Zwolniono go za „rasistowski” żart o dziecku Meghan Markle i księcia Harryego. Teraz dostaje owacje na stojąco

Meghan Markle i książę Harry z dzieckiem. / foto: Instagram
Meghan Markle i książę Harry z dzieckiem. / foto: Instagram

Satyryk Danny Baker został zwolniony z BBC zaraz po tym jak opublikował na Twitterze dwuznaczny żart dotyczący Royal Baby. Jednogłośnie został okrzyknięty rasistą. Jakie musiało być jego zdziwienie gdy ludzie zaczęli bić mu brawo na stojąco

Kilka dni temu Baker opublikował na Twitterze zdjęcie pary opuszczającej szpital z małym szympansem, do grafiki dodał podpis przyrównujący małpkę do royal baby. Sam satyryk zarzeka się, że nie miał złych zamiarów.

Żart interpretowano jako ilustrację tego jak ludzie z całego świata postrzegają nowego członka rodziny królewskiej – jak zwierzątko w zoo, które wszyscy mogą sobie obejrzeć.

Z żartu wyciągnięto jednak surowe konsekwencje. Komik został natychmiast zwolniony, a policja wszczęła śledztwo w sprawie wpisu. Padło oskarżenie o propagowanie rasizmu.

Żart nie wpłynął jednak na popularność Bakera, a może nawet przyczynił się do powiększenia się grona jego sympatyków. Gdy występował w nocy, w teatrze Nottingam dostał owacje na stojąco. Sam zainteresowany tak komentuje ciepłe przyjęcie:

„Naprawdę nie wiedziałem, jaka atmosfera zapanuje dzisiejszej nocy. Nie uwierzylibyście, jak czułem się 20 minut temu, ale teraz jestem bardzo zadowolony”. Czy źle zinterpretowany żart rzeczywiście nie wpłynie na dalszą karierę komika?

Źródło: WP.pl, Twitter

10 KOMENTARZE

 1. Nie rozumem o co chodzi ? Lewactwo postępowe uznaje, że człowiek wywodzi się od małpy, więc o co ta durnota się obraża. O porównywanie dziecka do swoich krewniaków ? Nawiasem mówiąc lewak to istota pośrednia pomiędzy małpą a człowiekiem.

   • No masz rację, przepraszam małpy za ustawienie ich poniżej lewactwa na drabince ewolucyjnej. Małpy (również te ‚w czerwonym’ jak to mawiał znany mason z B’nai B’rith Lech K.) wybaczcie !

 2. Gdy pokazują lewackie parady marksistowskie LGBTNSDAP wtedy mam skojarzenie z obserwowania dzikich zwierząt w ZOO.

  • Niedawno prezydent Brazylii pokazał filmik z takiej parady (bodajże w Rio). Osobniki tam przedstawione oddawały na siebie mocz – zwierzęta w zoo nawet takich rzeczy sobie nie robią.

 3. Widzę, że niektórzy tu usiłują odwrócić uwagę od prawdziwego powodu wyrzucenia tego gostka z BBC i śledztwa policyjnego przeciw niemu.
  Żona księcia brytyjskiego, jakże jej tam, jest z rodziny murzyńskiej. Czyli jej dziecko ma krew murzyńską. Porównanie tego dziecka do szympansa jest obraźliwe dla murzynów. Oni uważaja to porównanie za rasistowskie. W internecie są odnośne wypowiedzi oburzonych murzynów.
  Komik ściemnia, że miał na myśli co innego niż to, że ponieważ to dziecko jest murzyńskie, więc jest jak szympans. Boi sie więzienia i zniszczenia mu reszty życia, może nawet zakatrupienia. W Brytanii udawanie jest cechą narodową. Podobnie sadyzm. Zaznaczam, że nie jestem przeciwko temu gostkowi za jego żart. Żart jest śmieszny. Popieram prawo tego gostka do wolnej i bezkarnej wypowiedzi. Wywalenie go z pracy i represje policyjne przeciw niemu to praktyki tyrańskie. Dzisiejsza Brytania to kraj komunistyczny, stalinowski. Brytania była w przeszłości podobna do Rosji carskiej, ale dziś to kopia Rosji sowieckiej.
  Gdyby żart był o Polakach, to by gość nie wyleciał z BBC, ani nie miałby przebojów z policajami. Może dostałby awans i premię.
  Taka jest dzisiejsza Brytania. Kraj jak zawsze opresywny i rasistowski, ale dziś to nieco inny rasizm niż kiedyś. Dziś Murzyni i inni kolorowi maja przywileje i prawa wieksze niż te, które mają Biali. Dziś to oni, nie Biali, gadaja i działaja rasistowsko, nadymaja sie pychą „rasową” i wyższością, jak ropuchy. Mniej przywilejów od nich mają nie tylko tamtejsi Polacy (których Brytania sama zwabia do roboty a następnie sadystycznie gnebi za to, że są w Brytanii), ale i rdzenni Brytole – Anglicy, Szkoci i Walijczycy.
  Wyznam, że tej ostatniej trójcy nie jest mi specjalnie szkoda.
  Szkoda mi tylko Polaków.
  Ale po chju siedzą w tym brudnym syfie antypolskim? Czemu nie wracają do Polski?

  • A dlaczego nie jest obraźliwe dla białych ? Wg. Ciebie (i obrażonych murzynów) najpierw były małpy, później murzyni, a z murzynów powstali biali ? Czy masz dowód na to że człowiek pochodzi od „małpów”?

   • Pytasz: „A dlaczego nie jest obraźliwe dla białych ? ”

    Dlaczego CO nie jest obraźliwe dla białych? I czemu akurat mnie o to pytasz?

    Pytasz (tak to rozumiem): „Wg. Ciebie (i obrażonych murzynów) najpierw były małpy, później murzyni, a z murzynów powstali biali ?”

    A dlaczego zadajesz to pytanie akurat mnie? Uważasz mnie za eksperta w danej sprawie? Czemu?

    Pytasz: „Czy masz dowód na to że człowiek pochodzi od „małpów”?”

    A dlaczego cię to ciekawi? Czy jesteś zainteresowany w kupnie?

   • Moja teoria jest taka, ze murzyni pochodza od małpy, a biały człowiek został stworzony przez Boga na jego podobieństwo. Ale mozecie sobie wierzyć w co tam chcecie.

Comments are closed.