Czy PiS i MSZ zareagują? Niemieccy posłowie bezczeszczą polską flagę

Dwoje posłów niemieckich - Ulle Schauws i Sven Lehmann zbezcześciło polską flagę. Źródło: Twitter/ Sven Lehmann
Dwoje posłów niemieckich - Ulle Schauws i Sven Lehmann zbezcześciło polską flagę. Źródło: Twitter/ Sven Lehmann

Dwoje niemieckich posłów zbezcześciło polską flagę. Zgodnie z niemieckim prawem jest to przestępstwo, za które powinni karnie odpowiadać.

Dwoje niemieckich posłów zbezcześciło nasze symbole narodowe flagę robiąc sobie zdjęcie na tle polskiej flagi z godłem „przyozdobionej” symbolami ideologii LGBTNSDAP. Chodzi o Ulle Schauws i Svena Lehmanna, który opublikował je na Twitterze.

Do zdjęcia z bezczeszczoną polską flagą dołączyli pełen kłamstw komentarz: „Za tę flagę można w Polsce być aresztowanym. I to tylko jeden przykład tego, jak zagrożone są lesbijki, geje, biseksualiści, trans * i inter * na całym świecie. Nic nie będzie dobrze tak długo jak długo #LGBTI nie jest w stanie żyć bezpiecznie + swobodnie. Okaż solidarność! Tęczowa flaga#IDAHOBIT2020″.

Schwaus zasiada w Bundestagu od 2013 roku i jest posłanką Zielonych. Określa się jako feministka i queer, co oznacza, że lubi się przebierać w jakieś dziwaczne często wyzywające ciuszki. Lehmann jest członkiem Komisji Pracy i Spraw Socjalnych i  rzecznikiem działającej w Bundestagu grupy polityki queerowej. O co chodzi z tą polityka przebierających się w rożne ciuszki, to dokładnie nie wiadomo.

Niemieckie prawo uznaje za przestępstwo znieważanie symboli innych państw, a także ich przywódców. Grozi za to nawet 5 lat więzienia. Tak więc wbrew temu co nakłamał na Twitterze poseł i rzecznik przebierańców Lehmann, to nie w Polsce, ale w Niemczech można być za taką flagę aresztowanym.

Przekonał się o tym w 2016 komik Jan Böhmermann, który w swoim programie szydził z prezydenta Turcji Erdogana. Postawiono go w stan oskarżenia i zagrożono mu karą 5 lat więzienia. Po 3 latach batalii prawnych sąd ostatecznie odrzucił sprawę, ale wiersz, który komik wygłosił w swym programie, został zakazany.

Niemiecki Bundestag uchwalił niedawno prawo zrównujące symbole unijne z symbolami innych państw. Nie ma wątpliwości, że dwoje posłów popełniło w świetle niemieckiego prawa przestępstwo, więc powinni za to karnie odpowiadać.

W tej sprawie wykazać się powinno polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. To ono powinno złożyć doniesienie do niemieckiej prokuratury i pilnować tego, by ponieśli odpowiedzialność karną. Powinno tez złożyć oddzielny pozew w imieniu państwa polskiego.

Oczywiście nie ma wątpliwości, że tchórzliwy, oportunistyczny PiS i kierowany przez Czaputowicza resort nic z tym nie zrobi i pozwoli na to, by niemieccy politycy bezcześcili nasze symbole narodowe.

13 KOMENTARZE

  1. Antypolskie msz kierowane przez wroga Polski i Polaków Czaputowicza padnie jak zawsze na kolana przed sektą pedofilii i sodomitów. Najwyższy czas by Czaputowicz, haniebny wasal antypolskich nazikłamców, został skazany za wspieranie antypolonizmu.

    • paszoł won oszołom; a co do tych „dwóch” baranów niemieckich, to pozew zbiorowy i gonić gnojów w knieje; tam jest miejsce dziczy, a nie na salonach; od razu interpelacja poselska w tej sprawie w sejmie i odpowiednie pismo z senatu, ambasador niemiecki na dywan i 24 godziny na przeproszenie w całej gadzinowej szwabskiej prasie i do sądu w Berlinie; ma być głośno na cały świat; to pokazuje, że zboczeńcy zaczęli już totalnie przeginać i trzeba tym debilom dać odpowiedź taką, żeby do swojej usranej śmierci ją zapamiętali; że co? że ostro; oni nie mają żadnej litości; pozwólmy im jeszcze trochę pobrykać, to zacznie się jatka, ale to tak totalna, że nikomu normalnemu nie zostanie nic innego jak posprzątać, ale to tak totalnie, te śmieci; a chyba nie o takie ciągłe wojowanie chodzi, o takie życie? idzie takie zdziczenie, że to co do tej pory świat widział, to może okazać się „przedszkolem”; najwyższy czas to przerwać, zakończyć i zakopać; głęboko i na zawsze;

    • Oczywiście że to jest bandera a nie flaga narodowa. Nie najlepiej świadczy to naszych rodakach gdy nie dostrzegają różnicy. Orzeł na tle biało-czerwonym nie jest naszą flagą narodową. Nasza flaga narodowa jest biało-czerwona bez żadnych dodatków. Naszym godłem jest orzeł na czerwonym polu. Orzeł na fladze biało-czerwonej to bandera na statku. Tak stanowi prawo. Wstyd by Polak nie wiedział o tak oczywistych sprawach.

  2. To są niemieccy posłowie? Świat się kończy…
    A za to co zrobili, jeśli to nie fejk, powinni zdrowo beknąć.

  3. Jest oczywiste, że Ciaputowicz nie zareaguje ponieważ ta niedojda zwana ministrem MSZ nie reprezentuje Polskiej Racji Stanu tylko Racje Stanu izraela…

Comments are closed.