Rasizm w USA? Czarnoskóry dziennikarz obnaża hipokryzję Black Lives Matter

Larry Elder/Fot. screen wykop.pl/rasizm
Larry Elder/Fot. screen wykop.pl

Czarnoskóry pisarz i prezenter radiowy, Larry Elder, w jednym z wywiadów udowodnił, że ruch „Black Lives Matter” opiera się wyłącznie na lewackiej propagandzie. Wskazał, że rasizm w USA jest wymyślonym zjawiskiem, na które nie ma żadnych dowodów.

Prowadzący próbował przekonać czarnoskórego Eldera, że w USA istnieje rasizm. Twierdził, że jest on „instytucją” i „nadal istnieje”, jako pokłosie niewolnictwa. Przekonywał również, że rzekomo istnieje ogólna tendencja, że policjanci są bardziej skłonni strzelać, jeśli przestępca jest czarny.

Elder wskazał jednak, że fakty są zupełnie inne. – 965 ludzi zostało zastrzelonych przez policję w zeszłym roku. 4 proc. przypadków to biały policjant strzelający do nieuzbrojonych czarnych – mówił.

W Chicago w 2011 roku zastrzelono 21 ludzi, w 2015 – 7. W Chicago, które jest w 1/3 białe, w 1/3 czarne i w 1/3 latynoskie 70 proc. zabójstw popełnianych jest przez czarnych na czarnych. 40 w miesiącu, prawie 500 rocznie w samym Chicago i ponad 70 proc. tych spraw jest nierozwiązana. Dlaczego Black Lives Matter o tym nie mówi? – dodał radiowiec. Jak podkreślał, teza o rasistowskich białych policjantach strzelających do czarnych jest z gruntu fałszywa.

Powodem, dla którego ci tzw. aktywiści o tym mówią jest założenie, że rasizm nadal jest wielkim problemem w USA. Media – CNN, a zwłaszcza MSNBC – szaleją, gdy tylko policja zabije murzyna i od razu organizują jakiś „Marsz na Waszyngton” – stwierdził.

To niedorzeczne. Połowa zabójstw w USA popełniana jest przez czarnych na czarnych. W zeszłym roku było to 14 tys. zabójstw – podkreślił.

Demokraci zbijają kapitał polityczny

Dziennikarz dopytywał, czy zdaniem Eldera głoszenie propagandowych haseł o rzekomym rasizmie jest spowodowane wyłącznie „sprawiedliwością społeczną”. – Mówi się o tym tylko po to, żeby ludzie byli nadal wzburzeni i głosowali na demokratów? – pytał.

Czarnoskóry gość zgodził się z tą tezą. Wskazał, że nie ma dowodów na brak sprawiedliwości społecznej.

Kiedy czarny podejrzany zostaje zabity przez policjanta media siadają na to, ludzie to oglądają i w większości sytuacji sprawiedliwości staje się zadość – mówił.

Przytoczył przykład śmierci Freddiego Graya w Baltimore. – Miasto jest w 45 proc. czarne, rada miasta to sami demokraci, większość rady miejskiej jest czarna, szef policji był wtedy czarny, zastępca też. Większość oficerów jest czarna, burmistrz jest czarny, prokurator generalny jest czarny. Mimo to mówimy tu o rasizmie. To absurdalne – mówił.

Wskazał też, że badania Uniwersytetu w Waszyngtonie wskazują, że biali policjanci częściej wahają się użyć broni, gdy przestępca jest czarny. Boją się bowiem oskarżeń o rasizm.

Zdaniem Eldera, największym problemem w czarnej społeczności jest to, że aż 75 proc. murzynów wychowuje się bez ojca.

To się łączy ze wszystkimi innymi problemami społecznymi. Przestępczość, gorsze wyniki ekonomiczne, większa szansa na bycie aresztowanym, to wynika z tego najważniejszego problemu czarnej społeczności – podkreślił.

Cały program w języku angielskim do obejrzenia pod tym linkiem:

5 KOMENTARZE

  1. Wszystko zaczęło się gdy śmierdzącym amerykańskim leniom nie chciało się zbierać bawełny. Wpadli więc na pomysła, że od żydowskich handlarzy kupią niewolników z Afryki by pracowali za nich. Reszta jest historią… :-))))))))))

  2. No to jak to? Mieli swojego czarnoskórego prezydenta nawet, który doszedł do władzy pod wielkim hasłem – ktoś to jeszcze pamięta? – „CHANGE”/ZMIANA. I dalej „rasizm”? To panu Obamie nie udało się przezwyciężyć rzekomego systemowego rasizmu mimo dwóch pełnych sukcesów (jak przekonywała liberalna prasa i CNN) kadencji w charakterze prezydenta USA?

  3. Gdyby nie niewolnictwo to potomkowie tych zbieraczy bawelny na plantacjach ameryki, przymierali by teraz głodem wolni w afryce. Pomimo preferencyjnych warunkow zycia w usa, bony na zywnosc, ulatwiony dostep do wyzszej edukacji, itd (pomoc zależy też od stanu) nie potrafią sobie zorganizować lepszego życia od pokoleń. Szkoda, że nie pisze się o tym, ale po zniesieniu niewolnictwa w połowie XIX wieku plantacje nie padły, a wolni zbieracze nie wylądowali na bruku. Właściciele potrzebowali pracowników, więc dawni niewolnicy pozostali na plantacjach gdzie mogli mieszkać za darmo i otrzymywali 30%, czasem więcej zysku z zebranych plonów, tak działał kapitalizm. Umożliwiło to wszystkim dalsze życie i funkcjonowanie, nie było tragedii. Tylko czasy się zmieniły, i teraz ta część amerykańskiego społeczeństwa nie chce pracować, uczyć się, chce wszystko za darmo, a jak nie dostanie to sobie weźmie. Mało się pisze o tym, że islam wsród czarnych w usa jest powszechny, co wzmacnia ich dązenie do dominacji w białym, protestanckim społeczeństwie. To nie jest walka o prawa, integrację, której ktoś im odmawia, to walka o dominację.

  4. Na początku tego filmiku Dave Rubin, określany w artykule tylko jako prowadzący program (dlaczego?) ustala pewne definicje. Korzysta z Oxford Reference Dictionary, obrzydliwego słownika definiującego wszelkie pojęcia z punktu widzenia tzw liberalnej demokracji. Tam prawica jest definiowana nie jako sama w sobie tylko głównie wymieniane są cechy charakteryzujące ją jako coś opozycyjnego i zagrażającego lewicy i liberalizmowi. A w szczegółach definicja włącza do prawicy cały nacjonalizm, rasizm i faszyzm. Co do definicji nacjonalizmu to nie byłem w stanie dotrzeć do niej bo ten słownik żąda za to pieniędzy gdy się wejdzie na ich stronę. Jednakże mnie osobiście wystarczy już wymienienie nacjonalizmu jako czegoś co charakteryzuje prawicę podczas gdy nacjonalizm pojawił się w historii jako stanowisko lewicy podczas rewolucji francuskiej i wojen które potem nastąpiły. I na lewicy się nieźle trzymał czego dowodzi choćby przykład narodowego socjalizmu w Niemczech. Rasizm jest zdefiniowany jako niezdolność lub odmowa uznania praw, potrzeb, godności lub wartości osób określonych ras lub pochodzenia geograficznego, z czym się wypada zgodzić, tylko czemu przypisywać to akurat prawicy? Faszyzm jest określony jako prawicowa nacjonalistyczna ideologia lub ruch o totalitarnej i hierarchicznej strukturze, który jest zasadniczo przeciwny demokracji i liberalizmowi. Biorąc pod uwagę że faszyzm powstał w lewicowym środowisku rozczarowanym do wszelkich form socjalizmu nazywanie go prawicą jest zaprzeczaniem faktom. Na lewicową proweniencję wskazuje choćby fakt że we wczesnym okresie istnienia marksistowskiej ortodoksji Kominternu bolszewicy podjęli próbę dogadywania się z faszystami. Faszyzm to też nie nacjonalizm tylko etatyzm. W nim naród ma służyć państwu, a nie odwrotnie.
    Zaobserwowawszy to zalecałbym pewną rezerwę w entuzjazmowaniu się tym filmikiem, choć przyznam że Larry Elder mówi z sensem. Nie skończyłem na razie oglądania więc jeszcze jestem ciekaw co Dave Rubin będzie miał do powiedzenia lewackiego w podsumowaniu rozmowy.

    • Podoba mi się co mówi Larry Elder. Spodobało mi się gdy bardzo umiejętnie i taktownie bez antagonizowania Rubina zmusił go do wypowiedzenia własnej opinii zamiast opowiadania na okrągło czy wekslowania tematu. Ale najbardziej spodobało mi się gdy powiedział, że należy mówić o faktach. A fakty jak to zauważył żartobliwie są jak się okazuje „rasistowskie”.

Comments are closed.