Tak koronawirus z Wuhan rozprzestrzenia się na świecie [MAPA LIVE]

Mapa na żywo pokazująca, jak rozprzestrzenia się koronawirus z Wuhan. Foto: prnt scrn arcgis.com
Mapa na żywo pokazująca, jak rozprzestrzenia się koronawirus z Wuhan. Foto: prnt scrn arcgis.com

W sieci pojawiła się mapa pokazująca na żywo, jak koronawirus z Wuhan rozprzestrzenia się po świecie. Podana jest także aktualna ilość potwierdzonych zachorowań, zgonów oraz wyzdrowień. Ta ostatnia niestety jest mniejsza, niż ilość śmiertelnych przypadków.

Jak już informowaliśmy za chińską Narodową Komisją Zdrowia, koronawirus z Wuhan zbiera coraz bardziej śmiertelne żniwo. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 769 nowych przypadków zachorowań. To oznacza 32 nowe przypadki zachorowań na godzinę. Potwierdzono również pięć przypadków zachorowań w Hongkongu i dwa w Makao.

Ponadto obecność koronawirusa potwierdzono także poza Azją. 5 przypadków potwierdzono w USA, 1 w Kanadzie oraz trzy we Francji.

Ponadto z Wuhan ewakuowano polskich studentów. Na razie nie stwierdzono u nich obecności śmiertelnego koronawirusa z Chin.

Epidemia w Chinach oraz wysoka śmiertelność w wyniku zachorowania wywołuje uzasadniony niepokój ludzi na całym świecie. Czy grozi nam pandemia, która zniszczy cywilizację?

Stan rozprzestrzeniania się koronawirusa można obserwować na żywo. W sieci pojawiła się mapa, która jest aktualizowana co kilka sekund. Pokazuje ona, gdzie potwierdzono przypadki zachorowania z powodu koronawirusa z Wuhan. Znajdują się tam również dane dotyczące ogólnej ilości zachorowań, przypadków śmiertelnych oraz przypadków wyzdrowień.

Mapę można obejrzeć pod tym linkiem.

Źródła: nczas.com/arcgis.com

Comments are closed.