Ambasador Izraela nie zostawia wątpliwości w sprawie zwrotu żydowskiego mienia bezspadkowego

Ambasador Izraela Alexander Ben Zvi fot. PAP/Radek Pietruszka
Ambasador Izraela Alexander Ben Zvi fot. PAP/Radek Pietruszka

Ambasador Izraela w Polsce, Ben Zvi, nie zostawił wątpliwości co do kwestii zwrotu żydowskiego mienia bezspadkowego. Możemy spodziewać się dalszych nacisków w tej sprawie.

Ambasador Izraela był gościem w programie „Poranna rozmowa w RMF”. Jednym z poruszanych tematów była kwestia zwrotu żydowskiego mienia bezspadkowego.

Ben Zvi przypomniał, że Polska podpisała w 2009 roku Deklarację Terezińską.

– To ma swoje ramy, bo w końcu Polska podpisała deklarację w 2009 roku i w tej deklaracji mówi się o tym, że każdy kraj, gdzie są takie sprawy majątkowe, musi to rozwiązać. – powiedział.

– Kto to rozwiąże? Myślę, że w końcu każdy kraj będzie to prowadził nie z państwem Izrael, ale z organizacjami żydowskimi – stwierdził Ben Zvi.

Oznacza to, iż w najbliższym okresie czasu  możemy spodziewać się wzrostu nacisków na Polskę w kwestii zwrotu mienia bezspadkowego.

Istnieje duże ryzyko, iż kolejny akord tej akcji zabrzmi przy okazji obchodów 75 rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, którą formalnie organizuje Instytut Yad Vashem.

W ich trakcie głos zabierze między innymi Władymir Putin, który ostatnio ostro zaatakował Polskę i zarzucał jej antysemityzm. Teraz możemy być świadkami kolejnego ataku. Ryzyko jest tym większe, że organizatorzy nie zgodzili się aby na uroczystościach głos zabrał także prezydent Polski.

Przypisywanie Polsce antysemityzmu ma na celu wywarcie presji na nasz kraj, która będzie wykorzystana aby zmusić nas do ugięcia się wobec bezpodstawnych roszczeń.

Przypomnijmy, że Konfederacja pomaga zbierać podpisy pod obywatelskim projektem Stop447 blokującym możliwość zwrotów jakichkolwiek kwot z tytułu żydowskiego mienia bezspadkowego. Aby sprawą zajął się Sejm potrzebne jest 100 tys. podpisów. Termin ich zbierania upływa już 20 stycznia. Wszelkie informacje na temat inicjatywy można znaleźć na stronie https://stop447.info/

Źródło: RMF FM/nczas

 

15 KOMENTARZE

 1. Jedno określenie, dwa wierutne kłamstwa. Ten bandyta odpowiadać za próbę wymuszenia robójniczego.

  Minienie było OBYWATELI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Zmarli, nie było spadkobierców. A zatem przeszło na własność skarbu państwa. Państwa izrael wtedy nie było, a nawet jeśli by był, to byli to obywatele RP.

  Tylko bandyta może żądać „zwrotu” mienia, które nigdy do niego nie należało

 2. Polska nic nie podpisywała w Terezinie. Była tam tylko obecna, co nie może być interpretowane jako „podpisanie” jakiś zobowiązań. Nie ma i nigdy nie będzie zgody na terroryzm finansowy organizacji przemysłu holokaustu !!!

  • Nawet obecność w takim miejscu jakichś urzędników była głupotą.
   Ale z tego co wiem to jeszcze coś podpisali.

 3. Sprawa coraz bardziej przypomina sprawę >> gościa, któremu ktoś spala dom. Gość dostaje odszkodowanie i wyjeżdża. Na zgliszczach ktoś inny buduje swój dom. Ale gość wraca po latach i mówi: „oddaj mój dom albo wypłać mi odszkodowanie!”. „Dlaczego?” – pyta inny. „Dlatego!” – odpowiada gość << (via: St. Balcerac). Warto odnotować, że roszczenia ofiar Holocaustu, które po wojnie uzyskały obywatelstwo USA, zostały uregulowane umową międzynarodową między PRL a USA z 16 lipca 1960 r. Żądanie nowych wypłat przez obywateli USA jest zatem bezzasadne!

 4. Ani Polska, ani żadne inne państwo nie podpisały deklaracji terezińskiej i są na to niepodważalne dowody potwierdzone przez MSZ obecnego rządu !!! Link do filmu z dowodami potwierdzającymi moje słowa: https://www.youtube.com/watch?v=BTLx9QEaYd4

  31 min 35 sek – Dyrektor Krzysztof Miszczak z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2011 roku potwierdza, że Polska nie podpisała deklaracji terezińskiej.

  39 min 34 sek – Ministerstwo Spraw Zagranicznych obecnego rządu w 2018 roku potwierdza, że Polska nie podpisała deklaracji terezińskiej.

  44 min 45 sek – Co naprawdę powiedział Władysław Bartoszewski na konferencji terezińskiej.

 5. A kto stwierdza, że organizacja żydowska jest żydowska ? Czy np. Eskimosom nie wolno jest założyć takiej organizacji ? Kto im zabroni ? Jak obywatel USA należący do amerykańskiej folklorystycznej organizacji żydowskiej chce udowodnić, że jest bardziej żydem od Eskimosa ?

 6. Prywatni organizatorzy konferencji odpowiedzieli, że nie przewidziano czasu na przemówienia prezydenta Dudy gdyż prezydencka kancelaria umawiająca szczegóły wizyty, nie zwróciła się z taką prośbą.

 7. Jakiego zwrotu? Czy ktoś zamierza doprowadzić do zmartwychwstania tamtych właścicieli?. A bez tego zmartwychwstania zwrócenie czegokolwiek nie jest możliwe bo nie ma komu zwracać. Zatem na miłość boską, czy ktoś mi wyjaśni, co jest powodem takiego nieprecyzyjnrego języka nawet wśród nas?

 8. Najlepsze jest to, że najbardziej się puszą podniecając, że nic nie zapłacimy, ci którzy maja gówno do gadania-są na tyle głupi, ze wymazują powszechną wiedzę, że od dawna prowadzone są rozmowy i ustalenia, że Polska WSZYSTKO ZAPŁACI !! Możecie zebrać nawet 40 milionów podpisów jak powiedział klasyk – dłużej będę działać tylko niszczarki

Comments are closed.