MegaSKANDAL był ukrywany. Żydowska rodzina sama wypłaciła sobie uroszczenia. Z NBP zniknęło prawie 2 mld marek po Niemcach

Żydzi/fot. YouTube
Żydzi/fot. YouTube

Żydowska rodzina Horskich wypłaciła sobie z NBP po II wojnie światowej prawie 2 mld marek, które pozostały po Niemcach. Głowa rodziny była wówczas prezesem Zarządu Tymczasowego Mienia Opuszczonego.

O sprawie poinformowała dr Anna Mandrela. Jak napisała, „w ostatnich dniach postanowiłam odpocząć od tematyki stosunków polsko-żydowskich i skupić się na kończeniu książki o nieznanych wątkach z ostatnich lat życia rtm. Pileckiego”.

Przestałam śledzić internetowe nowinki i skupiłam się na porządkowaniu zgromadzonych dokumentów archiwalnych. Okazało się, że tematyki polsko-żydowskiej nie sposób uniknąć, ponieważ wiele dokumentów wysłanych z Polski do II Korpusu Andresa dotyczyły właśnie tego zagadnienia – zaznaczyła.

Jeden z tekstów, który rtm. Pilecki wysłał za granicę porusza kwestię 2 miliardów marek, znajdujących się po wojnie w Narodowym Banku Polskim. Były to pieniądze pozostawione przez Niemców przed zakończeniem wojny, głównie z polskich terenów, które zostały przyłączone do III Rzeszy. Po wojnie te pieniądze automatycznie stały się własnością Polski. Niestety, po 1945 r. Polska nie odzyskała wolności, ale znalazła się pod sowiecką okupacją. Mimo to znajdujące się na koncie pieniądze mogły być użyte, np. w celu odbudowy Warszawy. Gdy w końcu Ministerstwo Skarbu zajęło się kwestią upłynnienia tych pieniędzy, okazało się, że z 2 miliardów marek, na koncie Narodowego Banku pozostało już tylko około 200-300 milionów – poinformowała.

Co stało się więc z potężnym majątkiem? – Większość tej sumy wypłaciła sobie żydowska rodzina Horskich. Horski był wówczas prezesem Zarządu Tymczasowego Mienia Opuszczonego – ujawniła dr Mandrela.

Oto kolejny powód, dla którego 11 maja powinniśmy głośno zaprotestować przeciwko ustawie 447 – podkreśliła dr Anna Mandrela.

Źródło: medianarodowe.com

21 KOMENTARZE

 1. PiS-PO jedno Zło!
  PiS – Amerykańska Agentura Zydowska – ustawa 447 i niewolnicza praca Polaków na zydowskie roszczenia
  PO – Niemiecka Agentura Euroazjatycka – zboczona propaganda LGBT w szkołach i zalew islamskiego terroryzmu
  Chcesz tego uniknąć głosuj na KONFEDERACJE

  • Wsjo rawno gawno. Brown i Morwin-Kikke to taka sama swołocz jak POPiS.

  • Niestety Konfederacja coraz bardziej przypomina sowieckiego słupa. Kto porównuje PiS z PO, ten chce by wygrała tęczowa koalicja europejska.

  • JEDYNA SZANSA DLA POLSKI TO GŁOSOWANIE NA II RP CZYLI POTOCKIEGO A NIE KONFEDERACJA (KOLEJNA SKRAJNA PARTIA)

  • PIS-POLSKIE I SYJONISTYNEHIENY CMENTARNE,NAJGORSZE SWINSKIE RYJE JAKIE SWIAT NIE WIDZIAL W DZIEJACH WSZECHSWIATA

 2. No i co dalej będziecie popierać istnienie banku centralnego? Bank centralny trzeba zlikwidować i wprowadzić system wolnej bankowości.

 3. Mozna powiedziec, ze zydzi juz swoje powojenne roszczenia zrealizowali. Za nich wszystkich pieniadze wziela jedna zydowska rodzina i sprawe zwrotu, a dokladniej, kase, wyczerpano do dna.

 4. Ponadto w latach 1968 poprzez ambasadę amerykańską wyprowadzono masę kasy /usd/z Polski w bardzo prosty sposób urzędnik amerykański swoim autorytetem zaświadczał ilość usd i inych papierów ,następnie to było palone-utylizowane ,tak ,że żadne kontrole graniczne nic nie mogły zrobić w czzasie ich wyjazdu a ta sama ilość za granicą zwracana. W/g ówczesnych świadków wywieziono ogromną ilość majątku polskiego za granicę????????brała w tym procederze udział ambasada amerykańska????

 5. Ten dokument powinien być przetłumaczony na wszystkie języki, w szczególności na angielski i hebrajski!! Niech idzie w świat informacja o zlodziejach pejsatych!!!! Sama bym to publikowala gdzie tylko się da!

 6. Dla żda oszukać goja to nie grzech a zadługa taka ich mać .Krzywoprzysięstwo też dozwolone .Koszerna ich morda.

 7. Chyba jakieś jaja. Zabić ich wypalić trzeba wrócić do czasów 2 wojny i każdego Żyda ale bez wyjątku wypalić a w szczególności tych oswieconych zydkow śmierć dla Nich!

Comments are closed.