Wstrząsająca prawda o zamachu w Nowej Zelandii. Masakry w meczecie można było uniknąć? [VIDEO +18]

Kadr z filmu wykonanego przez zamachowca. / foto: Prt Sc LIVE4
Kadr z filmu wykonanego przez zamachowca. / foto: Prt Sc LIVE4

W piątek 15 marca cały świat żyje wydarzeniami w Nowej Zelandii, gdzie doszło do kolejnego zamachu terrorystycznego, w wyniku którego życie straciło co najmniej 49 osób, a kolejnych 48 zostało rannych. Pojawiają się jednak teorie o tym, że zamachu tego można było uniknąć.

Przypomnijmy, że do zamachu terrorystycznego doszło między 2 a 3 w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego. Brenton Tarrant wszedł do meczetu i zaczął strzelać do muzułmanów, a wszystko transmitował na swoim Facebooku. Nagranie to jest masowo usuwane z sieci.

Pojawiają się jednak głosy, że masakry można było uniknąć, a wszystko przez opublikowany przez zamachowca manifest, w którym pisze on między innymi, że inspiracją dla jego działań był Andreas Breivik, którego chwalił.

Breivik 8 lat temu dokonał ataku terrorystycznego na wyspie Utoya, zabijając wówczas 77 osób. Mimo że nie było ŻADNYCH wątpliwości co do winy i zamordowania z zimną krwią kilkudziesięciu osób, mężczyzna został skazany na zaledwie 21 lat.

Po zniesieniu kary śmierci, a później kary dożywocia, Breivik nie spędzi w więzieniu więcej niż nieco ponad dwadzieścia lat. Dziś jako osadzony kpi z norweskiego wymiaru sprawiedliwości i skarży się na niesprawiedliwe warunki, w których odbywa karę, chodzi tu m.in. o brak dostępu do PlayStation.

Gdyby Breivik – jak należało – został skazany na karę śmierci i stracony, przypuszczalnie Tarrant nie wzorowałby się na nim i nie zamordował z zimną krwią kilkudziesięciu osób. Warto podkreślić, że także Tarrant nie musi się obawiać, że straci życie, choć sam pozbawił go innych.

W Nowej Zelandii karę śmierci zniesiono oficjalnie w 1989 roku, jednak i tak przez ostatnie 32 lata była ona przepisem martwym, po raz ostatni wyrok śmierci wykonano w 1957 roku. W sumie do tego czasu wykonano w tym kraju 85 egzekucji.

W Polsce również zniesiona została kara śmierci, a sprawca takiej masakry w naszych warunkach byłby skazany najprawdopodobniej na dożywocie, bez możliwości wcześniejszego opuszczenia więzienia. Jednak w sondażu z tego roku aż 65 procent Polaków opowiedziało się za przywróceniem kary śmierci.

Warto w tym kontekście przypomnieć słowa Janusza Korwin-Mikkego o karze śmierci. – Kara śmierci ma tak odstraszający efekt, że zabicie jednego mordercy oszczędza średnio 4,3 życia potencjalnych ofiar – pisał w felietonie dla „Najwyższego Czasu!”.

Krew wszystkich pomordowanych przez bandytów, którzy się nie boją – brudzi ręce tych, co znieśli karę śmierci – podkreślał prezes partii KORWiN w felietonie dla „Super Expressu”.

https://twitter.com/sajidkhari/status/1106460109205577729

https://twitter.com/FarzanaaMalik/status/1106462278306750466

46 KOMENTARZE

 1. nie widze jaki to problem ma byc z ta kara smierci. Demokratycznie morderce pozbawiasz obywatelstwa polskiego i nasz saisad nadaje bialoruskie obywatelstwo, jeszcze raz przeprowadza biurowy proces ,wystawia wyrok smierci i wykonuje go.
  A co do brewika , to wykonczyl norweska wylegarnie komunizmu, a nie ludzi.

  • Autor tego newsa znacznie przecenia sile odstraszajaca kary smierci… Podobnie jak JKM. Ci Panowie nie zatrzymali by sie przed kara smierci… nie nie. Wiedzieli ze moga zginac podczas samej akcji, podjal walke z policja itd. W momencie kiedy ktos decyduje sie na taki boj to godzi sie tez z oddaniem swego zycia. Z tego co zostawil jasno wynika ze mial w glowie wszystko poukladane i wiedzial co i po co robi. To dopiero poczatek.

   • no masz rację , to więc na ki chooy takiego potem utrzymywać na koszt apodatkinka? Zabił z premedytacją ? Zutylizować. Taniej dla Nas i bezpieczniej.Over.

  • LEPIEJ i PROŚCIEJ i BARDZO DOBRZE BYŁO BY SIĘ OD RAZU POZBYĆ demokracji i TO SZCZEGÓLNIE W WERSJI de(utsch)mokracja (rządy niemców-germańców) :
   START UP THE ROTORS
   youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
   Hammer of the Right – NAPISY PL
   youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. Breivik zabijał młodych lewaków którzy nie zawahaliby się zabijać (nie wprost) „faszystów” – nie akceptuje przemocy ale uważam ze trzeba mówić prawdę – za kilka lat te „dzieci” byłyby w mniej lub bardziej wyrafinowanych bojówkach lewackich…

  • … bez przesady. na ich miejsce przyjdzie tysiąc nowych. nic się nie zmieniło. wręcz jest gorzej…

   … i tu cała nadzieja.

  • Nie wiemy tego. Wielu „socjalistów za młodu” zostaje porządnymi ludźmi w średnim wieku.

   • Jak mawiał Winston Churchill, kto za młodu nie był socjalistą ten na starość może być draniem, ale kto na starość wciąż jest socjalistą ten jest skończonym idiotą.

 3. Nie ma się czym przejmować.Ofiary pójdą do muzułmańskiego raju jako męczennicy.

 4. Wszyscy nagle się obudzili bo tu nagle nie atakują kościołów a meczety, nowum w mediach i poruszenie. Jak mordują chrześcijan to nawet Papież Franiu milczy. Wszędzie, gdzie rządzi lewactwo postępuje burdel. To tylko „incydent”, dać kredki i po sprawie. Muzułmanie mogą do innych strzelać jak do kaczek to czemu nie można do muzułmanów? Nigdzie nie powiodło się pokojowe połączenie różnych kultur, religii, ras itd. Nawet stawiana za wzór pokojowej koegzystencji Szwajcaria ma na koncie zatargi etniczne, religijne a nawet terroryzm. Tak wyglądają konsekwencje zmiany ustalonego ładu i porządku. Tylko czekać jak w Niemczech zacznie się podobnie. Jeden współczesny neofurer wyda dyspozycję – ordnung muss sein – i neoSS zacznie robić porządek ze wszystkimi Auslenderami. Z nami też. No cóż …w końcu ktoś ma jaja. To nie terrorysta tylko człowiek który zrozumiał, że czas bronić własnych korzeni i wiary i skończyć z lewacką poprawnością. Jakby siedzieli u siebie na pustyni nic by się im nie stało. Na broniach wypisał nie morderców i miejsca strzelanin, tylko bitwy gdzie muzułmanie odnieśli klęski i dowódców, widać np. Lepanto 1571, Vienna (Wiedeń) 1683 i hetman lewego skrzydła armii polskiej Potocki. Oko za oko… oni zaczęli tą wojnę. Ilu w tym czasie chrześcijan zostało przez muzułmanów zamordowanych na całym świecie? W Bangladeszu tysiące chrześcijan prześladowanych, wyrzucanych z domów, niektórzy mordowani, przez muzułmanów. Muzułmanie codziennie zabijają chrześcijan i jest ok. Ale jak my kropniemy kilkudziesięciu z nich to od razu wielkie halo. Jak ktoś zrobi masakrę w synagodze albo meczecie, to wszyscy są w szoku, oburzenie i się solidaryzują. Jak codziennie mordują setki chrześcijan, to jest cisza…Palenie kościołów i mordowanie Jazydów / chrześcijan przez islamskie brudasy było zapewne motywem przewodnim. Widać znudziło im się wysłuchiwanie o napadach i gwałtach muzułmańskich imigrantów. Tak się dzieje gdy prawo szariatu napływowych zaczyna dominować nad prawem krajowym, to wtedy włącza się prawo Lyncha. Szczęśliwcy już posuwają po 72 dziewice i spożywają po 136 wykwintnych potraw na złotych zastawach i dyskutują z Mahometem.

  • Autor artykulu jest, jak sadze, lewakiem. Ja rozumiem, ze nie wypadalo mu chwalic postepku tego pana, jednak jego ,,swiete obuzenie” uwazam za nieco przesadne.
   Autorze! To nie ,,wyborcza”, wyluzuj! Dostrzez kontekst ogolnoswiatowy!

  • 100/100 cala prawda gina 1000-ce kobiet i mężczyzn i nie ma zalu bo sa biali i Chrześcijanie a tu wielkie aj waj??? Niech kazdy Polak pomysli lie ludzi bialych zginelo w Europie od 2014 roku … przez morderstwa islamistow?!

  • Czemu piszesz o chrześcijanach jako my? Ten typ nie jest chrześcijaninem i atakował ich jako biały rasista, a nie chrześcijański „sędzia”.

   • Czy JAN III SOBIESKI bully tez rasita ?

    Ci ludzie przyjechali okradac europejczykow i okradac NAS POLAKOW… czytaj wpisy ponizej.. wklejam „Dzieci w Słubicach rodzice odprowadzają do szkoły bo się boją o ich zdrowie , sklepy okradane .”””
    Bandyci arabowie ktorzy maja po 5 zon..ZAWODOWI ZLODZIEJE .nieroby i brudasy 500 lat za nasza cywilizacja… Niech zyja gdzie ich rod na ich ziemi— Polacy chca chodzic ulacami w dzien i w nocy bez strachu ze kogos glowa zostanie oberrznieta!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Zgadzam Się z przedmówcą .
   Obyśmy my nie musieli sięgnąć za broń w obronie .
   Za dużo ich u nas , gwałcą ,kradną robią co chcą bez karnie .
   Dzieci w Słubicach rodzice odprowadzają do szkoły bo się boją o ich zdrowie , sklepy okradane .
   Niemcy wyciszają wszystkie ,, incydenty ,, kiedy bierze udział w nim muzułmanin .
   Co było w nowy ROK ,, pytam ,, w Berlinie ?
   Nawet Policja niemiecka miła zakaz mówienia prawdy i bała się .

 5. jak muzułmanie zabijają chrześcijan to źle, ale jak chrześcijanie zabijają muzułmanów to jest ok? nie rozumiem jaki chory umysł może myśleć w ten sposób. terrorysta to terrorysta, wszystko jedno do jakiej sekty należy

  • Problem w tym, ze dotychczas to wylacznie muzulmanie zabijali innych a tu taka niespodzianka!

 6. WOJSKOWA EGZEKUCJA potrzebna politykom do rozpętania wojny a nie zamach…

  takie same egzekucje przewinęły się poprzez Amerykę Południową jak tam ZAPROWADZANO „DEMOKRACJĘ”

  czy w Jugosławii, Libii, Libanie czy Syrii…..

  EGZEKUCJA DOKONANA RĘKAMI WOJSKOWEGO KOMANDA…..

  a teraz odstrzelą jakiegoś „STEFANA W” zwalając na niego winę za kolejne FALSE FLAG czy OPERACJE GLADIO (maschiach)

 7. Muzułmanom w to graj. To jak manna z nieba. Teraz będą używać tego przypadku jako dowodu jak strasznie są prześladowani i walić tym przykładem jak młotem w każdą opozycję. Ale o wiele groźniejszym będzie nacisk na wprowadzenie do systemu prawa przestępstwa i kary za bluźnierstwo (blasphemy) w stosunku do (tylko) Islamu, oraz obostrzenia kar za tzw „islamofobię”, a także dalszą redukcję wolności słowa pod pozorem walki z „mową nienawiści”. Dalsze ograniczanie w dostępie do broni palnej oraz większą ochronę społeczności muzułmańskich z wyciszaniem w mediach raportów o jakichkolwiek atakach z ich strony.

 8. To jest prowokacja wystarczy przyjzec sie z jakim profesjonalizmem ten strzelec morduje tych ludzi bez skrupulow magazynek za magazynkiem I Bron ktora sie posluguje to wojskowa Bron . Od razu media zucily haslo ze chrzescijanin zabija muslimow czyli podlewanie benzyny na ogien od razu , taktyka podzielic ludzi a potem podbic ,wiec ostroznie radze z zucaniem komentarzy .

  • Niedawno papież Franciszek i jakiś naczelny sunnicki imam podpisali Deklarację Religijnego Pokoju

   i minęło dni kilkanaście i judaizm wepchnął pomiędzy swoje włochate, zakrwawione szpony…. próbując tak doprowadzić do (kolejnej z podpuszczenia rabich) religijnej wojny

 9. Trudno o bardziej idiotyczny artykuł . Ludzie zaczynają sie budzić . Naprawdę ktoś sądzi , że człowiek odważający sią na podobny czyn kalkuluje jak zwykły kryminalista .

 10. Teraz niech muzułmanie widzą że biały człowiek też może robić zamachy i myślę że jeśli agresja ciapatych się nie skończy to będzie więcej tego typu wypraw krzyżowych

 11. Tu trzeba sprostować kilka rzeczy, bo w artykule napisano nie prawdę.
  1. KŚ nie może zapobiec wzorowaniu się jednego mordercy na drugim. Przykładem może być Kaoru Kobayashi który twierdził że zabójstwo dziecka którego się dopuścił było wzorowane na czynie Mamoru Takumy straconego (według moich ustaleń niesprawiedliwie) w 2004 roku. W związku z tym ten zamachowiec mógł się wzorować na Breviku nawet w sytuacji w której ten zostałby powieszony.
  2. Trudno orzec by taki radykał jak Tarrant cofnął się przed zamachem nawet gdyby w kraju obowiązywała KŚ. Myślę, że jednak jego konkretnie by to nie odstraszyło, tak jak nie odstraszyłoby muzułmańskiego terrorysty chcącego umrzeć za Allaha. W związku z tym tej zbrodni raczej trudno byłoby zapobiec strasząc Tarranta KŚ.

  • Co do odstraszania muzulskiego terrorysty nie zgadzam sie z Toba. Moim zdaniem duzo mnie by bylo muzulskich zamachowcow, gdyby alternatywa ,,smierci w walce” byl stryczek. Oni owszem, gotowi sa na smierc, ale chwalebna, nie sadze aby z taka sama ochota szli na szafot w wypadku pojmania.

   • Ja mówię już o zradykalizowanych muzułmanach gotowych umrzeć za Allaha. W przypadku tych którzy myślą o radykalizacji z pewnością po egzekucjach radykałów część być może duża odstąpi od zamachów w Europie.

  • Dodam jeszcze jedno sprostowanie. To nieprawda, że Breivik skarżył się na brak dostępu do PlayStation, bo PlayStation 2 już miał. On chciał, by mu zamieniono na PlayStation 3.

 12. Do redaktorzyny lewackiego pytanko: a ilu zamachowców muzułmańskich stracono we Francji, Belgii, Niemczech, Szwecji itd? Nie popieram tego co się dzieje, ale jest to reakcja na zamachy muzułmańskie. Oni je zaczeli wiec zbierzesz co posiejesz. Szkoda tylko, że gina postronni tak na prawde, a nie ekstremisci. Przestańcie przeszczepiać islam do Europy to nie będzie takich jazd. Maja swoje ziemie i niech tam mieszkaja.

 13. najbardzie mnie smieszy teraz oburzenie ogolnoswiatowe islamskich hien z roznych krajow, oczywiscie islamskich. Jak byly zamachy w europie na chrzescijan,bialych, to zadna gnida nawet jednym slowem nie pisnela.

 14. odwetowi mozna bylo zapobiec jakby islamy sie spakowaly i wypadly spowrotem do siebie

 15. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Islamski terroryzm zbiera żniwo po obydwu stronach.

 16. Na rzeź muzułmanów w Christchurch
  (wersja poprawiona)

  Oczom nie widzę, uszom nie słyszę:
  To nie „incydent”, to zbrodnia!… Wierzę:
  Winni są biali, nie Maorysze!
  Już jest wiadomo! I w równej mierze
  Jest też wiadomo, że to prawica!
  Ach, szybkość mediów czasem zachwyca…

  I są normalni, a nie psychiczni!
  To też wiadomo już, bez czekania…
  A islamiści? Są przecież śliczni,
  Nic nie zrobili… Jak błysk odsłania
  Prawdę ściek główny. Daje na tacy…
  (Kiedyś poznamy: winni Polacy!!!)

 17. Zrobił co uważał za słuszne bo gałązka oliwna na muzułmanów nie działa.Pamiętam jakie święto kilkudniowe było w całym świecie islamskim,gdy ludzie ginęli w zwalonych wieżach w Nowym Jorku.Nie uronię żadnej łzy bo kto mieczem wojuje i od miecza ginie

  • No ja się nie dziwię, że się cieszyli skoro USA wspierają syjonistycznych bandytów, a wcześniej zaatakowali Irak. Jedyną winą muzułmanów jest to, że utożsamiają chrześcijaństwo i białe społeczeństwa z rządzącymi Europą i Ameryką szabesgojami, przez co obrywa się normikom z zachodu.

 18. No cóż, w 10 000 przypadków muzułmanie mordują innowierców, a w 10 001 innowierca morduje muzułmanów.

 19. No cóż wet za wet. Szacun dla tych gości co w końcu pokazali co to biała siła.

  • Dlaczego idiota? Brevik zabił 77 osób a wiele ranił. Był poczytalny – cierpi na narcystyczne zaburzenie osobowości a nie psychozę w związku z tym jest jednostką zdolną do wzięcia odpowiedzialności za własne czyny. Nie widzę przeciwwskazań w jego przypadku.

 20. Jak by ktoś nie widział to tutaj jest cały film z tej masakry youtube.com/watch?v=wVTPTDfTqfs&feature=youtu.be

 21. Tutaj macie też materiał a w sumie cały live z tej akcji jak ktoś nie widział skopiuj link i wklej sobie film jest w opisie youtube.com/watch?v=Ztq8CAn5u28

Comments are closed.