Kierowca tira dostał ataku serca. Świadkowie mu nie pomogli. Bali się koronawirusa

Obrazek ilustracyjny/ Foto: PAP
Obrazek ilustracyjny/ Foto: PAP

Prawdziwy dramat rozegrał się w Goczałkowicach-Zdroju na Górnym Śląsku. 37-letni kierowca tira dostał ataku serca i zmarł. Nie pomógł mu żaden z gapiów – wszyscy bali się koronawirusa.

Sytuacja miała miejsce w środę ok. godziny 17:00. 37-latek, który prowadził tira zatrzymał się na czerwonym świetle. W pewnym momencie auto zaczęło toczyć się do tyłu. Wtedy jeden ze świadków zdarzenia wspiął się do kabiny i zatrzymał ciężarówkę.

Mężczyzna nie pomógł jednak kierowcy, u którego doszło do zatrzymania akcji serca. Nie zrobił tego też nikt inny z gapiów.

– Nie rozpoczęli reanimacji z obawy przed zakażeniem koronawirusem – napisał lokalny portal bielsko.info.

Pierwszej pomocy 37-latkowi udzielili dopiero ratownicy LPR, którzy na miejsce przybyli śmigłowcem. Akcja ratunkowa trwała godzinę jednak zdała się na nic. Mężczyzna, któremu nie udzielono w porę pomocy zmarł.

O sprawie policja powiadomiła prokuraturę. Uruchomiono również postępowanie śledcze.

Źródło: bielsko.info, polsatnews.pl

7 KOMENTARZE

 1. Rząd nie zrobił wyjątku od utrzymywania dystansu socjalnego 2 metrów dla ratowania życia. Obywatele trzymali się nakazów rządu.

 2. Tez bym dokladnie tak samo sie zachowal. Kierowca jest w grupie wyzszego ryzyka, wiec ryzykowalbym swoje zycie, aby BYC MOZE komus pomoc.

 3. Śledząc opinie prasy w różnych krajach świata można odnieść wrażenie, histeria wokół epidemii koronawirusa, to zwykła ustawka w skali globalnej.
  Okazuje się, że z wyjątkiem tych, którzy byli szczepieni „na grypę” lub byli w ostatniej fazie chorób degenerujących cały organizm, jak np. rak – właściwie to nikt inny nie umarł.!
  W kraju, w którym mieszkam, daleko, daleko od Polski rząd również wprowadził drakońskie restrykcje niby to kierując się dobrem obywateli, ale nikt z moich znajomych ani nikt wśród znajomych moich znajomych na koronę jeszcze nie zachorował….
  Natomiast codziennie trąbi się o tym, ilu to biednych staruszków dogorywających w domach opieki dla seniorów zeszło z tego świata!
  Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce w wielu krajach będzie więcej ofiar samobójstw niż korony…

 4. Zrobili totalną znieczulicę – tak jak w Chinach.
  Ludzie nie rozumieją że to nie wirus, ale 5G jest problemem który będzie się rozprzestrzeniał. Mało kto wie o tym, że promieniowanie elektromagnetyczne jest absorbowane przez TLEN – (elektrony szybciej krążą i TLEN jest trudniej absorbowany przez hemoglobinę – efekt trudności z oddychaniem oraz choroba bez symptomów (kaszlu, gorączki…)!!

Comments are closed.