Prokuratura zajmie się Niedzielskim, Szumowskim, Horbanem i Simonem. Grzegorz Braun złożył zawiadomienie

Grafika Konfederacji. Niedzielski, Szumowski, Horban, Simon oraz Grzegorz Braun.

Czy już niedługo ministrami zdrowia Adamem Niedzielskim i Łukaszem Szumowskim, a także ich doradcami prof. Andrzejem Horbanem i prof. Krzysztofem Simonem, zajmie się prokuratura? Doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył poseł Grzegorz Braun.

Poseł Grzegorz Braun złożył do prokuratury 15 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczą one osób zarządzających mniemaną pandemią w Polsce, a także ich doradców.

Prof. Horban

Zawiadomienie do Prokuratury w Warszawie dotyczy prof. Andrzeja Horbana, konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych i doradcy premiera, który miał dopuścić się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji.

Jest to czyn z art. 231 KK, tj. „funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Ministrowie Niedzielski i Szumowski

Prokuratura Okręgowa w Warszawie została również powiadomiona o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu przez ministrów zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Adama Niedzielskiego.

Ministrowie mieli dopuścić się przestępstwa nadużycia sprawowanej funkcji publicznej poprzez nieusunięcie prof. Horbana ze stanowiska krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych.

Czyn ten, podobnie jak wyżej wspomniany, został opisany w art. 231 KK. Warto nadmienić, że w przypadku działania sprawcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega on karze co najmniej roku pozbawienia wolności, a górna granica kary to 10 lat.

Konsultanci wojewódzcy

Prokuratury Okręgowe w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie zostały również powiadomione, że konsultanci wojewódzcy w dziedzinie chorób zakaźnych Krzysztof Simon, Aleksander Garlicki, Aneta Bartczak, Miłosz Barczewski, dopuścili się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji.

Zawiadomienie dotyczy również wojewodów dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego o to, że wojewodowie dopuścili się przestępstwa nadużycia funkcji w postaci niedopełnienia obowiązku usunięcia ww. konsultantów medycznych w zakresie chorób zakaźnych.

CBA

Poseł Grzegorz Braun zawiadamia również prokuratury o tym, że dyrektorzy delegatur CBA we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Szczecinie i Warszawie dopuścili się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji. Dotyczy to jedynie sytuacji, gdyby wyżej wymienieni dyrektorzy utrzymywali z tego stanowiska dochody.

Obowiązki ustawowe

Warto podkreślić, że mówimy tutaj o obowiązkach rangi ustawowej, których niedopełnienie jest ścigane z urzędu. Właśnie wymieniliśmy nazwiska tych osób, które tych obowiązków nie dopełniły – czytamy na Facebookowym profilu Konfederacji.

27 KOMENTARZE

  • Jeśli ci co będą badać sprawę się naprawdę zajmą i uczciwie do tego podejdą to może się uda wsadzić tych kolesi. Niestety jedyny problem to rząd, znajdą następnych i tak w kółko będą wsadzać. Żeby naprawdę ich obalić to trzeba w maks 1 dzień zgarnąć wszystkich z bandy czworonoga inaczej nie ma co, jeden drugiego zastąpi albo wsadzi swojego.

 1. A mściwe zero wyda nakaz aby jego sługusy to zdławiły w zarodku i nic z tych zawiadomień nie będzie…O czym składający dobrze wie.
  Składanie takich zawiadomień to żałosne ruchy pod publiczkę żeby tylko się wykazać i zrobić sobie PR.
  Ohydne granie na ludzkim nieszczęściu dla własnych korzyści politycznych…

  • może i masz rację
   jednakże gdy organy państwa oraz instytucje powołane rzekomo dla ludu sądy podobno walczące o sprawiedliwość do krwi ostatniej
   w jawny i celowy sposób nie podejmują działań do których zostały powołane bo godziłoby to w interes grupy aktualnie przy władzy
   dla narodu jest to jasny i wystarczający dowód że szeroko rozumiana władza już nie jest władzą a zajmuje swoje miejsce tylko dzięki posiadaniu aparatu terroru

  • czyżby? niedawno grzmiałeś, że nic nie robią, teraz grzmisz, że coś robią i stają w obronie ciemiężonego społeczeństwa. Człowieku zastanów się co robisz i komu służysz. Służysz złej sprawie.

 2. Typowy Konfederata! Dużo szumu, bicia piany, orgazm u Czesia, a rezultat jak zawsze zerowy. Podpowiadam reżyserkowi – dawaj zajmować się respiratorami za 200 milionów, w tym przekręcie kraty dla pisuarów gwarantowane. Tylko cykor obleciał Grzesia, zgadłem?

  • rusticulus typowy …
   skoro temat respiratorów jest taki oczywisty czemu jeszcze nie złożyłeś zgłoszenia do prokuratury ?
   podpowiadam Ci człowieku z ksywą brzmiącą jak reklama środka na biegunkę
   nie czekaj na innych zrób coś sam
   czy cykor Cię obleciał, zgadłem ?

   • Ja muszę pracować, żeby z moich podatków utrzymać darmozjadów Konfederatów. Zatem mam pełne prawo wymagać od nich odrobiny wysiłku. Nie odwrotnie.

 3. Opłacą sędziów i po sprawie ! Tak to działa . A co w New Yorku ? Morderstwa związane z COVID w Nowym Jorku zostały zatuszowane przez pomocnika Cuomo, który jest teraz powołany do reżimu Bidena… w celu przeprowadzenia większej liczby zgonów w skali kraju …

 4. Warto zauważyć, że Niemcy w ciągu 4 lat zamordowali w Auschwitz około 140 – 150 000 Polaków. Niedzielski i jego kolesie w ciągu roku przyczynili się do śmierci 70 000 Polaków (wg danych oficjalnych).

 5. Rusticulus, jak mniemam, się nie boi, bo jest niebojący i już złożył zawiadomienie w sprawie tych respiratorów. Nie złozył jeszcze? To na co czeka? I dlaczego w takim razie przygania Braunowi?

 6. Z jednej strony wiadomo, że prokuratury odmówią „wszczęcia” ale z drugiej jeżeli nie można zrobić nic więcej, trzeba chociaż robić hałas i zasiewać w sercach ludzi przekonanie, że może tym razem jeszcze się nie uda ale to nie znaczy, że nie należy próbować!

 7. To dobry krok wobec tych jegomościów demonów. Pomalutku próbują odejść do „innych zadań” czytaj: ukryć się przed odpowiedzialnością karną. Trzeba ich nieustannie nękać sądami i zarzutami. I ostatecznie wsadzić do kryminału. A ich „zbrojne ramię” zweryfikować i także rozliczyć .To oni mają na sumieniu tysiące Polaków,którym odmówiono leczenia pozacovidowego i którzy zmarli. Cały rząd polski zasługuje na Norymbergę. Wszyscy w tzw. Unii E. są w zmowie aby rozmydlić odpowiedzialność.

 8. – Zachowajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie obecne w całym świecie .To powiedzial bydlak jakis z dziwnym nazwiskiem Simon rok wstecz.

 9. PiS brnie od sukcesu do sukcesu. KO ogłasza nowe otwarcie tzn. likwidację TVP Info. A Konfederacja zgłasza do prokuratora najtęższe głowy w państwie z dykty. Prokurator będzie musiał przymknąć oko na konflikt interesów ekspertów telewizyjnych.
  Ciekawą opinię o prokuratorach wygłosił podsłuchany przez spiskujących kelnerów były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here