EURO 2020. TO uratowało Polaków przed porażką z Hiszpanią? [VIDEO]

Rzut karny podczas meczu Polska - Hiszpania. / foto: Prt Sc YouTube: TVP Sport
Mecz Polska – Hiszpania odbija się szerokim echem w sieci, kibice zwrócili uwagę m.in. na zachowanie Bartosza Bereszyńskiego. Czy to uratowało Polaków przed porażką z Hiszpanią?

W sobotni wieczór Polska zremisowała w Sewilli z Hiszpanią 1:1 i ciągle pozostaje w grze o awans z grupy.

Mecz Polska – Hiszpania

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie z Hiszpanią i przez ponad 20 minut utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak w 25 minucie Alvaro Morata wykorzystał błąd naszej defensywy, wyskoczył zza pleców Bartosza Bereszyńskiego i zdobył pierwszą bramkę meczu.

Polacy po stracie bramki dalej grali dobrze i kreowali sytuacje bramkowe. Najgroźniej było podczas dwóch niecelnych strzałów Karola Świderskiego. Po drugim z nich, kiedy piłka trafiła w słupek, szansę na „dobitkę” miał Robert Lewandowski, jednak kapitan kadry nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji.

Na drugą połowę biało-czerwoni wyszli zmotywowani i od początku ruszyli do ataku. Szarża „husarii” w końcu przyniosła efekt, dośrodkowanie Jóźwiaka na bramkę zamienił Robert Lewandowski i było 1:1.

Radość Polaków nie trwała jednak długo, gdyż już chwilę później Hiszpanie mieli okazję do objęcia prowadzenia. Po faulu w polu karnym w wykonaniu Jakuba Modera przed szansą na pokonanie Wojciecha Szczęsnego stanął Gerard Moreno.

Po raz kolejny sprawdziła się jednak stara piłkarska prawda, iż faulowany zawodnik nie powinien wykonywać rzutu karnego. Moreno trafił w słupek, a Morata nie wykorzystał szansy na dobitkę.

W dalszej części meczu przeważali Hiszpanie, którzy starali się przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść. To jednak się nie udało i mecz zakończył się wynikiem 1:1, który sprawia, iż zarówno Polacy, jak i Hiszpanie, muszą w ostatniej kolejce wygrać, by wyjść z grupy i awansować do 1/8 finału.

EURO2020. Cud sewilski! Polska remisuje z Hiszpanią [VIDEO]

Bereszyński się modlił?

Oprócz dobrej postawy biało-czerwonych, którzy walecznie bronili się przed Hiszpanami, uwagę przykuła domniemana modlitwa Bartosza Bereszyńskiego podczas rzutu karnego.

Na powtórkach z tej sytuacji widać, iż w czasie strzału Gerarda Moreno, a także kiedy do dobitki ruszał Alvaro Morata, Bartosz Bereszyński…miał złożone ręce jak do modlitwy.

Czy w trakcie strzału Moreno reprezentant Polski się modlił? Na to pytanie odpowiedź może dać jedynie Bartosz Bereszyński. Tego, czy to uratowało Polaków przed porażką z Hiszpanią nigdy się nie dowiemy.