Strona główna Świat Europa Niemcy mają dość koronaobostrzeń. Protestują już trzeci tydzień

Niemcy mają dość koronaobostrzeń. Protestują już trzeci tydzień

Policja aresztowała w Berlinie kilkadziesiąt protestujących osób. Foto: PAP

Niemcy wyszli na ulice. W sobotę w Berlinie policja aresztowała około 60 osób podczas protestów przeciw koronarestrykcjom. Demonstranci nie zachowywali dystansu społecznego, a niektórzy atakowali policję. Dwóch policjantów zostało lekko rannych.

Niemcy mają dość ograniczania wolności obywatelskich. To już trzeci z rzędu weekendowy protest przeciwko kwarantannie. Policja na razie nie skomentowała jednak zatrzymań ani ataków na funkcjonariuszy.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w udostępnionym wcześniej podcaście broniła narzuconych przez rząd restrykcji, które mają na celu opanować epidemię koronawirusa. Jednocześnie polityk przyznała, że w pewnym stopniu ograniczają one prawa obywatelskie.

– Tak, rozumiem te niepokoje (…). Ten wirus narzucił się naszej demokracji – powiedziała.

Merkel podkreśliła jednak, że restrykcje związane z kwarantanną były konieczne, aby nie dopuścić do sytuacji, w której system opieki zdrowotnej w Niemczech zostałby kompletnie przeciążony. Dodała, że jak dotąd udało się tego uniknąć.

W Niemczech, jak podaje Instytut Roberta Kocha (RKI), w sobotę potwierdzono 638 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii zdiagnozowano w sumie 177 850 przypadków infekcji.

W ciągu ostatniej doby zmarły 42 osoby chore na Covid-19; bilans ofiar śmiertelnych w Niemczech wzrósł do 8 216.

Protest przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa odbył się w niemieckiej stolicy już pod koniec kwietnia. Wówczas policja zatrzymała 100 osób. Protestujący nieśli transparenty „Wolność to nie wszystko, ale bez wolności wszystko jest niczym”. Niektórzy z protestujących krzyczeli „Zwróćcie mi moje życie”. Niemcy mieli ze sobą białe róże – to nawiązanie to ruchu Białej Róży, oporu przeciwko nazistom.

Jesteśmy tu aby dać wyraz naszym przekonaniom, aby chronić konstytucyjne prawa i wolności, a przede wszystkim wolność słowa – powiedziała wówczas jedna z uczestniczek protestu.

Źródła: PAP/nczas.com

9 KOMENTARZE

 1. Ten wirus, to najfajniejsza choroba jaką wymyślili … Diagnozuje go aplikacja. Leczy z niego respirator (czyli wystarczy głęboko oddychać by wyzdrowieć). Chroni przed nim maseczka (za którą wiatr hula) i odstęp 2 metry (pewnie wirus jest z ołowiu i po kichnięciu od razu opada na ziemię. No i z kurzem się nie unosi) Nikt na niego nie umiera (tylko na choroby współistniejące). No i zniknie na widok „magicznej szczepionki”. Fajna choroba. Aż chce się żyć. Oby tylko takie choroby były …

 2. Od samego początku tej urojonej pandemii, pisałem że ona jest po to, żeby nas szczepić i zlikwidować transakcjie gotówkowe. Chcą nas przerobić na niewolników pracujących za miskę ryżu i umierających kiedy już będziemy słabi niewydajni jako pracownicy.

 3. Nie sądziłe że dożyję czasów gdzie niemcy mają więcej odwagi niż my. Oni protestują a u nas samozwańczy szeryfowie opiprzają innych za brak masek.

  • to chyba cos ci sie pokrecilo , Niemcy zawsze byli bojowi i odwazniejsi od Polakow.
   pokaz mi kiedy w historii Niemcy byli mietcy? ty chyba nie znasz Niemcow. moga udawac latami ale swoje robia.

 4. Najwięksi światowi finansowi grandziarze
  grają w osobnej swojej lidze. Państwa narodowe są im już prawie całkowicie podporządkowane. Praktycznie działa już rząd światowy ponad granicami. Sa tam grandziarze ze wszystkich państw, także z Chin. Mają swoje interesy, które są absolutnie rozbieżne z interesami narodowymi. Oni wykorzystują wszystkie kraje, wszystkie narody by przejąć praktycznie cały majątek światowy i całą władzę z rąk narodów, by potem przy pomocy szczepionek , chipów i całej technologii z tym powiązanej całkowicie kontrolować ludzką populację. Tutaj interesy różnej maści władców, czy to pieniądza czy władców politycznych są zbieżne. Dlatego trudno jest wszystko pospinać i ludzie zastanawiają się kto z kim walczy. Tak praktycznie , to światowa oligarchia walczy z nami z ludźmi. W powyższe absolutnie nie wierzy np. Pani Anna-PK której wydaje się , że w dalszym ciągu rządy narodowe kierując się dobrem swych obywateli prowadzą taką, a nie inną politykę. Jak pokazują ostatnie kilka miesięcy jest to absolutnie fałszywe mniemanie , albowiem wszystkie rozkazy idą do rządów prosto od niewidocznych macherów, poprzez rączki niejakiego Bila G. który ośmiela się wymagać od premierów rządów określonych zachowań. Rządy narodowe praktycznie pełnią już tylko funkcję nadzorczą nad hodowanym bydłem.
  Niektórzy analitycy sugerują , że Tramp chce się oprzeć tym niewidocznym psycholom. Mam nadzieję, że tak jest w rzeczywistości i mu się uda. W przeciwnym razie my jako ludzie nie mamy większych szans by zachować swoje dotychczasowe jestestwo…

 5. na zdjeciu niemieccy policjanci z odkrytymi twarzami. u nas ? zakryte mordy po same oczy brak numerow identyfikacyjnych itp. Dlaczego ? Bo to nie policja tylko bandyci ktorzy zjechali aby pacyfikowac kobiety , dzieci i mezczyzn. bez roznicy . Jest rozkaz jest mordowanie …

Comments are closed.