Wolne Miasto Gdańsk wprowadza przymus szczepień dzieci? „Prezydent Aleksandra Dulkiewicz pracuje nad uchwałą”

Aleksandra Dulkiewicz/Szczepienie małego dziecka, obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Radek Pietruszka/PAP/Grzegorz Michałowski (kolaż)
Aleksandra Dulkiewicz/Szczepienie małego dziecka, obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Radek Pietruszka/PAP/Grzegorz Michałowski (kolaż)

Miasto Gdańsk przyjęło inicjatywę klubu radnych Koalicji Obywatelskich, która uderza w antyszczepionkowców. Jak ogłosił na Twitterze wiceszef rady miasta Mateusz Skarbek, jednym z kryteriów przyjmowania do przedszkoli publicznych będą szczepienia.

„Właśnie ogłosiliśmy, że szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów dodatkowych punktów rekrutacji do przedszkoli publicznych” – poinformował.

„Masowa histeria ruchów antyszczepionkowych na naszych portalach społecznościowych utwierdza mnie w przekonaniu, że to właściwy krok” – bezczelnie skwitował Skarbek.

Władze Gdańska zadecydowały o wdrożeniu pomysłu Koalicji Obywatelskiej, który zakładał zastosowanie kryterium szczepień przy rekrutacji do przedszkoli publicznych od roku szkolnego 2020/2021.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz pracuje nad uchwałą, w której uwzględnione zostaną dodatkowe punkty dla dzieci szczepionych zgodnie z kalendarzem szczepień obowiązkowych – mówiła przewodnicząca Rady Miasta Gdańsk Agnieszka Owczarczak.

W gminie rozpoczęły się natomiast prace nad pełnym programem szczepień, który ma objąć przedszkola.

Źródło: natemat.pl

79 KOMENTARZE

  1. rozumiem, że dotyczy to także wszystkich rodziców, nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, którzy chcą przbywać na terenie przedszkola.

  2. Jest coś w tej twarzy nie wzbudzającego zaufania … sporo negatywnych emocji … jak u ludzi, którzy podejmują się niezbyt popularnego i niezbyt moralnego zadania. Wcale bym się nie zdziwił, biorąc pod uwagę to, że tą panią na stołek wpychali ludzie, których podejrzewam o kolaborację z agenturą niemiecką. Jedną z pierwszych jej akcji było usunięcie pomnika Ks. Henryka Jankowskiego na podstawie nieudowodnionych przed sądem pomówień. W moim przekonaniu to są przygotowania do „odzyskania” Wolnego Miasta Danzig przez Niemcy.

  3. Bo to niemiecko żydowska k…utwa jest ,te wybory i tak były ustawione jak każde inne w Polsce

  4. nie dośc ze cała kasa spływa do zagranicznych koncernów to jeszcze robia z dzieci duzy odsetek niepełnosprawnych ,

Comments are closed.