Minister zdrowia gromi siłownie i kluby fitness: „Jestem przerażony. Narażacie na niebezpieczeństwo innych”

Minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)

Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych – szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm – napisał w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Odniósł się w ten sposób do pojawiających się w mediach społecznościowych pomysłów na obejście nowych zaostrzonych rygorów – np. klubów fitness zmieniających się w „kościoły” i siłowni stających się „sklepami z możliwością testowania produktów”.

Nowe restrykcje obowiązują od soboty w całej Polsce. Niemal wszystkie powiaty objęte są strefą żółtą. Pozostałe znalazły się w strefie czerwonej o zaostrzonym reżimie sanitarnym. Obecnie to 152 powiaty, w tym 11 większych miast m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Chełm, Lublin, Zamość.

Od poniedziałku zmienione zostaną zasady dotyczące imprez okolicznościowych.

Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS


(PAP)

40 KOMENTARZE

 1. Panie ministrze ,.. zgadzam się z Panem,… ale częściowo ,.. proszę włączyć w niedzielę TV Trwam ,.. o 10:30 i wtedy mi odpowiedzieć ,.. a co z kościołem ,.. tutaj liczą na cud,..????? na cudowne ozdrowienia,..

 2. Brawo przedsiębiorcy ! Nie przejmujcie się durniem w roli ministra. On na pewno w swoim życiu nie przepracował jednego dnia na własny rachunek tylko żył jak pasożyt, dlatego was nigdy nie zrozumie…

 3. Panie ministrze martwcie się o siebie bo wasza przyszłość wygląda nie ciekawie.
  Ja potrafię sama o siebie zadbać i nie potrzebuję abyście się o moje zdrowie martwili.
  Cały czas jestem płatnikiem składek na ubezpieczenie więc nikt łaski mi nie robi w razie
  czego.

 4. A to ministe, boi się to niech sie zakopie a nie ministruje, zamiast uspokoić, co zrobiła nawet skorumpowana WHO, to wpędza Polaków w psychozę. Powinni go wysłać na szkolenie do Szwecji jak się postępuje z nowym wirusem, od dawna wskaźniki zakażeń tam spadają a zgonów z covidem prawie nie ma.

 5. Ćwiczą tam sami idioci czy? Nie potrafią ocenić ewentualnego niebezpieczeństwa? To i może lepiej jak sobie pomrą.
  No ale co by było jakby tak ćwiczyli, ćwiczyli i nie pomarli. Nie można do tego dopuścić, zasiało by to wśród ludu wątpliwość. No i cały pogrzeb na nic.

  • Poczytaj wywiad jaki udzielił prof,Gut red.Biedrzyckiej z SE.Wszystko zależy od społeczeństwa
   i rządzących.Nie wiem czy w necie to jeszcze jest.Wypowiedz raczej dla rządzących nie
   po ich myśli.

  • To na pewno jakieś korzenne nazwisko – od Niedzieli…100 % Żydzi tak przybierali nazwiska od dni tygodnia, od nazwy miesiąca, od zawodów itd…
   A teraz wszyscy Polacy…

 6. „Jestem przerażony. Narażacie na niebezpieczeństwo innych”

  No więc sramy na ciebie i twoje przerażenie. Przez pół roku nie zrobiliście literalnie nic, padlino. WON!

 7. Uważam, że niepotrzebnie rząd zamyka siłownie. Jak już chce mieć poczucie pełnej kontroli nad rzeczywistością i dać upust swojej biurokratycznej żyłce, to niech wprowadzi zakaz korzystania z siłowni osobom po 85 roku życia (zwłaszcza gdy są choroby współistniejące). Będzie przecież pretekst do przeprowadzania kontroli (trójki robotniczo-chłopskie – tzn. milicjant + żandarmeria + wociak), legitymowanie itp.

 8. Bezczelność tych pisowskich bandytów przechodzi wszelkie granice!Ci ludzie są niebezpieczni dla Polaków!Trzeba ich odsunąć od władzy i zaprowadzić normalność w kraju.Stop fikcyjnej pandemii koronaświrusa!

Comments are closed.