PILNE! Biden kontra Putin. Rosja wezwała swojego ambasadora w USA na konsultacje do Moskwy

Władimir Putin, Joe Biden Źródło: PAP, collage
Władimir Putin, Joe Biden Źródło: PAP, collage

Prezydent Joe Biden stwierdził, że uważa Władimira Putina za zabójcę. Rosja wezwała swojego ambasadora do powrotu do Moskwy na konsultacje.

Na linii Rosja – USA iskrzy jak nigdy. Prezydent USA Joe Biden powiedział, że uważa, iż prezydent Rosji Władimir Putin jest „zabójcą” i niedługo poniesienie za to konsekwencje.

Wypowiedź Bidena wywołała burzę na giełdzie. Rubel osłabił się względem dolara o ok. 1,5 proc.

Teraz okazuje się, że Rosja zamierza podjąć odpowiednie kroki. Ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow ma stawić się w Moskwie na konsultacje.

Ich celem ma być przeanalizowanie, „co robić i dokąd podążać w kontekście relacji z USA” – oświadczyło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rosyjskie nie wspomniało w tym kontekście o wypowiedzi prezydenta USA Joe Bidena. Nie trudno jednak domyślić się, co uruchomiło tak nagłą decyzję Moskwy.

Rosyjskie ministerstwo oznajmiło jedynie, że administracja prezydenta Joe Bidena znajduje się u władzy już blisko 100 dni, co jest „stosownym powodem, by ocenić, co udaje się ekipie Bidena, a co niezbyt jej wychodzi”.

Źródło: PAP / Business Insider

9 KOMENTARZE

 1. Stary dziad pierdnął coś na rozkaz i paru cwaniaków, którzy mu wydali to polecenie zarobiło w parę minut miliardy na giełdzie opcji walutowych. To jest polityka po amerykańsku, prowadzona za pomocą coraz bardziej chorych umysłowo prezydentów.

  Nie zdziwiłbym się, gdyby w tej akcji na giełdach zarobił także sam Putin.
  Teraz gra cyrk z jakimiś ambasadorami, aby robić pozory wielkiej międzynarodowej afery i konfliktu.

 2. Biden mówi to co mu każą właściciele których wywiad wciska że Rosja i Iran ingerowały w wybory w USralu może niebawem dodadzą Białoruś, Korea Północną,
  Zabójcą ale o kogo chodzi Benjamina de Rotschilda zmarł na serce, po jego śmierci zrobiono kolejną akcję z Nawalnym, może o Filipa i Elżbietę ale oni jeszcze żyją :) chociaż Filip wygląda jak trup, Donald Trump też się sypie chociaż jeszcze żyje

 3. Gdybym Ja @Mark Xyva był na miejscu Putina, to:
  Delikatnie zrugałbym Prezydenta Closeta, pardon Bideta, za niewdzięczność wobec Rosji i jej Caria, którzy robili wszystko by właściwa tj. socjalistyczna (w amerykańskiej terminologii: liberalno-demokratyczna) opcja wygrała wybory. Trumpa nie mogliśmy dopuścić. Był zbyt nieprzewidywalny.
  A tu masz, za takie poświęcenie czekają nas sankcje. Wot amerykańska swołocz!!!

  • Przypomnę, że wszystkie większe miłości amerykańsko – ruskie miały miejsce, gdy w USA też rządziła komuna czyli Partia Demokratyczna. Przyjaźń Gorbaczow – Reagan sie nie liczy, bo Gorbaczow był przecież likwidatorem Związku Sowieckiego.

Comments are closed.