Żydowski hejt na Morawieckiego! Tych słów nigdy mu nie wybaczą. „Wypłacanie przez Polskę roszczeń byłoby pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”

Mateusz Morawiecki i Żydzi. / fot. Wikipedia/PAP
Mateusz Morawiecki i Żydzi. / fot. Wikipedia/PAP

Światowy Kongres Żydów potępił słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że jeśli Polska miałaby wypłacić żydowskie roszczenia, Hitler odniósłby pośmiertne zwycięstwo. Portal timesofisrael.com wypomniał przy okazji polski „antysemityzm wyssany z mlekiem matki”.

Jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to. Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak długo będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Bo gdyby kiedykolwiek do tego doszło szanowni państwo, do tej strasznej niesprawiedliwości, gdyby zostałby zamieniony kat i ofiara, urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera i dlatego nigdy na to nie pozwolimy – mówił podczas regionalnej konwencji PiS w Łodzi premier Mateusz Morawiecki.

Premier nawiązał w ten sposób do amerykańskiej ustawy 447 oraz roszczeń żydowskich ws. mienia bezspadkowego.

„Ta niechęć uznania, że ofiary Holokaustu i ich spadkobiercy są uprawnieni do odrobiny materialnej sprawiedliwości jest wystarczająco niefortunna” – stwierdził prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder.

W swoim oświadczeniu dodał, że jeśli rzeczywiście twierdzenie szefa polskiego rządu brzmiało w ten sposób, „że zapewnienie restytucji Żydom za ich skradzioną własność byłoby «pośmiertnym zwycięstwem Hitlera» jest skrajnie niepokojące”.

Portal timesofisrael.com podkreślił, że amerykańska ustawa 447 „wymaga od Departamentu Stanu składania Kongresowi sprawozdań z postępów krajów, w tym Polski, w odniesieniu do restytucji żydowskiego majątku zagrabionego podczas II wojny światowej i jej następstw”.

Następnie portal wyraził swoje obawy dotyczące „antysemityzmu w Polsce”, wymieniając jako przykłady nowelizację ustawy o IPN, „która czyniła nielegalnym oskarżanie narodu lub państwa polskiego o współudział w nazistowskich niemieckich zbrodniach wojennych”.

„Ten ruch wywołał oburzenie Izraela, który uznał to za próbę zakazania zeznań na temat polskich zbrodni przeciwko Żydom. W odpowiedzi Warszawa zmieniła ustawę, aby usunąć możliwość nałożenia grzywny lub kary więzienia” – przypomniał timesofisrael.com.

Portal przytoczył również słowa izraelskiego ministra spraw zagranicznych Izraela Katza, o tym, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

„Na początku tego miesiąca Polska odstąpiła od wizyty urzędników izraelskich w sprawie zamiaru podniesienia kwestii restytucji” – dodano.

Źródło: timesofisrael.com

48 KOMENTARZE

  • Widzisz Mateusz? I po co ci było to łażenie w mycce na głowie, i tak zostałeś antysemitą :-)
   Pozdrawiam
   Były współpracownik BD.

   • Ludzie, przecież to gra pod publiczkę.
    Żyd, żyda o antysemityzm? a potem razem pójdą na piwo?

 1. Jak to jest, Mosbacher zwana ambasadorem twierdzi, że 447 nie pociąga za soba żadnych skutków finansowych, a tu słyszymy, od faszysty zydowskiego, że jednak jakieś żydowstwo domaga się nie swojego.

 2. Parszywe parchy… Skradzione mienie ? Przez kogo ? Ten Żyd sugeruje, że Polacy cokolwiek ukradli, a przecież w każdym cywilizowanym kraju obowiązuje rzymskie prawo dziedziczenia majątku bezspadkowego przez Państwo,którego obywatelami byli jego właściciele. Polska ma płacić za pomordowanych przez Niemców własnych obywateli wyznania mojżeszowego amerykańskim Żydom, którzy palcem w bucie nie kiwneli dla.ich ratowania ??? Przecież to zgroza !!! Boże, chroń nas przed tymi szubrawcami !

  • Parch, to parch. Kłamca, oszust, złodziej. Nic się nie zmieniło przez stulecia. Wiecie, że w 1920 roku tuż przed Bitwą Warszawską Generał Sosnkowski w porozumieniu z Naczelnikiem Piłsudskim musieli internować 17 tysięcy żołnierzy i oficerów wojska polskiego pochodzenia żydowskiego (Obóz dla internowanych w Jabłonnie)?
   Musieli, bo te parchy przechodziły całymi oddziałami na stronę bolszewików i atakowały od tyłu polskie wojska co kilkukrotnie doprowadziło do przerwania linii frontu przez bolszewików.
   Podczas powstań żydzi donosili na Powstańców urzędnikom carskim a w nagrodę dostawali skonfiskowane majątki polskiej szlachty.
   W czasie II Wojny Światowej donosili Niemcom i Rosjanom na wszystkich. Polaków, żydów wsi rawno.
   Długo by tak można.

 3. Nie jest ważne co mówi, ważne co chce ukryć…tylko prawda jest ważna…

 4. Chyba będzie nowa moda w naszym kraju, no i nie tylko bo nie tylko od Polski żądają zadośćuczynienia za ich wyimaginowana krzywdę, nowa moda to być dumnym antysemita, to jest kool. Ja już tak się czuję i jest mi z tym dobrze i się tego nie wstydze .

 5. Co za kraj już dawno powinniśmy wydalic ambasadora Izraela i uchwalić kontr ustawę 447

Comments are closed.