Tulia nie wystąpi na Eurowizji? Apelują do dziewczyn o bojkot Izraela

Zespół Tulia . Foto: PAP
Zespół Tulia . Foto: PAP

Już dzisiaj w Tel Awiwie odbędzie się pierwszy półfinał w ramach międzynarodowego konkursu Eurowizji. Reprezentantem Polski jest zespół Tulia. Organizowanie imprezy przez Izrael dla wielu wzbudza wielkie kontrowersje, czego wyrazem jest list otwarty do polskiej reprezentacji by zbojkotowała konkurs.

Wybranie Izraela na organizatora Eurowizji 2019 wywołuje duże kontrowersje. Niektórzy nawet nawołują do bojkotu tegorocznego konkursu, ponieważ, jak argumentują, nie należy w żaden sposób wspierać Izraela prowadzącego działania zbrojne wobec Palestyńczyków.

W związku z tym napisano list otwarty do zespołu Tulia, gdzie różni artyści wprost piszą, że „Eurowizja 2019 będzie wydarzeniem propagandowym brutalnego rasistowskiego reżimu”. Z tego powodu pojawiła się prośba, by polskie reprezentantki przemyślały swój udział i „wycofały z niego przez szacunek dla palestyńskiego wezwania do kulturalnego bojkotu Izraela”.

„Czy wiecie, że daty koncertów strona izraelska ustaliła w celach propagandowych – żeby zbiegały się z oficjalną rocznicą utworzenia Państwa Izrael w 1948, która dla Palestyńczyków oznacza serię masakr oraz wypędzenia siedmiuset tysięcy z nich z ich ziemi, wiosek i miast? Palestyńskie rodziny w sąsiadujących krajach, do których uciekały – Jordanii, Libanie, Egipcie – wciąż trzymają klucze do rodzinnych domów ku pamięci tej zbrodni” – pytają autorzy listu.

„Palestyńczycy muszą się trzymać osobnych dróg, potrzebują trudnych do uzyskania pozwoleń, by udać się do szpitala w innym mieście, czy na wesele lub pogrzeb kogoś z rodziny. Ich miasta i wioski odgrodzone są od świata i siebie nawzajem murem lub – w przypadku Gazy – wojskową blokadą na ziemi, morzu i w powietrzu. Palestyńscy obywatele Izraela nie mają pełni praw politycznych i społecznych, a ci na Terytoriach Okupowanych są właściwie wyjęci spod ochrony normalnego prawa (podlegają samowoli izraelskich sądów wojskowych). Ich dzieci dostają większe wyroki za rzucanie kamieniami niż izraelscy żołnierze i osadnicy za zabijanie z zimną krwią tych dzieci czy dobijanie rannych na ulicy”.

„Jesteście głosem kultury i wrażliwości, oraz waszych fanów. Miejcie świadomość, że udział w tej imprezie oznacza symboliczne wsparcie dla reżimu apartheidu oraz brutalnej militarnej okupacji – już ponad pół wieku łamiącej notorycznie prawa palestyńskich kobiet, dzieci i mężczyzn” – zaznaczają podpisani pod listem.

Pod samym listem podpisali się m.in. aktorka Renata Dancewicz, dziennikarka Małgorzata Juszczak, rysownik Marek Raczkowski czy reżyser reżyser filmowy Marcin Bortkiewicz.

Finał konkursu Eurowizji odbędzie się w sobotę. W tegorocznej edycji udział bierze 41 państw. Reprezentująca Polskę zespół Tulia wystąpi z utworem „Fire of Love”.

Źródło: WP Teleshow

39 KOMENTARZE

 1. Izrael w Eurowizji, Izrael w Mistrzostwach Europy. Co to kuźwa jest. Przecież Izrael leży w Azji – z Azjatami powinni śpiewać i grać. Azjaci nie chcą mieć z nimi cokolwiek do czynienia? Nie dziwię się.

  • Mało mnie obchodzi naparzanie się Żydów z muzułmanami palestyńskimi.
   Nie spotkałem sie z tym, żeby muzułmanie palestyńscy protestowali przeciwko żydowskiej wrogości wobec Polaków.

   Jestem za nie jechaniem Tulii do ISRAela za tego państewka wrogość do Polski, a nie za jego wrogość do kogoś innego.

   Dancewicz i reszta podpisanego towarzystwa też powinni naciskać na Tulię powodowani patriotyzmem polskim. A nie palestyńskim. Albo przynajmniej powodowani oboma patriotyzmami, z patriotyzmem polskim na pierwszym miejscu.

   Gardzę osobnikami urodzonymi w Polsce, w polskich rodzinach, ale pozbawionymi patriotyzmu polskiego. Uważam ich za pasożytników.

   • a ja gardzę tymi którzy mną gardzą i za pogardę bym zsyłał do łagru za zniewagi czy wyrazy pogardy wobec kogoś kto nie wierzy w patriotyzm.

    • Zsyłałbyś do łagru za emocje i za wyrażanie ich słowne?
     No, to mam nadzieję, że sam do niego trafisz, śmieciu komunofaszystowski.

 2. EUROwizja jest chyba europejska impreza… swoja droga bardzo kiczowata ale jednak europejska…. wiec do do cholery robi tam pustynny izrael?? ktoś chyba mapy na oczy nie widział.

   • Nie, Izrael to semicka azjatycka kultura pełna do tego odrzutów po sowieckim kolosie na glinianych nogach. Nawet głąby i potwory religijnego syjonizmu wiedzą, że z Europą nie mają realnych więzi, a kiedyś próbowali też ukraść afrykańską Ziemię. Ostatecznie ukradli ziemię Palestyńczykom. Hasło ziemia bez ludu dla ludu bez ziemi okazało się kłamstwo.
    P.S. Gujana Francuska nie jest częścią Europy.

    • Dla tego goldmana wszystko jest częścią Europy czyli Izraela, To matoł po iSSraelskich szkołach intelektu.

 3. Miejmy nadzieję, że Tomek udzieli tu wykładni, jak się do takiego nawoływania odnieść.

  • Tomek jest aktuslnie zajęty lizaniem rasistowskiej antysemickiej bratniej żydowskiej doopy w ramach zacieśniania więzi. Jak skończy to się odniesie.

  • Już wystarczy że tulia będzie ubrana na ludowo by skojarzyć to że Slowianami którzy się buntuja a to podburzanie do nie wystąpienia jest kolejnym gwoździem do trumny mówiąc krótko Żydzi dali Polakom szacha i mata co na to Korwin szachista?

   • Dali szacha i mata? A czy żydzi kiedykolwiek komukolwiek cokolwiek DALI? Judzą tylko i rozsiewają nienawiść, rasizm i antysemityzm.

    • Antysemityzm jest matem a faszyzm szachem jak nie umiesz z tego wyjść to daj korwinom zagrać…

 4. A ja się pytam ile państw zachodnich, wspierających mentalnie palestyńczyków, jak niemcy, francja, zbojkotuje tą impreze. Biały śpiew jest pięknym śpiewem, w dodatku piękne narodowe stroje. Komuś zależy by polska nie kojarzyła się z tym co one prezentują, naszą kulturą, ale z kolaboracją i długimi pejsami.

  • Problem w tym, że Izreal to śmiertelny wróg Polski, mimo, że lokalnie z ich agentami wpływu w Polsce propaguje się fałsz o judeochrześcijaństwie (coś takiego nie istnieje) czy holokauście z winą Polaków. Jak możesz się spodziewać bojkotu ze strony Francji,Niemiec skoro oni ramię w ramię z Izraelem niszczą Polskę?!
   Nie są zaróno Niemcy, jak i Żydzi jakimkolwiek wzorem moralności dla mnie i większości Polaków. O niemcach trochę wiadomo powszechnie, o ich rzekomym cudzie gospodarczym (RFN lata ’70), kiedy urucholili gigantyczne środki pozyskane na wymordowaniu milionów ludzi. Ich przemysł opiera się u podwalin na niewolniczej pracy m.innymi Polaków w przemyśle cięzkim/samochodowym itd., czy świadomy udział firm typu BAYER (to ci od Aspiryny), którzy produkowali Cyklon B i jeździli do obozów weryfikować, czy optymalnie działa. Smutne, że większość Polaków nie ma tej świadomości i wiedzy, ale przecież z Niemcy z sowietami wymordowali klasę intelektualną Polski. A od 1948 to właśnie Żydzi jako ramię wykonawcze sowietów mordowali Polaków, potem na niwie zmian gomulkowskich dostali możliwość opuszczenia Polski bez rozliczania żydowskich zbrodni na Polakach, a można było ich rozliczyć i wykonać wyroki, jednak wpływy były spore, a dodatkowa należy wziąć pod uwagę, że Gomułka miał żonę Żydówkę…
   Ci mordercy żydowscy opuszczając Polskę w (głównie w 1956 i 1968) od tamtych lat propagują kłamliwe informacje o rzekomym prześladowaniu przez Polaków. (nie dziwię się zresztą takiej narracji z ich strony, bo co mieli propagować prawdę o swoich zbrodniach). To ja Ci Kaka odpowiadam dlaczego państwa zachodnie nie bojkotują Izraela. Polacy to bardzo dumny naród, o wyjątkowo wysokiej moralności, ale jednocześnie bardzo gnębiony i naiwny, dlatego pojawia się co i rusz takie rozumowanie jak Twoje. Słabość ludzka bierze się z niewiedzy.

 5. A wlasnie Tulia powinna pojechac i na scene wyjsc w koszulkach „Stop Palestinian Holocaust” i „Poland will not pay you #447”. Kanalizacja by im w Izraelu wybila, takiej by dostali …

  • Potrafię sobie coś takiego wyobrazić, ale w drugą stronę – będzie ku temu okazja dzięki eliminacjom do Mistrzostw Europy (znowu Europy).
   Polacy mają inne poczucie humoru (jak to określiłem odpowiadając jednemu z agitatorów) i nie mają w zwyczaju obrażać gospodarza.

   • Obawiam się że mecz z reprezentacją niebieskiej gwiazdy może odbyć się w Polsce bez udziału kibiców.

    • Ten mecz nie powinien się w ogóle odbyć, przecież zwycięzca może być tylko jeden i to wiadomo który.
     Zamiast meczu powinno sie odbyć Uroczyste Wręczenie Zwycięstwa i publiczne zbiorowe lizanie rasistowskiej antysemickiej żydowskiej doopy.

    • ty „yogi” vel yeti czyli stworzenie nie widziane – martw się o siebie!

 6. Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

 7. zapomnijcie, tulia nie ma godnosci, wyciela krzyz z teledysku aby zaswiecic na salonach zydowskich

 8. Niby racja, ale te aŁtorytety jakie podpisały się pod tym listem… Na pewno Tuliowate dziołchy odrzucą szansę wygrania konkursu i pokażą żydkom gdzie ich mają, ta… już to widzę…

 9. Dlatego próbują wyłudzić mienie bezdziedziczne od Polski, żeby się tutaj zainstalować i pasożytować na Polakach.

 10. Moja babcia nagminnie ratowala zydowskich Dawala im schronienie w chlewiku za drewutnia. Po wojnie zydowscy posadzili jej drzewko w Yadem Vaszem i dali 5 dolarow [slownie piec] bo kurs byl wysoki Ale dziadek poleciial do Palestyny i wyrwal to drzewko z korzeniami w PiSdu!!!

 11. A jak nie wystąpią to lizacze bananów, fani korników, dzików i czort wie czego jeszcze oskarżą te cztery Bogu ducha winne niewiasty o antysemityzm ….

 12. przeciez tulia to zydowki ,musza zaspiewac dla swoich rodakow,,,

 13. Żydowskie plemię pustynne bez dotacji państw tzw. Zachodu zdycha z dnia na dzień

 14. Niech wystąpią z utworem Fire of Auschwitz.
  Jeśli te dziewczyny wystąpią w Izraelu, to ich kariera w Polsce jest już skończona. A Poza Polską z perwnością nie zrobią kariery.

 15. Typowe plemię żmijowe nawet Jezusa wydali na śmierć ,w czasie II wojny światowej kolaborowali z faszystami Warszawa operacja ŻAGIEW wstyd i hańba.Wyznawcy Talmudu to zachłanna i satanistyczna rasa niemająca nic wspólnego z Bogiem to zlepek degeneratów i morderców wielu narodów na ziemi dla chwały ich bożka mamony.Amen

Comments are closed.