Apartheidu już w RPA nie ma, ale małżeństw mieszanych tyle co na lekarstwo

"czarno-białe" wesele Fot. Twitter

Czarno-białe związki pozostają w Południowej Afryce równie rzadkie jak przed zniesieniem systemu apartheidu. Ze względów na poprawność polityczną takich statystyk się nie prowadzi, ale ćwierć wieku po objęciu władzy przez Mandelę podziały rasowe tkwią po prostu w głowach obydwu społeczności.

Statystyk nie ma, ale w 2010 r. wg sondażu kanadyjskiej gazety La Presse było tylko 4% mieszanych rasowo małżeństw i to nie koniecznie do końca czarno-białych. W 2017 obliczono, że „metysi”, czyli potomkowie dwóch różnych ras, stanowią 5% społeczeństwa.

Tego typu pary skarżą się, że wzbudzają na ulicach zauważalne zdziwienie i zainteresowanie innych. Bywają też złośliwe komentarze.

W 1948 r. rząd południowoafrykański zinstytucjonalizował system apartheidu, który i tak tam obowiązywał w praktyce od lat.

Jedną z pierwszych przyjętych w następstwie ustaw było wprowadzenie w 1949 r., zakazu „małżeństw mieszanych”, pomiędzy „Europejczykami” i „nie-Europejczykami”. Przez lata istniało tu ustawodawstwo zezwoleń i np. procedury zmiany kategorii rasowej.

Ustawa ta została ostatecznie uchylona w 1985 r.,dziewięć lat przed upadkiem systemu. Okazuje się że zmiany przepisów nie wiele zmieniły. Zresztą podział ten nie jest do końca rasowy, ale przede wszystkim społeczno-kulturowy.

Według sondażu przeprowadzonego przez amerykański uniwersytet Harvarda 75% białych respondentów i 27% czarnych respondentów twierdziło, że jest przeciwne zawarciu związku małżeńskiego przez swoje dziecko z partnerem i innym kolorze skóry.

7 KOMENTARZE

 1. Za to Polski masowo wychodzą za obcokrajowców – Niemców, Brytyjczyków, Duńczyków, Holendrów, w tym również pogardzanych w polen „ciapatych” i murzynów. One podskórnie, instynktownie wręcz wiedzą, co dla nich i dla ich potomstwa dobre. Związki mieszane to wyższa wartość biologiczna dzieci, a obywatelstwo niepolskie to niemal gwarancja sukcesu i powodzenia w życiu. Polskie fajtłapy i przegrywy życiowe zwalające swoje porażki na spiski żydowskie i „socjalizm” na rynku matrymonialnym powodzeniem się nie cieszą.

  • Chętnie bym ci zaaplikował tabletkę uspokajającą ,,9mm,, w ten durny łeb!

   • Gada uspokoisz za człowieka będziesz siedział. Nie warto. Taka natura tej przybłędy, co brzydzi się swoimi i za wszelką cenę zabiega o naszą uwagę, choć w ten sposób chce się ta patologia nam przypodobać, bo innych metod nie zna. Wychodzą za obcokrajowców wywłoki tylko z polskimi nazwiskami i to z nami nie ma nic wspólnego tak samo jak i ten przygłup, który sili się na dowcip. A to tylko obszczymurek, który myśli, że taki światowiec. Olać to te gadające zwłoki i tyle.

 2. Zastanawiające, że gdzie pojawi się pewna nacja, od razu jest apartheid. Openheimerowie… do nich należała zdaje się większość kopalni diamentów w RPA. Podobnie ich krewniacy w Palestynie, też nastąpił jej podział i zgetcenie ludności arabskiej… Hmmmm….

  Pomnik Judasza

  Obito kukłę Judasza w Pruchniku!
  No i co gorsza zawisła!… Michniku!!!…
  Nie trzeba wzywać go, Gazeta działa:
  „Dlaczego Jezus w rzeźbach nie ma ciała,
  Jak Judasz: z nosem jak haczyk, na głowie
  Bez kapalusza?” Zanim ktoś odpowie,
  Że miał koronę cierniową, tekst znika.
  Konstanty Gebert zaś zamiast Michnika
  Pisze: „Od takich obrzędów ludobójstwo właśnie
  Bierze początek!” Któż mu nie przyklaśnie?

  Ja mu przyznaję rację. Tak, na serio!
  A więc Kontanty-Dawidzie z mizerią
  Moralną Żydów pogódź się!… Niektórym
  Trudno pogodzić się, co znaczy Purim:
  Wycie i bicie, wieszanie Hamana –
  To ludobójstwa praprzyczyna znana.
  A Lejba Bronsztajn, co dla niepoznaki,
  Też ksywę zmienił (Lew Trocki niejaki)
  Hamana wieszał, ale nie Judasza!
  I stąd zapewne ta nerwowość Wasza…

  Bo Judaszowi przecież Wy pomniki
  Żeście stawiali, Wy Szechter-Michniki
  W Swiasku, Tambowie a także Kozłowie…
  Gdzie Lejba kazał! A Polak odpowie
  Za powieszenie ŻYDÓW BOHATERA,
  Co ze wspólnego trzosu kradł. (No, podbierał…)
  I skrytykował wylanie oleju
  Na namaszczenie Jezusa. (O jeju!…)
  W końcu Go zdradził. („W tradycji wyniku…”
  Tradycji tylko nie wolno w Pruchniku!!!)

  http:
  //www.bibula.com/?p=17920

 3. Absolutnie się nie dziwie skoro codziennie murzyni zabijają białych. Natychmiast przychodzi na myśl ten bestialski mord na białej dziewczynie w Johannesburgu, którą murzyni porwali, zgwałcili i na końcu rozłupali jej czaszkę kamieniem.

Comments are closed.