Konfederacja stanowczo odpowiada na skandaliczne słowa Mosbacher. „Czy pani ambasador w Polsce się za dobrze nie czuje?” [VIDEO]

Konfederacja w Sejmie/fot. Twitter Korwin Braun Liroy Narodowcy
Konfederacja w Sejmie/fot. Twitter Korwin Braun Liroy Narodowcy

Liderzy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy podczas konferencji o godz. 15.30 w Sejmie odnieśli się do skandalicznego tweeta Georgetty Mosbacher będącego de facto próbą ingerencji wybory w Polsce. – Czy pani ambasador w Polsce się za dobrze nie czuje? – pytał poseł Marek Jakubiak, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Warszawy.

W historii dyplomacji nie jest przyjęty ani zarejestrowany przypadek, kiedy dyplomacja ingeruje w sprawy wyborcze obcego dla siebie, choć zaprzyjaźnionego kraju. Dzisiaj pani ambasador USA w bezpośrednich słowach zwróciła się do obserwatorów na Twitterze twierdząc, że Konfederacja – czyli ugrupowanie, które ja w tym momencie wraz z kolegami reprezentuję – wprowadza wyborców w błąd – powiedział Marek Jakubiak.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że protestujemy przeciwko ingerowaniu obcych rządów w sprawy wyborcze i kampanie wyborczą w Polsce. Jest to absolutny przykład zlekceważenia prawa międzynarodowego – dodał poseł Jakubiak.

Ponieważ jest to skandal, będziemy w tej sprawie reagować tak do MSZ jak i do PKW – zapowiedział.

Robert Winnicki stwierdził zaś, że „pani Mosbacher została przyzwyczajona przez rząd PiS, żeby traktować Polskę jak bananową republikę”.

Po sprawie repolonizacji mediów, ustawie o IPN wycofanej w ekspresowym tempie. Po temacie szczytu bliskowschodniego, po temacie podatku od źródła, który został pod naciskiem ambasady USA wycofany czy wreszcie roszczeń, o których tyle się dzisiaj mówi, są to wyłącznie tematy i naciski z przeciągu ostatniego roku – podkreślił szef Ruchu Narodowego.

Zaznaczył też, że „o tym wiemy, że nastąpił tu jawny, bezpośredni nacisk ze strony ambasador USA Georgetty Mosbacher”. – To jest sytuacja bez precedensu, jak przed rozbiorami, gdy rosyjscy ambasadorowie w Polsce dyktowali, jakie ma być prawo, polityka, kierunki działań. Nie może być na to zgody – stwierdził stanowczo.

Nie po to w ubiegłym roku świętowaliśmy 100 lat odzyskania niepodległości, by obca ambasada dyktowała nam, co mamy robić w Polsce. A już szczególnie niedopuszczalna jest ingerencja w proces wyborczy – dodał.

Mosbacher powinna być teraz stanowczo upomniana przez ministra spraw zagranicznych w tej sprawie, że nie można traktować Polski jak republiki bananowej i nie można ingerować w wybory – ocenił Robert Winnicki.

Poseł Piotr Liroy-Marzec zaznaczył, że to „niewyobrażalna sytuacja w USA”. – Ostatnie wybory pokazały, jak długo potrafi trwać proces sprawdzania materiałów i dowodów na to, że ktoś mógł wpływać na wybory. Więc dlaczego przedstawicielka USA robi to u nas? Pytanie, co na to rząd. Więc po raz kolejny żądamy od rządu polskiego, od prezydenta, czy stoi za obywatelami Polski, czy obywatelem jakiegokolwiek innego państwa – powiedział Liroy-Marzec.

Poseł Jakub Kulesza odniósł się do samej treści dokumentu, „który do swojego skandalicznego tweeta załączyła ambasador Mosbacher”. – Ten dokument jest sprzeczny sam w sobie. Jest dowodem na to, o czym mówimy, tzn. że żydowskie organizacje domagają się od Polski zwrotu mienia bezspadkowego – ocenił.

Ta ustawa jest narzędziem umożliwiającym ocenę postępów kraju w wypełnianiu zobowiązań wynikających z deklaracji z Terezina. A jak czytamy, czym jest deklaracja z Terezina, jest napisane, że ta wzywa kraje, które ją przyjęły, do podjęcia działań zmierzających do zwrotu mienia bez ustanowionego spadkobiercy – wyjaśnił Kulesza.

Z kolei Krzysztof Bosak zwrócił uwagę na dwie rzeczy. – Pierwsze to pomówienie Konfederacji, że przekazuje nieprawdziwe informacje w kampanii wyborczej. Jeśli pojawiły się nieprawdziwe informacje, to prosimy o ich sprostowanie. W dokumencie na stronie ambasady, do którego linkuje ambasador nie ma żadnego odniesienia do naszych materiałów wyborczych – powiedział Bosak.

Druga sprawa, to zdanie z wypowiedzi pani ambasador: Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami. Nie jesteśmy organizacją skrajną, jesteśmy organizacją propolską, komitetem wyborczym, który zrzesza sześć ogólnopolskich środowisk politycznych. Apelujemy […] by nie stygmatyzowała różnych środowisk politycznych w Polsce, to jest maniera lewicy. A przypominam, że prezydent USA w tej chwili sam jej podlega. Nie ma też żadnego elementu nienawiści w tym, o czym mówimy. Po prostu nie zgadzamy się na drążenia polityczne środowisk żydowskich z USA – kontynuował.

Na sam koniec poseł Jakubiak zapytał, „czy pani ambasador w Polsce się za dobrze nie czuje”.

37 KOMENTARZE

 1. Świętować niepodległość to powinniśmy w tym roku, bo 28 czerwca 1919 Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski podpisali Traktat Wersalski, tym samym Polska znowu stała się podmiotem prawa międzynarodowego.

 2. PiSowski kibuc płonie, a ta burdelmama z ponaciąganym ryjem GO HOME – natychmiast!

 3. z tą „panią” to panowie przesadziliście, po prostu funkcjonariusz mosbacher z usraela

  • Mosbacher swoim „tłitem” przekroczyła uprawnienia, ale Jakubiak też gada od rzeczy.
   Mam na myśli zdanie: ” Czy pani ambasador w Polsce się za dobrze nie czuje?”

   Co znaczy „czuć sie za dobrze”? Czuć sie więcej niż błogo? Jeśli tak, to co w tym złego, gdyby ambasador zaprzyjaźnionego kraju czuł się w Polsce więcej niz bardzo dobrze? A jak powinien się czuć? „Za źle”?

   Do Amerykanów itp. trzeba gadać jasno, prosto, rzeczowo, ściśle, a nie mgliście-kwieciście.
   Ja gdybym był na miejscu Jakubiaka i miał zadać pani Mosbacher ostre pytanie retoryczne, to bym zadał np. takie: „Czy pani ambasador Mosbacher nie przekracza swoich uprawnień, i czy jej komentarz nie czyni z niej persona non grata w Polsce?”

   Albo: ” Jakim prawem ambasador amerykańska Mosbacher wtrąca się do polskiej polityki. szczególnie teraz, gdy zbliżaja sie wybory do PE?”

   Uwaga z kwiecistym, mglistym, metaforycznym językiem, konfederaci. Bo wrogowie w mediach , zarówno w Polsce jak i za granicą, mogą „podłapać” taka waszą wypowiedź i przedstawić jako np. groźbę fizyczną.

   Zdanie „Czy pani ambasador w Polsce się za dobrze nie czuje?” z pewnością może być zinterpretowane jako groźba fizyczna. Więc uważajcie co i jak gadacie.

 4. Ta pani o mentalności przekupki z prowincjonalnego targu czy odpustu jest jaskrawym dowodem jak USA traktują łaszących się megalomańskich kundli wyobrażających sobie, że są partnerami USA.
  Trudno mi tak na gorąco znaleźć drugi kraj do którego USA odważyłyby się takie coś przysłać na ambasadora. Może gdzieś w Afryce.

  Te kundle jak nie znają angielskiego w wystarczającym stopniu, to chociażby poczytały sobie „Listy z podroży do Ameryki” Henryka Sienkiewicza. Nasz znakomity noblista wielokrotnie pisze i ostrzega, że służalczość – w szczególności między mężczyznami – wprawia Amerykanów w obrzydzenie.
  Służalcy nigdy w Ameryce i przez Amerykanów nie będą szanowani!!!

 5. Ja bym chciał, żeby taka osoba reprezentowała z takimi sukcesami Polskę w Waszyngtonie, Jerozolimie, Berlinie czy Moskwie.

 6. ktos oficjalnie ma jej powiedziec-,,zamknij morde lafiryndo zydowska,,-,,wystarczajaco dosyc mielismy przywodcow zydowskich ,bolszewicko-zydowskich i takowych doradcow zdrajcow,by jeszcze teraz jakis amerykanski przyg###lup z koszerna mozgiem mial nam dobre rady dawac,czy wskazywac droge.,,

  • To by brzmiało tak: Ekscelencjo jesteśmy wdzięczni za wyrażenie swojej opinii w tej kwestii. Sprawa ta będzie w dalszym ciągu omawiana przez zainteresowane strony.

 7. Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, przed wrogami obronię się sam.Kardynał Richelieu

 8. Ja bardzo lubię posła Jakubiaka, niestety jednak z historii powinien się douczyć. W podobny sposób zachowywała się carska dyplomacja przed i w czasie rozbiorów…
  U nas historia lubi się powtarzać do bólu, więc czas przeciąć tą pętlę, ten Węzeł Gordyjski i ZAKOŃCZYĆ ZABORY.

 9. Gdzie była pani ambasador jak byliśmy pod ambasadą USA mogła wyjść i z nami dyskutować a nie atakować z ukrycia.

  • Że wyjść by miała tak do ludzi po rycersku z podniesioną przyłbicą i pogadać??? To nie ten typ.
   Bogaty język polski posiada wiele starych słów, które opisują podobne postawy, np: „judzić”, „podjudzać”, czy odnośnie innych sąsiadów – „oszwabić’…

 10. Szefowie Konfederacji powinni wyslac pani Mosbacher kwiaty i podziekowac za najlepszy PR jaki mogl sie
  przytrafic !!! Im czesciej ten zydowski lachociag bedzie mowil o tym jaka Konfederacja jest „be” tym
  lepiej.

 11. Zgadzam się z przedmówcą .To podobna sytuacja jak z próbą zablokowania przez HGW ubiegłorocznego MN.
  Napędziło to frekwencję. Teraz mam nadzieję zwiększy wynik wyborczy .Tu jest Polska ,brońmy jej przed obcymi zakusami.

 12. Ciekawe czy w USA są podobne grupy / środowiska / organizacje co mają równie ambiwalentne podejście do Izraela co Konfederacja.
  Jedyna demokracja na bliskim wschodzie (+) … no to popieramy?
  Chcą od nas pieniędzy (-) … USA też jest ścigane że jeśli chce mieć przyczółek w Izraelu to ma płacić i wspierać.

  Rozwiązanie … a może posłać do biur prawicowych redakcji w Stanach ( Teksas, Newada ) teksty opisujące naszą sytuację …
  Na miejscu takiego ranczera rodem z programów p. Cejrowskiego to bym się wkurzył i to ostro.
  No bo co, Izrael „zatrudnia” nas jako chłopca na posyłki do realizacji swoich interesów w Polsce?
  To co może te jatki w Iraku, Afganistanie, Syrii to także na zlecenie Tel Awiwu, krwią naszych chłopców robią sobie politykę?

  A druga sprawa. Co o całej sprawie mówią ugrupowania Koalicji Europejskiej, Partia Razem, Wiosna Biedronia – Trzeba wywołać ich do tablicy, niech w prost zadeklarują CZY PŁACILI BY?

  Bo jak na razie to jedynie Konfederacja staje w szeregu tych co chronią.
  A można by podpuścić, zacytować p. Sikorskiego, jego wypowiedzi o „447” i skonfrontować go z izraelską prasą, albo zacytować pani ambasador najbardziej pikantne teksty z mediów izraelskich, zapytać się jej czy się ustosunkuje.

  Reszta opozycji przycupnęła i czeka, wypłoszyć ich z krzaków.

 13. Izrael jako państwo to sztuczny polityczny twór podtrzymywany przez USA którym to zabrakło pieniędzy i podjęli próbę wyłudzenia pieniędzy od ofiar wojny na rzecz ich wasala.aElity żydowskie chciały dążæ do wrogiego przejęcia polskiego majątku.

 14. coś to wszystko śmierdzi. Może właśnie o to chodzi, żeby wywołać rewolucję w Polsce? Nikt nie jest w polityce tak głupi, no może poza polskimi politykami, żeby w tak głupi i prostacki sposób się obnażać.
  Musi w tym być drugie dno. Nie dajmy się sprowokować tym szmatom i pokażmy przy urnach gdie ich mamy.

 15. Kogo Tramp tu nasłal? Takich ambasadorów to w Stanach jest ze dwieście milionów. Zaczynam myśleć że takich prezydentów także i owszem.

 16. Jaśnie panujący zrazili do siebie wszystkich możliwych partnerow: UE, grupę wyszechradzka, że szczególnym uwzględnieniem Czech i Węgier, Rosję, Chiny, kraje bliskiego wschodu. Pozostały im jedynie USA, przed którymi trzeba machać ogonkiem bo też mogą się obrazić. A wtedy naprawdę zostaniemy republiką bananową, która Amerykanie do spółki z NATO chętnie wywoła jak Irak czy Libie (oraz kilka innych państw które nigdy się nie podniosły po wprowadzaniu amerykańskiej demokracji przy pomocy pocisków manewrujących)

 17. Lafirynda Mosbacher rzeczywiście za dobrze się w Polsce czuje. Może wysłać ją na Podkarpacie do tych dwóch ukraińskich braci? Będzie się mogła wykazać.
  Sakiewicz i jego pejsata „niezależna” strasznie tą Żydówkę promują. Nawet zdjęcia paszczakowi pucują, próbując ją pokazać lepiej niż wygląda w rzeczywistości.

 18. Ironią losu jest, że żyjemy w epicentrum holo kłamstwa,niegdyś walczylismy na wszystkich frontach II WŚ i ratowalismy żydostan sami będąc biologicznie wyniszczani, a dziś żydowscy konkwistadorzy robią z nas „nazistów” i karzą sobie płacić. Brak słów. To bezwzględna wojna przeciwko Polakom i przeciwko historycznej prawdzie, której żyd wygrać nie może.

 19. A ja tylko mam nadzieję, że każda taka wypowiedź USraelskich „dyplomatów” szerzej otwiera oczy polskim wyborcom. Za PO byliśmy na posyłki Angeli, teraz PIS robi z Polski chłopca na posyłki USA. Można nas bezkarnie kopać w d**e i pluć nam w twarz? Ocknijmy się i zagłosujmy na tych którzy chcą POLSKI zdrowej, mocnej i niepodległej! A lewactwo nazywające ich „faszystami” powinno się nieco poduczyć z historii i dowiedzieć kim byli faszyści i naziści i jakie cele polityczne realizowali.
  Pozdrawiam „Konfederatów”

 20. I jak tu nie kochać Roberta Winnickiego. Uwielbiam tego faceta. Mam nadzieję ze ten cudowny myslacy wpanialy czlowiek zostanie prezydentem naszego kraju. Godniejszej osoby do objęcia prezydentury w naszej ojczyźnie i obrony nas i naszego kraju , nie znam

Comments are closed.