Rząd PiS daje pieniądze na LGBT! Ministerstwo Rodziny wsparło organizację promującą tę antyrodzinną ideologię

Marlena Maląg/fot. PAP/Tomasz Gzell
Marlena Maląg/fot. PAP/Tomasz Gzell
Prenumerata NCZ! z prezentem

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało dotację organizacji wspierającej idee LGBT. Forum Odpowiedzialnego Biznesu dostanie pieniądze w ramach konkursu „Po pierwsze rodzina!” – donosi portal PCh24.pl

Inicjatywa mająca wspierać organizacje troszczące się o rodzinę i postawy prorodzinne, wesprze organizację troszczącą się o promocję idei LGBT. Konkurs został rozstrzygnięty kilka dni temu, ostatecznie wyłoniono 20 podmiotów, pomiędzy którymi rozdysponowane zostanie w sumie 6 mln zł dofinansowania.

Szefowa ministerstwa Marlena Maląg tłumaczyła, że konkurs był bardzo ważnym elementem polityki jej resortu, ponieważ dla Zjednoczonej Prawicy rodzina jest bardzo ważna. 

O tym, że dla kierowanego przeze mnie resortu oraz całego rządu Zjednoczonej Prawicy rodzina jest najważniejsza, nie muszą chyba nikogo przekonywać. To kompleksowa i naprawdę prorodzinna polityka społeczna, na którą składa się szereg programów realnie wspierających rodziny – powiedziała.

– Chętnie wspieramy wszelkie działania, które służą temu samemu celowi. Przykładem jest konkurs „Po pierwsze Rodzina!”. Realizację tego zadania powierzamy organizacjom społecznym, które działając w przestrzeni lokalnej, znają potrzeby mieszkańców poszczególnych rejonów w całej Polsce, znają potrzeby rodzin – argumentowała.

Wśród zwycięzców konkursu jest jednak Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które deklaruje działania „na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Z dotacji otrzyma 215 tys. zł.

FOB ma za sobą organizację „GLBT Day”, czyli bez przestawiania liter i szyfrowania – „dnia LGBT”. Podczas wydarzenia pracownikom jednej z firm tłumaczono czym jest „GLBT”, wpajając im tzw. „szacunek i tolerancję względem każdego”. Zachęcano też pracowników firmy do „udziału w innych wydarzeniach promujących GLBT…”.

Poza tym grupa zajmuje się też koordynacją tzw. Karty Różnorodności. Porusza ona temat takich pojęć jak „orientacja psychoseksualna” oraz „tożsamość płciowa” jako o „przesłankach narażonych na zachowania dyskryminacyjne”.

Na stronach FOB można też pobrać materiał pt. „Otwierając się na różnorodność – dobre praktyki w zatrudnianiu osób LGBT w Polsce”. Jego autorem jest Fundacja LGBT Buisness Forum, która została założona między innymi przez byłego posła Annę Grodzką.

Źródła: PCh24.pl, gov.pl, odpowiedzialnybiznes.pl

Comments are closed.