Legalizacja przestępstw. Kluby Konfederacji w całej Polsce protestują przeciwko ustawie „Bezkarność+” [VIDEO]

Kluby Konfederacji w całej Polsce protestowały przeciwko ustawie
Kluby Konfederacji w całej Polsce protestowały przeciwko ustawie "Bezkarność+". (Fot. Twitter)

Do Sejmu wraca ustawa potocznie nazywana „Bezkarność+”. Nowo powstałe Kluby Konfederacji zorganizowały przed biurami poselskimi w całej Polsce akcję protestacyjną.

Czym jest ustawa „Bezkarność+”?

Prawo i Sprawiedliwość w sierpniu złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Nowelizacja zakłada, że można naruszyć „obowiązki służbowe”, a nawet „obowiązujące przepisy”, jeśli będzie to służyło „przeciwdziałaniu Covid-19”. Najbardziej kontrowersyjny punkt nowelizacji ustawy brzmi:

“Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”.

Przyjęcie przepisów oznaczałoby de facto zalegalizowanie przestępstw, całkowitą bezkarność.

PiS próbował przepchnąć ustawę już w sierpniu. Wówczas poseł Konfederacji Grzegorz Braun zgłosił sprzeciw wobec wpisania do porządku obrad nowelizacji ustawy. Na sali plenarnej panowało wielkie zamieszanie, posłowie PiS-u się pogubili, wielu nie głosowało i sprzeciw przeszedł. Na chwilę, bo teraz PiS wraca z pomysłem.

Kluby Konfederacji protestują w całej Polsce

Podczas sobotniego protestu w Warszawie pt. „Zakończyć plandemię” Braun przypominał, jak niebezpieczna jest to ustawa. – Ta ustawa nie pozostawia żadnych wątpliwości. Wygląda na to, że rząd bardzo poważnie liczy się z możliwością stanięcia pod sądem. I dlatego właśnie potrzebuje ustawy „Bezkarność+”. Dlatego, że po tamtej stronie są ludzie mający świadomość, że przekroczyli już granice cywilizowanego prawa, pozbawiając naród polski praw gwarantowanych ustawowo i konstytucyjnie (…) Ta władza wie, że to jest działalność przestępcza. Jeśli ta ustawa przejdzie, to władza może wszystko – przestrzegał poseł.

W poniedziałek Kluby Konfederacji m.in. w Warszawie, Łodzi, Toruniu, Poznaniu, Krakowie, Rzeszowie i Trójmieście zorganizowały lokalnie akcje protestacyjne przeciwko ustawie „Bezkarność+”. Członkowie klubów i sympatycy pod biurami poselskimi przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości – bo to od ich głosów zależeć będzie, czy nowelizacja ustawy przejdzie – organizowali konferencje prasowej i składali pisemne apele do parlamentarzystów, „żeby wycofali się z tego absurdalnego i kuriozalnego pomysłu”.

– Posłowie PiS-u próbują przegłosować projekt, który my umownie nazywamy projektem +Bezkarność plus+. Jest to projekt kuriozalny, którego polski system prawny nie zna – oświadczył Bosak podczas konferencji prasowej Konfederacji przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Jacek Bartyzel z partii KORWiN wskazywał z kolei, że taka „legalizacja bezkarności sprowadza się także do tego, że zakres władzy PiS-u będzie tak szeroki, że będzie mógł naruszać w dowolny sposób wolności obywatelskie”. „Ktoś, kto złamie prawo, mówiąc, że to w imię walki z koronawirusem, znowuż nie poniesie za to żadnej odpowiedzialności. Taka wszechwładza urzędników, wszechwładza organów władzy państwowej, to właściwie wstęp do tyranii” – ocenił.

Stop Bezkarność+

Transmisja z protestu Klubów Konfederacji Stop Bezkarność+

Opublikowany przez Konfederacja Poniedziałek, 14 września 2020

Grzegorz Braun: „Bezkarność+ i wojna – czy TO nas czeka?” – męska rozmowa z Sommerem [VIDEO]

23 KOMENTARZE

 1. Żałosne i nienormalne to wszystko co wyprawia się w Polsce. Weźmy przykład z Łukaszenki i Białorusi. Dług zagraniczny wynosi u nich tylko 18 mld $ (a w Polsce już sprzedaliśmy swoje wnuki i prawnuki), a wujek Putin dał im dzisiaj 1,5 mld $. Tylko pozazdrościć braciom Słowianom. A Konfederacja wojuje delikatnie z hodowcą jednej kotki.

  • Jarun/Gość/Kaszubski Stolem/Arpad i inne + podszywanie się pod cudze nicki i ciągle ci mało. Przecież nikt tu nie da się na to nabrać.
   Ty jednak tego nie zauważasz bo jesteś chory z nienawiści do prawicy. Udaj się do psychiatry lewaku, może nie jest jeszcze za późno, bo inaczej własna żółć cię zabije.

   • Uprzejmie proszę wskazać „prawicę”. Bo chyba nie tfukonfederacja ze stadem nierobów żerujących na moich podatkach. Orientacja prawicowa to ludzie niezależni finansowo, rolnicy, przedsiębiorcy, wysoko wykwalifikowani fachowcy, przedstawiciele wolnych zawodów. Na pewno nie wakacyjni żeglarze na deskach.

  • No i z tymi braćmi Słowianami to też bywa kłopot. Czy bardziej bratem ma nam być Serb Ratko Mladić, czy raczej Chorwat Ante Gotovina? A może oni obydwaj to rodzeni bracia? Natomiast jeśli sięgnąć dalej w czasie, ale bliżej jeśli chodzi o dystans to czy bardziej nam braćmi powinni być Rosjanie Wasilij Błochin, czy Iwan Sierow, czy raczej Ukraińcy Dmytro Klaczkiwskyj, albo Roman Szuchewycz? A dziś np. Wołodymyr Wjatrowycz?

   • W każdym Narodzie są parszywe owce (rozejrzyjmy się dzisiaj), taki szlachcic Dzierżyński dajmy na to. No wierchuszka w ZSRR po 1917 roku to 90% żydzi tudzież nacje peryferyjne (stalin Gruzin). Ukraińcy w swej większości nie są żadnymi Słowianami. To mieszanka wszelakich przestępców z połowy świata szukających azylu na Dzikich Polach.

   • Co do Słowian bałkańskich dywersja odbywała się po linii religijnej. Chorwaci katolicy sterowani przez prusaków i Watykan, Serbowie prawosławni w miarę samodzielnie myślący, Bośniacy muzułmanie nakręcani przez koszernych. Bombardowanie Belgradu przed 30 laty było karą za sprzeciw niemcom.

   • Słowianin to człowiek należący do narodu mówiącego językiem słowiańskim. Jest to jedyna sensowna definicja. Jeśliby zastosować jakąś inną np. genetyczną to okaże się że Słowianie południowi to jacyś inni genetycznie Słowianie niż Słowianie zachodni. Co gorsza może się okazać, że np. Kirgizi są jeszcze bardziej słowiańscy, a także niektóre kasty hinduskie.

 2. Dla działających zgodnie z „prawem” i tylko wykonujących rozkazy konieczna będzie nowa Norymberga i szubienice!

 3. Czy Konfederacja zamierza w jakimkolwiek zakresie uczestniczyć w proteście 16 września pod sejmem? (zbiórka na placu zamkowym godz 15 dla zainteresowanych)

 4. No właśnie, okropna jest ta Konfederacja. Zamiast ustalić dług zagraniczny na co najwyżej 18 mld $, a jednocześnie brać co najmniej 1,5 mld $ od wujka (najlepiej chyba wujka Putina) oni walczą z hodowcą kotki. Hmmm, tylko jak tu brać te miliardy nie zwiększając długu? Są jacyś wujkowie dobroczyńcy?

 5. Atutem jest dostęp do mediów. Znaczy wypada tym jedenastu „sprawiedliwym”, ale tchórzliwym jak na razie, porwać Naród za sobą. Pamiętajmy, że drzemiącą potęgą jest tych kilkanaście milionów Polaków, którzy nie głosują w wyborach, gdyż są ludźmi rozumnymi. No przyjdzie surferom zaryzykować ciepłe budżetowe posadki…

 6. 1/ zasracen trollen w akcji; już pisalim wielokrotnie – idzie Palestyna 2, a te pustomózgi na usługach najeźdźców za garść ryżu (z PE, PP czy innego świństwa) dalej swoje; trzeba im przypomnieć – „Polski i Polaków racja tylko KONFEDERACJA” – jedyna na dzisiaj nasza polska opcja;

 7. 2/ i uwaga na podstawionego ulizanego gostka od „katolicyzmu”, przyrody, równości normalnych z dewiantami, i innych podobnie brzmiących hasełek, szkolonego za wielką wodą za pieniądze bez pokrycia, mające pochodzenie koszerne; i do tego dużo mówi o „reperowaniu”, a nawet leczeniu (z czego? – z normalności?) Polski i Polaków – pytanie: czyj interes reprezentuje?

 8. A czego innego można się spodziewac po żdach. Cały czas im chodzi o to aby przesladowac i mordowac rdzennych mieszkańców beskarnie

 9. @Juran, o zydach masz pojęcie jak zablocki o mydle. Wpisz sobie w przegladarke „zydowskie zbrodnie na Polakach” to się może trochę doedukujesz

Comments are closed.