W średniowieczu małżeństwo Żyda czy Żydówki z chrześcijaninem było karane śmiercią przez ugotowanie, wg staropolskiej encyklopedii.

  • Przede wszystkim ty w Kościele bo łeb rozważasz przed Żydem z krzyza o jegozydowska Rodzina!! Jak żydowi przyprawisz swój napletek to będzie TOBA

  • Przede wszystkim Ty w kościele bo św, żydowstwa cię oleja
   Kak przyprawisz swój napletek to będzie Toba

 2. Nie trzeba wielkiej wyobraźni by zauważyć różnicę w kwestii przedstawienia figurek, które same w sobie nie niosą negatywnego przekazu. Animacja uwydatnia zamysł autorki, podły i to nie ze wzgledu na wydźwięk gwiazdy Dawida. Wystarczy przed rzuceniem kamienia pomyśleć zgodnie z nauką wiary którą tak chętnie Cejrowski przytacza. Sytuacja przypomina przysłowie: ,,przebrał sie diabeł w ornat i na msze ogonem dzwoni”.

  • Ale przecież satyra ma przerysowywać, ośmieszać. Jak był polew z Kaczorów, potem z katastrofy smoleńskiej (np. w wykonaniu młodego Stuhra – to było ok, choć to akurat było nie na miejscu), symboliki chrześcijańskiej – to było w porządku – to niby tylko takie śmieszkowanie. Bądźcie obiektywni…

  • Większość komentujących zaslepiona podobnie jak Cejrowski. Możesz im tlumaczyc racjonalnie, a oni wiedzą swoje.

 3. Jakie jeszcze głupoty w telewizji publicznej będą się pojawiać…. Może zamiast głupot z plasteliny tvp zajmie się tym że ceny w sklepach rosną A WIELE WYPŁAT STOI W MIEJSCU…???? może tu trzeba szukać problemu a nie w głupocie jakiś pladtelinowych debili?

  • Janusz.
   Masz całkowitą rację! Po Nowym Roku ceny rosną w zastraszającym tempie!
   Drobny przykład: cena kremu do golenia Pollena w Rossmanie podskoczyła prawie o 100%.
   Zakupy produktów żywnościowych robi moja żona i nie znam szczegółów, ale codziennie mówi mi, że znowu coś podrożało.
   Handlowcy ponoć tłumaczą się wysokimi cenami paliwa.
   To są tematy, które powinny nas interesować!

  • Odsyłam Pana do podręczników ekonomii – jest oczywiste, że wzrost gospodarczy powoduje wzrost inflacji. Po drugie – na ceny towarów składają się różne koszty – np.te związane z zakupem limitów emisji CO2. Przypominam łaskawej pamięci Pana, że to rząd PO przyjął tzw. „Pakiet klimatyczny”, który nakłada na nasz kraj opłaty, te są wliczone w ceny energii, energia jest potrzebna do produkcjii i tak to działa…
   Pozdawiam

 4. Myślałem że Pan Cejroski ma trochę więcej oleju w głowie… kiedyś go szanowalem za jego programy przyrodnicze ale widzę światopogląd skrzywiony… Pokażcie mi człowieka który tyle zrobił dla innych zbierając datki na sprzęty medyczne które nie jednemu uratowała życie… ale coz najlepiej krytykować, wyśmiewać i wylewać wiadro pomyji… ludzie ogarnijcie się i przestańcie się ciągle hejtowac i dzielić na lepszych i gorszych… żenada nudne to już jest do pozygania

  • Komu uratowaly życie ?? Lozka geriatryczne czy inne niepotrzebne sprzęty które szpitale nie chca trollu..

   • Trzezwo myslisz, to jest to ,co daja nam dla rozrywki za wasze pieniadze ,przyciemniajac zarazem oczy. Niech pokaza ,ile idzie pieniedzy na zorganizowanie tej Priestley jakie sa tego koszty , a pozniej ….

   • Moje dzieci po urodzeniu leżały na oddzialach neonatologii wyremontowanych i wyposazonych ze środków zebranych przez WOŚP. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i opiece lekrzy i pielegniarek, moje dzieci żyją. Dzisiaj to duże dzieci.

    • I przyznaje Pani racje .Dzieciaki niech beda zdrowe i Dla Pani rowniez zdrowka i najblizszych

  • Pokażcie mi człowieka ktory przez prawie 30-i lat więcej się nachapal na ludzkiej naiwności.
   Dajcie mi sto milionów to za osiemdziesiąt kupię sprzętu a nie jak Owsiak za 40 góra 50.Ja się lepiej opłacam bo zgadnę tylko 20.

   • To zrób to, zamiast krytykować. Wysil się i zorganizuj zbiórkę i kup co trzeba. A jak już zrobisz to i osiągniesz podobny sukces to wtedy sie wypowiadaj.

    • Idąc Pani tokiem rozumowania dziennikarz muzyczny,który nie nagrał przynajmniej „Dark side of the moon”,nie ma prawa wypowiadać się o innych płytach,a krytyk filmowy musi nakręcić przynajmniej „Ojca chrzestnego” by móc krytykować jakiekolwiek filmy.Gratuluje.

     • Agnieszka—— w którym miejscu widzisz w moim wpisie krytykę?Podstawówka się kłania.Temat: Czytanie ze zrozumieniem.
      A wracając do sprawy.Na początku WOŚP „branzlowalem” się tym bardzo.Wrzucalem do puszek żeby się oblepić serduszkami.Serduszko w klapie,w samochodzie,na biurku,gdzie się dało.Ale wtedy młody i głupi byłem.Pozniej zadałem sobie pytanie:Kto to kontroluje?Ile pieniędzy wyparowuje?Ile idzie dla Owsiaka i jego firm?No i już nie daje.Ktos mi teraz napiszę:To włóż do portfela kartkę ,że w razie czego nie życzysz sobie być datowanym sprzętem zakupionym przez WOŚP .Totalna bzdura.Wymyslona przez Owsiaka i jego ludzi.Jestem obywatelem płacącym podatki(w tym na służbę zdrowia) i g…o mnie obchodzi skąd jest sprzęt.Sluzba zdrowia ma mnie ratować i tyle, bo za to płacę w podatkach.

  • Najpierw naucz się poprawnie pisać, potem trochę dokształć, poczytaj o mechanizmach działania zdziczałej sekty resortowego pajaca od czerwonych gaci, która atakuje kobiety na ulicy, i dopiero wtedy zabieraj głos w dyskusji, bo jak narazie tylko się kompromitujesz!

   • ale cejrowski nie ma żadnej sekty??, może i chodzi w czerwonych tęczowych spodniach ale chyba kobiet nie atakuje…raczej nie po drodze mu z kobietami jest…

  • To jak jesteście tacy mądrzy to zrobić zbiórkę na sprzęt dla szpitali. Droga wolna czekam na efekty jak uważacie że Owsiak i wosp to taka lipa. Czekam na waszą inicjatywę…

   • Całe społeczeństwo daje,w podatkach.Porównaj sobie budżet Ministerstwa Zdrowia i to co zbiera Twój guru.

    • to jak tak daje to czemu ciągle sprzętu brakuje i czemu jest podkreślane jak wiele Jurek Owsiak pomógł. A cejrowski w czym pomógł komukolwiek????…..

     • To jak tak podkreślają jak wiele Owsiak pomógł,to czemu ciągle sprzętu brakuje ?

  • Zesrał się a nie zrobił. ..to Ty zdejmij sobie klapki ślepy ziemski ludziku

   • Jak tu żyją takie ufoludki i opowiadają takie bzdury to uszy wiedna… powodzenia w życiu i dużo zdrowia żebyście nie musieli korzystać ze sprzętu wospu.

 5. Zapomniałem dodać. Długo będziemy toczyć wojnę polsko-polska czy w końcu się dogadamy i zrobimy coś dla konstruktywnego?

  • Spoko, to samo się rozwiąże. Każda biurokracja w naturalny sposób upada pod ciężarem ukrytego bezrobocia i braku kwalifikacji.

 6. Ach, jacy oni szlachetni! Tylko że nie chodziło o samą figurkę tylko o kontekst i treść scenki w której wystąpiła.

 7. Cejrowski napewno nie jest normalny. Wygląda na to że nie zrozumiał przekazu plastusiowego w TVP.

 8. Do faghs: będziesz geriatrykiem to zrozumiesz.Na razie rozumiesz jak troll ale może dorośniesz.Czego ci goraco życzę.

 9. Panie Cejrowski czepiłeś się Pan Owsiaka jak rzep psiego ogona. Lepiej powiedz co ty zrobiłeś dla innych, można powiedzieć że nic. Prócz idiotycznych komentarzy, i kopiowania Tony Halika nic dla innych nie zrobiłeś , twój altruizm na poziomie zerowym. Powiedz wszystkim dlaczego siedzisz w Stanach – bo polityka ekonomiczna i podatkowa rządu który tak popierasz nos jest dla ciebie właściwa. Siedź sobie w tym swoim Teksasie i przestań zabierać zdanie odnośnie tego co tu się dzieje. A jak chcesz mieć coś do powiedzenia to wróć do kraju , żyj w tym naszym piekiełku jakie nam podarowała ta twoja wspaniała partia i plać tu podatki.

  • A co pan Owsiak zrobił dla innych? Można powiedzieć że nic. Kierując Orkiestrą zarabia pieniądze jak każdy. „Daje” pieniądze na cele, które i tak są zagwarantowane konstytucyjnie przez państwo, na co idą pieniądze budżetowe, które zostały zaoszczędzone dzięki działalności Orkiestry?
   Najgorsze zło tego świata bierze się z robienia czegoś dla innych.
   Pan Cejrowski siedzie w Stanach bo jest mądry. W Arizonie, nie w Teksasie. Gdyby pan Cejrowski robił tak jak mu doradzasz, wątpię by mógł robić to co robi, a my nie moglibyśmy od czasu do czasu go posłuchać. Bo mądrego to czasem przyjemnie posłuchać.

   • klęknij cejrowskiemu do miecza a potem przeproś Owsiaka. W żadnym szpitalu nie ma sprzętu, który by został w jakikolwiek sposób załatwiony przez cejrowskiego…

   • Jeżeli uważasz, że rząd dzięki Owsiakowi oszczędza na służbie zdrowia, to czemu nie masz pretensji do rządu, tylko do Owsiaka? Serio uważasz, że uuchwalając budżet politycy siadają i mówią: ok, Owsiak w tym roku pewnie koło 20 koła zbierze, więc tyle odejmujemy?? skąd wiesz, że gdyby Owsiak nie dał, to rząd by dał? Aparat do EEG w.szpitalu dziecięcym w Prokocimiu pamięta chyba czasy wojny, wygląda jak Enigma conajmniej, i powiedz mi, czemu jeszcze NFZ nie kupił nowego, skoro ten pochodzi z czasów zanim orkiestra o ogóle powstała?
    Ludzie, jeśli chcecie, żeby orkiestra nie ula potrzebna,to może najpierw sami zrezygnujcie z lewych L-4, załatwianych rent, traktowania sanatoriów jak darmowych wczasów, zostawiania dziadków i ojców w szpitalach ma święta i wakacje…. Może wtedy to zacznie jakoś funkcjonować. Póki co to każdy kombinuje, każdy garnie pod siebie, a jak ktoś to próbuje wspomóc, to nagle.wszystlim coś nie pasuje. Będziecie dobremu człowiekowi belki w oku szukać, a sami dobrocią ((i uczciwością!!) Często wcale nie grzeszycie. Taka mentalność. Tfu!

 10. Panie Cejrowski. Naprawdę ma Pan nas za takich głupków? Nie chodziło o figurkę tylko o treści, postać co tam robiła. Jestem ciekaw jaki byłbyś tolerancyjny gdybyś zamiast fugurki to figurkę zobaczył na youtube gdzie np jakis np Trump Cię z tyłu nakręca a Ty kradniesz pieniądze! Jaka wtedy reakcja Panie tolerancyjny?

  • Tyle,że w przeciwieństwie do Owsiaka,Cejrowski nie kradnie.Taka mała różnica.

   • Rozumiem, ze wlasnie jestes w drodze do prokuratury, w celu przedstawienia mocnych i niepodwazalnych dowodow na zlodziejska dzialnosc Owsiaka?

    • Nie muszę.Owsiak ma już 13 wyroków sądów WSA Warszawa i NSA stwierdzających naruszenie ustawy o dostępności do informacji publicznej.

   • Owsiak nie kradnie, wszyscy ludzie dobrego serca sami mu dają, ty nie dajesz więc się nie martw, bo mi to nie przeszkadza że on coś na tym zarobi, przecież to jego praca.

     • Dokładnie.Nawet nie wrzucając do puszek płacimy na sprawy nazwijmy to okolo Orkiestrowe.Te wszystkie koncerty,sale itd.To co?Owsiak za to płaci?NIE.Podatnicy płacący podatki.

   • Kartonik ty typowy polaczek nieudacznik i modlisz się do Pana Boga:” nie spraw aby i ka miał kurę znosząca złote jajka jak u sąsiada lecz Spraw aby ta kura u sąsiada zdechła”to je l sort

 11. Kogo normalnego obchodzi zdanie jakiejś zdewociałej kanalii, szczura który uciekł boso z kraju?

  • To jest przykład tej „mowy miłości” lewej strony, która to na sztandary wzięła sobie walkę z mową nienawiści… Można się z Cejrowskim nie zgadzać, ale należy zachować kulturę, no ale, żeby ją zachować – trzeba ją najpierw posiadać…

 12. Przecież tu nie chodzi o tą plastelonową figurkę i właśnie każdy normalny to widzi. W przypadku Owsiaka chodziło o podtekst dlatego takie farmazony Cejrowski może wciskać swojemu ciemnemu motłochowi. Czym innym jest sama figurka z plasteliny a czym innym ” przedstawienie” z figurkami. Cejrowski myśli że wszyscy to tacy sami „kumaci” jak ciemny ludek ich fani.

 13. Ha ha „Cejrowski poucza Owsiaka”. Coś jakby Ted Bundy pouczał Mahatmę Ghandi…

 14. Panie Cejrowski chodzi o treść a nie o plastusia. Jest Pan na tyle inteligentny że dobrze Pan o tym wie. Pan jest prawdziwym chrześcijanem więc trzeba tak zamanipulować prostymi ludźmi żeby podburzyć emocje i uczucia. Pan jako dobry katol zapala iskierkę, a zmanipulowani ludzie rozpalają ogień. Jest Pan bogatym człowiekiem, nich pan zrobi coś większego niż Pan Owsiak, to sprzęt WOŚP ratował życie mojego dziecka.

 15. Precz z dyktaturom kobiet.
  Uwaga oglądaj się za siebie,
  Bo może stać za tobą B i e d r o ń

 16. Niech se tam zyją,Plastusie,Owsiki i inni.Potem koniec i do piekła. A dzwonić ogonem byda jo.

 17. Ehh…. Jak idzie na z państwowych na Rydzyka to ok, jak osoby starsze i nie tylko wysyłają mu kasę to też ok a wgląd ile, co ,za co nie ma. Ale to p.Jurka trzeba wyrokami ganiać i opluć

 18. Ps. Pomysł na figurkę -kapiący się o.Rydzyk w geotermalnym źrudełku na materacu z kasy
  I co też wam się podoba jak figurka Owsiaka ?

 19. a figurka rydzyka gdzie jest?? co sie stało, ze piela tego „dzieła” nie pokazała??? A co do cejrowskiego to im dalej im głośniej tym głupiej i coraz bardziej żenująco….starzeje się wojtuś starzeje….

 20. a ile cejrowski płaci za ubezpieczenie zdrowotne w USA?? Gdzie sie leczy??? jak znam zycie to bosonogi krzykacz przybywa do Polski się leczyc i to pewnie nie raz korzystając ze sprzętu z serduszkiem, piela to samo

 21. książki wc jakiś czas temu oddałem (całe szczęście, że dostałem je w niechcianym prezencie) do pobliskiej biblioteki w miejsce gdzie każdy mógł wziąc je za darmo . Od trzech tygodni leżą i nikt nie bierze….jak to jest….?

  • A na występach Cejrowskiego po jego książki trzeba stać w długich kolejkach.

Comments are closed.