To będzie biblijny koniec świata? Tomasz Terlikowski ujawnia. „Tego kardynała nie należy lekceważyć”

Kard. Walter Kasper i Tomasz Terlikowski. Foto: PAP/AbacaPAP/Jacek Bednarczyk.
Kard. Walter Kasper i Tomasz Terlikowski. Foto: PAP/AbacaPAP/Jacek Bednarczyk.

Tomasz Terlikowski zwrócił uwagę, że lewackie pomysły dotyczące Kościoła, które wypowiada kard. Walter Kasper, sprawdzają się. Ostrzega, że słów bliskiego współpracownika Franciszka „nie należy lekceważyć” i przypomina, jak wyglądała kwestia rozwodników w Kościele.

Kiedy kardynał Walter Kasper coś mówi to nie należy tego lekceważyć. Kilka lat temu zaczął mówić, że rozwodnicy w ponownych związkach zostaną dopuszczeni do Komunii Świętej i to bez potrzeby przemiany swojego życia, której symbolicznym wyrazem jest decyzja o życiu w czystości – przypomniał Tomasz Terlikowski.

Zwrócił także uwagę, że „teraz mówi zupełnie wprost”, że w Kościele musi nastąpić „zmiana” w postaci „święceń kapłańskich dla kobiet”.

Nie od razu, z czasem, ale jednak – zaznaczył Terlikowski.

Trudno to wyjaśnić obecnie, ale wierzę, że to jest starożytna tradycja, którą dzielimy z Kościołami wschodnimi. Sądzę jednak, że z czasem drzwi zostaną otwarte. Poza tym jest wiele posług Kościoła, w których święcenia nie są potrzebne – zacytował wypowiedź kard. Kaspera Terlikowski.

Jeśli komuś wydaje się, że to niemożliwe, niech przypomni sobie, co myślano o powiązaniu nierozerwalności małżeństwa z dyscypliną sakramentalną. Duszpasterskie powody, w Kościele, w którym teologia ma być podporządkowana duszpasterstwu, a teoria praktyce zawsze się znajdą – podsumował Tomasz Terlikowski.

Comments are closed.