Szok! Żydzi nie muszą zwracać kradzionego? „Domaganie się ode mnie zwrotu polskiego obrazu to antysemityzm”

Zrzut ze strony
Zrzut ze strony "The New York Times"

Ukradziony w czasie wojny z muzeum w Poznaniu obraz „Dziewczyna z gołębiem” nie może wrócić do Polski, bo jest w rękach… Żyda. Ten zaś twierdzi, że domaganie się od niego obrazu to… antysemityzm. Sprawę opisał żydowski dzienniki „The New York Times”, który sprawia wrażenie, że trzyma stronę pasera. Oczywiście z przyczyn rasowych.

Polskim władzom udało się ustalić, że obraz znajduje się w rękach Aleksandra Choczyńskiego, rosyjskiego Żyda już 9 lat temu. Choczyński twierdzi, że obraz odziedziczył po dziadku, który będąc sowieckim żołnierzem zrabował go w Niemczech. I że, zgodnie z rosyjskim prawem, to część majątku będącego rekompensatą za zniszczenia wojenne, więc nie zamierza go oddać.

W międzyczasie mężczyzna przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Wtedy polscy urzędnicy zwrócili się do amerykańskich władz, by pomogły w odzyskaniu obrazu, bądź wydały go polskim władzom. Jednak amerykański sąd… odmówił argumentując, że Choczyński mógł nie wiedzieć, skąd pochodzi obraz.

Kilka dni temu Choczyński został zatrzymany na lotnisku w Paryżu na podstawie listu gończego. Teraz przebywa w jednym z hoteli w areszcie domowym i czeka na procedurę ekstradycyjną.

– Oni mnie ścigają z powodów antysemickich, przekonuje teraz Choczyński. – Zresztą należy mi się dom po matce w Przemyślu, więc oddam im obraz, jak mi go zwrócą – przekonuje, choć jedynym dowodem na rzekomą własność jego matki w Przemyślu, jest to, że kobieta… urodziła się w tym mieście.

Choczyński twierdzi też teraz, że nie wie gdzie jest obraz. W Polsce, za odmowę zwrotu zrabowanego przesz Niemców dzieła sztuki grozi mu 10 lat więzienia.

Oprócz bezczelności żydowskiego pasera najbardziej w tej sprawie szokuje stanowisko „The New York Timesa”. Żydowska gazeta, zwykle tak stanowcza w sprawie zwrotu własności i odszkodowań, gdy chodzi o żydowski majątek, tym razem pisze o „fiksacji” polskich urzędników i daje do zrozumienia, że zarzut „antysemityzmu” może być zasadny. Czyżby dziennik stał na stanowisku, że Żydzi gojom nie muszą zwracać kradzionego?

Na liście zagrabionych z Polski dzieł sztuki figuruje ponad 100 tys. pozycji. Rocznie udaje się odzyskać tylko kilkanaście dzieł sztuki.

Źródło: „The New York Times”

28 KOMENTARZE

 1. Tez zydowski cynizm trragicznie sie dla nich skonczy. Caly swiat ich nienawidzi i bez protektoratu USA doszloby zapewne do II Holokaustu. Z tym, ze jak swietne widac USA chyli sie ku upadkowi.

  • Ta zasada to kali może ale kalemu nie , nie wiem dlaczego polska tak cięcia sierpnia tej pory z żydami ? Jak chcą te niby swoje majątki niech zapłacą podatki, za ziemię, za opiekę nad tymi niby majątkami i dokładne papiery i nie że 10 woda po kisielu to coś co jeszcze zostało dziedziczyła a prosta linia dziadek, syn i ewentualnie wnuk a nie tam jacyś wnuk wnuka ciotki.Po uiszczeniu odszkodowan za podatki,remonty resztę zwrócić po cenie z 1945 a nie obecnej

 2. ! ! ! ! ! DO PIEKŁA Z tym parchem i WSZYSTKIMI INNYMI parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ ! ! ! ! !
  A M E N ! ! ! ! !

 3. Ja kompletnie nie rozumie tej nienawiści Żydów do Polaków. Tyle lat żyły w Polsce byli jak bracia. A teraz taki coś. Przecież to nie Polacy wyrzucili ich z kraju. Niestety wg przepowiedni jeszcze do Polski wrócą ale im wtedy będzie głupio po tym co teraz wyprawiają.

  • No właśnie, nie rozumiesz. To Tobie było by głupio w takiej sytuacji, oni są z cywilizacji semickiej.

  • Jak bardzo się Bużymy gdy ktoś wmawia nam że my Polacy jesteśmy antysemitami. My nigdy nie zrobiliśmy Żydom nic złego. My jesteśmy najbardziej tolerancyjnym narodem.Po co ten fałsz,i obłuda. Wydali byśmy każdego Żyda faszystom podczas wojny za pare srebrników gdyby ten czas się wrócił.

  • Ojciec mi opowiadał jak przed wojną wyglądała miłość polakow do zydow a nie napisze jak bo mogą mnie ukarać za antysemityzm

 4. Żydzi żydzi wszędzie żydzi i tylko żydzi…chcą wiecznie coś od Polski- może My wystawny im w końcu „rachunki” za ich żydowską organizację Zwi Migdal…

 5. Oni chcóm od Żida wszisko, jakby to Żid byl co winny. Oni nam Jushue zabrali a teraz ani obraza nie mogom mieć. Ajwaj goje, wszysko złodzieje!

  • Żyd mówi : Pójdę na wojnę,zabiję kilku i wrócę. A jak Ciebie zabiją. Mnie? A mnie to za co?

 6. czyli opinia o nich jest jak prawdziwa? Żyd to lichwiarz i złodziej, teraz wiadomo dlaczego Hitler ich obwiniał o całe zło tego świata

 7. Kurna, za takie gadanie powinien pójść do pierdla bo to nie ma nic wspólnego z tym kim jest, ale takie gadanie właśnie dodatkowo zniechęca do takich ludzi

 8. W tallmudzie napisano że żyd może kopulować z 5 letnim dzieckiem goja, i chyba w tym kierunku idą wysiłki rabieja i czaskosia

 9. Holokaust nie stworzyli Niemcy twórcami tez nie byli Francuzi ani Rosjsnie ani tez Polacy ani zadna inna narodowość…..Holokaust stworzyli zbudowali sobie sami żydzi pracowali na niego przez wieki……..nie ma skutku bez przyczyny……mimo tego… obozu zagłady to porażka ludzkości….

 10. Według żydowskiego talmudu okradzenie nie Żyda czyli goja nie jest zlodziejstwem tak jak zabić goja nie jest morderstwem

 11. Według żydowskiego talmudu okradzenie nie Żyda czyli goja nie jest zlodziejstwem tak jak zabić goja nie jest morderstwem

 12. Parszywe dziadostwo.. Jakie odszkodowania??? Izraela nie było po II wojnie a Żydzi co mieszkali w Polsce byli Polakami, to jakie odszkodowania się należą zydkom z Izraela? Za co?

 13. Pasożydy z uporem godnym maniaka pracują na kolejny holokaust.” Nie ukrywaj żyda, bo Cię wyda”.

 14. Mój ojciec będąc na robotach przymusowych w Niemczech w rzeźni ,to rzucał kiełbasami w kolumny idących zagłodzonych żydów, za to jak by SS widział karz śmierci na miejscu, jak ich teraz słyszał to by tego żałował.

Comments are closed.