Orban zdradził Polskę? Ta decyzja to cios w nasze bezpieczeństwo!

Wiktor Orban. Foto: PAP/CTK
Wiktor Orban. Foto: PAP/CTK

Po pierwsze – interesy. Nasz rząd powinien uważnie uczyć się tej zasady od swojego ulubionego polityka – Viktora Orbana. Rząd Serbii dał zielone światło, a to oznacza kłopoty Polski ponieważ traci sojusznika w walce o bezpieczeństwo energetyczne.

Gazprom otrzymał zgodę serbskiego rządu na budowę gazociągu tranzytowego z Bułgarii na Węgry. Prace mają zacząć się już w kwietniu. Za całą inwestycję odpowiadać będzie serbska spółka Gastrans, której jedynym akcjonariuszem jest South Stream Serbia AG zarejestrowana w Szwajcarii. I tu ciekawostka – cały kapitał firmy wniesiony jest przez spółkę… Gazpromu.

Niecałe dwa miesiące temu, Władimir Putin podczas wizyty w Belgradzie deklarował, że jest w stanie zainwestować nawet 1,4 mld dolarów w budowę gazociągu tranzytowego przez Serbię na Węgry.

W ten sposób Viktor Orban załatwia swoim rodakom tańszy gaz i nie ogląda się przy tym na „nie wypada”. Tak się robi interesy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

24 KOMENTARZE

 1. Może i w Polsce, po partiach proniemieckich, prożydowskich, prorosyjskich czy proimigranckich czas na jakąś partię propolską?

 2. Z sąsiadami się rozmawia , negocjuje a nie wojuje, bo zawsze się wychodzi jak Zabłocki na mydle.

 3. przeciez pisuary nie walczą o żadne bezpieczeństwo energetyczne tylko zachowują sie jak akwizytor hamerykanski i chca wciskać innym droższy, na rozkaz usa

  • glupiutki(a) Orban to socjalista jak cale polityczne bydlo ewropy.Prawicy juz nie ma przy wladzy nogdzie.Niestety

  • Coudenhove-Kalergi plan i Barbara Spectre, masz tu „teorie spiskowe” przygłupie.

 4. „W ten sposób Viktor Orban załatwia swoim rodakom tańszy gaz i nie ogląda się przy tym na „nie wypada”. Tak się robi interesy.”

  1. Skoro w miare przytomne stwierdzenie na koncu artykułu – te cytowane wyżej – to po co w tytule, że „zdradził”, nawet w formie pytania?

  2 Nie widzę żadnego racjonalnego uzasadnienia, że Węgry mają blokować dywersyfikację dostaw gazu do siebie via Serbia. Nie widzę takiego racjonalnego uzasadnienia, nawet w przypadku gdyby Węgry bardzo bardzo chciały pomóc Polsce

 5. Tytuł to bzdura a Orbanowi się nie dziwię, konsekwentnie dba o interesy własnego kraju.

  • Rosja proponowała nam to samo, ale z ominięciem Ukrainy. No to nasi dumnie się nie zgodzili. No to Ruscy nas ominęli.

 6. To jest prawdopodobnie wymuszony na Orbanie gazociąg i dostawy gazu. Jak podawały media dwa lata temu, Orban chcąc kupić nową elektrownię atomową w miejsce starej w Paksie, musiał jeszcze parę rzeczy zrobić dla Rosji:
  1. zgodzić się na złożenie kwiatów przez Putina na cmentarzu Żołnierzy Rdzieckich w Budapueszcie;
  2. Przyjąć zaproszenie na dzień zwycięstwa 2017 lub 2018 r.;
  3. kupić gaz od Gazpromu.

  To wszystko było dostępne medialnie dla każdego.

 7. Orban zdradził ? Może tego nie pamiętacie, ale Orban za to bardzo dobrze pamięta co zrobił rząd PO-PSL zdradzając Węgry wtedy kiedy Ewa Kopacz zgodziła się na relokację 7 tys. nachodźców do Polski. No i druga sprawa – Polacy nie mają zielonego pojęcia na czym polega polityka i traktują ją w kategoriach relacji towarzyskich. Polityka to robienie interesów, a nie przyjaźń, czy nienawiść. Może kiedyś to w końcu dotrze do tych, którzy patrzą na świat z perspektywy romantycznego rycerza.

 8. Gw jako”źródło”gówna tylko się nadaje.Ale trzeba przyznać,że ma sporo pelikanów które w nią wie(ż)ą
  i łykają.W tym fake newsie jest też pewne memento dla nas.Orban jest Węgrem i patriotą,a jako taki ma dbać przede wszystkim o interesy swojego kraju,a nie to co omf nasi wyprawiają szczekając na wszystkie strony.Niestety,lecz prawda jest smutna i nie odwołalna.Skoro już kilka lat temu przegraliśmy I Nord Stream to ciągnięcie tego błazeństwa w postaci uporczywego szczekania na II jest bezproduktywnym,acz b.kosztownym idiotyzmem.Co prawda dla towarzystwa Cygan dał się powiesić, lecz należałoby go pochować i dać żyć bliźnim.A tu okazuje się,że nie mamy ŻADNYCH pomysłów na przyszłość ( szczekanie do ochrypnięcia?).Być może okazalibyś(my?)trochę odwagi w stosunkach z Litwą,która łaskawie okazuje (ciut ciszej) w jakim poważaniu ma IIIRP.Inna sprawa iż inaczej „nasi” by nie zrozumieli.Ale za to zrozumieli wszyscy pozostali.I co najważniejsze do tego się stosują.

 9. Nord stream to cios w bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy nie nasze, to po pierwsze, a po drugie z punktu widzenia Polski nie ma różnicy, czy we Lwowie rządzą banderowcy, czy zielone ludziki Putina. A jeśli już to na korzyść Putina.

 10. OSZUKAŃCU Z NCz! ORBAN NIE JEST SERBEM A POLSKA JUŻ MA UMOWĘ GAZOWĄ Z RASIEJĄ - I OLBRZYMIE STRATY

  Znaczy autor tego tekstu zachwalającego spółę z Gazsromem twierdzi, że to Orban odpowiada za to, że Serbia wchodzi w układ z tym ciałem kacapskim?
  Przecież Orban nie rządzi Serbią tylko Węgrami. Ani nie jest Serbem.
  Zatem, durniu od Korwina, co wspólnego z tym posunięciem Serbów ma Orban?
  Więc, durniu od Korwina, twierdzisz, że Polska nie ma umowy gazowej z Gazpromem i w związku z tym traci?
  Przecież Polska MA z tymi kacapami umowę gazową. I przez tę umowę traci olbrzymią kasę oraz jest politycznie szantażowana przez kacapów. To dlatego Polska szuka sposobu uwolnienia się od zależności gazowej od nich.
  Kacapy inaczej – lepiej – traktują swoich odwiecznych przyd*u*p*asów Serbów, a inaczej – źle i wrogo – Polskę.
  Spadaj, grafomanie.

 11. I ma rację – kolejne polskojęzyczne rządy przejmują się samopoczuciem naszych sąsiadów i dbają o ich interes a nie o interes Polski i Polaków.

 12. Brawo Wiktor! Nie daj ominąć Węgier przez gazociąg południowy tak jak rząd w Warszawie dał ominąć Polskę przez gazociąg do Niemiec. Interes Węgier jest najważniejszy, a nie banderukrainy!

 13. Niedługo w swojej obłąkanej rusofobii zaczną pisać,że gazociąg Siła Syberii tez zagraża polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu.

  • Udowodnij, że to prawda, że oni – kto to? – zaczną tak pisać.

   A może ta „rusofobia” to twoje urojenie, trolu kacapski, natomiast rzeczywista jest twoja nienawistna POLONOFOBIA, wyrażająca się histerycznym rojeniem o polskiej „rusofobii”?

   Do Polaków: Kacapy przezywają „rusofobią” polskie bronienie się przeciw odwiecznej agresji moskalstwa wobec Polski i Polaków.

 14. W Polin. natomiast prowadzi sie polityke pedalska, dawania doopy i obciagania koszenej lachy to jest polityka Malego Szlomo z Zoliborza ktory uwielbia stosunki w kiche sztolcowe i smarowanie sie hebrajskim goownem!!!

Comments are closed.