EURO 2020. Uratował Eriksena, teraz UJAWNIA szczegóły. „Szybko wszystko się zmieniło”

Christian Eriksen znoszony na noszach z boiska po dramatycznej akcji ratunkowej. Foto: PAP/EPA
Podczas grupowego meczu mistrzostw Europy pomiędzy Danią a Finlandią nagle zasłabł Christian Eriksen. Duński lekarz, który uczestniczył w akcji ratunkowej, teraz ujawnia szczegóły.

Pod koniec pierwszej połowy duński pomocnik upadł bez kontaktu z przeciwnikiem. Z początku nie było wiadomo, jak jest przyczyna zasłabnięcia – potem okazało się, że atak serca.

O sprawie informowaliśmy na bieżąco:

Dramat na EURO2020. Duńczyk Eriksen nagle padł na murawę. Reanimacja na boisku. NOWE INFORMACJE [VIDEO]

Na murawie od razu pojawili się lekarze. Przez kilka minut piłkarz był reanimowany, miał wykonywaną defibrylację. Po kilkunastu minutach Eriksen został zwieziony z murawy na noszach.

– Zostaliśmy wezwani na boisko, kiedy Eriksen się przewrócił. Podbiegliśmy do niego, oddychał i czuliśmy puls, ale szybko wszystko się zmieniło – relacjonuje dla „Tipsbladet” Morten Boesen, duński lekarz.

– Sytuacja się pogorszyła. Musieliśmy ratować jego życie. Potem Christian do mnie mówił, jeszcze zanim został przewieziony do szpitala – kontynuuje Boesen.

Stan piłkarza jest stabilny. Najbliższe dni spędzi w szpitalu w Kopenhadze.

Gdy okazało się, że życiu piłkarza nic nie zagraża, to – również na jego prośbę – wznowiono mecz. Dania przegrała 0:1.

EURO2020. Eriksen nagle zasłabł. To wina szczepionki albo COVID-19? Marotta zabrał głos

Źródło: Sport.pl/Tipsbladet