Czesi wpisują prawo do broni do konstytucji. W tym czasie u nas planuje się zamach na broń czarnoprochową

Broń. Foto ilustracyjne: Pixabay
Broń. Foto ilustracyjne: Pixabay

Czesi wprowadzą do konstytucji nowelizację wzmacniającą prawo obywateli do broni. W Polsce obywatele jedynie do broni czarnoprochowej mają szeroki dostęp, a i to niedługo może się zmienić.

„Czeski Senat poparł nowelizację konstytucyjną, wzmacniającą prawo obywateli do obrony. Karta podstawowych praw i wolności (akt prawny obowiązujący w Czeskiej Republice) ma zostać rozszerzona o prawo do obrony życia z bronią w ręku, w granicach przepisanych przez ustawę” – informuje Michał Wirtel z Centrum Obserwacji Mediów Kolibra.

Dlaczego naszym południowym sąsiadom tak się spieszy, aby wpisać prawo do broni do Konstytucji?

„Nowelizacja ma uniemożliwić ograniczenie prawa do broni w drodze zwykłej ustawy, jak również ze strony władz UE. Inicjatorem jej głosowania jest senator prawicowej ODS Martin Červíček (były komendant policji), a petycję na rzecz jej przyjęcia podpisało ponad 100 tys. czeskich obywateli” – czytamy dalej.

W Polsce prowadzone są odwrotne działania

W Polsce tylko broń czarnoprochowa jest całkowicie legalna. Można ją kupić nawet w Internecie i do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. Było tak do czasu zmanipulowanego, propagandowego materiału TVP, który ukazał się 20 kwietnia.

Już na początku widz został zaatakowany propagandową bzdurą, jakoby „ludzie ginęli od kul wystrzelonych z broni, którą legalnie można kupić w Internecie”. Tymczasem w ciągu ostatnich 14 lat w Polsce, niemal 40-milionowym państwie, miało miejsce zaledwie 18 postrzeleń, które zakończyły się śmiercią lub poważnym zranieniem człowieka.

Trudno uwierzyć, że TVP próbowała wywołać panikę bez powodu. Dużo bardziej prawdopodobne, że rząd ma w planach jeszcze radykalniejsze rozbrojenie Polaków.

Źródło: Centrum Obserwacji Mediów Kolibra, Blog „Światowy Dzień Walki z Hoplofobią”

8 KOMENTARZE

  1. To są konsekwencje wieloletniej emigracji z Polski. Wolnosciowo zorientowani Polacy byli zmuszeni do wyjazdu. W CZ tego nie było, żyje się spokojnie i bezstresowo. W efekcie na UPR, KORWIN w PL głosuje margines, a w CZ rządzi partia Svoboda.

    • To są konsekwencje „walki za wolność waszą i naszą” w wykonaniu Polski, przez co w IIWŚ zginęło 75% polskich elit. Po 1989 było, na szczęście bez śmierci, to samo z kadrami naukowymi i technicznymi (mówię o informatykach, elektronikach, mechanikach a nie o magistrach europeistyki czy dziennikarstwa). Tymczasem Czesi każdą wkraczającą armię witali z kwiatami, każda taka armia zostawiała im rozwinięty przemysł i nikt nie mówi „czeskie obozy koncentracyjne” i nie oskarża Czechów o współudział w holocauście. Polska też powinna przestać napadać na Haiti, Jugosławię, Irak, Afganistan itp. przestać przepłacać 6,25-30x ceny rynkowe za amerykańskie uzbrojenie, tylko każdą wkraczającą armię witać z kwiatami. I jak USA nie będzie się podobać witanie Rosji kwiatami w Polsce, to niech temu zapobiega na swój koszt, podobnie jak Rosjanie nie chcą USA w Polsce, to niech zapobiegają temu na swój koszt. My powinniśmy się uczyć od Czechów (witać każdą armię z kwiatami) lub od Włochów (przyłączać się do tego, kto aktualnie wygrywa, a jak przestaje wygrywać, to natychmiast zmieniać sojusz. I czy Niemcy lub Alianci chowają o to jakieś urazy do Włochów?)… :-)))))))))))))))))))))))))))

  2. To nawet nie rząd, ale wytyczne unijne! Dyrektywy które niebawem zaczną obowiązywać, podobna sprawa z śmieciami, śmieci drożeją w związku z unijnymi dyrektywami w których zawarto plan recyklingu śmieci, z roku na rok bardziej restrykcyjny! Albo segregujesz albo płacisz kary do eurokołchozu.

  3. Dopóki , dopóty zydzi będą rządzić Polską nie mamy szans na legalne posiadanie broni palnej . Na razie udało się , albo…. może żydzi wspaniałomyślnie po blisko 70 latach pozwolili nam na wyjazdy do USA I KANADY.

Comments are closed.