Pandemiczni doradcy premiera w covidowej ekstazie. Obowiązkowe szczepienia i restrykcje tylko dla niezaszprycowanych

Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Rada Medyczna przy premierze rządu warszawskiego proponuje szereg radykalnych działań. Ma to być sposób na uniknięcie zapowiadanej „czwartej fali”, ponieważ wyszczepić się dało zbyt mało Polaków. Z informacji dziennikarza RMF FM Mariusza Piekarskiego wynika, że wśród postulowanych działań są obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli oraz restrykcje dla niezaszprycowanych.

Rada Medyczna przy premierze chce przede wszystkim wprowadzić obowiązek szczepień dla personelu medycznego. Nie chodzi jednak tylko o lekarzy i pielęgniarki, ale o większość osób pracujących w placówkach służby zdrowia. Pretekstem dla takich działań ma być chęć, by nie wstrzymywać normalnej pracy służby zdrowia przez koronawirusa.

– Przecież obowiązkowe szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B już jest znane wszystkim medykom i bez niego nie ma dostępu do wykonywania tego zawodu. Dlaczego więc w tym przypadku miałoby być inaczej? Lekarze powinni wierzyć w osiągnięcia medycyny i wiedzę medyczną. Jeżeli ktoś ma pracować z pacjentami, to musi być zaszczepiony – twierdziła prof. Magdalena Marczyńska.

Poza tym część pandemicznych doradców premiera domaga się obowiązkowej szprycy dla nauczycieli. Ma to minimalizować ryzyko przenoszenia wirusa i zamykania szkół, ponieważ według przewidywań częściej chorować mają dzieci.

Na razie jednak Rada Medyczna proponuje, by wszyscy uczniowie wrócili we wrześniu do szkół.

Ponadto w puli pomysłów doradców Morawieckiego pojawiła się też propozycja, by przy wzroście liczby zachorowań wprowadzić restrykcje tylko dla niezaszczepionych. Wówczas do kina, restauracji, czy na basen mogliby wchodzić tylko zaszczepieni.

Źródło: RMF FM

56 KOMENTARZE

 1. Przecież przymus szczepień mamy od lat tzw. ustawowy obowiązek, to teraz dołączą koleje.
  Trzeba wziąć się za zniesienie obowiązkowych szczepień, wyłącznie dobrowolność!

   • Człowieku, jak w trakcie badań jak cały czas od początku wszystkie szczepionki przechodziły badania. Przecież te procenty zachorowalności nie są wzięte z sufitu tylko z badań właśnie. Wszystko jest najpierw nowe, a potem w miarę jak się starzeje, wiemy o tym czymś coraz więcej. Elektryczność, chemia, lekarstwa, choroby, spaliny, papierosy, …

  • Dobrowolność powinna być to jasna sprawa, ale w sumie to nie wiem o jakim obowiązku jest mowa, ja się nie szczepię od około 25 lat i żyję, chyba, że mowa o obowiązkach w szkołach bo pamiętam szczepienie na gruźlicę w podstawówce, po którym do dzisiaj mam bliznę na ramieniu, i później w technikum dostaliśmy raz na coś szczepienie, i od tamtego czasu nic i zdrów jak ryba.

   • Na Wirusa B jest szczepionka i nawet obowiązkowo się szczepi tym ludzi tylko tu sprawa jest prosta, raz i do końca życia wystarczy. Zbadana oraz wiadomo komu można ją podawać czy też jakie mogą być powikłania oraz skutki po latach. Na covida dalej testują, nic nie wiadomo nie znają konsekwencji po latach i dla tego nie powinni do tego przymuszać w aktualnej chwili.

   • Obowiązek szczepień jest do 19 roku życia, dawniej był do czternastu lat.
    Te dotychczasowe szczepionki także powodują zgony lecz znacznie mniej niż ta covidowa, inne szczepienia mocno szkodzą na zdrowie, tysiące dzieci jest poszkodowane szereg chorób przewlekłych spowodowanych obowiązkowym szczepieniem.

 2. Widać tu wyraźnie rozbieżność między „prawdą medyczną, empiryczną” a „prawdą polityczną” ;) ale zdaje się ludziom to nie przeszkadza.. Nie wierzą, że „szczypawki” mogą być niebezpieczne, są niesprawdzone, że szczepią się na własne ryzyko, że mogą stać się bezpłodni, schorowani, że mogą umrzeć… Cóż: „Chcącemu nie dzieje się krzywda”

 3. Czyżby rada medyczna to zabójcy? Dostałem odpowiedź od pfizera i napisali, że szczepionki nadal są w fazie testów oraz szczepionki są dopuszczone tylko warunkowo.
  Pójdziecie siedzieć za to wszystko co nam zrobiliście kłamcy.

 4. Szpryca nie chroni przed transmisją wirusa więc szczepieni jak i nie szczepieni mogą zarażać jak i być zarażonym w założeniu ma tylko łagodzić przebieg choroby.

  • „,…w założeniu ma tylko łagodzić przebieg choroby.”
   Kto tal „zakladal” i nadal „zaklada”? Simon z Gutem tak zalozuli pol roku temu? GW mapisala po pol roku falszywych eksperymentow z udzialem fikcyjnych „testow” na zywych ludziacha ty powtarzasz bezmyslmie jak na kowidiana pzystalo..

 5. Już się boję, pic ba wodę fotomontaż.. a kto weźmie odpowiedzialność? Państwo? Byłby to niezły numer, przejęcie odpowiedzialności za zmuszanie do przyjęcia produktu eksperymentalnego z wyłączeniem odpowiedzialności producenta.. gdyby ten opresyjny satrapa mógłby wprowadzić obowiązek przyjmowania „eliksiru życia”, to dawno by to zrobił. A ponieważ nie może i się boi odpowiedzialności to stąd ta szopka. Obecnie w praktyce za negatywne skutki tego badziewia

 6. O wszystkim decyduje Kaczynski i jego fredzel Morawiecki . To oni wybrali kowidian i ludzi utrzymywanych przez koncerny farmaceutyczne do robienia kowidianskiej propagandy, co oficjalnie nazywa sie doradzaniem . Zadnej decyzji niszczacej Polske od marca ubieglego roku nie podjal zaden Horban , Gut czy inna prostytuka z tytulem naukowym . Wszystko to sa decyzje Kaczynskiego i Morawieckiego

 7. Dojdzie do wojny domowej, to pewne. Ci co nie dali sobie tego wstrzyknac uwazaja, ze to jest oszustwo wynikajace z korupcji majace na celu redukcje populacji. I zadna ustawa tego nie zmieni.

 8. Od teraz cała wina za zapaść w ochronie zdrowia będzie zrzucona na niezaszprycowanych medyków, a za zamknięcie szkół będą odpowiadać „nieodpowiedzialni” nauczyciele.

 9. Równie dobrze mogą ogłosić zakaz oddychania w miejscach publicznych. To byłby martwy zakaz. Dokładnie to samo mamy w przypadku lewackich szmat na twarzy. Każdy może oświadczyć nadgorliwemu policmajstrowi, że musiał zdjąć szmatę, bo się słabo poczuł z powodu niedotlenienia. Zmuszanie do oddychania CO2 jest przestępstwem.

 10. Rozumiem, że komentować mogą tutaj tylko wybrani… Po raz nie wiem już który moja opinia nie przeszła przez sito tępej cenzury. Właśnie poznaliście prawdę o sobie… Żegnam.

 11. Szpryca na zapalenie wątroby była opracowywana latami, tak jak inne szpryce, te obecnie ciśnięte na siłę powstały w parę miesięcy i mamy ufać w jej bezpieczeństwo, skoro producenci, lekarze i rząd nie chcą ponosić odpowiedzialności?

  • I tak to procent „antyszczepionkowcow” wzrosl z 5 na prawie 50..dobra robota..stare i „sprawdzone” szpryce tez wiele szkod dokonuja, tylko malo kto sie pokapowal, bo nikt nie byl zainteresowany tematem..jak kumpel auto kupuje to wie o nim wszystko i jakos nie ufa sprzedawcy..a z dzieckiem swoim jedynym na szczepienia bez zadnego zastanowienia poleci…teraz przyszedl czas regleksji

 12. Cisną na siłę, bo chcą jeszcze wyhaczyć trochę naiwnych i mają nadzieję, że ludzi wystraszą. Trybunał Europejski nakazł wszystkim krajom członkowskim zobowiązać się, że szczepienia nigdy nie będą obowiązkowe i żadem obywatel nie będzie dyskryminowany. O tym nikt nie wie. Postanowienie z 17.06.2021

 13. Rada Medyczna to nie są naukowcy tylko kolejna zgraja na pasku Big Pharmy. Wierny fan club Fundacji Rockefellera.

 14. Bez sensu. Szczepiony czy nie, przenosi wirusa tak samo. Jedyna różnica jest taka że jeden choruje a drugi nie powinien. Kto jeszcze wierzy w te brednie rządu i doradców???

 15. Skąd oni wezmą szczepionkę? O ile wiem nikt nie ma zamiaru szczepionki produkować.
  Tak wypracowana sytuacja jest bardzo wygodna nikt za nic nie odpowiada, wszyscy tylko ratują planetę, ludność, i koszą kasę.

 16. Lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych nawet x10. To dzięki ich zaangażowaniu udała się ta „pandemia”. W nagrodę postawmy im pizze i zagrajmy na balkonie.

Comments are closed.