Co ze startem Grzegorza Brauna w Gdańsku? Krajowe Biuro Wyborcze nic nie wie, a komisja miejska nie odbiera telefonów. Najnowsze informacje

Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell
Grzegorz Braun. / fot. PAP/Tomasz Gzell

Mimo złożenia podpisów poparcia wymaganych do startu w wyborach, wciąż brakuje informacji na temat formalnej akceptacji dla kandydatów. Jak ustaliliśmy, PKW wciąż nie ma informacji od komisji miejskiej, która sprawdza zgodność z wymogami formalnymi złożonych podpisów. Grzegorz Braun podkreślił w rozmowie z naszym portalem, że komisja uznała fakt złożenia podpisów, choć jest pewne „ale”.

Grzegorz Braun potwierdził, że komisja miejska po doliczeniu się ponad 3 tys. kart nie kontynuowała liczenia.

Komisja zakomunikowała nam, że ten warunek złożenia podpisów został uznany – powiedział portalowi nczas.com Grzegorz Braun. Zastrzegł jednak, że formalnie start nie jest jeszcze pewny.

Formalnie czekamy na dokument, który wyda nam komisja wyborcza. Natomiast wczoraj ten fakt, podany przez prawo żeśmy spełnili i został uznany – zaznaczył Braun.

Zapytany o to, czy nie ma robionych żadnych problemów, powiedział, że „zobaczymy”.

To jest taki świat, że zawsze jakiś sędzia może dokonać jakichś wynalazków. W związku z tym lepiej pytać o to nie mnie, ale komisarzy wyborczych, sędziów Sądu Najwyższego i Państwową Komisję Wyborczą, co oni wymyślą – podkreślił kandydat na prezydenta Gdańska.

Z kolei w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku poinformowano nas, że nie otrzymano jeszcze żadnych informacji z komisji wyborczej w Gdańsku. – Komisarz i biuro komisarza jeszcze żadnej dokumentacji z miejskiej komisji jeszcze nie otrzymała – poinformowano.

Z kolei miejska komisja w Gdańsku nie odbiera od nas telefonu. Czy rzeczywiście tyle czasu powinno zajmować sprawdzanie podpisów poparcia? Czy dzieje się coś, o czym nie wiemy?

Źródło: nczas.com

49 KOMENTARZE

 1. Braun ma niepolsko brzmiące nazwiskoa jego wuj ma powiązania z TVP. Odrzucony.

  • Co to ma za znaczenie.Braun ma nie po drodze z Julkiem.Szukanie problemow na chama.

  • Ej, Ty to na serio mówisz czy żartujesz? W dzisiejszych czasach trudno odróżnić debila od żartownisia ;)

  • GB unika swego wuja jak może bo mu z nim nie po drodze. Widują się tylko na pogrzebach.

  • Braun nie raz i nie dwa wyjaśniał skąd pochodzi i dlaczego ma takie a nie inne nazwisko. Wolę żeby się nazywał od dziada-pradziada Braun, i był kim jest, niż miał pięknie brzmiące nazwiska w stylu Sikorski, Komorowski, Sienkiewicz etc i był skur**synem.

 2. parchy bolszewicy hołota ścierwo NA SĘDZIOWSKICH STANOWISKACH !!!!!
  !!!!!
  DO PIEKŁA Z WSZYSTKIMI parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

  • I znowu poszło na rzadko, prosto w pory. Bo mniemam, po ilości słów pisanych wielkimi literami i ilości wykrzykników, że niczego się nie uczysz i rady, by pieluchę założyć przed kolejnym emocjonującym wpisem w Internecie nie posłuchałeś.

  • Pożyjemy-zobaczymy. Tak czy owak start w wyborach, co prawda lokalnych, ale bardzo nośnych medialnie daje mu ( oraz koalicji w której uczestniczy ) dostęp do trybuny medialnej . Oczywiście nie mam złudzeń, że w przekaziorach głównych ścieków ( czyli zarówno TVN , jak i TVP ) będzie sekowany a wszystkie wpadki wyolbrzymiane , ale lepsze to niż całkowite milczenie. Zbliżają się ważniejsze wybory , a w nielicznych mediach go wspierających może on tylko przekonywać przekonanych. Nawet przegrywając może sporo ugrać.

   • Prawdopodobnie ,od początku panu Braunowi o to chodziło. Nie było innego patentu, żeby zaistnieć w mediach. Przy okazji zmusił „kąstytucję i rządy prawa” do wygibasów prawnych , które w przypadku kandydowania pani Dalkiewicz , muszą być karkołomne, żeby ta pani została dopuszczona do wyborów.

  • Zawraca głowę i czas typowy z Ciebie człowiek słuchający małego Karła lub co gorsza POpaprancow A tak dla Pana wiadomości to Pan Braun jest z niewielu ludzi który otwarcie mówi o sytułacji w jakiej Polska się znajduje dzięki PiS/owi i PO Niech Pan poczyta np Układy i układanki a później obrażaj Zwolenikiem Pana Grzegorza Brauna

 3. Wystąpienie na żywo. Po tych mowach Grzegorza B. utwierdzam się w wiedzy, że cały ten rząd i tzw ‚państwo’ to zbiorowisko dyletantów , nieuków, karierowiczów, kombinatorów na trwałe przywarłych do płatnych stanowisk.

  • MiraS GADam się z Tobą i jeśli masz możliwość to przeczytaj sobie książkę Układy i Układanki autora G.Brauna a zobaczysz co robią te Sku…. w rządzie na czele ze Zdrajca anty-Polakiem Duda

 4. To jest tak, że w tej ukochanej d..okracji nie daje się każdemu kandydatowi równych szans. Namaszcza się jedną, o wątpliwych kompetencjach, twierdząc, że będzie realizować jakiś testament Adamowicza. Co jest w tym testamencie?

  • Tak bylo zawsze w Krakowie…. ale dzis POLACY I wszyscy NARODOWCY mowia dosc… Polak Grzegorz Braun na Prezydenta GDANSKA– Tu Jest Polska!!

 5. Zarówno PO jak i Pis już się dogadali co do władzy w Gdańsku. Mamy też premiera, który jest bardzo usłużny zarówno Niemcom jak i Żydom. W tle ustawa 447, kolejne roszczenia żydowskie i wszystkich, którzy mają ochotę. Ten rząd po podmianie, to katastrofa, słabość i uległość wobec bezwzględnych naszych wrogów.

 6. Skoro ma być jedyny słuszny kandydat to po co te „wybory”? Nie szkoda pieniędzy?

 7. Czekaja na wytyczne.
  Może panie Żorżeta i Azari interweniuja, bo kandydatura Brauna jest co najmniej niewygodna.
  Żaden polski patriota nie może być dopuszczony do wygrania wyborów,najlepiej od razu uwalić
  kandydaturę.
  Żeby wygrać wybory trzeba przygotować taka alternatywę,żeby w każdym przypadku były wygrane.
  Demokracja kierowana a nie spontaniczna.

 8. A gdyby Pan Braun wygrał? Przecież oni go tam zjedzą w tym Gdańsku. Miałam przyjemność odbyć niegdyś staż w urzędzie wojewódzkim w pewnym polskim mieście. Z rozmów wokół mnie wynikało, że tam każdy każdemu krewnym lub powinowatym…

 9. O matko i co? Nie zarejestrują mu komitetu? Może dlatego, że nazwę skrótu komitetu w rubryczce niewłaściwie wpisał?:)

  Dla Brauna to by było, w sumie, nawet lepiej. Zostałby męczennikiem. A tak, to w wyborach w Gdańsku dostanie przecież najwyżej parę promili, dużo poniżej ogólnopolskiego wyniku koalicji Korwina z Narodowcami. Żadna to lokomotywa przez eurowyborami, wstydu ino narobi.

  • Pisałem, pożyjemy-zobaczymy… A wstydu to on chyba zamierza narobić głównie mainstreamowi ( i ma spore szanse na sukces ). Sporo ludzi głosowało na PiS- bo obiecywał rozliczyć afery władzy i ukarać winnych. Wyszło tak sobie- ludzie czują niedosyt. Jeśli uda mu się przejąć elektorat „rozliczeniowy” , ma szanse przyciągnąć wielu ludzi.

 10. a czy nikt się nie zastanowił, że „ulubienica” złożyła dwa razy podpisy pod różnymi komitetami; czy to ją nie dyskwalifikuje już na starcie? czyli mamy dwóch (2) kandydatów na stanowisko Prezydenta Gdańska i nie ma wśród nich „ulubienicy”?

 11. Wbrew pozorom obawy systemu są UZASADNIONEz następujących powodów:
  – najbardziej rozponawalnym i realnym przeciwnikiem kandydatki systemu jest Braun
  – jest duża szansa, że podobnie jak Komorowski, zostanie potrącona na pasach przez pijaną zakonnicę w wózku inwalidzkim, a to oznacza, że będzie II tura
  – w drugiej turze mobilizacja antysystemu jest wielką niewiadomą, ale potencjalnie jest możliwe, że Braun wygra
  – nawet jeżeli Braun nie wygra, to jego udział w II turze będzie ogromną szansą na promocję koalicji antysystemowej i jej idei i to nie tylko wśród mieszkańców Gdańska. Dzisiaj, podobnie jak w pierwszych dniach września 1939 cała Polska patrzy na Gdańsk.

  • niestety drugiej tury nie będzie. Ale i tak sama kampania przysporzy dużo zainteresowania.

 12. Najgorsze jest to,ze Pan Braun nie mówi do ludzi lecz sam do siebie. Gdańszczanie z natury są bardzo liberalni i otwarci,więc na pewno odrzucą człowieka,który oprócz krucjaty religijnej jak na ta chwile nic innego ludziom nie proponuje.
  A ludzie w Gdańsku maja inne problemy od tych na które wskazuje Pan Braun. fajno by było aby wreszcie posłuchał gdańszczan a nie samego siebie i swoich akolitów .
  To są wybory Prezydenta Gdańska a nie Gdańskiego Inkwizytora.
  Lubie i doceniam Pana Grzegorza Brauna,jednakże jak na tą chwilę,Jego szanse na fotel Prezydenta Gdańska widze przez mikroskop elektronowy

  • Gdańszczanie są różni,jedni są bardziej liberalni a drudzy bardziej konserwatywni.Ci pierwsi tak czy siak zagłosują na przedstawiciela/reprezentanta systemu (choć nie zawsze z rzeczywistej sympatii) natomiast chodzi o to,żeby ta część mniej lub bardziej konserwatywna zagłosowała na Grzegorza Brauna-trzeba tą część Gdańszczan czymś przekonać np. odwołując się do tradycji Prus Królewskich (1466-1772) oraz tradycji hanzeatyckiej Miasta Gdańska a wiem,że Gdańszczanie bardzo lubią te akcenty.Wolny rynek,demontaż post-komuny ale także Gdańskość.

 13. Mówi się, że kandydatura Dulkiewicz na prezydenta Gdańska została zaakceptowana przez PKW już w marcu zeszłego roku.

 14. ech to jakaś choroba ? Który komitet ma problemy Brauna czy Dulkiewicz ? Kto donosi do MKW i SN – Dulkiewicz czy Braun ? Ledwo co zaczęły się wybory, a już jakieś teorie spiskowe.
  Komitet wyborczy Dulkiewicz coś spieprzył i słusznie KW zlecił zmianę nazwy komitetu – dodatkowo skoro jest nowa nazwa komitetu na nowo zebrano podpisy (25 000 !!!! podpisów) Coś jeszcze ?

  Niepotrzebne nakręcanie jest bezcelowe i bezpodstawne … jest decyzja startuje trzech kandydatów – Braun, Dulkiewicz i Marek Skiba. Jeszcze jakieś insynuacje, teorie ?

  Wyboru dokonają mieszkańcy Gdańska. Czy wyniki też będziecie kwestionować ? Znów będą jakieś teorie ? Już to przerabialiśmy – sztuczna mgła, mikro wybuchy i bomba termobaryczna …. jasne.

  Ciężko przełknąć gorycz porażki. Nieudolny taksówkarz któremu śnił się fotel prezydenta, a chciał tam doczłapać na nazwisku swojej babci …. wstydu nie ma. Proszę poczytać na FB jakie to teraz ma wymówki bo zebrał ledwie 800 podpisów … no tak cały świat przeciw niemu. A kim on jest, czego dokonał ? Gdyby nie sławne nazwisko babki … sami sobie możecie dopowiedzieć.

 15. Ot komunistyczna demokracja jak w filmie „Sami swoi”, babka mówi do Pawlaka dając mu granaty,, sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Albo jak w „Misiu”,, nie mamy płaszcza i co nam zrobicie? ” kogo będą chcieli to do wyborów przyjmą a kogo nie to nie. Ot czasy nastały, tylko się takiej demokracji uczyć.

 16. Braun jest Polakiem i myśli jak Polak i nie jest za PiS czy Po tylko za Polską. O swoim wuju wspominał i podsumował jego negatywne działanie. Kombinacje z wyborem na prezydenta pokazują jak całe to żydostwo boi się sytuacji kiedy Polacy odzyskują świadomość. Gdyby Naród nie dawał się tak ogłupiać to już po 10 kwietnia cały ten pro Żydowski PiS i pruskie PO starte bylo by z powierzchni ziemi wraz ze swoimi mediami. Smoleńsk rozegrał się tu w Warszawie tak jak WTC wykonali amerykanie z żydami.

 17. Po wpisach wiadć jak bardzo ludzie z systemu boją się Grzegorza Brauna, mam nadziej, że wygra. Człowiek dojrzały i prawy wie czego chce a nie jak do tej pory ludzie bez kręgosłupa moralnego. Nihilistom powiem świat zmienią jednostki, które pociągają innych za sobą. Dość lewackiej niszczeniu Polski !

Comments are closed.