Nowy porządek świata? Izrael, USA i Rosja będą się wspólnie naradzać. „Nigdy w historii nie było takiego spotkania”

Donald Trump, Benjamin Netanjahu, Władimir Putin. Foto: PAP/EPA
Donald Trump, Benjamin Netanjahu, Władimir Putin. Foto: PAP/EPA

Pod koniec czerwca w Jerozolimie odbędzie się spotkanie doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaja Patruszewa i izraelskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Meira Ben-Szabata.

O spotkaniu poinformował w środę Biały Dom; w czwartek potwierdziło je źródło w Radzie Bezpieczeństwa Rosji cytowane przez agencje TASS.

Oświadczenie strony amerykańskiej głosi, że strony „omówią kwestie regionalnego bezpieczeństwa”.

Komunikat Białego Domu ukazał się tuż przed głosowaniem w Knesecie, w którym zadecydowano o rozwiązaniu izraelskiego parlamentu. Nowe wybory w Izraelu odbędą się 17 września.

Po głosowaniu premier Benjamin Netanjahu podkreślał wyjątkowość planowanego spotkania i to jak jest ono istotne dla bezpieczeństwa jego kraju. „Nigdy w historii nie było takiego spotkania w Izraelu. Nigdy” – zapewniał, nie ujawniając jednak co dokładnie będzie jego tematem.

Portal Times of Israel pisze o „bezprecedensowym izraelsko-rosyjsko-amerykańskim szczycie bezpieczeństwa”. Dodaje, że zostaną na nim omówione sprawy dotyczące Syrii i Iranu.

Rosja w konflikcie syryjskim jest sojusznikiem Iranu i prezydenta Baszara el-Asada. Izrael dąży z kolei do usunięcie z Syrii irańskich milicji. Na ich pozycje regularnie przeprowadza naloty.

Ben-Szabat prowadził już rozmowy dotyczące spraw bezpieczeństwa z obiema stronami. W kwietniu spotkał się w Waszyngtonie z Boltonem; we wrześniu ubiegłego roku udał się do Moskwy na negocjacje z Patruszewem. (PAP)

62 KOMENTARZE

  • PiSokomunistyczne marionetki klęcząc czekają na kolejne rozkazy.

   • Czyli w razie czego roszczenia żydowskie będą wspierane też przes Rosję. Polska ma przesrane.

    • I jak to się ma do „prorosyjskiej”Konfederacji(w/g głównego ścieku)?Konfederacja jest przeciw roszczeniom i są „ruskimi agentami”,ale jednocześnie pro amerykański i prożydowski antyrosyjski PiS jest za sojuszem z Usraelem,który paktuje z Rosją.Może zwolennicy PiS mają na to jakieś wytłumaczenie?Brnijcie dalej w to gó..o.

     • Dokładnie. Taka jest prawda o gamoniach z PiSu. Te barany nie potrafią logicznie myśleć i umiejętnie dbać o interesy Polski. Widać jak teraz całe towarzystwo wali w podskokach do Brukseli. Tutaj chodziło o wielką kasę, przywileje, prestiż i megaemeryturę a nie o POLSKĘ !!!

  • Nie, po prostu z Rosją jako silnym i największym krajem świata USA się jakoś liczy. Były już nawet wielokrotne sugestie, by Rosja przystąpiła do NATO.

     • Przyjmujesz bez skierowania, bezpieczniki gwoździami tam zastąpiłeś?
      Po Wydziale Elektrycznym, czy Lotnictwa („Lot nad kukułczym gniazdem”)?

 1. Polska durnota polityczna jest MONUMENTALNA!
  Takich poj..ców wśród polityków nie ma nigdzie.
  BTW:święte słowa Pana Nikt(Tomasza Grygucia)-„chcialbym zobaczyć jak 8 maja w Jerozolimie pan Maciararewcz Antoni maszeruje w defiladzie razem z tymi ruskimi bojcami z NKWD w jednej defiladzie”…

  • Ciekawe czy ci z PiS wiedzą, że w Izraelu jest pomnik wdzięczności żołnierzom Armii Czerwonej którzy wyzwalali obozy zagłady i koncentracyjne podczas drugiej wojny światowej ?

   • Żyd to jednak ciemny matoł pustynny… Nie wie, że gdyby nie ta armia czerwona i jej cios w plecy Polski w 1939 roku to te obozy by przede wszystkim nie powstały. Jeszcze w 1941 armia czerwona paradowała z nazistami przed operacją Barbarossa.

 2. Wobec tej nieprawdopodobnej nikczemnosci ze strony USraela ,grzecznie zwanej „447”-należalo:
  1.Zerwac stosunki (wszelkie) z tym bydlem izraelickim.
  2.Wyprosic wszystkich Żydow z Polski.
  3.Zagrozic wystapienien z NATO.
  4.Zapowiedziec ponowne zaproszenie wojsk FR na polskie terytorium.
  5.Wyprosic ta burdelmame -Mosbacher z Polski.
  6.Zamknac tzw.”obòz oswiecimski” oraz inne miejsca na terenie Bolandy nawiazujace do religii HOLOKAŁU.
  7.Zagrozic zerwaniem stosunkow z tym parcholandem ,znanym pod nazwa-„USA”.

 3. Skończy się tak jak poprzednio: zrobią sobie cholokałst, tylko tym razem globalny.

 4. Za wszelka cenę chcą uratować Natanjahu, bo tam we wrześniu nowe wybory, to tylko propaganda.

 5. Pisałem nieco ponad rok temu o skandalicznej postawie senator Anny Marii Anders z PiS, która w krytycznym dla Polski momencie stanęła w obronie polityki Izraela i USA, wymierzonej w Polskę.

  Pani Anders znalazła się w świecie polityki dzięki swojemu nazwisku i cynizmowi Prawa i Sprawiedliwości. Spin doktorzy partii rządzącej postanowili wykorzystać nośne patriotyczne nazwisko w celu zrobienia dobrego wyniku wyborczego. Następnie, kiedy już pani Anders została senatorem, postanowili wykorzystać ją do pacyfikowania jej osobą i rzekomym autorytetem, niezadowolenia polityką PiSu, które narasta w środowiskach kombatanckich. Senator Anders pełni rolę strażaka gaszącego PiSowskie pożary, w tym celu przypomina, że jest córką generała Andersa dając do zrozumienia, że jej ustami przemawia do kombatanckiego ludu głosem jej ojciec generał Andersa. Mija kolejna rocznica zdobycia Monte Cassino, te kolejne rocznice i związane z tym obchody, to właściwie podstawa dla uzasadnienia funkcjonowania w życiu społecznym i politycznym tej kobiety.

  Córka generała Andersa, to osoba na wskroś cyniczna, bo wykorzystująca nazwisko Anders do realizacji swoich prywatnych celów i ambicji. To osoba o mentalności amerykańskiej, słabo znająca język polski słabo osadzona w polskich realiach w dodatku mówiąca wprost, że jej syn nie zna języka polskiego w ogóle. Pełniła i pełni rolę maskotki na wydarzeniach o charakterze patriotycznym. Jak informują media z pieniędzy podatników, a więc każdego z nas wydała ponad pół miliona złotych na loty do Stanów, gdzie na stałe mieszka. Posiada obywatelstwo amerykańskie i brytyjskie. Przez dwa i pół roku omijała obowiązkowy rejestr korzyści, który powinna była przesłać do Państwowej Komisji Wyborczej.

   Dzięki temu, że podczas zmasowanych ataków na Polskę w światowych mediach stanęła w obronie Izraela i USA, zagraniczne media mogły pisać, że nawet w szeregach partii rządzącej są tacy, którzy wspierają izraelsko-amerykańską wizję holokaustu. Wydawać by się mogło, że PiSowska wierchuszka wyciągnie z tego wnioski. Uzna, że ta osoba przynosi partii rządzącej wstyd i kłopoty. Tymczasem PiS zamiast kary, postanowił nagrodzić panią Marię Anders ciepłą, prestiżową posadką. To co, że pani Anders nie ma bladego pojęcia ani o Polsce, ani o Italii, ani o meandrach polityki zagranicznej. Przez trzy dekady III Rzeczpospolitej w taki właśnie sposób prowadzi się i kształtuje polską politykę zagraniczną, która ma przecież odzwierciedlać naszą rację stanu. Najbardziej prestiżowe i decyzyjne stanowiska obsadza się albo wprost tzw. „starszymi braćmi” w wierze, albo polskimi sługusami realizującymi politykę USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Izraela. Nie ważne czy rządził AWS, SLD, PO czy PiS, bo zawsze i tak MSZ oraz podległe mu placówki dyplomatyczne opanowują ludzie niekompetentni lub agentura wpływu, która na pierwszym miejscu stawia interes swoich mocodawców.

  • Kierownik Episkopatu 30/05/2019 at 11:28 To nie ty ten tekst pisałeś tylko Arkadiusz Miksa na neonie24. Nie ładnie kraść komuś teksty.

   • Zlodziej jak to polaczek i pewnie pijak bo każdy złodziej to pijak. W nowym żydowsko-polskim narodzie się ukróci te złodziejstwa!

 6. Opcja 1 Znowu D. Trump będzie groził nowymi pociskami :)
  Opcja 2 Usral odda Alaskę, pół Kanady :)
  Opcja 3 robimy 3 wojnę bo Usral zadłużony i bankrutuje jak Detroit :)
  mamy też plan Alberta Pike :)

  • USA nie ma żadnej kontroli nad Kanadą żeby oddawać jakieś ziemie w Kanadzie będą musieli się spytać UK której królowa jest też nominalnym suwerenem w Kanadzie.

   USA jest zadłużone ale nie widać póki co by bankrutowało.

   Na przyszłość polecam czerpać wiedze nie tylko z portali fanatycznych katolików/protestantów

 7. Może będą dzielić Polskę na wielki Polin i jakieś tam banana republik z małpa i psami do pomocy i stadem tubylców.

 8. Co będzie jak Ameryka przestanie chronić Izrael? Przecież na tym świecie wszystko się kiedyś skończy- gdzie będą mogli uciec Żydzi przed Arabami? Do Polski chyba nie ?

  • Ci żydzi z israela podlegają holokaustom finansowanym przez żydów z usraela. To taki proces czyszczenia „rasy”.

 9. Polacy nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest alkoholizm, tchórzostwo i kradzież, a więc chodzi o społeczność pijaków i złodziei. Polacy to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Winston Churchill słynny premier Wielkiej Brytaniu powiedział, że polskim talentem jest życie z kradzieży, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z kradzieży. Niech inni uprawiają ziemię, polak, jeśli będzie w stanie, będzie okradał i pił wódke. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; polak jest na to za głupi, cytując Churchilla dać polakom śląsk to jak dać małpie zegarek. To jego szczególny talent. Polacy to naród wymyślony – jak pisze John Smith. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do zbawienia świata. Naród polski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez niemców, którzy ubzdurali sobie, że zawładną w taki sposób nad dzikimi plemionami słowiańskimi. Kłamstwo to, jako gigantyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Polacy to plemię wiecznych pijaków, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

  • Polska w Rankingu Wolności Gospodarczej dziaduje na 46 miejscu i dalej spada.

   Hong Kong – pierwsze miejsce w Rankingu Wolności Gospodarczej, PKB 61 tys USD na mieszkańca.
   Standardowa stawka podatku dochodowego wynosi 15 procent, a najwyższa stawka podatku od przedsiębiorstw wynosi 16,5 procent. System podatkowy jest prosty i skuteczny. Całkowite obciążenie podatkowe wynosi 14 procent całkowitego dochodu krajowego. W ciągu ostatnich trzech lat wydatki rządowe wyniosły 17,9% całkowitej produkcji (PKB), a nadwyżki budżetowe wynosiły średnio 3,4% PKB. Dług publiczny odpowiada równowartości 0,1 proc. PKB.

   heritage.org/index/country/hongkong

  • he he, ogromne kompleksy masz parchata miernoto, nic już ci nie pomoże, rozkładasz się dzień za dniem jak każde bezprizorne ścierwo.

  • Śmieciu mike z Lublina.Zerżnąłeś wypowiedż gostka na temat plemienia żmijowego przekręcając bo pewnie jesteś takim dnem,że sam niczego oprócz epitetów nie jesteś w stanie wymyślić.Haahaa

  • A ten co ? Pod deklem ma coś w nieporządku? Albo dziadziusiowi i mamuśce emeryturkę ubecką zmniejszono ? Ujada z wprawą bolszewickiej swołoczy

  • Jesteś takim śmieciem kłamliwa szujo, że nawet swojego nicka nie możesz sklecić tylko kradniesz cudze myśląc, że obciążysz kogoś innego swoją dziedziczną głupotą? Tylko psychopaci myślą tak jak ty. A teraz zjeżdżaj parchu złodziejski tam gdzie twoje miejsce, do rynsztoku.

 10. To nie ty ten tekst pisałeś tylko Arkadiusz Miksa. Nie ładnie kraść komuś teksty.

 11. Podejrzewam że nie tylko Iran będzie tematem rozmów. Polska też jest zawsze jedną z kart przetargowych kiedy się Ruskie z Amerykańcami zejdą a jeszcze Izrael do tego…

 12. Chiny wciągną wszystko nosem. No chyba że wcześniej jakieś Bennu czy inne Srenu pier… w Ziemię i wyrówna. Zenek nie nagra kasowej płyty a Wojewódzkiemu się popuści.

  • no, mojżeszowe dostają intelektualnej sr a czki na samą myśl o Chinach. Najwyższy czas żeby rozpiżyć to zbrodnicze towarzystwo od „paw człowieka” i „wolnego handlu”.

 13. Chyba się Żydki boją, żeby w razie jakiejś wojny Stanów z Iranem Izrael nie został sprzątnięty przez przypadek, szczególnie, jak Ruskie się włączą.

 14. Zdziwieni ? Ale w tym „przymierzu” oni będą się wzajemnie dymać jak i bez niego. Amerykanie i Rosjanie pomogą sobie w s. Chin. Rosja zgodzi się na kolejny rozbiór Polski. Ciekawe co powiedzą Indie. Czy w ich interesie jest nie wtrącać się czy jednak zająć jakieś stanowisko.

  Czy w świetle tych wydarzeń, polityka PiS w stosunku do Kremla zyskuje dodatkowy sens ? Jedynym państwem które mogło by walnąć pięścią w żydowski stół to Rosja, ale ona nie ma podstaw by walić. Ludziom pierze się łby „ruskimi agentami”, chodzi o jak najgłębszą pejoratyzację.

  Biedna, głupia i wiecznie kopana w pi..ę Polska.

  • PiS wszystko schrzanił całkowicie. PO zresztą nie lepsze. PiS PO jedno zło !!!

 15. No to wszystko jasne, rosja zmusi USa do wyplacenia przez polske odszkodowań izraelowi za polskich obywateli zabitych przez niemców w europie.
  ;)
  czy jakoś tak

 16. Szanowna redakcjo robicie póki co z igły widły. Poczekajmy na to jak rozwiną się sprawy i dopiero potem wyrokujmy. Bo póki co to tylko jesteśmy wszyscy targani emocjami.

  • Oj jesteśmy, a jak mamy k…a nie być jak wychodzi że pedałów więcej niż patriotów.

 17. Pakt ZSRR-III Rzesza, który później propagandowo nazwano Ribbentrop-Mołotow, też początkowo sprzedawano w mediach jako „umowa handlowa”.
  Formalnie ci panowie omówią na tym spotkaniu (i tylko takie będą komunikaty prasowe) kwestie bliskowschodnie.

  Izrael za pomocą swojego ramienia zbrojnego (USArmy) i jego wojsk lennych (m.in. WP) zlikwidował już zagrożenie dla siebie ze strony Iraku, Al-Kaidy (Afganistan), Libii, Syrii – teraz kolej na Iran. Realnie (niby tu niewystępujący: światowy spisek żydowski) reprezentowany przez Izrael i jego podwykonawcę (USA) będą namawiali Rosję do przystąpienia w układ przeciw Chinom. Oczywiście za jakieś koncesje.

  Jak myślicie, jeśli w zamian za neutralność Rosji podczas wojny z Iranem a potem z Chinami, Rosja poprosi o zgodę na anschluss Białorusi oraz zaliczenie do jej strefy wpływów: b.republik ZSRR, a potem o specyficzny status Privisljennogo POLIN (i Rumunii):
  – niewyposażanie RP w kompletny system rodzajów broni umożliwiający samodzielną obronę i jakikolwiek atak odwetowy
  – wykluczenie aby w ręce MON dostały się satelity dające niezależność WP
  – wpuszczanie w kanał budżetu MON przez znaczne wydatki na „pazury” bez inwestycji w „oczy i uszy” czyniące te najnowocześniejsze i b.drogie „pazury” ślepymi i głuchymi = bezużytecznymi
  – dalsze dbanie przez agentów wpływu USraela w rządzie RPolin aby MON nawet nie planował wyposażenia sił powietrznych w systemy typu AWACS
  – dalsze dbanie przez agentów wpływu w PolinRad aby polscy naukowcy NIE prowadzili żadnych poważnych badań nad bronią rakietową a zwłaszcza manewrującą i hipersoniczną
  – dalsze dbanie przez agentów wpływu USraela i Rosji w rządzie Polin aby NIE dochodziło do żadnej współpracy w tym zakresie z Chinami, które w tej dziedzinie są najbardziej zaawansowane na świecie
  – dalsze dbanie przez agentów wpływu Rosji i USA w rządzie RPolin aby NIE dochodziło do żadnej współpracy politycznej z Chinami w zakresie paktu obronnego przed wspólnym agresywnym sąsiadem
  – dalsze dbanie przez agentów wpływu USraela w MON aby Polin nie prowadził żadnych prac nad bronią odwetową i odstraszającą (jądrową)
  – zadbanie aby polskie programy OPL nad bronią laserową zostały skierowane na ślepy tor tak samo jak grafenowe
  – dalsze dbanie przez agentów wpływu Izraela i Rosji (we współpracy z BND) w rządzie RPolin aby NIE doszło do inwestycji w bezpośrednie połączenie kolejowe Warszawa-CPK-Tarnów-Koszyce-Debreczyn-Cluj_Napoka-Brasov-Bukareszt zwiększające zdolności obronne i gospodarcze (RP, Rumunii, Węgier i Słowacji)

  to jak myślicie – partnerzy na tej konferencji zgodzą się i będzie deal, będzie geszeft ?

 18. Amerykanie bronią swojego agenta przed odsunięciem od władzy w Izraelu gdzie żaden żyd nie chce z nim żadnych koalicji. Ta konferencja nic nie zmieni, dalej będzie uważany za oszusta.

 19. omówione zostaną szczegóły operacji przesiedlenia zydkow do Polski i Ukrainy.
  zostalo nam kilka miesięcy wolności…

Comments are closed.