Gangrena na oddziale SOR we Wrocławiu! Trwa dezynfekcja szpitala

gangrena
Gangrena Foto: commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6886224

W szpitalu wojewódzkim przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu trwa dezynfekcja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, po odnotowanym przypadku gangreny. Gangrena, czyli inaczej zgorzel gazowa, wystąpiła u jednego z hospitalizowanych pacjentów.

Gangrena wywołana przez niektóre bakterie cechuje się wysoką śmiertelnością. Przez weekend pacjenci powinni zgłaszać się na oddziały ratunkowe do trzech pozostałych szpitali.

O wystąpieniu gangreny u jednego z pacjentów poinformował w sobotę 22 lutego rzecznik urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu, Michał Nowakowski. Zakażenie odnotowano na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wrocławskiej lecznicy przy ul. Fieldorfa.

Zgorzel gazowa to zakażenie wywołane przez bakterie beztlenowe głównie z rodzaju Clostridium, w szczególności Clostridium perfringens oraz Clostridium septicum. Pod raną, z której wypływa wydzielina, można wyczuć gaz. Choroba postępuje bardzo szybko, a obszar zakażenia nieustannie się powiększa. Rozszerza się na okoliczne tkanki głębokie i rozpoczyna się martwica mięśni. Tuż przed śmiercią występuje śpiączka.

Trwa dezynfekcja tej części SOR, na której znajdował się pacjent zarażony tą groźną bakterią. Zajmie to 48 godzin. SOR w tym szpitalu działa, ale w ograniczonym zakresie. Dlatego apelujemy, by pacjenci przez weekend udawali się na oddziały ratunkowe w innych szpitalach w mieście – wyjaśnia Nowakowski.

Dyżury pełnią we Wrocławiu SOR-y przy ul. Borowskiej, przy ul. Weigla i przy ul. Kamieńskiego.

Źródło: PAP / Wikipedia

3 KOMENTARZE

Comments are closed.